موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

مجازات عدم دریافت واکسن کرونا

مجازات عدم دریافت واکسن کرونا

 بعد از شیوع گسترده کرونا در جهان چند شرکت معتبر داروسازی اقدام به ساخت واکسن کرونا کردند در ابتدا بسیاری از کشورها با کمبود واکسن مواجه بودند اما بعد از مدتی تولیدات شرکت های معتبر افزایش یافت و در داخل کشور نیز واکسن برکت به مرحله تزریق رسید کم کم محدودیت های کمبود واکسن برطرف شد و در حال حاضر در کشور به اندازه کافی واکسن موجود است. اما به دلیل برخی شایعات و تبلیغاتی که بر علیه واکسن انجام می شود باعث شده افرادی از زدن واکسن امتناع کنند.

به گفته متخصصان تنها را برگشتن به روال عادی زندگی و قطع زنجیره کرونا و همچنین کاهش مرگ و میرهای کرونای واکسیناسیون است به همین دلیل دولت ها برای اینکه تمام شهروندان واکسن را بزنند محدودیت ها و محرومیت های را در نظر گرفته اند.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

عدم دریافت واکسن کرونا جرم است؟

در دو سال اخیر در کشور قانونی برای برخورد با واکسن گریزان به تصویب نرسیده است و تمامی برخوردها در حد محرومیت و ممنوعیت از برخی فعالیت ها و حضور در اماکن عمومی خلاصه شده است. محدودیت ها و محرومیت های در ستاد ملی کرونا برای برخورد با واکسن گریزان در نظر گرفته شده و بر اساس اینکه واکسن کرونا تامین شده است احتمالا محدودیت های بیشتری برای افرادی که از زدن واکسن کرونا امتناع می کنند در نظر گرفته شود.

در حال حاضر قانونی برای دادگاهی کردن کسی واکسن نزده وجود ندارد و هیچ مرجع قضایی نمی تواند یک نفر را به دلیل اینکه واکسن نزده است احضار کند تنها از طریق دولت برای این فرد محدودیت های در نظر گرفته خواهد شد.

مجازات عدم واکسیناسیون

با افرادی که از دریافت واکسن کرونا امتناع می ورزند چه برخورد قانونی می شود؟

پنج پیک کرونا در کشور جان هزاران هموطن ایرانی را گرفت و در ابتدا به دلیل محدودیت واکسن در کشور افراد کمی توانستند از واکسن استفاده کنند اما امروز برای افراد بالای 12 سال در کشور واکسن موجود از و دلیلی برای امتناع از زدن واکسن وجود ندارد.

 بنا بر دلایل گوناگون برخی از مردم کشور ایران از زدن واکسن کرونا امتناع می کنند که دولت سیزدهم برنامه برای فاصله گذاری هوشمند در نظر دارد که در گام اول اقدام به ارائه گواهی الکترونیکی واکسن کرونا کرده اند. به احتمال زیاد شهروندانی که از زدن واکسن کرونا امتناع می کنند با محدودیت های مواجه شوند و نتوانند به آسانی به برخی مکان های عمومی تردد و از خدمات دولتی بهره ببرند.

در واقع محدودیت ها از این به بعد عمومی نخواهد بود و فقط بر روی افرادی که واکسن نزده اند اعمال خواهد شد به عنوان مثال مالکان خودروها اگر واکسن نزنند در ترددهای جاده ای بر اساس کد ملی و پلاک خودرو مشمول جریمه خواهند شد.

 

ممانعت از ورود کارمندانی که واکسن نزده اند قانونی است؟

بحث هایی اخیرا برای ممانعت از ورود کارمندان به محل کار خود به دلیل نزدن واکسن کرونا مطرح شد. اما برای این کار نیاز به قانون رسمی است و باید این قانون به تصویب مرجع قانونگذار برسد و مراحل قانونی را بگذراند. پیشتر گفته شده بود که ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوبه ای را تصویب خواهد کرد که کارمندانی که واکسن کرونا نمی زنند از ورود آنها به محل کار ممانعت خواهد شد و برای آنها غیبت محسوب می شود که بعدا این موضوع تکذیب شد و اعلام کردن به کارمندانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند تذکر داده خواهد شد. موسسه حقوقی وکیل تلفنی مشاوره با وکلای پایه یک دادگستری را بصورت آنلاین فراهم کرده است و کاربران می توانند با وکیل 24 ساعته متخصص مشاوره حقوقی انجام دهند.

کسی که واکسن کرونا نمی زند مفسد الارض است؟

به خطر انداختن جان دیگران شرعا و قانونا خلاف است افرادی هم که واکسن نزنند علاوه بر جان خود برای دیگران نیز خطر ایجاد خواهند کرد اما برای این مورد قانونی در نظر گرفته نشده است. برای اینکه اطلاعات حقوقی بیشتری را در ارتباط با نزدن واکسن کرونا و تبعات قانونی آن بدست بیاورید از طریق مشاوره آنلاین مشاوره حقوقی با وکیل متخصص این حوزه را انجام دهید.