موسسه وکیل تلفنی

 • محسن ذبیحی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۳۲:۱۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳
 • محدثه ناوخی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۸:۴۱ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳
 • علی اشرفی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۳۶:۵۰ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳
 • علی قوجایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۱:۱۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳
 • پرویز کاظمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۹:۲۵ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲:۴۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۳
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۵:۲۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۲:۵۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۰:۵۹ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۳۸:۴۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲
انجمن وکیل تلفنی

وکیل طلاق

وکیل طلاق

طلاق؛ معضل فرهنگی، آسیب اجتماعی و یا هر عنوان دیگری که می توان به آن ربط داد، امروزه شاهد رشد روز افزون آن در جامعه ی بشری هستیم و این مورد زندگی و سرنوشت افراد بسیاری را تحت الشعاع قرار می دهد؛ فارغ از تمام تبعات عمیق اجتماعی فرهنگی و حتی اقتصادی، طلاق؛ واقعه ی حقوقی مهمی است که آثار بیشماری بر آن بار می شود؛ اگر به دقت  بنگریم  تمام گرفتاری های ناشی از طلاق از قبیل مسائل مربوط به مهریه، نفقه، حضانت و حتی لطمات روحی و روانی طلاق که امروزه دامنگیر خیل عظیمی از آحاد جامعه شده است؛ ریشه در عدم آگاهی افراد از مسائل حقوقی و قانونی ازدواج و طلاق دارد؛ امروزه می توان در سایه ی بهره مندی از تجربه و دانش وکیل طلاق ماهر از آثار سوء بسیاری از این اتفاقات کاست؛ بعلاوه با پیشرفت روز افزون فناوری امروزه به سهولت می توان از امکاناتی چون مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته یا مشاوره حقوقی آنلاین بهره گرفت و علاوه بر یافتن پاسخ ابهامات و دغدغه های حقوقی راهکارهای موثری در حل و فصل پرونده ی طلاق و سایر مسائل مرتبط با آن یافت.

 

سخنان بانوی وکیل در خصوص یکی از مطرح ترین مشکلات طلاق

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
 مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اصولاً در مسائلی مانند طلاق، دانش تبحر و تجربه ی وکیل بسیار تعیین کننده است.در میدان پر ازدحام پرونده های طلاق بسیارند افرادی که با وجود  ادعای توان و تخصص در حل و فصل مشکلات حقوقی مرتبط با طلاق به دلیل تجربه یا دانش ناکافی از احقاق حق موکل خود درمانده و حتی موجبات تضرر وی را فراهم نموده اند؛ اما امروزه امکانات تماس با یک وکیل طلاق متخصص و منصف، با اندوخته های ارزشمندی از تجربیات حقوقی مفید و موثر، تسلط کامل به تمام ظرایف حقوقی طلاق و آگاهی از تمام تغییرات رخ داده در قوانینِ متنوع و گسترده ی طلاق، مانند: حضانت، نفقه، اعسار، تمکین و سایر موارد مهم و موثر در این امر مطلع است و شما با لمس تصویرک زیر امکان تماس 24 ساعته با او را خواهید داشت"

 

 

وکیل طلاق خوب را باید از کجا پیدا کنیم؟

 

bunch of female lawyer of us in one of our central branches

جمعی از وکلای خانم متخصص امور زناشویی در یکی از شعبات وکیل تلفنی

 

با وجود تمام اثرات سوء طلاق گاه شرایط به گونه ای است که راهی جز طلاق باقی نمی ماند؛ هرچند در بعضی موارد، عواملی چون دخالت اطرافیان، فقدان مهارت های رفتاری و بهانه های واهی منجر به وقوع طلاق می شود، اما موارد بیشماری نیز وجود دارد که اعتیاد شدید، اختلالات شخصیتی و سوء رفتار هر یک از زوجین، زندگی زناشویی را تبدیل به جهنمی سخت می نماید؛ در اینگونه موارد پایان زندگی زناشویی و طلاق تنها راه خلاصی از دست همسر و زندگی لبریز از آزارهای روحی روانی و حتی جسمی است.

اما مسائل حقوقی مهمی از قبیل حضانت فرزندان ،حقوق مالی ناشی از طلاق و تعهدات قانونی زوجین موارد مهمی است که علاوه بر اثرات عمیق عاطفی و روانی بر زوجین و فرزندانی که عنوان بچه طلاق را یدک می کشند، در روند رسیدگی به موضوع طلاق نیز بسیار تاثیرگذار است. در موارد این چنینی آگاهی کامل از ظرایف حقوقی و قانونی طلاق در کسب نتیجه ی دلخواه و جلوگیری از تضییع حقوق و البته کاهش آثار سوء طلاق اهمیت بسزایی دارد، اما اکثریت افراد اطلاعات چندانی از قوانین حقوقی طلاق ندارند؛ بنابراین بهره مندی از دانش و تخصص وکیل طلاق مجرب بسیار راه گشاست.

با توجه به شرایط اقتصادی فرهنگی حاکم بر مناطق مختلف؛ دسترسی به وکیل طلاق مجرب و البته تقبل هزینه های مراجعه به وکیل طلاق خوب برای بسیاری افراد دشوار و حتی غیرممکن است؛ پس وکیل طلاق خوب را باید از کجا پیدا کنیم؟ پیشرفت روزافزون فناوری و برخورداری از گنجینه دانش و تجربه ی وکلای مجرب طلاق این امکان را به ما داده است که با مشاوره حقوقی تلفنی فوری و البته مشاوره حقوقی آنلاین، راهکارهای حقوقی عملی و ساده ای را در جهت احقاق حقوق و دستیابی به نتیجه ی دلخواه در پرونده های مرتبط با طلاق به شما عزیزان ارائه نموده و با ارائه راهکار حقوقی تلفنی و آنلاین موثر در حل و فصل مطلوب پرونده طلاق یاریگرتان  باشیم.

 

چه زمانی باید پرونده را باید به وکیل طلاق واسپاری کنیم؟

معمولاً در هنگام ازدواج اکثر افراد بدون اطلاع از آثار حقوقی ناشی از تعهدات و شروط ضمنِ عقد، اقدام به ازدواج نموده و پس از مدتی که در تنگنای عدم تفاهم و مشکلات زناشویی قرار گرفته و با بروز بیش از پیش اختلافات فرهنگی و دشواری شرایط و البته نداشتن مهارت های رفتاری زندگی مجبور به طلاق می شوند، یکباره با سیل گرفتاری های حقوقی مواجه شده و دچار آسیب های روحی، روانی و حتی اقتصادی بسیار می شوند.

طلاق به عنوان یکی از مهمترین وقایع در روابط انسانی آثار و تبعات مهم فراوانی در پی دارد؛ به ویژه آنکه شرایط خاص فرهنگی اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه ی ایرانی نیز به این مسائل دامن می زند، مسائلی مانند نگاه جامعه به زن مطلقه، مشکلات عاطفی بعضاً شدیدی که گریبانگیر هر یک از طرفین و به خصوص فرزندان طلاق می شود، مشکلات اقتصادی فراوانی که در جریان طلاق و پس از آن به وجود می آید؛ هر یک می تواند زندگی و سرنوشت انسانی را زیر و زبر نماید.

در کنار تمام این موارد طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده های منشعب از طلاق و گرفتاری هایی نظیر تحمل حبس ناشی از عدم توانایی پرداخت مهریه و پیچیدگی موجود در مسائلی نظیر حضانت و سرپرستی فرزندان همه و همه باعث فرسودگی روحی و روانی بسیار و آسیب های فراوانی مالی و عاطفی می شود؛ با این همه گاه زندگی زناشویی دچار مشکلاتی می شود که افراد ناگزیر ریسک طلاق گرفتن را پذیرفته و وارد ورطه ی پر پیچ و خم طلاق می شوند.

 

توجه: برای کاهش آثار مخرب طلاق بهترین راه کوتاه کردن روند رسیدگی و دستیابی سریع به نتیجه ی مطلوب در پرونده های مرتبط با طلاق است و این ممکن نمی شود مگر با بهره گیری ر از توان و تخصص وکیل طلاق متبحر.

 

پس در پاسخ به این سوال که چه زمانی باید پرونده را به وکیل طلاق واسپاری کنیم؟ می توان گفت  آنجا که طلاق تنها راه رهایی از رنج و شروع زندگی دوباره است، بهتر است از همان ابتدا پرونده ی طلاق را به وکیل طلاق ماهر واسپاری نمود تا ضمن کاستن از روند طولانی رسیدگی زمینه ی احقاق حقوق و پیشگیری از هر گونه ضرر و زیان مالی و روحی و عاطفی مهیا باشد.

با مراجعه به وکلای طلاق خانم و آقای دلسوز ما، بدون نیاز به صرف هزینه ی هنگفت می توانید از همان ابتدا پرونده ی طلاق را در سایه تجربه و تبحر بهترین وکلای طلاق پیش ببرید؛ به علاوه در صورت بروز هرگونه ابهام یا سوال حقوقی در رابطه طلاق در هر ساعت شبانه روز، این امکان برای شما مهیاست که با بهترین وکلای این حوزه ارتباط برقرار کرده با دریافت مشاوره حقوقی در همان و هر مکان پاسخ سوالات و ابهامات خود را یافته و آگاهی کامل و آسودگی خاطر روند رسیدگی به پرونده ی طلاق را پیگیری نموده و  به نتیجه ی دلخواه دست یابید؛ در موارد بیشماری افراد به ویژه بانوان به دلیل ناتوانی در پرداخت حق الوکاله از مشورت با وکیل منصرف می شوند، اما اگر هزینه وکالت طلاق منصفانه و عادلانه باشد، این اتفاق نمی افتد.

 

وکیل طلاق بهتر است مرد باشد یا زن؟

 

divorce request from man or woman

تماس فوری و 24 ساعته با وکیل طلاق خانم

 

معمولاً پرونده های طلاق حاوی نکات و مسائلی است که با عواطف و احساسات افراد سرو کار دارد، واضح است که عواطف و نگاه زن و مرد به مسائل مختلف ناشی از طلاق متفاوت است و نتیجه ی مطلوب از دید هر کدام از آنها فرق دارد؛ پس اینکه وکیل طلاق بهتر است زن باشد یا مرد بستگی فراوانی به مواردی مانند موضوع مورد مناقشه و انتظار افراد از نتیجه ی پرونده دارد. هرچند فارغ از جنسیت وکیل طلاق، مطلب اصلی درانتخاب وکیل در حل و فصل پرونده ی طلاق، توان و تبحر و اشراف وکیل طلاق به مسائل حقوقی و آگاهی وی از تغییرات قوانین است، اما در برخی موضوعات مرتبط با طلاق مانند حضانت فرزند، دعاوی مالی ازدواج و ... جنسیت وکیل در درک شرایط عاطفی، مالی و نیازهای  موکل موثر بوده و بر مبنای درک متفاوت از این مسائل تلاش و نگاه وکیل نیز تغییر نموده و می تواند در نتیجه ی نهایی پرونده تاثیر گذار باشد.

 

"به هر صورت ما مفتخریم که با بهره مندی از گنجینه ی ارزشمند دانش و تجربه برترین حقوقدانان ایران امکان مشورت با وکیل مرد و البته مشورت با وکیل زن خبره را برای شما عزیزان فراهم نماییم"

 

حق الوکاله وکیل طلاق در پرونده طلاق چه مبلغی می باشد؟

با وجود تمام مزایای برخورداری از وکیل طلاق خوب، در بسیاری موارد به دلیل عدم تمکن مالی، حق الوکاله ی وکیل طلاق دغدغه ی مهم افراد است و در موارد بیشماری، افراد به ویژه بانوان به دلیل ناتوانی در پرداخت حق الوکاله از مشورت با وکیل منصرف می شوند؛ اما در پاسخ به این پرسش که حق الوکاله وکیل طلاق در پرونده طلاق چه مبلغی می باشد؟ رقم ثابت و مشخصی وجود ندارد و همه چیز بستگی به توافق بین طرفین دارد.

هر چند مسائل مختلفی همچون شهرت و معروفیت وکیل در میزان حق الوکاله موثر است، اما به طوری کلی حق الوکاله در طلاق های توافقی که شرایط ساده تری برای رسیدن به نتیجه دارند؛ به مراتب کمتر از حق الوکاله در پرونده های طلاق یکطرفه است، چنانچه تقاضای طلاق از سوی زوجه باشد به خاطر پیچیدگی های موجود در روند کسب نتیجه این مبلغ به مراتب بالاتر خواهد بود. با توجه به توافقی بودن مبلغ حق الوکاله ذکر رقم دقیق در میزان حق الوکاله میسر نیست؛ اما با رصدی اجمالی می توان گفت مبلغ حق الوکاله در طلاق های توافقی بین یک تا ده میلیون تومان و در طلاق های یکطرفه بین 6 تا 20 میلیون می باشد.

 

آیا وکیل طلاق می تواند زنم را مطلقه کند؟

بر اساس شرع مقدس و  قانون مدنی ایران حق طلاق با مرد است. اما مرد می تواند برای  اجرای  این حق به زن یا   هر شخص دیگری وکالت دهد. البته ذکر این نکته ضروریست که حتی اگر مرد وکالت اجرای طلاق را به همسر یا شخص دیگری واگذار نماید این وکالت مانع و ساقط حق خود مرد نیست و خود زوج هم می تواند برای طلاق اقدام کند.  به هر صورت چنانچه زن از طریق شروط ضمن عقد ،وکالت اجرای طلاق و یا به اصطلاح عمومی حق طلاق را کسب نماید  و یا مرد با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی وکالت در اجرای طلاق را به همسرش یا شخص دیگری تفویض نماید زن می تواند  بدون نیاز به حضور شوهر وکالتاً از سوی شوهر  وکیل  طلاق اختیار نموده و در صورت نیاز برای خود نیز وکیل طلاق انتخاب نماید و با طلاق توافقی به سهولت طلاق بگیرد.

 

در اینجا ذکر دو نکته ضروریست:

 • اول اینکه اگر در ضمن عقد ازدواج، وکالت برای طلاق شرط شده باشد، این وکالت از جانب مرد غیر قابل عزل است؛ اما  چنانچه وکالت در طلاق در دفترخانه اعطا شود، بنا بر توافق صورت گرفته می تواند بلاعزل، قابل عزل و یا مدت دار باشد.  در کل، همه ی این موارد بستگی به خواست مرد و نوع وکالت اعطایی از سوی او دارد.

 • نکته ی مهم بعدی اینکه وکالت در طلاق بدون ثبت در دفاتر اسناد رسمی فاقد اعتبار بوده و آثار حقوقی بر آن بار نمی شود؛ برای آگاهی از ظرایف قانونی موجود در امر « وکالت در اجرای طلاق» می توانید به صفحه ی وکیل تلفنی مراجعه نموده و با دریافت مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین پاسخ تمام سوالات خود را یافته و با ذهنی بیدار و آگاه تصمیم گرفته و در مسیر منتهی به نتیجه ی مطلوب گام بردارید.

 

اسامی بهترین وکیل طلاق در ایران

 

best divorce lawyer in iran

بزرگترین اورژانس وکالت طلاق 24 ساعته در سطح کشور

 

طلاق از مهمترین وقایع حقوقی رایج در جامعه و منشا آثار روحی روانی و مالی فراوان است؛ دسترسی به وکیل طلاق  حاذق که به پشتوانه ی تجربه و دانش والای خود، بتواند پرونده ی حقوقی را به بهترین شکل ممکن حل و فصل نموده و مانع تضییع حقوق مختلف شود؛ مهمترین برگ برنده ی افراد در پرونده ی طلاق است.

با توجه به تاثیر فوق العاده ی وکیل طلاق در چگونگی طی روند پرونده طلاق؛ یکی از مهمترین دغدغه های افراد درگیر با موضوع طلاق دستیابی به نام و نشان و راه تماس با بهترین وکلای طلاق است؛ در این میان، ما مفتخریم که در سایه برخورداری از توان و تخصص برترین حقوقدانان و وکلای متخصص طلاق اسامی بهترین وکیل طلاق را به شما معرفی نموده و امکان ارتباط شما با مجرب ترین و معروف ترین وکلای طلاق را مهیا نماییم.

 

مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل طلاق

موارد بیشماری وجود دارد که افراد علی رغم نیاز مبرم به وکیل طلاق حاذق به دلایل گوناگونی از قبیل معذوریت های فرهنگی و اجتماعی، محدودیت های مالی، سکونت در مناطق دور از شهر و غیره امکان مراجعه ی حضوری و مشورت با وکیل را ندارند؛ در اینگونه موارد بهترین راهکار، مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل طلاق است.

خوشبختانه مهیا بودن زیرساخت ارتباطات، پوشش گسترده ی شبکه ی مخابرات و صد البته بهره مندی از دانش و تبحر بهترین و متعهدترین وکلا و حقوقدانان کشور  این امکان را به ما داده است که با ارائه ی مشاوره حقوقی تلفنی پاسخگوی سوالات و دغدغه های بیشمار در رابطه با طلاق بوده و بهترین راهکارهای حقوقی 24 ساعته را ارائه نماییم. در اقصی نقاط کشور تنها با یک تماس تلفنی ساده می توانید با مجرب ترین وکلای طلاق ارتباط برقرار کرده و کاربردی ترین و موثر ترین راهکارهای حقوقی و قانونی را در رابطه با طلاق دریافت کنید.

 

شماره موبایل وکیل طلاق در ایران

براساس قانون، دادگاه صالح رسیدگی به دعاوی طلاق، دادگاه محل اقامت زن می باشد؛ اما موارد بسیاری وجود دارد که زوج یا زوجه مقیم یا ساکن خارج از کشور باشند و پرونده در دادگاه های حقوقی و خانواده داخل ایران رسیدگی شود؛ در اینگونه موارد با توجه به تغییرات قوانین مرتبط با طلاق و مسائل پیرامون آن و ظرافت های فقهی و قانونی فراوان در این زمینه، دسترسی به وکیل طلاق کارآزموده در ایران که به تمام پیچ خم های هزارتوی قوانین آشنا باشد، بسیار راه گشاست.

.برای یافتن شماره موبایل بهترین و کارآزموده ترین وکیل طلاق در ایران فقط کافیست به صفحه اصلی سایت مراجعه نموده و کاتالوگ 1000 وکیل متخصص در زمینه های مختلف (که اکثراً طلاق هستند) را مشاهده نموده و آناً با آنها تماس حاصل نمایید.

 

آیا وکیل طلاق دارای درجه یک و دو  می باشد؟

 

بر اساس اینکه وکیل، پروانه ی وکالت را از کانون وکلا کسب کرده باشد یا ازطریق پذیرفته شدن در آزمون مشاوران قوه ی قضاییه؛ وکلای دادگستری به وکیل پایه یک و پایه دو طبقه بندی می شوند.

یکی از تفاوت های بین وکیل پایه یک و پایه دو دادگستری در این است که وکلای پایه یک مجوز وکالت در تمام دعاوی حقوقی و کیفری را دارند، ولی وکلای پایه دو در وکالت برخی دعاوی محدودیت دارند؛ چنانکه در  پرونده های حقوقی که طلاق را نیزشامل می شوند، وکلای پایه ی دو حق وکالت در دعاوی  مالی کمتر از ۵۰ میلیون تومان و خواسته های غیر مالی به جز اصل نکاح و طلاق و اثبات نسب و نفی نسب، را دارند.

گذشته از پایه ی وکالت، نحوه عملکرد و میزان موفقیت در حل و فصل پرونده های طلاق و  میزان تبحر دانش و تجربه ی وکیل در زمینه ی حل و فصل دعاوی مرتبط با طلاق و البته ارائه راهکارهای حقوقی  عملی و موثر در رسیدن به مقصود مطلوب همه و همه در اعتبار و شهرت وکیل موثر می باشد و بر مبنای همین مسائل وکلا در بین عموم مردم به وکیل درجه یک و دو تقسیم می شوند، از این دیدگاه  اگر بنگریم؛ می توان گفت وکیل طلاق نیز دارای درجه یک یا دو می باشد.

 

فرق بین وکیل طلاق تهران با وکیل طلاق مازندران، چیست؟

 

divorce legal advice

برخی از بانوان وکیل متخصص به امور طلاق در یکی از شعبات مرکزی ما

 

طلاق از مسائلی است که تنیدگی فراوانی با مسائل فرهنگی و عرف هر جامعه دارد؛ بر همین اساس، وکالت در پرونده های طلاق، جدا از تمام مسائل حقوقی و قانونی، نیازمند آشنایی با عرف محل وکالت می باشد؛ چرا که گذشته از  تاثیر فوق العاده ی فرهنگ عامه در دیدگاه هر جامعه نسبت به طلاق، در حل و فصل دعاوی از قبیل میزان نفقه و نوع و میزان مهریه، جهیزیه و حتی حضانت؛ عرف از اثرگذار ترین مسائل در روند رسیدگی و حتی نتیجه ی نهایی پرونده ی طلاق است.

تفاوت فرهنگی اقوام حتی در نحوه ی طرح دعوای طلاق تاثیر گذار است، چنانکه در تهران و کلان شهر ها تمایل افراد به طلاق توافقی بیشتر از سایر شهرهاست؛ با توجه به جمیع این موارد و البته موضوع مهم دسترسی به وکیل حاذق؛ باید گفت مهم ترین فرق بین وکیل طلاق در تهران با وکیل طلاق در مازندران گذشته از بُعد مسافت، جهت حضور در دادگاه، مسائل مهمتری، مانند آشنایی به فرهنگ و عرف منطقه و البته تجارب متفاوت در پرونده های طلاق است.

از طرفی در کلانشهری مانند تهران به دلیل کثرت مشغله ی افراد دسترسی به وکیلی که علاوه بر پیگیری مستمر بتواند راهکارهای قانونی جهت تسریع روند رسیدگی به پرونده ی طلاق و کسب نتیجه ی مطلوب بیابد بسیار مهم است. برای دستیابی به شماره تلفن بهترین وکیل تهران  فقط کافیست در سایت ثبت نمام رایگان نموده و این قلم را در کاتالوگ مخصوص وکلای تهران ما مشاهده نمایید.

 

در پرونده طلاق از سوی زوجه داشتن وکیل طلاق الزامی می باشد؟

 

توصیه های وکیل طلاق خانم در خصوص مورد سند ازدواج

 

براساس قوانین و مطابق با شرع مقدس حق طلاق در ایران با مرد است؛ بحث درباره ابعاد و آثار این موضوع در این مقال نمی گنجند، اما راهروهای دادگاه های خانواده هر روز شاهد سرگردانی زنانی است که شرایط غیر قابل تحمل زندگی زناشویی آنها را مجبور کرده تا دل از آشیان مهر خود بریده و خواهان جدایی و طلاق شوند.

هر چند وکیل گرفتن در امور حقوقی اختیاری بوده و بستگی به میل و نیاز افراد دارد، اما پرونده طلاق از سوی زوجه حائز پیچیدگی ها و ظرافت های قانونی خاصی است که به نتیجه رساندن آن و گرفتن طلاق زن مستلزم آگاهی های حقوقی و قانونی فراوانی است که تسلط بر تمام آنها و البته به کاربستن شان در جهت حصول نتیجه ی مطلوب و احقاق حقوق زنان، تنها در سایه بهره گیری از توان و تخصص وکیل طلاق حاذق ممکن است. با توجه به مسائل گوناگونی از قبیل محدودیت های اجتماعی، عدم استقلال مالی و ناتوانی پرداخت حق الوکاله، بسیاری از بانوان علیرغم  نیاز مبرم به وکیل طلاق از گرفتن وکیل منصرف شوند. در اینگونه موارد دسترسی به مشاوره حقوقی تلفنی و مشورت تلفنی با وکیل می تواند در یافتن راهکارهای موثر و عملی حقوقی بسیار موثر باشد.

در کنار تمام تبعات حقوقی طلاق، مسائل مالی مرتبط با طلاق از مهمترین دعاوی مبتلا به جامعه است؛ در بسیاری موارد پرداخت و دریافت مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه، نفقه ی اولاد و غیره در پیچ و خمِ هزار توی قوانین، تبدیل به گره کوری می شود که گشودن آن تنها از عهده ی وکیل طلاق حاذق بر می آید.

بهره مندی از حضور برترین حقوقدانان ایران این امکان را به ما داده است که با ارائه مشاوره حقوقی فوری و البته مشاوره حقوقی پیشگیرانه، پاسخگوی ابهامات و دغدغه های حقوقی شما بوده و با بهره مندی از  تیم بزرگ وصول مطالبات  در دریافت مطالبات مالی تا حصول نتیجه پشتیبان و همراه شما خواهیم بود. برای وصول مطالبات مالی طلاق نیز می توانید با این تیم به صورت 24 ساعته تماس گرفته و این امر را آز آنها درخواست نمایید.

 

آیا برای پرونده طلاق توافقی داشتن وکیل طلاق لازم است؟

هرچند در سال های اخیر با افزایش آگاهی و سواد آحاد جامعه تمایل به استفاده از دانش و مهارت وکیل در حل و فصل پرونده های قضایی رو به فزونی می رود؛ اما اساساً و بر طبق قانون، اختیار کردن وکیل امری الزامی و اجباری نیست. در خصوص پرونده طلاق توافقی نیز اگرچه تصمیم بر داشتن وکیل طلاق، کاملاً اختیاری و بسته به نیاز و تشخیص خود زوجین است؛ اما از آنجا که توافقات صورت گرفته در طلاق توافقی، منشا آثار حقوقی فراوانی است و در روند اتفاقات بعد از طلاق اثر گذار می باشد و با توجه به فقدان دانش حقوقی در میان اکثریت جامعه  پیشنهاد می شود قبل از هر  توافقی، بخاطر پیشگیری از بروز  هرگونه اشتباه و سوء استفاده احتمالی از دانش و تجربه ی وکیل طلاق استفاده شود.

 

داشتن وکیل طلاق، ضمن حفظ حرمت میان زوجین؛ افراد را از مسائلی مانند حضور در راهرو های پر ازدحام دادگاه خانواده، رویارویی و بروز تنش احتمالی بین زوجین، دور نگه داشته و مهمتر اینکه با توجه به وجود ظرایف قانونی و حقوقی فراوان در توافقات طلاق توافقی، دانش و تبحر و آگاهی وکیل طلاق، می تواند علاوه بر دستیابی به توافقی منصفانه از بروز هرگونه اشتباه و گرفتاری های احتمالی پس از آن جلوگیری نماید؛ مضافاً اینکه با تکیه بر دانش و تخصص وکیل طلاق، اطاله ی دادرسی در پرونده های طلاق به حداقل رسیده و بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن حاصل می شود.

با این همه ممکن است افراد به هر دلیلی توان اختیار کردن وکیل نداشته باشند در اینگونه مواقع دریافت راهکار حقوقی آنلاین و  یا مشورت تلفنی با وکیل 24 ساعته بهترین گزینه است.

 

مشاوره روحی و روانی پس از طلاق

 

psychological consultancy after divorce

وکیل طلاق شبانه روزی آنلاین و تلفنی

 

پشت در اتاق دادگاه چشم منتظر وکیل طلاق به  ساعتی دوخته که با تیک تاکش گذر زمان را فریاد می زند، گذر از راهروهای شلوغ و پیچ در پیچ دادگاه خانواده؛ عبور  از ازدحام خانواده هایی که انتظار می کشند؛ یک وکیل طلاق معنی  انتظار را می داند.

انتظار برای یک حکم، حکمی که از نظر موکل تنها راه نجات است و گاهی نقطه ای برای پایان یک سیاهی و تباهی است.

برای یک وکیل طلاق شاید سخت ترین کارپیگیری گسستن یک پیوندباشد، اما وکیل طلاق تنها پیگیر جدایی نیست.

گاهی بر روی یک ورق کاغذ، گواهی عدم امکان سازش نقش می بندد که از نظر وکیل طلاق این یک گواهی ساده نیست، وکیل طلاق این گواهی را به منزله حکم آزادی موکل از زندانی زجرآور می داند.

وکیل طلاق پای درد و دلِ زنان و مردانی نشسته که در پی انتخابی اشتباه یا با غفلتی کوتاه رویای شیرینشان به کابوس ختم شده و مدت هاست که با درد و رنج؛ منتظر این حکم حک شده بر دل کاغذ سفیدند و از نظر انان وکیل طلاق حامی و نجات بخششان از این زندان است.

از نظر وکلای طلاق ما، سنگینی جلسات دادگاه مختص دادگاه های کیفری نیست، گاهی اعلام تنفس در دادگاه های خانواده هم لازمست؛ برای برگشتن نبض حیات در رگ انسان هایی مظلوم  که پس از مدت ها سکوت؛ لب به سخن گشودند و در کنار وکیل طلاق که چون سایه ای ایمن در کنارشان ایستاده از گذشته سخت و زجرآور خود می گویند، به امید آنکه قاضی داد این مظلومیت را بستاند.

وکیل طلاق، شخصیست که با دانش به روز و مهارت خود برای رهایی موکل از زندگی سخت و زجرآور در پرتو راهکارهای قانونی قد علم می کند و تا رسیدن به نتیجه مطلوب دست از تلاش نمی کشد.

 

وکیل طلاق چه کسی می باشد و به چه دلایلی می توان به او مراجعه نمود؟

 

دلایل مراجعه به وکیل طلاق، می توانند موارد زیر باشند:

 • وقتی در پیچ و خم جاده های زندگی، شریک و همراه انسان، آنطور که تعهد داده بود همراهی نمی کند، نیاز خود به مشورت با وکیل طلاق احساس می شود.
 • وقتی با پشت پا زدن به آنچه قانون او را پایبند بدان کرده بود از مسئولیت های زندگی خود شانه خالی می کند، لزوم مراجعه به وکیل طلاق آشکار می شود؛ وقتی به اتهام ارتکاب جنایتی سنگین و سال ها حبس، پایه زندگی مشترک  را لغزنده می کند؛ لزوم  کمک گرفتن و دریافت راهکار از وکیل طلاق حس می شود.
 • وقتی سوءاخلاق و رفتار زوجین مخصوصا زوج؛ ترک انفاق زوج؛ خیانت طرفین، ضرب و شتم، اذیت و آزار روحی و جسمی، زندگی زناشویی را به جهنم تبدیل می کند؛ لزوم پناه بردن به وکیل طلاق برای نجات از سوختن و خاکستر شدن، احساس می شود.

 • معنی واقعی عسر و حرج را بی شک یک وکیل طلاق می تواند با شنیدن جزئیات زندگی موکل و بیان آن به شیوه قانونی برای قاضی تفسیر کند و بدنبال آن وکیل طلاق راه های پیچیده، دشوار و طولانی اخذ حکم طلاق را کوتاه و حساب شده پیش می برد.

 

وکیل طلاق با تجربه خود می داند بعضی از مشکلات و مسایل زندگی مشترک، نتیجه سوء تفاهم یا لجبازی زوجین است و قبل از ارائه دادخواست طلاق یا حضور در جلسه رسیدگی به آن؛ در صورت امکان با دعوت از زوجین از آنها می خواهد مسائل و مشکلاتشان را شفاف بیان کنند؛ وکیل طلاق چنانچه با شناخت قبلی ازاین گونه مشکلات، تشخیص داد امکان صلح و سازش وجود ندارد یا به دلالت شناخت از قضیه علم داشت که با سازش، مجدد کار به اختلاف و جدایی می کشد، از همان ابتدا ساده ترین راه را برایشان  توصیف می کند؛ از نظر وکیل طلاق بهترین کار اینست که راجع به جز جزءمسائل توافق کنند تا بیشتر از این عمرشان هدر نرود.

 

برای مشاوره حقوقی در مورد نفقه کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا به صورت رایگان بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با سر زدن به مطالب زیر، ضمن افزایش اطلاعات حقوقی خود، از سایر خدمات حقوقی ما آگاه گردید

نگارش فوری دادخواست نفقه

مشاوره حقوقی شبانه روزی

مشاوره حقوقی با وکلای دادگستری

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی نفقه

 

 

موضوعات قابل ارجاع به وکیل طلاق، چه مواردی هستند؟

 

divorce 24-hour agency

بنگاه طلاق 24 ساعته ایرانیان

 

وکیل طلاق اشراف کامل به موضوعات و مسایل اختلافی در خانواده  دارد؛ مسائل و مباحثی که بدون دخالت وکیل طلاق، ممکن است حتی برای درک و فهم معنای لغوی و یا تعلق یا عدم تعلق آن حق به زوجین، مدتها وقت و عمرشان در راهرو های دادگاه از دست برود.

وکیل طلاق از همان ابتدا با طرح سوالات شفاف در صدد تعیبن حق و حقوق و تعلق یا عدم تعلق آن به زوجین (مخصوصا زوجه) بوده و با راهنمایی وکیل طلاق باخیالی آسوده میتوان تمامی حقوق خود را که در جریان سال ها زندگی مشترک به زوجین تعلق گرفته مطالبه و بدست آورد.

 

موضوعاتی که می توان به وکیل طلاق ارجاع داد به سبک زیر اند:

 • مهریه و میزان آن.

 • اجرت المثل ایام  زوجیت.

 • نفقه.

 • حضانت اطفال.

 • جهیزیه.

 • نحله.

 • بذل مدت.

 • انقضای مدت.

 • طلاق رجعی.

 • طلاق بائن.

 • رجوع در طلاق.

 • ...

 

شاید اولین بار باشد که بعضی از این کلمات را از زبان وکیل طلاق می شنوید؛ اما مطالبه هرکدام از این واژه های مبهم حقوقی توسط وکیل طلاق در دادگاه خانواده دنیایی از حق و حقوق را احیا می کند.

با تصور زوجه در نکاح منقطع که بدلیل عدم اطلاع از راه های اتمام مدت در ازدواج موقت؛ ماه ها و حتی سال ها منتظر اتمام مدت می ماند، بدون آنکه در جریان حقوق خود باشد، اما بامراجعه به وکیل طلاق در می یابد که استناد به عسر و حرج می تواند او را از ادامه این روند نجات دهدو یا اگر وکالت در بذل مدت داشته باشد، می تواند خود را از قید نکاح موقت نجات دهد. همه این اطلاعات را با مراجعه به متخصص و خبره این مسیر که همان وکیل طلاق است، میتوان بدست اورد.

 

نقش وکیل طلاق درتوصیف دادخواست

پرسش: ارایه دادخواست طلاق از جانب زوج یا زوجه می تواند صورت گیرد؛ وکیل طلاق هم به وکالت از موکل خویش می تواند این دادخواست را ارایه دهد، اما سوالی که مطرح می شود اینست که طرح و پیگیری این دادخواست توسط خود زوجین تاچه اندازه می تواند به نتیجه مد نظر بیانجامد؟

 

 • پاسخ: تصور کنید زوجه پس از تحمل مدتها سوء اخلاق و رفتار زوج، از قبیل ضرب و شتم؛ توهین و ترک انفاق و یا اعتیاد، درصدد رهایی و جدا شدن برمی آید، اما بدون مشورت و کمک گرفتن از وکیل طلاق مبادرت به ارایه دادخواست می کند. اگر از زوج وکالت در طلاق نداشته باشد و یااینکه نتواند بعنوان مدرک و دلیل سوءاخلاق و انحطاط رفتار زوج را اثبات کند، به ناچار در بین راه دادخواست وی رد می شود و در این میان، تنها وقت و هزینه خود را از دست می دهد.

 

وکیل طلاق پس از شنیدن مشکلات و موانع ادامه زندگی مشترک، تمام راه های قانونی را بررسی کرده و‌ با انتخاب شیوه ای درست، موکل را به نتیجه مطلوب می رساند‌؛ وکیل طلاق به زوجه آگاهی می دهد که برای تقاضای طلاق باید از زوج وکالت داشته باشد و یا مدارک و ادله محکمه پسندی ارایه دهد تا قاضی عسر و حرج و یا تحقق بندهای شروط سند ازدواج برای طلاق را بپذیرد و بقول وکیل طلاق رسیدگی ماهیتی کند و حکم طلاق صادر کند.

همچنین وکیل طلاق یادآور می شود که اگر درخواست طلاق از طرف زوج مطرح شود و یا طرفین خواهان طلاق توافقی باشند، دادگاه به مشاور یا داوری ارجاع داده و اگر عدم سازش محقق و ثابت شد، به گفته وکیل طلاق دادگاه نسبت به صدور گواهی عدم امکان سازش اقدام می کند.

 

نقش وکیل طلاق در  طلاق توافقی

وکیل طلاق به دلیل  تجربه و تسلط بر راه های خاتمه دادن به رنج سال ها زندگی ناموفق ، می تواند با ارائه مشاوره به زوجین و بیان مراحل سخت و پیچیده تا حصول نتیجه مدنظر که طلاق است، آن ها را از طریق توافق باهم به دریافت گواهی عدم امکان سازش برساند.

وکیل طلاق با بیان اینکه در طلاق به درخواست زوج و نیز مواردی که زوجه وکالت در طلاق دارد و همچنین مواردی که طرفین با توافق برای طلاق اقدام می کنند، دادگاه وارد ماهیت رسیدگی و بررسی جزئیات پرونده نمی شود و به گفته وکیل طلاق، اینگونه پرونده های طلاق برای مشاوره و داوری به مراکز مشاوره ارجاع می شود.

وکیل طلاق بابیان این جزئیات، زوجین را متوجه راه میانه ای می کند که می توانند در جلسات مشاوره هم بر عدم سازش و غیر ممکن بودن ادامه زندگی مشترک پافشاری و سریعتر نسبت به دریافت گواهی عدم امکان سازش اقدام کنند.

توضیحات وکیل طلاق در این موارد به همینجا ختم نمی شود، او همچنین با تفهیم اینکه گواهی عدم امکان سازش مهلت ۳ ماهه دارد یاد آور می شود که چنانچه طرفی که نسبت به اخذ گواهی فوق اقدام کرده، در ظرف مهلت ۳ ماهه مذکور اقدام به ثبت طلاق نکند، گواهی از اعتبار می افتد و بمنزله صرف نظر کردن از جدایی می باشد.

وکیل طلاق می گوید اگر بعد از مدت مذکور، همچنان متقاضی طلاق باشند باید مجدد نسبت به مراحل فوق اقدام کنند.

اما اگر توافق در طلاق صورت نگرفت، دادخواست طلاق از جانب زوج نبود و زوجه وکالت در طلاق نداشت، وکیل طلاق می تواند با راهنمایی به زوجه کمک کند، مدارک و مستنداتی برای گرفتن حکم طلاق بدست آورده و مستقیم و بدون نیاز به اخذ گواهی عدم امکان سازش از دادگاه حکم طلاق را بگیردکه حکم فوق، بعد از بررسی ماهیتی یعنی بررسی ادله و شواهدی که وکیل طلاق ارائه داده، توسط دادگاه صادر می شود.

معمولاً پیشنهاد طلاق توافقی وقتی مطرح می شود که وکیل طلاق پی می برد، طرفین حاضر به صلح، سازش و یا اصلاح روابط خود نیستند و داور و مشاور خانواده هم قادر نیست صلح و آشتی برقرار کند و یا زوجین دارای سابقه متعدد ارجاع به داوری، مشاوره و در نهایت بی نتیجه ماندن این اقدامات بودند که در اینصورت وکیل طلاق آنها را راهنمایی می کند تا باتوافق بین خودشان همه چیز را تمام و بیش از این زندگی ناموفق و تلخ را ادامه ندهند.

 

نقش وکیل طلاق در طلاق از جانب زوجه

 

divorce request from female

انتخاب وکیل طلاق از روی کاتالوگ 1000 وکیل طلاق

 

وکیل طلاق با بیان اینکه، حق طلاق با مرد است و زنان معمولاً حق درخواست طلاق ندارند را یاداوری می کند؛ مگر شرایطی که قانون برای درخواست طلاق از جانب زوجه در نظر گرفته فراهم شده باشد.

وکیل طلاق می تواند با شنیدن جزئیات و آنچه به زندگی مشترک گذشته و باعث دلسردی یا عدم تمایل زوجه به ادامه زندگی زناشویی شده راهکار مناسب ارائه دهد.

وکیل طلاق قراراست به جای موکل و از حقوق وی در دادگاه حمایت و دفاع کند؛ بنابراین لازمست همه آنچه که زوجه از بیان آن در دادگاه بدلیل شرم و‌ حیا خجالت می کشد را به وکیل طلاق شرح دهد تا او بتواند با صداقت، تمامی موارد را به قاضی بگوید و در نهایت حکم دادگاه دستخوش ناگفته ها نشود.

 

برخی از محکم ترین دلایل که زن به استناد آن می تواند درخواست طلاق کند و وکیل طلاق بر آنها تاکید دارد، بدین شرح است:

 • اعتیاد مضر مرد به مواد مخدر.

 • اثبات خیانت مرد و سوء اخلاق و رفتار وی.

 • نداشتن رابطه زناشوئی برای مدت غیر متعارف.

 • عدم پرداخت نفقه.

 • مرض صعب العلاج.

 • عدم تدارک مسکن برای مدت غیر متعارف...

 

وکیل طلاق به زوجه یاد اوری می کند که می تواند با توافق زوج و در ازای صرف نظرکردن زوجه، از بخشی از حق و حقوق مسلم خود از جمله مهریه، زوج را به طلاق مایل کند.

همچنین چنانچه کراهت و یا دلسردی از زوج وجود داشته باشد میتوان با صرفنظر کردن ازتمام یا بخشی از مهریه و یا بخشیدن مالی از طرف زوجه به زوج، او را به طلاق ترغیب کرد؛ در اینصورت تا زمانی که زوجه به فدیه یا مالی که داده رجوع نکند، امکان رجوع مرد از طلاق وجود ندارد.

 

درخواست طلاق از جانب زوج و تکلیف حقوق مالی زوجه

طبق قانون، طلاق حق مرد است، یعنی اراده و خواست زن جز در موارد مذکور در قانون هیچ نقشی در تحقق آن ندارد.

وکیل طلاق به طرفین یادآوری می کند که در صورت توافق به جدایی، باید راجع به حق و حقوق خود هم توافق کنند؛ یکی از این حقوق حضانت و ملاقات فرزند است، مهریه، بحث جهیزیه و استرداد آن و اجرت المثل ایام زوجیت ونفقه و....

پرسش: آیا در طلاق توافقی هم امکان دریافت اجرت المثل وجود دارد؟

 

پاسخ: از جمله شرایط مطالبه اجرت المثل به شرح زیر است:

 • اولاً: زن می تواند بابت اموری مطالبه اجرت کند که وظیفه شرعی او نبوده.

 • ثانیاً: موارد مذکور باید با دستور شوهر و بدون قصد احسان یا تبرع صورت گرفته باشند و زن از انجام چنین اموری قصد مطالبه اجرت المثل داشته باشد؛ اما نکته ایی حایز اهمیت است و آن اینست که اجرت المثل فقط زمانی تعلق می گیرد که زن و شوهر در حال طلاق و جدایی باشند؛ بنابراین بر خلاف مهریه و نفقه که زوجه در طول زندگی مشترک هم قادر به مطالبه آنهاست، اجرت المثل فقط با طلاق به زن تعلق می گیرد.

 

زمانی که مرد تصمیم به طلاق می گیرد، باید تکلیف حقوق مالی ازجمله مهریه زن را روشن کند؛ وکیل طلاق در این موارد با ارایه راهکار به زوج پیشنهاد می دهد چنانچه قادر به پرداخت مهر وجه (نقد یا سکه) بصورت یکجا نباشد؛ در اثنای رسیدگی به پرونده طلاق، دادخواست اعسار از پرداخت مهریه مندرج در عقدنامه را بطرفیت زوجه در همان دادگاه  مطرح  کند؛ دادگاه باتعیین وقت رسیدگی و احضار شهود و شنیدن اظهارات زوجه حکم مقتضی صادر می کند.

 

وکیل طلاق و بحث مهریه

برای مطالبه مهریه لازمست انواع آن را بشناسید و نیز شرایط مطالبه راهم بدانید؛ یاری گرفتن از وکیل طلاق در این زمینه می تواند کمک زیادی به شما بکند.

 

با یاری وکیل طلاق درمی یابیم  مهریه ۲ نوع عندالمطالبه و عند الاستطاعه است:

 • مهریه عند المطالبه: در هرزمانی قابل  مطالبه از جانب زوجه است و در این راه زوجه هیچ نیازی به اثبات ملائت یا عدم ملائت زوج ندارد.

 • مهریه عندالاستطاعه: مطالبه این نوع مهریه، منوط به اثبات ملائت زوج است و پیش از ان قابل مطالبه نیست.

 

اما اگاهی نسبت به انواع مهریه کافی نیست و لازمست باکمک وکیل طلاق مرجع صالح برای به اجرا گذاردن مهریه را هم بشناسیم.

تارمانی که زوجین باهم درحال گذراندن زندگی هستند مشکلی از باب مرجع صالح پیش نمی آید، زیرا معمولاً دادگاه  سکونت زوجین راجع به مهریه منقول صالح به رسیدگیست، اما در دو مورد می بایست از متخصص این زمینه که وکیل طلاق است یاری گرفت یکی در مهریه غیر منقول، مثل زمین و دیگری زمانی که زوجین باهم زندگی نمی کنند.

وکیل طلاق دراین زمینه ضمن اشاره به قانون می گوید: در دعاوی و امور خانوادگی مربوط به زوجین؛ زوجه می تواند در دادگاه محل اقامت خوانده یا محل سکونت خود اقامه دعوا کند، مگر در مورد مهریه غیر منقول؛ وکیل طلاق توضیح می دهد دادگاه  صالح برای رسیدگی به مهریه غیر منقول، دادگاه محل وقوع مال غیر منقول است.

سوال دیگر دراین مبحث، از وکیل طلاق میزان مهریه قابل مطالبه است؛ وکیل طلاق می گوید مستند به قانون هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا ۱۱۰ سکه بهارآزادی یا معادل آن باشد، وصول آن مشمول مقررات ماده ۲ قانون اجرای محکومیت های مالیست وکیل طلاق می گوید، برای وصول مازاد بران دارایی و ملائت زوج ملاک  پرداخت است، که زوجه باید اثبات کند.

 

 وکیل طلاق و بررسی اقسام طلاق

 

different type of divorce explanation

تماس فوری با وکلای طلاق خانم

 

شاید شنیدن اینکه طلاق هم انواع و اقسامی دارد تعجب برانگیز باشد؛ وکیل طلاق بعد از توضیحات و بررسی مشکلات زوجین متوجه نوع طلاق خواهد شد و به طرفین گوشزد خواهد کرد.

وکیل طلاق می تواند در این زمینه به زوجین مخصوصاً زوجه، ضمن یادآوری تاکید کند که چنانچه درصدد رهایی همیشگی از بند این زندگی توأم با شکست و تلخی است،  باید راه تکرار اشتباهات را ببندد و به ناچار نوع طلاق را بائن کند.

وکیل طلاق می داند که معمولاً زوجین براین باورند، طلاق نقطه پایان زندگی مشترک و نقطه شروع رهایی انان است وکیل طلاق تاکید می کند، اگر تمایلی به رجوع و بازگشت به یکدیگر ندارید نوع طلاق بائن یا خلع باشد.

وکیل طلاق در زمینه مشاوره و هدایت موکل به سمت راهیست که تکرار خطاها ممکن نباشد؛ به همین دلیل، در طلاق به خواست زوج که به طلاق رجعی معروف است، بعد از وقوع طلاق و قبل از پایان عده؛ زوج می تواند مجدد به زوجه رجوع کند و نیازی به خواندن صیغه محرمیت نیست؛ علت این محرمیت اینست که در طلاق رجعی زوجه تا پایان مدت عده، همسر زوج محسوب شده و مثل قبل می بایست در منزل مشترک ساکن باشد و از طرفی زوجه مطلقه همچنان دارای حق نفقه است و در صورت فوت زوج، در مدت عده  از او ارث می برد.

در طلاق بائن امکان رجوع وجود ندارد یعنی بمحض تحقق طلاق زن و مرد نامحرم محسوب و اگر قصد رجوع داشته باشند باید صیغه جاری شود.

در مورد طلاق خلع، زمانی این طلاق صورت می گیرد که طرفین نسبت به هم کراهت و تنفر داشته و زوجه در قبال طلاق مالی از خود به زوج می بخشد تا زوجه را طلاق دهد؛ وکیل طلاق می گوید تا زمانی که زوجه به فدیه یا همان مالی که بخشیده رجوع نکند زوج نمی تواند از طلاق رجوع کند.

 

نکته: متزلزل ترین نوع طلاق طلاق رجعیست. چون اگر مرد رجوع کند زن چاره ای جز تمکین و عقب گرد به زندگی دشوار گذشته نخواهد داشت.

 

همه چیز در مورد حضانت فرزندان در هنگام طلاق

باحضور در دفتر وکیل طلاق و بیان اینکه خواهان طلاق هستید و یا اینکه توسط شریک زندگیتان به این پرونذه خوانده شدید، ابتدایی ترین سوال وکیل طلاق در مورد داشتن یا نداشتن فرزند است.

وکیل طلاق روزهایی بعد از طلاق را می بیند که پیکره متلاشی برخی از خانواده ها پس از طلاق، سایه ای ناامن برای رشد فرزندان حاصل از طلاق می شود.

وکیل طلاق اختلافات پدر و مادرانی را مستند حرفش قرار می دهد، بعد از طلاق هم بر سر حضانت و یا ملاقات فرزند حاضر نیستند باهم سازش کنند و گاه از سر لجبازی با شریک سابق زندگی شان بی انکه حواسشان باشد، کودکان را به تباهی می کشانند.

وکیل طلاق از همان ابتدا خواهان توافق است؛ اگرچه وکیل طلاق تاکید دارد امر حضانت امر مختوم به نیست، یعنی تصمیم و‌ حکم دادگاه برای همیشه الزامی نیست و میتوان مجدد تقاضای صدور حکم داد؛ میتوانید بارها و بارها تا قبل از رسیدن فرزندتان به سن رشد، صلاحیت یا عدم صلاحیت خود و طرف مقابلتان را زیر سوال ببرید؛ اما این کار غیر منطقی است، وقتی برای رسیدن به ارامش و صلح جدا شدید، چرا دوباره باعث رنجش یکدیگر شوید.

این فرزند مشترک شماست و احترام به طرف مقابلتان احترام به فرزند خودتان محسوب می شود؛ بهتراست به تجربه و تخصص وکیل طلاق اعتماد کنید و برای ارامش و حفظ  اسایش فرزندتان در زمینه حضانت هم طبق پیشنهاد وکیل طلاق باهم توافق کنید.

 

 بررسی ارتباط تمکین و نفقه توسط وکیل طلاق

 

family lawyers 24 hour services

وکیل 24 ساعته مدافع حقوق بانوان

 

از نظر قانون زوج بمحض وقوع عقد نکاح، ملزم است نفقه زوجه را بپردازد و در مقابل زوجه ملزم به تمکین است؛ وقتی برای بررسی تعلق یا عدم تعلق نفقه به زوجه به وکیل طلاق مراجعه می کنید، وکیل طلاق ابتدا  شرایط تمکین یا عدم تمکین شما را بررسی میکند.

اگر وکیل طلاق پی به تمکین شما ببرد با تنظیم دادخواست نفقه شما را از زوج مطالبه می کند؛ امااگر وکیل طلاق عدم تمکین شما را دریابد، به شما تفهیم می کند که چنانچه از همسر تمکین نکنید، ناشزه محسوب شده و مستحق دریافت نفقه نخواهید بود؛ ناشزه بودن، مسقط حق دریافت مهریه نیست. 

 

برخی از پرسش ها و پاسخ های رایج پرسیده شده از وکیل طلاق

 

پرسش (1): آیا به فرض عدم تمکین زوجه از زوج زوجه حق مطالبه مهریه را هم از  دست می دهد یا خیر؟

 • پاسخ به پرسش (1): وکیل  طلاق می گوید، مهریه بمحض تحقق عقد بر ذمه زوج مستقر شده و ربطی به تمکین ندارد و گاهی سقوط تعلق مهریه بصورت کامل، بخاطر برخی عیوب یا فسخ نکاح است.

 

پرسش (2): از وکیل طلاق سوال میشود توان مالی زوج در پرداخت نفقه نقش دارد؟

 • پاسخ به پرسش (2): وکیل طلاق میگوید توان یاعدم توان زوج در  پرداخت نفقه نقشی نداشته و در نقطه مقابل به قول وکیل طلاق  دارا بودن زن هم باعث سقوط حق نفقه نخواهد شد ؛ حتی برای نفقه گذشته زوجه هم میتوان دادخواست نفقه داد، یعنی از زمان وقوع نکاح هرچند سال که زوج اقدام به پرداخت نفقه نکرده باشد از سوی زوجه قابل مطالبه است،  زوج می تواند به پرینت حساب  بانکی زوجه ؛ شهادت شهود و... استناد و پرداخت نفقه را اثبات کند.

 

وکیل طلاق تاکید می کند که می توانید شکایت ترک انفاق مطرح و به استناد ان زوج را محکوم به حبس نموده  و نفقه را هم دریافت کنید؛ ضمناً وکیل طلاق در پاسخ به سوال زوجه ای که به اجازه دادگاه و برای حفظ جان یا ابرو یا مسائل دیگر مجاز به عدم تمکین شده هم یاداوری می کند که در صورت عدم دریافت نفقه از زوج؛ طبق قانون می تواند به جرم ترک انفاق شکایت کند.

 

راهنمایی  وکیل طلاق در استحقاق زوجه به دریافت نحله

در مراجعات مکرر به دادگاه واژه  ها و اصطلاحات حقوقی استعمال شده زیادی از طرف قضات و وکلا به گوش می خورد؛ یکی از این واژه ها نحله است، نحله بمعنی بخشش است؛ اما معنی حقوقی آن مبلغیست که دادگاه برای زوجه  طبق شرایطی تعیین می کند؛ شرایط  تعلق نحله کمی پیچیده است، مثلاً:

 1. برای تحقق نحله نباید طلاق به درخواست زوجه باشد.

 2. در مدت دوام زندگی مشترک امکان مطالبه نحله منتفیست.

 

وکیل طلاق می گوید، نحله با اجرت المثل هم قابل جمع نیست، یعنی اگر به هر دلیلی اجرت المثل به زوجه تعلق نگرفت ، مثلاً معلوم شد، یکی از شروط تحقق اجرت المثل که در بخش مربوط به ان ذکر شده موجود نیست بجای آن نحله مورد حکم قرار می گیرد؛ امااگر اجرت المثل مورد حکم واقع شد به قول وکیل طلاق، نحله منتفی می شود.

هرچند در تعیین اجرت المثل قرارکارشناسی صادر می شود، اما نحله نیازی به کارشناس ندارد و قاضی با توجه به طول مدت زندگی مشترک، کارهایی که زوجه انجام می داده و باتوجه به وضع مالی زوج میزان نحله را تعیین می کند.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین، کافی است در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

طلاق فوری به علت فساد اخلاقی

بررسی طلاق عاطفی و نتیجه آن

طلاق مخفیانه به خاطر زود انزالی مرد

طلاق به خاطر غیرت و تعصب بی مورد

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های خانوادگی

نگارش فوری و 24 ساعته دادخواست طلاق

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی