موسسه وکیل تلفنی

  • امیرحسین خوشحال گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۲۸:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • حسین طوسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۱:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • عرفان عباسقلی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۴:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

اثبات حق انتفاع

اثبات حق انتفاع (حق استفاده)

کسی که ادعا می کند درملک دیگری حق انتفاع دارد، باید اثبات کند که می تواند از منافع مالی که متعلق به دیگری است، استفاده کند؛ اما اگر زمانی، صاحب ملک فوت کند، اگر حق انتفاع ملکی تازمان زنده بودن صاحب ملک شرط شده باشد (عمری باشد) با فوت وی حق انتفاع، خود به خود منحل می شود؛ در این حالت حق انتفاع، نیاز به اثبات دارد و چون در این نوع حق، صاحب ملک (مالک) اختیار دار است،  اگر کسی مدعی حق انتفاع در ملک دیگری است، قرارداد کتبی هم در دست ندارد می تواند با طرح دعوا در دادگاه به حق خود برسد؛ با ما همراه باشید تا این مورد را با هم بررسی نماییم.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص دعاوی رایج نفع بردن از املاک

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اگر صاحب حق (خواهان) بتواند در دادگاه حق انتفاع خود را از طریق شهادت شهود، تحقیق محلی و یا اقرار و اماره سوگند اثبات کند، دادگاه رأی را به نفع وی صادر می کند و در این موقع صاحب حق می تواند دعوای رفع مزاحمت علیه مالک، تقدیم دادگاه کند؛ اثبات حق انتفاع مسئله ای است که برای اقامه ی دعوای آن، شما حتماً باید با دست پر در محاکم حاظر گردید؛ اینکه چگونه با دست پر وارد محاکم شوید نیز خود مستلزم دریافت حمایت و مشاوره از یک وکیل متخصص دعاوی ملکی است که شما با لمس تصویرک زیر می توانید مستقیماً و به صورت 24 ساعته با این عزیزان تماس گرفته و بهترین راهکار های حقوقی را دریافت نمایید"

 

 

حق انتفاع چیست؟

 

usufruct concept

اخذ انتقاع آنلاین و فوری به صورت 24 ساعته

 

حق انتفاع یعنی استفاده از منفعتِ مال یا ملک دیگری که خود مالک صاحب ملک هست، اما منافع و بهره برداری آن را به دیگری داده است؛ مثلاً: پدری خانه ای دارد که به اجاره داده است، اما برای حمایت از وضعیت مالی فرزند خود، پول اجاره ی ماهیانه ی آن را به پسرش سپرده است تا از آن استفاده کند؛ اما پدر با این کارخود فقط منافع خانه ی خود را به پسرش منتقل کرده است و هنوز ملک به نام خود پدر می باشد.

ماده ی 40 قانون مدنی می گوید: (حق انتفاع، عبارت از حقی است که به موجب آن شخص می تواند از مالی که عین آن به نام دیگری است یا مالک خاصی ندارد استفاده کند).

 

حق انتفاع عمری چیست؟

گاهی مواقع مالک یک ملک، طبق قراردادی منافع ملک یا مال خود را به صورت عمری به دیگری منتقل می کند؛ یعنی اینکه، تا زمانی که مالک زنده است طرف می تواند از منافع مال وی بهره مند باشد و اگر روزی از دنیا رفت با فوت وی، حق انتفاع هم خود به خود منحل می شود؛ به این مسئله حق انتفاع عمری می گویند.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد حق انتفاع و انتفاع عمری می توانید با وکلای سایت ما تماس بگیرید، در عین حال از وکلا و مشاوران متخصص ما دراین زمینه، مشورت و راهنمایی بگیرید؛ در سایت وکیل تلفنی به صورت آنلاین و تلفنی وکلای ما حضور دارند و بهترین راهکار را در این خصوص به شما ارائه می دهند.

 

نحوه ی استفاده از حق انتفاع چگونه می باشد؟