موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد موقت

مشاوره حقوقی عقد موقت

ازدواج موقت، عقد موقت یا نکاح موقت به اسم های دیگری نیز مانند مُتعِه یا نکاح مقطع شناخته شده است؛ این ازدواج نوعی از ازدواج در اسلام و مذهب شیعه است، عقد وقتی به مدتی محدود باشد و برای مدت معینی واقع شده باشد، آن را نکاح منقطع می گویند که در قانون مدنی ما شناخته شده است و در بخشی از قانون ذکر شده در مواد نکاح و فصل ششم از قانون مدنی نکاح موقت درباره ی آن صحبت شده است.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

temporary marriage

 

صیغه فوری و آنلاین 24 ساعته

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اگر در مورد اقامه ی دعوای عقد موقت سر در گم هستید، در مورد حقوق خود در نکاح موقت نمی دانید یا هیچ راه حلی برای بهتر شدن روند پیگیری دعوای خود ندارید و حتی با خواندن قوانین نیز نمی توانید به نتیجه ی دلخواه و واضح خود برسید؛ بهترین راه این است که از مشاوره های حقوقی تلفنی استفاده کنید و به نتیجه ی مورد نظر خود برسید؛ برای این کار کافیست تا تصویرک زیر را لمس کنید تا به صفحه مشاوره حقوقی با وکیل متخصص منتقل گردید"

 

 

آثار حقوقی مشاوره حقوقی قبل از عقد موقت

ازدواج موقت، عقد موقت یا نکاح موقت به اسم های صیغه و ازدواج انقطاعی نیز شناخته شده است، این ازدواج نوعی از ازدواج در اسلام و مذهب شیعه است؛ عقد وقتی به مدتی محدود باشد و برای مدت معینی واقع شده باشد، آن را نکاح منقطع می گویند که در قانون مدنی ما شناخته شده است و در بخشی از قانون ذکر شده در مواد نکاح و فصل ششم از قانون مدنی نکاح موقت درباره ی آن صحبت شده است.

ازدواج یکی از مرسوم ترین شیوه های تشکیل خانواده در کشور های اسلامی است که به صورت آیین های خاص و روش های معینی این اتفاق صورت می گیرد، نکاح به دو صورت است:

 

 • نکاح دائم که پیوند بین زن و مرد به صورت دائمی ایجاد شده است و پایان دادن به آن به صورت طلاق و جاری شدن صیغه ی طلاق است

 • شکل های ازدواج عقد موقت است که در اسلام و شرع به آن پرداخته شده است و در قرآن نیز درباره ی عقد موقت صحبت شده است و پس از تقوا پیشه کردن به نیازهای جنسی، اجازه ی عقد موقت داده شده است و از آن جا که بخش عظیمی از قانون ایران و جمهوری اسلامی ایران از شرع گرفته شده است در قانون و حقوق نیز به عقد موقت اشاره ای شده است.

 

نکاح موقت نکاحی زمان دار است

 

timed temporary marriage

خطبه صیغه آنلاین و تلفنی 24 ساعته تضمینی و معتبر

 

عقد موقت نوعی از ازدواج است که در آن زن و مرد با خواندن صیغه ی محرمیت مدت دار به عقد موقت یک دیگر، در می آیند؛ این صیغه ی موقت مدت دار است یعنی برای درستی صیغه ی عقد موقت باید مدت و زمانی برای آن در نظر گرفته شود. یکی از تفاوت های نکاح دائم با عقد موقت در این است.

این مدتی که برای عقد موقت در نظر گرفته می شود تفاوتی نمی کند، چه این مقدار بسته به توافق و خواسته های طرفین این مدت معین می شود که می تواند اندک یا زیاد باشد، مثلاً یک ساعت یا ده سال و این نوع عقد با پایان یافتن مدت و یا بذل مدت تمام می شود و محرمیت اتمام می یابد.

برای صحیح بودن این نوع عقد حتماً باید مدت تعیین شود و این مدت باید به صورت دقیق ذکر و گفته شود مدتی که تعیین می شود حتماً باید دقیق باشد؛ یعنی اگر مدت را به صورت مجهول بیان کنیم عقد باطل است؛ مثلاً برای مدت باید بگوییم یک ساعت، ده سال و غیره؛ اگر گفته شود تا زمانی که از هم خوشمان می آید یا تا زمانی که از ایران بروی یا تا وقتی که ازدواج دائم بکنیم و خانواده اجازه دهند، این نوع تعیین مدت ها مجهول است، زیرا مشخص نیست افراد تا چه زمانی از هم خوششان میاید یا چه زمانی آن فرد قصد رفتن از ایران و یا قصد ازدواج دائم را دارد پس حتماً باید مدت معین و معلوم باشد.

یکی دیگر از شرط های صحیح بودن عقد موقت، مهریه است که حتماً باید مشخص شود و این به اختیار زن نیست؛ در عقد موقت حتماً مهریه و مقدار آن باید مشخص باشد، حتی اگر زن بگوید مهریه نمی خواهم الزام بر این است که مهریه ای مشخص شود هر چند که این مهریه ناچیز و یا اندک باشد. مهر باید ارزش مالی داشته باشد و مقدار آن هم کاملا مشخص باشد مثلاً فرد باید بگوید همین روسری به قیمت بیست و پنج هزار تومان مهریه تو است، این را نیز باید در نظر گرفت طبق نظر اکثر فقها یکی از شرایط اساسی برای ازدواج دختر باکره اذن پدر او و یا جد پدری ا