موسسه وکیل تلفنی

 • سحر خداوردی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۵
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار

نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار

 

نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار موضوع اصلی مقاله ماست به دلیل اهمیت بسیار زیاد این موضوع و مفهومی که هر یک از کلمات این جمله دارد لازم است که تک تک مورد بررسی قرار گیرند، ابتدا اصلی ­ترین کلمه یعنی اعسار را مورد بررسی قرار می ­دهیم؛ اعسار به معنای در تنگا و سختی قرار گرفتن می­ باشد، اما در اصطلاح حقوقی مفهومی گسترده ­تر دارد و به شخصی اطلاق می ­شود که یا اموالی ندارد و یا توانایی دسترسی به آن اموال را نداشته باشد؛ اما این حالت مخصوص شرایط ویژه ­ای است، زمانی که شخصی برای مثال یک تاجر ورشکسته می ­شود و بدهکار می­ گردد، طلبکاران از وی در دادگاه طرح دعوی می­ کنند و وی محکوم می­ گردد که دو حالت برای وی ایجاد می ­شود، یا اموالش را کلا از دست داده و توانایی پرداختن دینش را ندارد و یا توانایی دسترسی به اموالش را از دست داده است؛ موقعیت این فرد اعسار و خود او نیز معسر شناخته می ­شود؛ حال با ما همراه باشید تا نمونه سوالاتی که قاضی از شهود اعسار مطرح می کند را با هم در ادامه این مقاله بررسی کنیم و بهترین پاسخ را به آن ها بدهیم

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

یکی از راه های قانونی برای آن دسته از محکومینی که توان پرداخت بدهی خود را ندارند، طرح دعوای اعسار است. شخصی که دادگاه او را محکوم به پرداخت مالی نموده و در مقابل نیز توان پرداخت بدهی خود را نداشته باشد، می تواند از طریق اعسار از دادگاه بخواهد که پرداخت محکوم به را برای وی تقسیط نماید. حال زمانی که دعوای اعسار در دادگاه مطرح می شود و به تبع آن خواهان نیز برای ادعای معسر بودن خود نیز به شهادت شهود استناد کرده است، قاضی یکسری سوالاتی را از شهود می پرسد. علت پرسیدن سوالات مختلف از شهود این است که معسر بودن خواهان و یا مدعی برای دادگاه کاملا مشخص شود.

 

عمده سوالات قاضی از شهود در دعاوی اعسار پیرامون وضعیت معیشتی و میزان درآمد محکوم علیه و همچنین نسبت آشنایی و روابط شهود با محکوم علیه می باشد. لازم به ذکر است که اگر شهود، شهادت دروغ بدهند و بعدا این موضوع برای دادگاه محرز گردد، مجازات در پی خواهد شد. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی در رابطه با دعاوی اعسار در هر ساعت از شبانه روز با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

سوالات رایج قاضی از شهود اعسار

در رابطه با دعاوی اعسار از پرداخت محکوم به و هزینه دادرسی، سوالات مشخصی را از افرادی که به عنوان شاهد پرونده توسط خواهان معرفی شده اند، از طرف دادگاه پرسیده می شود. در این بخش قصد داریم به رایج ترین سوالاتی که قاضی در طرح دعاوی اعسار از شهود، می پرسد، بپردازیم. عمده سوالات در این زمینه به شرح زیر است:

 

 • سوالات پیرامون وضعیت مالی و معیشتی محکوم علیه
 • سوالاتی در رابطه با نوع نسبت و رابطه با محکوم علیه
 • سوالاتی در مورد شرایط تاهل و همچنین وضعیت شغلی خانواده وی

 

 

شاهد برای اثبات ادعای خواهان در دادگاه حاضر می­ شود، قطعا شخصی که با خواهان آشنایی ندارد و وی را نمی­شناسد نمی ­تواند در دادگاه به نفع وی شهادت دهد؛ پس شناخت خواهان یکی از نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار می ­باشد؛ سوال دیگر مدت و نحوه آشنایی شاهد با خواهان است، قطعاً شخصی که به مدت یک ساعت یا یک روز و حتی یک ماه با خواهان آشنایی داشته باشد، نمی ­تواند اطلاعات دقیقی از موقعیت مالی وی داشته باشد؛ پس شاهد باید مدت زمان طولانی ­تری خواهان را بشناسد؛  یکی از سوال ­های اصلی دلیل معسر بودن خواهان و میزان دینی است که وی دارد و شاهد باید کلیه اطلاعات مالی و منشا آن را بداند و به قاضی پرونده اعلام نماید.

 

بسته به نوع پرونده و دلایلی که فرد معسر شده است، می ­تواند سوالات بیشتر و متفاوت­ تری از شهود پرسیده شود؛ اما سوالات مطروحه اصلی ترین نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار می باشد. نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار بسته به پرونده شما دارد، وکیل تلفنی 24 ساعته و وکیل آنلاین مجموعه وکیل تلفنی به صورت تلفنی و آنلاین پاسخ­گوی سوالات شما در خصوص پرونده اعسار و نمونه سوالات قاضی در این رابطه  می­باشند

 

 

 

 

common questions that been asked in court

 

 

به سوالاتی که در دادگاه از شهود پرسیده می­شود چه پاسخی دهیم؟

اینکه در دادگاه از شاهد اعسار چه سوالاتی پرسیده می­ شود، بستگی به نوع پرونده دارد؛ اما یک سری از سوالات در همه پرونده­ها مشترک است که در قسمت ­های قبلی هم به آن ­ها اشاره کردیم؛ اما اگر بخواهیم یک پاسخ مشخص به هر کدام از آن­ ها بدهیم یک امر غیر ممکن است؛ زیرا بسته به شاهد اینکه نحوه آشنایی و مدت زمان شناختی که از خواهان دارد یا اطلاعات مالی معسر همگی بستگی به روابط بین معسر و شاهد دارد، اما اگر شما نیازمند مشاوره در مورد نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار هستید و خودتان به عنوان شاهد به دادگاه احضار شده اید و نمی­ دانید که در آن جا چگونه از شما سوال پرسیده می ­شود 

 

در مورد این موضوع که در جوابیه به سوالات دادگاه در ارتباط دعوا اعسار، باید به چه مواردی اشاره کنیم، به شما پیشنهاد می کنیم که از مشاوره حقوقی موسسه وکیل تلفنی استفاده کنید. برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

آموزش ادای شهادت اصولی در دادگاه اعسار

اصول خاصی که با بقیه شهادت ها فرق داشته باشد ندارد، فقط در صورت لزوم شاهد را قسم می دهند و متن قسم را هم خود قاضی شفاهی می ­گوید و شاهد تکرار می­ کند؛ شما اگر با خواهان تبانی نکرده باشید و شهادت شما از روی واقعیت باشد و دروغی در آن نباشد، مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد؛ در غیر اینصورت اگر شهادت دروغ داده باشید طرف می­ تواند علیه شما به دلیل شهادت دروغ در دادگاه شکایت کند. وکلای مجموعه وکیل تلفنی به صورت 24 ساعته آماده ارائه نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار هستند، فقط کافی است تلفن خود را بردارید و با مجموعه وکیل تلفنی تماس بگیرید.

 

 

 

 

instruction of true witnessing

 

 

 

حکم عدم حضور شهود در جلسه دادگاه اعسار

همانگونه که قبلا نیز اشاره شد، معسر برای اثبات ادعای خویش دلایل بسیاری را نیاز دارد که یکی از راه ­های اثبات شاهد می ­باشد، شهادت شاهد از دلایل موجه قوی جهت اثبات ادعای معسر می ­باشد و حتماً باید از شاهدی جهت شهادت در دادگاه دعوت نماید که نترسد و روی حرفش بماند و در روز جلسه شهادت حتماً حاضر شود؛ حال آن که شاهد به هر دلیلی از آمدن به دادگاه امتناع کند؛ در این صورت دیگر دادگاه شهادت شهود را در نظر نگرفته و با توجه به سایر دلایل و مدارک و مستندات موجود تصمیم نهایی را اتخاذ و اقدام به صدور رأی می ­نماید؛ اگر جهت شهادت اعسار به دادگاه احضار شده­ اید نگران نباشید با وکیل تلفنی تماس بگیرید و با نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار آشنا شوید.

 

 

شرایط انتخاب شاهد برای دادگاه اعسار

حتماً برای شاهد شرایطی وجود دارد که عدم وجود هر یک از آن ویژگی­ ها منجر به بطلان شهادت می ­شود؛ قانونگذار شرایط زیر را جهت پذیرش شهادت شاهد در نظر گرفته است:

 

 

 • بالغ باشد: شاهد باید به سن قانونی رسیده باشد؛ یعنی دختر باید 9 سال و پسر 15 سال باشد.

 • عاقل باشد: در سلامت و صحت کامل عقلی باشد و مجنون یا دیوانه نباشد.

 • عادل بودن: هر آن چه را که باید به زبان آورد و متکی به دروغ و فریب کاری نباشد، مشهور بودن شاهد به دروغ گویی و فریب کاری منجر به عدم پذیرش وی به عنوان شاهد می ­شود.

 • با ایمان باشد: چون که قاضی معمولاً شاهد را مجبور به ادای قسم می­ کند، لذا شخص شاهد حتماً باید به خداوند و قسمی که می­ خورد اعتقاد قلبی داشته باشد.

 • طهارت مولد: شاهد باید نسب مشروع داشته باشد و تولد وی نتیجه روابط نا مشروع نباشد.

 • متکدی یا ولگرد نباشد: شغل شاهد باید کاملا مشخص باشد و به عنوان یک شاغل در یک کار قانونی مشغول باشد.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

 

بررسی مفصل شرایط شهود اعسار از هزینه دادرسی

شما زمانی که می­خواهید در دادگاه طرح دعوای حقوقی نمایید فرقی هم نمی­کند کیفری باشد یا حقوقی، باید یک سری هزینه­ ها در قالب هزینه برگه­ های دادخواست و یا هزینه قرار و احکامی که پس از بررسی شکایت شما صادر می­ گردد پرداخت نمایید؛ شما زمانی که در قالب دو نفر در مقابل یکدیگر قرار می ­گیرید، در ابتدا باید خودتان که شکایت را طرح می­ کنید هزینه را پرداخت کنید؛ اما در نهایت شخصی که محکوم می ­شود باید کلیه هزینه ­های رسیدگی را پرداخت نماید که این هزینه­ ها را هزینه دادرسی گویند؛ اما در مورد اعسار شرایط فرق می­ کند، این خود شخص محکوم می­باشد که تقاضای اعسار می­نماید و تمامی هزینه ­ها را باید خودش پرداخت نماید زیرا اعسار خویش را باید اثبات کند در این شرایط فرد می­تواند دادخواست اعسار از هزینه دادرسی را تقدیم دادگاه نماید.

 

پس از بررسی درخواست وی و رسیدگی­های لازم در نهایت دادگاه تصمیم می­ گیرد که فرد ملزم به پرداخت می­ باشد یا خیر؛  اگر در خصوص نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار سوالی دارید با مجموعه وکیل تلفنی تماس بگیرید.

 

 

 

 

cost of retrial for witnesses

 

 

 

مزایای انتخاب شاهد با وکیل متخصص اعسار

زمانی شخصی در تنگنا قرار می­ گیرد و به دلایل مختلف بدهکار می­ شود و از وی در دادگاه طرح شکایت می­ شود دادگاه بررسی­ های لازم را انجام داده و پس از تشخیص  وی را محکوم می ­نماید؛ این شخص که به دلیل نداشتن دارایی یا عدم دسترسی به اموال خود از پرداخت دینش ناتوان است و زمانی هم که درخواست اعسار را تقدیم دادگاه می­ کند، حتی توان پرداخت هزینه ­های دادرسی را هم ندارد در این شرایط فرد معسر شناخته می­ شود و در صورتی که از شرایط اعسار و چگونگی طرح دعوی اعسار اطلاعی نداشته باشد باید به یک متخصص اعسار مراجعه کند.

 

وکلای متخصص اعسار به دلیل اینکه در این رابطه تحقیقات و مطالعات زیادی انجام داده اند و موکل های معسر بسیاری داشته ­اند خیلی راحت تمامی مسائل حقوقی را برایتان بازگو می­ کنند؛ یکی از این مسائل، نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار می ­باشد که حتماً برای اثبات ادعای خویش به شاهد نیاز خواهید داشت و باید با این مساله آشنایی کامل داشته باشید.

 

 

 

راهنمای استفاده از مشاوره حقوقی رایگان در مورد سوالات دادگاه از شهود اعسار

در رابطه با موضوع سوالات دادگاه از شهادت شهود در دعاوی اعسار، می توانید از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان در موسسه وکیل تلفنی استفاده کنید. هر گونه سوالی که پیرامون این موضوع دارید، می توانید در بخش مربوطه در وب سایت موسسه مطرح نموده  کارشناسان و  وکلای  ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

 

 

 

اعسار از پرداخت جزای نقدی
نگارش دادخواست اعسار از پرداخت مهریه
اعسار از پرداخت محکوم به
مشاوره حقوقی اثبات ملائت
مشاوره حقوقی اعسار

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

شما به جای تشویق و راهنمایی یه عده دزد و کلاهبردار به استثنای مردم شریف که واقعا معسر هستند. که چطوری قانون رو دور بزنند ومال مردم رو بالا بکشند بیایید راه های پرداخت دیون رو یادشان بدید تا با مال مردم ک... نکنند و لذت نبرند
سلام ممنون بابت مطالب مفید و کاملتون
سلام سپاس از مطالب مفیدتون
شما به عنوان حقوقدان و پیشرو در زمینه عدالت چطور مشاوره میدین برا شاهد اعسار؟؟؟ مشاوره میدین که شاهد چیا بگه تا بتونه حکم اعسار بگیره؟؟؟ واقعا تاسف داره....شاهدی که راستشو بخواد بگه احتیاج به هیچ مشاوره ای نداره.و میره راستشو میگه بدون استرس....مشاوره میدین که محکوم از پرداخت دین فرار کنه؟؟؟
آفرین چه مطلب خوبی بود طراحیاتونم خیلی زیباست درود بر تیم طراحی و تولید محتوا ،اگر به نکات گفته شده دقت بشه قطعا کمک میکنه تا دعوی اعسار رد نشه امیدوارم همواره سلامت باشید بسیار عالی بود و خیلی استفاده کردیم از مطلب عالیتون
با سلام خدمت کاربران عزیز.دعوای اعساز هزینه دادرسی از دعاوی بسیار رایج کنونی است به خصوص در مورد دعاوی خانواده که خانمها طرح می کنند مثل مهریه که توان پرداخت هزینه های دادرسی را ندارند که قانون امکان طرح دعوای اعسار از هزینه دادرسی را فراهم کرده تا بتوان سد اول رسیدگی به دعوا برداشته شود که اتفاقا دعولی حائز اهمیتی هم است با وکلای مجرب مشورت کنید در این خصوص.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
ب خوبی توضیح داده شده و با دقت نظر در این موارد میتوان از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد
سلام وقت بخیر.به خاطر مطالب مفید و کاربردی که در سایت قرار میدهید از شما سپاسگذارم.موفق و موید باشید.
سلام. من دیروز جلسه اعسار داشتم و تماس گرفتم با یکی از وکلای خوب سایتون و ایشون راهنماییم کردن که شاهدهارو هم به ایشون مرتبط کنم و با شاهدها هم صحبت کنند که کاملا شاهدا تفهیم بشن. همینکارم کردیم و وکیل محترمتون با هر دو شاهد تلفنی صحبت کردن و کاملا متوجهشون کردن که قراره در جلسه اعسار چه اتفاقی بیفته و اونها باید چطور جواب بدن. مرسی از این همه حوصله و توان و استعداد
سلام بسیار عالی
بسیار خوب
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود قبل از جلسه دادرسي اعسار و يا استماع شهود حتما با وكيل متخصص و مجرب موضوع مربوطه مشاوره داشته باشيد كه وكيل تل اين امر را سهولت بخشيده است و در خدمت شما عزيزان هستيم موفق و پيروز باشيد
عرض سلام و ادب مبحث اعسار علیرغم اینکه مبحث مهم و حائز اهمیتی است متاسفانه در عمل جدی گرفته نمی شود و از آن غفلت می شود با این حال از مجموعه وزین وکیل تلفنی نهایت سپاس و قدردانی را دارم

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی