موسسه وکیل تلفنی

 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عده در انواع طلاق

مشاوره حقوقی عده در انواع طلاق

بر اساس ماده 1150 قانونی مدنی: عده عبارت است از مدتی که تا انقضای آن زنی که عقد نکاح او منحل شده است، نمی تواند شوهر دیگری اختیار نماید؛ به عبارت دیگر پس از انحلال نکاح بوسیله طلاق یا فوت همسر، زن تا مدتی اختیار ازدواج ندارد که به این مدت، عده گفته می شود، با ما همراه باشید تا این مورد را بیشتر بررسی نماییم.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص امور رایج طلاق

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که کمی بالاتر به آن اشاره شد، عده همان زمان قانونی و شرعی است که شما می بایست بعد از طلاق صبر کنید تا بعد از آن بتوانید اقدامات زناشویی دیگری را انجام دهید؛ اما خیلی از ما سوالاتی فراتر از مباحث این مقاله در ذهن خود داریم؛ در این موارد بهتر است لینک زیر را لمس نمایید تا به وکیل متخصص طلاق خانم یا آقا (مطابق میل شما)، وصل شده و با او تماس تلفنی برقرار نمایید"

 

 

عده در انواع طلاق چیست؟ و چرا در مورد آن به مشورت با وکیل متخصص نیاز هست؟

 

advice from a professional lawyer for time after divorce

وکیل طلاق فوری و 24 ساعته آنلاین

 

برای پاسخ به سوال فوق می بایست ابتدا انواع طلاق را بررسی کنیم که به طور کلی دو نوع طلاق داریم: 

 

 • طلاق رجعی: به طلاقی می گویند که تا وقتی زن در عده است، شوهر می تواند به او رجوع کند و با گفتن کلام یا انجام کاری نشان دهد که از تصمیم طلاق خود پشیمان است. در این نوع طلاق زن تا زمان عده می تواند در خانه شوهر زندگی کند.

 • طلاق بائن: آن است که بعد از طلاق، مرد حق ندارد به زن خود رجوع کند، یعنی بدون عقد او را به زنی قبول نماید و طلاق بائن بر شش نوع می باشد:

 

 1. طلاق زنی که نه سالش تمام نشده باشد.

 2. طلاق زنی که یائسه باشد.

 3. طلاق زنی که شوهرش بعد از عقد با او زناشویی نداشته است.

 4. طلاق سوم زنی که او را سه دفعه طلاق داده اند (زن سه طلاقه).

 5. طلاق خلع: زنی به شوهرش مایل نیست و مهر یا مال خود را به او می بخشد که مرد طلاقش دهد.

 6. طلاق مبارات: زن و شوهر یکدیگر را نخواهند و زن مالی به مرد بدهد که او را طلاق دهد.

 

در مدت عده طلاق، مرد حق رجوع به همسر خود را دارد، مگر در طلاق خلع و مبارات؛ رعایت عده به دلیل جلوگیری از اختلاط نسل می باشد و هم اینکه در این مدت، زوجین فرصت فکر کردن مجدد برای شروع دوباره زندگی مشترک را دارند.

 

مدت عده طلاق چقدر است؟

 

time spending after divorce

کاهش فوری عده طلاق به صورت آنلاین و 24 ساعته

 

عده طلاق سه طهر است، مگر اینکه زن با اقتضای سن، عادت زنانگی نبیند که در این صورت عده ی او سه ماه است؛ طهر به معنای پاکی است، بنابراین عبارت (سه طهر) که در قانون مدنی ذکر شده است به این معناست که زن سه بار عادت زنانگی داشته و با سومین عادت زنانگی مدت عده پایان می یابد.

 

مدت عده وفات چقدر است؟

عده ی وفات در هر حال چهار ماه و ده روز است، ارتباطی به عادت زنانگی ندارد و به منظور احترام به زندگی مشترک است؛ همچنین مشاوره حقوقی عده در انواع طلاق به شما می گوید که اگر زن باردار باشد، مدت عده ی وی تا زمان وضع حمل است.

البته مشاوره حقوقی عده در انواع طلاق این نکته را به شما یادآوری می کند که زن یائسه ای که باردار نمی شود و خانمی که پس از عقد و قبل از نزدیکی، مطلقه می شود، عده ندارند و بلافاصله پس از طلاق می توانند با فرد دیگری ازدواج نمایند و اگر در عده طلاق، زن یا شوهر فوت نمایند، وارث یکدیگر تلقی گردیده و از هم ارث می برند.

مرد باید در ایام عده طلاق، به زن نفقه پرداخت نماید؛ بنابراین در مورد زن باردار نیز، چنانچه طلاق داده شود تکلیف پرداخت نفقه تا پایان بارداری او است؛ اگر چه این مدت هفت ماه یا کمتر یا بیشتر باشد.

البته در مورد زن یائسه و زنی که بین او و همسرش نزدیکی واقع نشده، با وجود اینکه عده ی طلاق در مورد او وجود ندارد، اما عده ی وفات باید رعایت شود، و در این مدت زن نمی تواند ازدواج نماید.

در هر زمان از شبانه روز می توانید با پرسش و پاسخ فوری حقوقی از وکیل عده طلاق، سوالات خود را پرسیده و از بهترین وکیل عده مشاوره حقوقی بگیرید.

 

مزایای مشاوره حقوقی عده در انواع طلاق، چیست؟

همان طور که در قسمت بالا توضیح داده شده رعایت عده در طلاق الزامی می باشد و ازدواج در زمان عده، موجب بطلان آن عقد می شود؛ مشاوره حقوقی عده در انواع طلاق، ضمن آشنایی شما با موارد عده، امکان مشاوره با وکیل متخصص به انواع طلاق و عده را نیز برای شما فراهم کرده است.

بررسی انواع عده در طلاق، در رونده پرونده طلاق سرعت بخشیده و شما را زودتر به نتیجه مطلوب می رساند؛ برای اطلاعات بیشتر از وکیل طلاق و عده فوری و 24 ساعته می توانید با مشاوره حقوقی آنلاین و مشاوره حقوقی تلفنی از وکیل عده مشاوره حقوقی عده در انواع طلاق، بهترین مشاوره حقوقی را بگیرید.

 

مشاوره حقوقی 24 ساعته عده در انواع طلاق توسط چه کسانی صورت می گیرد و چقدر معتبر است؟