موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

نگارش دادخواست تجدید نظر

مشاوره حقوقي نگارش دادخواست تجديدنظر

 

منظور از دادخواست تجدیدنظر چیست؟

معمولاً وقتی طرفین دعوا به دادگاه مراجعه می کنند، دادگاه در ابتدا یک رای را صادر می کند که آن رای بدوی می نامند. رای بدوی قابلیت تجدیدنظرخواهی دارد. البته اگر رای دادگاه، قابل تجدیدنظرخواهی باشد. این موضوع دقیقا در رای نهایی دادگاه اعلام می‌ شود. در اغلب مواقع شاهد هستیم که دادگاه حتی زمان و مرجع تجدیدنظر خواهی را اعلام می‌ کند. دادخواست تجدید نظر یکی از روش ‌هایی است که طرفین دعوا می توانند به رای دادگاه اعتراض کنند.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
20.000 تومان
۱۰ دقیقه
30.000  تومان
۱۵ دقیقه
50.000 تومان
۲۰ دقیقه
60.000  تومان
۳۰ دقیقه
90.000  تومان
۱ ساعت
150.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 در چه مواردی می توان از دادخواست تجدیدنظر استفاده کرد؟

بر اساس ماده ۳۴۸ قانون آیین دادرسی مدنی، شما می توانید به دلایل مختلف، دادخواست تجدید نظر را ارائه بدهید. یکی از دلایل درخواست تجدیدنظرخواهی، ادعای شما مبنی بر عدم اعتبار مستنداتی است که دادگاه از آن ها استفاده کرده. معمولاً اگر که شما به مستندات و مدارکی که دادگاه بر اساس آنها رای نهایی را صادر کرده است، اعتراض داشته باشید و بتوانید مدارک و اسناد بهتر و روشنگرانه تری را ارائه دهید، قادر خواهید بود درخواست تجدیدنظرخواهی کنید و مدارک و اسناد جدید را به آن ضمیمه نمایید.

 اگر شما شرایط قانونی شهادت شهود را رد کنید یا اعتقاد داشته باشید که قاضی به دلایل ابرازی توجه نکرده است، می توانید دادخواست تجدید نظر بدهید. به عبارت دیگر اگر بتوانید اثبات کنید که شهادت شهودی که به قاضی بر اساس بیانات آنها، رای نهایی را صادر کرده، درست نبوده و آنها شهادت دروغ داده اند، یا خود شخص قاضی به قسمت ‌های مختلفی از اسناد و مدارک توجه نکرده است، می ‌توانید درخواست تجدیدنظرخواهی بدهید. چرا که این موضوع تاثیر زیادی در رای نهایی خواهد داشت.

همچنین اگر کلا اعتقادی به صلاحیت قاضی یا دادگاه به عنوان صادر کننده رای نداشته باشید یا با موازین شرعی و مقررات قانونی مخالفت داشته باشید، می توانید دادخواست تجدید نظر خواهی کنید. معمولاً اگر دلایل شما، متقن و قابل قبول باشند، مرجع تجدیدنظر به آن رسیدگی می کند.

 

rethinking petition ASAP

 مدارک لازم برای نگارش دادخواست تجدیدنظر

ماده 1134 قانون صراحتا تشریح می کند که شما باید حتماً تمام موضوعات مختلف، مانند مشخصات خودتان و طرف مقابل، هم چنین حکمی که به آن اعتراض دارید، نام دادگاه، تاریخ ابلاغ و دلایل محکمه پسند خود را در درخواست تجدیدنظرخواهی قید کنید و مدارک لازم را به آن ضمیمه نمایید. این کار باعث می شود که قضات برای بار دوم پرونده شما را مورد بررسی قرار بدهند. در خیلی از مواقع شاهد بودیم که بعد از تجدیدنظرخواهی، در رای دادگاه، تغییرات قابل توجهی به وجود آمده است.

نکته مهم در دادخواست تجدیدنظر این است که معمولاً زمانبندی دارد و اگر زمان ارائه آن بگذرد، ترتیب اثر داده نخواهد شد. در بیشتر مواقع، زمان مورد نظر یا مهلت شما برای شکایت نسبت به رای دادگاه، تا ۲۰ روز بعد از رای بدوی است. شما باید در این مدت ، دادخواست تجدید نظر را به دادگاه تحویل دهید.

شما به سادگی می توانید دادخواست تجدید نظر را بر روی یک برگه هم بنویسید یا چاپ کنید. البته توصیه ما این است که دادخواست تجدید نظر تایپ شده باشد. بهتر است که در درخواست تجدیدنظر خود سعی کنید دلایل تجدیدنظرخواهی  را به صورت کامل و جامع توضیح دهید. توصیه می کنیم مدارک را به صورت کامل پیوست نمایید. اگر که دادخواست شما با عناوینی مانند ولایت، وصایت، وکالت و قیومیت باشد، حتماً باید کپی یا رونوشت اسناد را ضمیمه کنید. چرا که اینها می توانند در دادخواست های تجدید نظر،  موثر باشند.

 

دادخواست تجدیدنظر

 نگارش آنلاین دادخواست تجدید نظر

تنظیم دادخواست تجدید نظر، بسیار تخصصی و بعضا پیچیده است و صرفا وکلای مجرب و حرفه ای توانایی نگارش آن را دارند. برای نگارش آنلاین دادخواست تجدید نظر می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه وکیل تلفنی تماس حاصل نمایید. شما می توانید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز، دادخواست تجدید نظر بدهید. منتها درخواست تجدیدنظر یک موضوع خیلی مهم است و باید به دقت انجام شود. چرا که اگر نگارش درخواست تجدیدنظر به دقت صورت بگیرد، شما می‌توانید به رای اعتراض کنید و احتمال دارد که در پرونده حقوقی و قضایی نیز برنده شوید. اما اگر درخواست شما دقیق نباشد، به سرعت رد خواهد شد.

The court's order about rethinking conflicts

 هزینه نگارش دادخواست تجدید نظر

اگر نیاز به مشاوره حقوقی در زمینه نگارش دادخواست تجدیدنظر دارید، می توانید از کارشناسان موسسه حقوقی وکیل تلفنی استفاده کنید. ما در موسسه حقوقی وکیل تلفنی انواع اقسام خدمات در پرونده‌های قضایی و حقوقی (مانند مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره آنلاین رایگان) را ارائه می دهیم. از آنجا که درخواست تجدیدنظرخواهی می تواند تاثیر قابل توجهی در رای ثانویه دادگاه داشته باشد، پس بهتر است که برای نگارش آن، از وکلای مجرب و حرفه ای استفاده کنید. این امکان در موسسه حقوقی وکیل تلفنی فراهم شده است. هزینه نگارش دادخواست تجدید نظر در موسسه حقوقی وکیل تلفنی بسیار مناسب است.

 مرجع صالح برای رسیدگی به دادخواست تجدید نظر

در رای بدوی، مرجع رسیدگی به دادخواست تجدیدنظر معین می شود. اما معمولاً دادگاه حقوقی عمومی یا دادگاه کیفری مرجع رسیدگی به این اعتراض ها هستند. وقتی که کسی متقاضی تجدیدنظر باشد، باید در موعد مقرر، دادخواست خود را به دادگاهی که رای صادر شده یا دفتر شعبه اول دادگاه ارائه دهد. بلافاصله پس از اینکه دادخواست توسط این مراجع وصول شد، ثبت و به آن رسیدگی می شود. معمولا وقتی که رای قاضی یا دادگاه صادر می شود، قابل تجدیدنظر بودن یا نبودن رای را معین می‌کنند. به همین دلیل اگر رای صادر شده، قابل تجدیدنظرخواهی نباشد، بدون شک درخواست بازبینی و ... نیز برای آن امکان پذیر نخواهد بود.

 

نمونه درخواست تجدید نظر خواهی در امر کیفری

بسمه تعالی

درخواست تجدید نظر در امر کیفری

 

ریاست محترم دادگاه تجدید نظر استان:  ...

سلام علیکم / احتراماً / اینجانب / اینجانبه: ...

محکوم علیه / وکیل محکوم علیه: ...

دادنامه شماره: ...

مورخ: ...

موضوع کلاسه پرونده ... شعبه ... دادگاه عمومی ... که بر اساس اتهام واهی... به تحمل ... ماه / سال حبس تعزیری محکوم شده ام در مهلت قانونی نسبت به رأی صادره که واجد ایرادات اساسی و قانونی بوده اعتراض داشته با اجازه حاصل از مواد 19، 20، 21، 25، 26 و 27 قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل دادگاه های عمومی و انقلاب تجدید نظر خواهی از دادنامه صدرالاشعار در نفس امر صدور حکم بر نقض و سپس برائت اینجانب / اینجانبه، از محضر ریاست محترک دادگاه تجدیدنظر تحت استدعاست.

 

با تشکر و تجدید احترام

 

محکوم علیه / وکیل محکوم علیه

 

 

نگارش فوری لایحه به صورت 24 ساعته و تضمینی

نگارش فوری دادخواست 

نگارش فوری نامه اداری

نگارش دادخواست واخواهی

نگارش فوری شکواییه

نگارش فوری اظهارنامه

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

واقعا کارتون عالیه خیلی خوشحالم که خودم و خانوادم از خدمات حقوقیتون استفاده میکنیم اینکه ساعت ۳ شب بتونیم از مشاوره حقوقی با وکیل شما استفاده کنیم عالیه ممنووونم به خاطر بودنتون
سلام خیلی ممنون از مطالب ارائه شده در سایت وکیل تلفنی که کمک بسیار زیادی برای کاربران میرنماید ونحوه تجدیدنظر خواهی نسبت به دادنامه صادره واینکه در نگارش تجدیدنظر چه کاری باید انجام اد وچه مطالبی اشاره کرد ونیز مهلت تجدیدنظرخواهی واینکه در خارج از مهلت نباید تجدیدنظرخواهی کرد بسیار مفید وکاربردی است
سلام اگرچه به نظر می رسد محدودیت زمان تجدید نظر خواهی موضوعی کم اهمیت است به خصوص که در انتهای رای بدوی مهلت محدود بیست روزه یاد آوری می شود اما علیرغم این بداهت وروشنی بسیار دیده می شود که دادخواست تجدید نظر به دلیل اینکه خارج از فرجه قانونی داده شده رد می شود ورای قطعی شده وفرصت از تجدید نظر خواه سلب می شود بنابراین باید توجه کافی نمود که با احتساب روز ابلاغ واقدام تنها بیست ودوروز برای تجدید نظرخواهی فرصت هست
سلام وقتتون بخیر.من در پرونده بدوی رای به ضرر من تموم شد اما من از موسسه وکیل تلفنی خواستم که برای من لایحه تنطیم کنند و در مرحله تجدیدنظر رای ب نفع من صادر شد.از شما ممنونم
با سلام و خسته نباشید من از کاربران سایت هستم خواستم از این طریق هم بابت مقالات مفید و کاربردی هم بابت مشاوره های تخصصی که در کوتاه ترین زمان و با هزینه ای معقول حتی در خارج از ساعت اداری انجام شد کمال تشکر داشته باشم. موفق باشید
دادخواست تجدیدنظر برای شخصی که به موجب رای بدوی در دعوای حقوقی شکست خورده و یا در شکایت کیفری محکوم شده است دارای اهمیتی بالایی است چرا که در بسیاری از مواقع ممکن است جلسه دادگاه تشکیل نشود و دادگاه تجدیدنظر با توجه با دادخواست و لایحه تقدیمی اقدام به صدور رای قطعی کند بدین منظور بهتر است افراد در نگارش دادخواست و لایحه تجدیدنظر از مشورت و همراهی وکیل استفاده کنند برای نگارش دادخواست و لایحه تجدیدنظر در خدمت کاربران بزرگوار هستم جمشیدی وکیل موسسه کد ۳۰۴۷۴
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي در خصوص مقاله كاربردي فوق بايد متذكر شوم كه چنانچه شخصي در مهلت تجديدنظر خواهي بدون دليل موجه تجديدنظر خواهي نكند در صورت وجود يكسري شرايط قانوني قابليت فرجام خواهي را خواهد داشت موفق باشيد
با سلام خدمت کاربران ارجمند و گرامی.دادگاه تجدید نظر عالی ترین دادگاه هر استان است که با شرکت عملا ۲ قاضی اداره می شود و معمولا جلسه تشکیل نمی دهند به صورت حضوری با شرکت اصحاب دعوی مگر در موارد خاصی پس صرفا لوایح دو طرف دعوی بررسی می شود و در نهایت رای مرحله بدوی تائید یا نقض می شود پس اهمیت لوایح حفوقی و کیفری در مرحله تجدید نظر اینگونه خود را نشان می دهند پس اگر پرونده شما به این مرحله رسید حتما با مشورت یک وکیل کار را پیش ببرید.موفق باشید.مسیح آقاداودی جلفائی وکیل موسسه به کد ۲۰۵۵۴
در پاسخ به سوالات عزیزان در کامنت ها بله دادخواست تجدید نظر فرم مخصوص دارد برای مراجع قضایی متفاوت که البته تمام این فرم ها در درسترس میباشد نکته:تجدید نظر تقریبا اخرین فرصت شماست برای حق خواهی پس از قطعی شدن رای مراتب جهت اعاده دادرسی و فرجام خواهی بسیار دشوار میشود بنابراین توصیه میکنیم فرصت آخر خود را به واسطه عدم تخصص از بین نبرید و کار را به وکیل متخصص بسپارید
سلام من متاسفانه جلسه اول دادگاهم نتونستم برم و وکیل هم ندارم. الان چه اتفاقی برای من میفته. دوباره به من ابلاغ میشه که یک بار دیگه برم؟ آخه من ی عالمه مدرک دارم که بی گناهم ولی بهم ابلاغ نشد که اون روز بخوان برم
سلام وقت بخیر تمامی مطالب وب سایت عالی و کامل میباشد سپاس از شما
یه دادخواست تجدیدنظرکیفری میخام فوری
باسلام نگارش درخواست تجدیدنظر دستی است یافرم مخصوص داردچگونه اسال میشود

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی