موسسه وکیل تلفنی

 • منصور تقی فام گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱۰
 • ناهید جهانگیر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۹:۱۷ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۹
 • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۳۵:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۷
 • ایلیا جمالزهی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۲:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۳۳:۵۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۶
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
انجمن وکیل تلفنی

الزام به انتقال سهام شرکت

الزام به انتقال سهام شرکت

درباره الزام به انتقال سهام شرکت چه می دانید؟ درباره ی شرکت های مختلط غیرسهامی باید بدانید که این نوع شرکت از تعدادی شرکا با مسئولیت محدود و ضامن تشکیل شده است؛ درارتباط با انتقال سهام شرکت نسبت به شرکایی که دارای محدودیت مسئولیت هستند باید با رضایت شرکا (سه چهارم متعلق به آن ها و اکثریت عددی باشد) در صورتی که این شرط حاصل شود، باید به موجب سند رسمی انتقال انجام پذیرد و در صورتی که امتناع شود به همان صورتی که برای شرکت نسبی مقرر است انجام می پذیرد؛ اگر چیزی از متن فوق سر در نیاوردید حتماً ویدئوی زیر را مشاهده نمایید.

 

توصیه های یکی از بانوان وکیل در خصوص انتقال سهام

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در هنگام انتقال سند باید رضایت همه ی شرکای ضامن وجود داشته باشد و نه تنها رضایت شرکای با مسئولیت محدود است که محدود به آورده ی آن ها بستگی دارد و از اموال شخصی آن ها برای پرداخت بدهی و تعهدات شرکت برداشت نخواهد شد؛ از این رو مشکلات حقوقی فراوانی در خصوص انتقال سهام وجود دارد که این تنها یکی از این موارد می باشد؛ اما جای نگرانی نیست، چراکه وکلای شرکتهای سهامی ما به صورت 24 ساعته آنلاین هستند تا در خصوص سهام شرکت ها، بهترین راهنمایی ها را دراختیارتان قرار دهند؛ برای اینکه با این وکلا تماس تلفنی داشته باشید بهتر است تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

نحوه الزام به انتقال سهام شرکت با مسئولیت محدود؟

 

Requirement to stocktransfer

بررسی فوری و آنلاین انتقال یا عدم انتقال سهام شرکت

 

ممکن است شما صاحب شرکت با مسئولیت محدود باشید، مهم ترین سوالی که در این زمینه برای افراد وجود دارد این است که الزام به انتقال سهام شرکت با مسئولیت محدود چگونه اتفاق می افتد؟ براساس قانون در ماده ۱۰۲ قانون تجارت، شرایط نقل و انتقال شرکت با مسئولیت محدود به این صورت ذکر شده است:

سهم الشرکه شرکاء نمی ‌توانند به شکل اوراق تجارتی قابل نتقال اعم از با اسم و یا بی اسم و غیره درآید سهم الشرکه را نمی ‌توان منتقل به غیر نمود، مگر با رضایت عده از شرکاء که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آنها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند.

با توجه به این امر که الزام به انتقال سهام شرکت با مسئولیت محدود با سهام انجام نمی گیرد؛ این سوال پیش خواهد آمد که پس چگونه باید سهم الشرکه خود را انتقال دهید؟ پاسخ به این سوال در ماده ۱۰۳ قانون تجارت، این طور آمده است:

 • انتقال سهم الشرکه به عمل نخواهد آمد مگر به موجب سند رسمی.

به همین علت زمانی که شرایط موجود در ماده 102 قانون تجارت وجود دارد در آن شرایط شرکاء می توانند سهم شرکت خود را انتقال بدهند؛ با توجه به این شرایط افراد می توانند با در دست داشتن صورت جلسه انتقال سهم الشرکه به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند؛ با توجه به حساسیت این موضوع افراد نیاز دارند که با یک وکیل حرفه ای در این زمینه مشورت کنند؛ لازم به ذکر است بدانید در برخی مواقع شرایطی وجود دارد که افراد امکان مراجعه به وکیل را به شکل حضوری ندارند، در این موقعیت می توانند با استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین از  تجارب یک وکیل پایه یک انتقال سهام به صورت 24 ساعته استفاده کنند.

 

نحوه الزام به انتقال سهام شرکت تجاری؟

 

requirement to transfer commercial holdings stock

وکیل پایه یک متخصص به انتقال سهام شرکت ها

 

یکی از سوالات متداولی که از وکیل انتقال سهام 24 ساعته در هنگام مشورت با وکیل آنلاین مطرح می شود نحوه الزام به انتقال سهام شرکت تجاری است؛ لازم به ذکر است بدانید که شریک در شرکت های تجاری با داشتن سهم از شرکت، از حق مالی برخوردار است و این امکان را دارد که آن را به غیر انتقال دهد؛ در صورتی انتقال او قانونی به حساب می آید که به وسیله ی ترتیبات قانونی انجام گرفته باشد. در صورتی که طرف دیگر از انتقال خودداری کند دادگاه نیز به انجام مناسبت های لازم خواهد پرداخت؛ برای آشنایی بیشتر با این امور می توانید در اسرع وقت از مشاوره حقوقی سریع  ما بهره بگیرید.

 

نحوه الزام به انتقال سهام شرکت تضامنی؟

مشاوره حقوقی انتقال سهام در ارتباط با الزام به انتقال سهام شرکت تضامنی باید به این امر توجه داشت که مسئولیت شرکت در قبال تعهدات شرکت به شکل مطلق وجود دارد و هنگامی که یکی از شرکاء قصد انتقال سهم خود را داشته باشد برای انجام این کار باید رضایت همه ی شرکاء را جلب کند؛ در صورتی که شرکا رضایت به این امر نداشته باشند انتقال امکان پذیر نیست.

در این موقعیت بهترین راه حل تماس فوری با وکیل متخصص سهام است. افراد می توانند برای سریع تر به نتیجه رسیدن از وکیل تلفنی استفاده کرده و به وسیله دریافت راهکار حقوقی آنلاین مشکلات خود را مرتفع کنند؛ در صورتی که شرکا به این امر رضایت بدهند باید انتقال به موجب قرارداد صورت بگیرد؛  در غیر این صورت موظف به اجرای تعهد به انتقال از طریق مراجع قانونی خواهد بود.

 

نحوه الزام به انتقال سهام شرکت نسبی؟