موسسه وکیل تلفنی

 • یوسف محبی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۶:۳۵ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۱۰:۲۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۹:۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۸:۳۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۷:۲۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی لزوم اجازه پدر در ازدواج موقت دختر

لزوم اجازه و اذن پدر در ازدواج موقت دختر

در این مقاله قصد داریم که تاثیر اذن و اجازه پدر در ازدواج دختر باکره و غیر باکره را بدانیم و بدانیم که آیا برای ازدواج موقت نیاز به اذن و اجازه پدر می باشد؟ یا خیر برای پاسخ به این سوالات ابتدا به دلیل لزوم اذن پدر در نکاح می پردازیم.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 09029819415

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره 09029819415پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در صورتیکه می خواهید برای اولین بار صیغه کنید یا صیغه شوید و تمایل دارید که با احتیاط بیشتری این امر را انجام دهید، اما مراجعه به یک متخصص در این زمینه هم کاری غیر ضروری به نظر می رسد؛ بنا براین بهتر است که به جای مراجعه به یک متخصص در این زمینه با او تماس حاصل نمایید، از این جهت تصویرک زیر را لمس نموده تا در اسرع وقت به صفحه تماس تلفنی با وکیل مربوطه منتقل گردید"

 

آیا برای ازدواج موقت نیاز به اذن و اجازه پدر می باشد؟

 

temporary marriage

اجازه پدر یک دختر برای صیغه کردن دخترش

 

همه ما می دانیم که در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران اذن پدر برای ازدواج دختر بر اساس موازین اسلامی و با توجه به اینکه قوانین ایران بر اساس اسلام است الزامی است، مگر در موارد خاص. حالا در این مقاله قصد داریم بدانیم که آیا برای ازدواج موقت نیاز به اذن و اجازه پدر می باشد؟ برای این که بدانیم این مورد درست هست یا یا نه، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

 

در ابتدا می خواهیم بدانیم که چرا در نظام حقوقی ایران ازدواج نیاز به اذن و اجازه پدر دارد ؟

از آن جایی که قوانین ایران غالبا بر اساس دین مبین اسلام است و با توجه به این که در اسلام ازدواج دختر باکره با اجازه پدر و جد پدری به علت داشتن ولایت پدر و جد پدری بر دختر ممکن می شود پس از این رو در قانون ایران هم بر اساس پیروی از قوانین اسلام برای ازدواج دختر باکره اذن و اجازه پدر الزامی است.

می دانیم که این امر برای نکاح و عقد دائم لازم و ضروری است و سوال اصلی این است که آیا برای ازدواج موقت نیاز به اذن و اجازه پدر می باشد؟ یا خیر؛ برای دریافت پاسخ خود بسته به شرایط شما می توانید از موسسه وکیل تلفنی به صورت حرفه ای مشاوره حقوقی 24 ساعته و شبانه روزی دریافت نمایید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر در امور خانواده و ازدواج دائم و صیغه کردن و صیغه شدن دچار مشکل شده اید حتما با یک مشاور، حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی صیغه کنید، چرا که موضوعات حقوقی در بسیاری از موارد بسته به شرایط مختلف، متفاوت است.

 

تاثیر اذن و اجازه پدر در ازدواج دختر چقدر است؟

بر اساس ماده 1043 قانون مدنی:

 • «نکاح دختر باکره اگر چه به بلوغ رسیده باشد، موقوف به اجازه پدر یا جد پدری او است و هرگاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند، اجازه او ساقط می شود و در این صورت دختر می تواند با معرفی کامل مردی که می خواهد با او ازدواج کند و شرایط نکاح و مهری که بین آنها قرار داده شده است ، پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص به دفتر ازدواج مراجعه کرده و نسبت به ثبت ازدواج اقدام کند».

 

نکته: همانطور که مشاهده می کنید در ماده قانونی به این که این اصل در مورد نکاح دائم صدق می کند یا نکاح موقت اشاره نشده است.

ولی مطمئنا اصل بر ازدواج دائم است. حالا سوالی که برای مخاطب پیش می آید این است که آیا برای ازدواج موقت نیاز به اذن و اجازه پدر می باشد ؟ یا خیر .

برای دانستن این مورد می توانید به پاسخ آن تا انتهای این مقاله دست پیدا کنید، یا اینکه وارد مبحث پرسش سوال حقوقی آنلاین شما شوید.

 

اگر پدری اجازه ندهد که دخترش ازدواج کند، آثار حقوقی و شرعی آن چیست؟

این بدیهی است که بخاطر ظرافت روحی دختر و حفظ مصلحت او در امر ازدواج دائم به رضایت پدر احتیاج دارد و در غیر این صورت عقد دختر اگرچه بالغ باشد غیر نافذ بوده و در صورت عدم رضایت پدر پس از اطلاع عقد حتما باطل خواهد بود . اما این امر که آیا برای ازدواج موقت نیاز به اذن و اجازه پدر می باشد ؟ یا نه امری است قابل بحث و بررسی که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که این مورد امکان پذیر هست یا خیر و تاثیر اجازه پدر در صیغه چقدر است.

 

مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته

 

آیا برای ازدواج موقت اذن و اجازه پدر لازم است؟