موسسه وکیل تلفنی

 • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۱۰:۲۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • رها بصیری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳:۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • سید مصطفی حسینی برزل آباد گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • م ايماني گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • نیلا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۲۵:۲۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • علیرضا سلیمان فز گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۴:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱
 • مسعود بیات گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۴۵:۳۸ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۳۲:۲۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • رضا احمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۲۳:۱۷:۵۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
 • اشرف باقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۰:۳۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد موقت

مشاوره حقوقی عقد موقت

ازدواج موقت، عقد موقت یا نکاح موقت به اسم های دیگری نیز مانند مُتعِه یا نکاح مقطع شناخته شده است؛ این ازدواج نوعی از ازدواج در اسلام و مذهب شیعه است، عقد وقتی به مدتی محدود باشد و برای مدت معینی واقع شده باشد، آن را نکاح منقطع می گویند که در قانون مدنی ما شناخته شده است و در بخشی از قانون ذکر شده در مواد نکاح و فصل ششم از قانون مدنی نکاح موقت درباره ی آن صحبت شده است.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

temporary marriage

صیغه فوری و آنلاین 24 ساعته

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اگر در مورد اقامه ی دعوای عقد موقت سر در گم هستید، در مورد حقوق خود در نکاح موقت نمی دانید یا هیچ راه حلی برای بهتر شدن روند پیگیری دعوای خود ندارید و حتی با خواندن قوانین نیز نمی توانید به نتیجه ی دلخواه و واضح خود برسید؛ بهترین راه این است که از مشاوره های حقوقی تلفنی استفاده کنید و به نتیجه ی مورد نظر خود برسید؛ برای این کار کافیست تا تصویرک زیر را لمس کنید تا به صفحه مشاوره حقوقی با وکیل متخصص منتقل گردید"

 

 

آثار حقوقی مشاوره حقوقی قبل از عقد موقت

ازدواج موقت، عقد موقت یا نکاح موقت به اسم های صیغه و ازدواج انقطاعی نیز شناخته شده است، این ازدواج نوعی از ازدواج در اسلام و مذهب شیعه است؛ عقد وقتی به مدتی محدود باشد و برای مدت معینی واقع شده باشد، آن را نکاح منقطع می گویند که در قانون مدنی ما شناخته شده است و در بخشی از قانون ذکر شده در مواد نکاح و فصل ششم از قانون مدنی نکاح موقت درباره ی آن صحبت شده است.

ازدواج یکی از مرسوم ترین شیوه های تشکیل خانواده در کشور های اسلامی است که به صورت آیین های خاص و روش های معینی این اتفاق صورت می گیرد، نکاح به دو صورت است:

 

 • نکاح دائم که پیوند بین زن و مرد به صورت دائمی ایجاد شده است و پایان دادن به آن به صورت طلاق و جاری شدن صیغه ی طلاق است

 • شکل های ازدواج عقد موقت است که در اسلام و شرع به آن پرداخته شده است و در قرآن نیز درباره ی عقد موقت صحبت شده است و پس از تقوا پیشه کردن به نیازهای جنسی، اجازه ی عقد موقت داده شده است و از آن جا که بخش عظیمی از قانون ایران و جمهوری اسلامی ایران از شرع گرفته شده است در قانون و حقوق نیز به عقد موقت اشاره ای شده است.

 

نکاح موقت نکاحی زمان دار است

 

timed temporary marriage

خطبه صیغه آنلاین و تلفنی 24 ساعته تضمینی و معتبر

 

عقد موقت نوعی از ازدواج است که در آن زن و مرد با خواندن صیغه ی محرمیت مدت دار به عقد موقت یک دیگر، در می آیند؛ این صیغه ی موقت مدت دار است یعنی برای درستی صیغه ی عقد موقت باید مدت و زمانی برای آن در نظر گرفته شود. یکی از تفاوت های نکاح دائم با عقد موقت در این است.

این مدتی که برای عقد موقت در نظر گرفته می شود تفاوتی نمی کند، چه این مقدار بسته به توافق و خواسته های طرفین این مدت معین می شود که می تواند اندک یا زیاد باشد، مثلاً یک ساعت یا ده سال و این نوع عقد با پایان یافتن مدت و یا بذل مدت تمام می شود و محرمیت اتمام می یابد.

برای صحیح بودن این نوع عقد حتماً باید مدت تعیین شود و این مدت باید به صورت دقیق ذکر و گفته شود مدتی که تعیین می شود حتماً باید دقیق باشد؛ یعنی اگر مدت را به صورت مجهول بیان کنیم عقد باطل است؛ مثلاً برای مدت باید بگوییم یک ساعت، ده سال و غیره؛ اگر گفته شود تا زمانی که از هم خوشمان می آید یا تا زمانی که از ایران بروی یا تا وقتی که ازدواج دائم بکنیم و خانواده اجازه دهند، این نوع تعیین مدت ها مجهول است، زیرا مشخص نیست افراد تا چه زمانی از هم خوششان میاید یا چه زمانی آن فرد قصد رفتن از ایران و یا قصد ازدواج دائم را دارد پس حتماً باید مدت معین و معلوم باشد.

یکی دیگر از شرط های صحیح بودن عقد موقت، مهریه است که حتماً باید مشخص شود و این به اختیار زن نیست؛ در عقد موقت حتماً مهریه و مقدار آن باید مشخص باشد، حتی اگر زن بگوید مهریه نمی خواهم الزام بر این است که مهریه ای مشخص شود هر چند که این مهریه ناچیز و یا اندک باشد. مهر باید ارزش مالی داشته باشد و مقدار آن هم کاملا مشخص باشد مثلاً فرد باید بگوید همین روسری به قیمت بیست و پنج هزار تومان مهریه تو است، این را نیز باید در نظر گرفت طبق نظر اکثر فقها یکی از شرایط اساسی برای ازدواج دختر باکره اذن پدر او و یا جد پدری او است.

هرگاه در اصل نکاح اختلافی حاصل شود نکاح دائم محسوب می شود؛ در صورت عدم نزدیکی زوج الزام دارد به پرداخت نصف مهریه و اگر از دادن آن استنکاف ورزد زوجه باید از دادگاه درخواست الزام زوج را بکند که با اثبات عقد موقت همراه است.

به تصریح قانون مدنی زن در عقد موقت حق نفقه ندارد، مگر به صورتی دیگری آن شرط شود و عقد مبنی بر آن جاری شده باشد. در عقد موقت زوجه (زن) از زوج (مرد) ارث نمی برد؛ در صورت داشتن فرزندانی از این عقد موقت حقوقی مانند فرزندان حاصل از نکاح دائم دارند به شرطی که ازدواج به صورت قانونی و محضری ثبت شده باشد، این فرزندان؛ فرزند مشروع پدر شناخته شده و تمام حقوق اعم از نفقه و نگهداری آنان و ارث بر آن ها نیز جاری است.

برخی از احکام بین نکاح دائم و موقت مشابه است مثل عده، در عقد موقت عده بدین صورت است: در زن غیر باردار عده ی عقد موقت دوطَهر (پاکی از) است (طَهر یعنی عادت ماهانه) اگر زن با توجه به سن عادت ماهانه نشود در این صورت عِده چهل وُ پنج روز است، در زن حامله و باردار عده طلاق، بذل مدت و طلاق تا زمان وضع حمل او است؛ زن یائسه و زنی که نزدیکی نداشته نیازی به نگه داشتن عده ندارد به جز در وفات. عده ی وفات چه در نکاح دائم یا موقت چهارماه و ده روز است مگر در صورت باردار بودن زن که عده ی وفات در این زن تا وضع حمل او است.

 

مشاوره حقوقی عقد موقت

 

آثار مشاوره حقوقی تلفنی قبل از اقامه دعاوی عقد موقت

 

legal advice before timed marriage

وکیل مشکلات صیغه فوری آنلاین و تلفنی

 

نا آگاهی مردم از قوانین و حقوق خود گاهاً باعث سر در گمی مردم می شود بهتر است برای درک و فهم بیشتر از مشاوره های تلفنی حقوقی استفاده کرد تا با توضیحات کامل از مشوش شدن ذهن جلوگیری شود، با آرامش خیال و درک و فهم بیشتر از موضوع به کار مد نظر پرداخته.

بهتر است قبل از انجام اقامه ی هر دعوایی در دادگاه برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق خود و آگاهی کامل و اعتماد به نفس کافی برای شرکت در جلسات رسیدگی ابتدا با فردی آگاه به موضوع و دانا در مورد مسائل پیش روی خود مشورت کرده تا از تمام مراحل و کم و کیف آن آگاه باشیم و چه بهتر است برای جلوگیری از تضییع وقت از مشاوره های فوری حقوقی استفاده کنیم.

اغلب مشاهده می کنیم مطالب پر بار و نکات مهم حقوقی در سایت ها گفته شده و این نشان می دهد افرادی آگاه با موضوعات حقوقی به بررسی این مسائل پرداخته است، از بهترین آثار مشاوره های حقوقی تلفنی قبل از اقامه ی دعوای عقد موقت این است که با  فردی آگاه و مسئول صحبت کرده این افراد وکلا و کارشناسان حقوقی هستند که در موضوعات خاص مد نظر افراد می توانند بهترین مشاوره ها را بدهند تا از بهای سنگینی که در صورت نا آگاهی ایجاد می شود پیشگیری کنند.

 

مشاوره حقوقی برای عقد موقت نَوَد وُ نُه ساله بدون اجازه همسر اول

زمان عقد موقت می تواند مدت زیادی باشد که در بیشتر مواقع برای بیشترین مدت افراد با زمان نَوَد وُ نُه ساله این عقد را انجام می دهند؛ در این گونه از عقد موقت بعضی آن را باطل می دانند و بعضی دیگر می گویند این عقد نَوَد وُ نُه ساله شبه عقد دائم است و برخی نیز می گویند نه همان عقد موقت است. چون این عقد از شمول عقد دائم بهره ای نبرده نیازی به اذن همسر اول ندارد و تنها اگر همسر اول در عقد نامه ی خود این موضوع را تصریح کرده باشد و وکالت در وکیل طلاق در هنگام صیغه ی زوج خود گرفته باشد وقتی که از صیغه کردن همسر خود آگاه شود می تواند با وکالت در طلاقی که دارد طلاق خود را خواستار شود و این در صورتی است که زوجه ی اول در عقدنامه ی خود شرط ضمن عقد آورده باشد.

 

مشاوره حقوقی فوری برای شرایط نگارش عقدنامه موقت برای استناد پذیری آن

 

writhing temporary marriage petition

نگارش فوری عقدنامه موقت به صورت آنلاین و تلفنی 24 ساعته

 

ثبت عقد موقت در دفترخانه ها به این صورت است که افراد اجازه ی نوشتن عقدنامه ی ازدواج موقت را در دفتر خانه ها ندارند، اما می توانند در قباله ی ازدواج به جای عقد دائم بنویسند انقطاع، این بدان معنی است که این قباله ی ازدواج موقت دلیلی مستند بر زوجیتی موقت بین دو فرد مراجعه کننده است و می توان به آن استناد کرد. صیغه نامه های که در انواع مختلف تک برگی و دفترچه ای است که مثل شناسنامه به نظر می رسد؛ شاید تصور کنید که این مدرکی رسمی است، اما برخلاف این تصور عامیانه این برگه تنها گواهی است مبنی بر محرمیت دو فرد نامبرده شده است. عقد موقت به صرف اعلام و موافقت دو طرف انجام می پذیرد و در نگارش آن برای مستند بودن آن بهتر است در دفترخانه ی رسمی انجام بگیرد و با شهادت دو شاهد آن را انجام داده.

 

مشاوره حقوقی جهت اثبات واقعه عقد نکاح موقت

برای اثبات عقد موقت باید طرح اقامه ی دعوا در دادگاه کرد؛ یکی از مواردی که باید در نظر گرفت این است که اقامه ی دعوا باید در محل اقامتگاه خوانده باشد یعنی در جایی که زوج است و محل زندگی و امور مهم او به حساب می آید، ابتدا باید به دادگاه خانواده مراجعه و دادخواستی تقدیم کرد. باید نشانی درست محل کار یا خانه ی زوج را در دادخواست نوشته و اطمینان حاصل کرد از رسیدن این اوراق به زوج. اثبات دعوای زوجیت از جمله دعاوی خانوادگی محسوب می شود و باید در دادگاه خانواده صورت بپذیرد؛ زوجه باید دادخواستی با عنوان خواسته ی صدور حکم بر اثبات واقعه ی زوجیت پر کند و تقدیم دادگاه نماید.

به موجب قانون حمایت خانواده مصوب سال نَوَد وُ سِه دادگاه های خانواده در کلیه حوزه های قضایی شهرستان ها تشکیل شده است و اگر در حوزه ی قضایی تشکیل نشده باشد دادگاه عمومی حقوقی در آن حوزه صالح به رسیدگی دعاوی خانوادگی با در نظر گرفتن شرایط است.

رابطه ی زوجیت را می توان با اقرار و یا شهادت شهود در دادگاه به اثبات رساند، این شیوه ها متداول ترین شیوه ها در نظر گرفته می شود؛ یکی دیگر از شیوه ها این است که در ابتدای نکاح افراد قباله ی ازدواج موقت خود را تنظیم نموده باشند و این نیز شیوه ای برای اثبات زوجیت موقت است.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

همه چیز درباره ابرا مهریه

مشکلات صیغه شدن بدون اجازه پدر

مجازات مخفیانه گوش دادن (استراق سمع)

مشکلات ازدواج یک دختر 19 ساله با یک مرد 71 ساله

مزایای طلاق توافقی فوری

درباره ما

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی