موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

اشتباهات بزرگ در قرارداد کار

ثبت عنوان کارگر ساده به جای کارگر متخصص

هنگامی که نسبت به عقد قرارداد کار اقدام می نماییم، ممکن است خواسته یا ناخواسته اشتباهاتی رخ دهد. اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار می تواند برای هر شخصی، چه کارگر و چه کارفرما رخ دهد. برخی از این اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری می شوند. این اشتباهات می توانند به مسائل مربوط به بازنشستگی و بیمه کارگر زیان رسانده و برای کارفرما تبعات قانونی سنگینی به همراه داشته باشد. یکی از اشتباهات رایجی، ثبت عنوان کارگر ساده به جای کارگر متخصص است. گرچه در نگاه اول، این اشتباه کوچک به نظر میرسد، اما باید بدانید یکی از اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار که شرایط بدی را خصوصا برای کارگر ایجاد می کند، همین مسئله است.

ثبت رده و عنوان شغلی، در میزان پایه حقوق و بیمه تاثیر دارد. کارفرما موظف است حق بیمه ی بیشتری را برای کارگران متخصص و حرفه ای رد کند. به همین دلیل، متاسفانه گاهی برخی از کارفرمایان عنوان شغلی کارگران حرفه ای را، به عنوان کارگر ساده در لیست کارگران خود، تغییر می دهند. همین موضوع باعث می شود که در سال های آینده، میزان حقوق بازنشستگی دریافتی این کارگر نیز کمتر باشد. چنانچه در این زمینه شکایتی دارید، قبل از هر چیز از مشاوره حقوقی آنلاین موسسه حقوقی وکیل تلفنی استفاده کرده و مراحل را برای دریافت حق و حقوق خود به صورت قانونی طی کنید.

مشاوره با و.کیل قانون کار برای نگارش قرارداد کار

 

 

شروع کار بدون تنظیم قرارداد

دومین اشتباه از اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار، شروع کار بدون تنظیم قرارداد است. اگر به عنوان یک کارگر نسبت به این کار اقدام کنید، ریسک بزرگی کرده اید. اگر به هنگام کار برای شما سانحه ای رخ دهد، شما هیچ مدرکی نخواهید داشت که بتوانید اثبات کنید در حال کار برای کارفرما بوده اید و نمی توانید خسارتی دریافت کنید. 

این مورد از اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار به ضرر کارفرما نیز خواهد بود. اگر در شرایطی کارگر خواسته یا ناخواسته به وسایل کاری و یا محیط کار آسیبی وارد کند و یا مشکل دیگری محیط کار به وجود بیاورد، شما نمی توانید اقدامات لازم برای جلوگیری از مشکلات بیشتر و یا مواجه قانونی با کارگر خود را انجام دهید. برای تنظیم قرارداد، می توانید از مشاوره حقوقی 24 ساعته وکیل تلفنی استفاده کنید.

 

امضا قرارداد کار بدون مطالعه آن

پیش از این که بخواهید قرارداد کاری خود را امضا کنید، آن را به دقت مطالعه کنید. به این شکل می توانید از دچار شدن به یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار جلوگیری کنید. امضا قرارداد بدون مطالعه ی آن در حکم این است که شما سندی را امضا کرده اید که می تواند تماما به ضرر شما باشد. در هر بند از قرارداد، امکان دارد موضوع و مسئله ای در هر زمینه ی کاری بیان شده باشد که مخالف شرایط شما بوده و در آینده برای شما ایجاد زحمت کند.

یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت امضا قرارداد بدون مطالعه ی آن ممکن است به آن دچار شوید، مسئله ی بیمه و حقوق است. بیمه و سنوات و حقوق کارگر و تعهدات کارفرما و کارگر و همچنین مدت زمان اشتغال، به صورت کامل در متن قرارداد نوشته شده است. ممکن است توافق پیشین بر روی مبلغ و سنوات و حقوق دیگری بوده باشد اما روی برگه، متفاوت با مقدار توافق شده، مشخصات و اطلاعات نوشته شده باشد و شما متوجه آن نشده باشید. پس توصیه می کنیم برای این که از دچار شدن به این اشتباه بزرگ در مورد قرارداد کار پیشگیری کنید، قرارداد خود را به طور کامل و دقیق، مطالعه کنید. در صورتی که به مشاوره حقوقی در مورد حق و حقوق خود به عنوان کارگر یا کارفرما نیاز داشتید، می توانید از مشاوره حقوقی آنلاین وکیل تلفنی که یک مشاوره حقوقی رایگان و 24 ساعته خواهد بود، استفاده کنید.

 

مشاوره حقوقی شبانه روزی

عدم امضا تمام صفحات قرارداد

هنگام عقد یک قرارداد، باید تمامی صفحات قرارداد را امضا کنید. یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار این است که طرفین تصور می کنند امضای صفحه ی آخر قرارداد کافی است. به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهید. علت این است که تمامی متن قرارداد و توافقات در میان تمامی صفحات قرارداد پخش شده است و به نوعی امضای صفحه ی آخر، یک امضای ناقض با اعتباری نامشخص خواهد بود.

توصیه می شود هر صفحه دو بار امضا شود، مهر خورده و اثر انگشت کارگر و کارفرما نیز به صورت صحیح در هر صفحه درج شود. شاید کمی زیاده روی به نظر برسد اما هنگامی که از قانون و حقوق صحبت می شود، رعایت اصول امضای قرارداد برای جلوگیری از دچار شدن به اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار، ضروری است. در صورتی که در نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه داشته و یا قصد دارید در مورد مشکلات حقوقی خود در زمینه ی امضای قرارداد کار، راهنمایی دریافت کنید، می توانید از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی واتس اپی وکیل تلفنی بهره بگیرید.

 

امضا قرارداد کار بدون تاریخ

قراردادهای اداره کار که بین کارفرما و کارگران بسته می شود با توجه به زمان انجام کار به دو دسته موقت و دائم تقسیم می‌شوند. در قراردادهای موقت باید زمان شروع و پایان کار به صورت واضح و صریح بیان شود. اما در قراردادهای کاری دائم این ویژگی وجود ندارد. در واقع در این نوع قراردادها ذکر تاریخ مربوط به پایان و مدت زمان شغل، جز اصول اصلی نمی باشد. برای جلوگیری از از رخ دادن یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار بهتر است این را بدانید که اگر در یک قرارداد که بین کارگر و کارفرما بسته میشود تاریخ شروع و پایان کار ذکر نگردد، آن قرارداد به منزله یک قرارداد دائم خواهد بود در صورتی که ممکن است قراردادی که کارگر و کارفرما قصد امضای آن را داشته اند، یک قرارداد کاری موقت باشد.

البته باید این نکته را در نظر داشت که نوع سوم قراردادها یعنی قرارداد کار معین، با توجه به ماهیت خاص خود، در مورد تاریخ شروع و پایان کار با دو نوع قبلی قرارداد متفاوت است. از این جهت نیازی به ذکر تاریخ در این نوع قرارداد وجود ندارد و نمی توان این مورد را جز اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار محسوب کرد. مشاوره حقوقی شبانه روزی وکیل تلفنی می تواند مرجع خوبی برای پاسخ گویی به سوالات شما باشد. شما به صورت شبانه روزی می توانید از مزایای مشاوره حقوقی با وکلای پایه یک دادگستری این مجموعه بهره مند شوید.

 

تمدید شفاهی قرارداد کار

شما قصد کار کردن در هر جایی را که داشته باشید بدون شک به قرارداد کار احتیاج پیدا خواهید کرد. اما یکی از اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار این است که گاهی اوقات بین طرفین قرارداد به صورت شفاهی عقد می شود. البته بسته شدن این نوع قرارداد بین کارگر و کارفرما هیچگونه مجازاتی به دنبال نخواهد داشت که این بدان معنی است که قراردادهای شفاهی نیز از رسمیت نسبی برخوردار هستند، اما اعتبار آنها به صورت کلی از قراردادهای کتبی کمتر است چرا که اثبات وجود این نوع قرارداد ها کمی مشکل است. این مسئله به این دلیل جز اشتباهات بزرگ در مورد قرارداد کار محسوب می‌شود که ممکن است تبعات سنگینی برای کارفرما یا کارگر پدید بیاورد و در مورد بیمه بیکاری ایجاد مشکل ‌کند. 

نگارش  قرارداد قانون کار  
وکیل برای  تنظیم قرارداد تسویه کار 
مشاوره حقوقی آنلاین برای نگارش قرارداد قانون کار  

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی