موسسه وکیل تلفنی

 • امیرحسین خوشحال گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۲۸:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • حسین طوسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۱:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • عرفان عباسقلی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۴:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

اعسار از پرداخت نفقه

اعسار از پرداخت نفقه

اعسار به طور کلی به دو حالت مطلق و نسبی تقسیم می شود؛ اعسار از پراخت نفقه فرد قادر نیست که نفقه را به طور تمام و کمال بپردازد؛ از این رو این اعسار نسبی بوده و زوجه باید نفقه را به صورت قسطی دریافت نماید؛ حال قبل از اینکه به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید، به شما توصیه می کنیم که ویدئوی زیر را حتماً تماشا نمایید.

 

توصیات وکیل نفقه به تمامی بانوان زحمت کش ایران

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 


 

"طبق قانون مدنی، نفقه یکی از حقوق و آثار مالی نکاح و عقد ازدواج است که پس از منعقد شدن عقد اتفاق می افتد و به طور کلی نفقه هر خرج متعارف در مورد پوشاک، مسکن، خوراک، لوازم بهداشتی و... است که مرد پس از منعقد شدن نکاح تامین آن ها را برعهده می گیرد؛ در صورتیکه حس می کنید که شوهرتان به شما خرجی کافی برای گذران زندگی را نمی دهد و البته در پرداخت آن نیز ناتوان است؛ تصویرک زیر را لمس کنید تا با وکلای متخصص نفقه ما تماس حاصل کرده و از ایشان راهکار هایی تضمینی متناسب با شرایط و مشکل خود را دریافت نمایید؛ لازم به ذکر است که این مشاوره کاملاً ارزان و 24 ساعته بودن و از این بابت ضمانت دارد؛ فلذا درنگ نکرده و با ما تماس بگیرید"

 

 

بسط موضوع اعسار نفقه به زبان عامیانه

 

alimony concept

اعلام اعسار نفقه آنلاین به صورت 24 ساعته

 

از اعسار در قانون به ناتوانی و تنگدستی اشاره شده است و در اصطلاح حقوقی به فردی معسر گفته می شود که توانایی پرداخت دیون خود را ندارد و این پرداخت نکردن، ممکن است از نداشتن تمکن (توان) مالی و یا دسترسی نداشتن به اموال باشد.

اعسار از پرداخت نفقه نیز به همین منوال است و به طور کلی به معنی ناتوان بودن از پرداخت نفقه است، نفقه نیز مانند مهریه از حقوق بانوان مسلمان است و مرد ملزم به ادای این حق است.

در اعسار از پرداخت نفقه، فرد نمی تواند نفقه ی افراد واجب النفقه را به هر نحوی بدهد و این ناتوانی می تواند از نداشتن تمکن مالی و یا دسترسی نداشتن به اموال باشد؛ اما جای نگرانی نیست، چراکه در هر دو مورد، قانون اسلامی شرایطی را برقرار نموده که زن به هر نحوی به حق خود برسد و وکیل تلفنی نیز در این خصوص حاظر است تا به تمامی بانوان این مرز و بوم مشاوره حقوقی خود را به روش های تلفنی یا آنلاین ارزانی دارد.

 

رویکرد قانون در قبال انواع اعسار در خصوص نفقه

 • اعسار مطلق یعنی فرد آنقدر تمکن مالی ندارد که حق نفقه را بپردازد؛ فلذا پرداخت دین را باید به زمان ملائت (توانا بودن مالی) او موکول کرد.

 

 • اعسار نسبی نیز بدین معناست که فرد توانایی مالی را دارد؛ اما امکان پرداخت یکجای نفقه را ندارد و باید آن را قسط بندی نمود.

 

نکته (مهم): تشخیص اینکه فرد معسر مطلق یا نسبی است به عهده ی دادگاه و قاضی ذی صلاح است و این امر با بررسی اموال اعم از منقول و غیر منقول و تمام حساب های بانکی ممکن می شود.

 

با توجه به نکته فوق هر کسی نمی تواند ادعای اعسار کند؛ فقط افرادی که دعوایی بر علیه آن ها مطرح است و یا افراد بدهکار می توانند دادخواست اعسار از دادگاه بنمایند.

 

اعسار از پرداخت نفقه معوقه امکان پذیر است؟