موسسه وکیل تلفنی

 • روح الله عالی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۹:۵۷:۴۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۱۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۲۶:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۷:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۳:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۱:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۶
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۷:۳۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • بهروز آقایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۵۶:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • امیر امیری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۱۶:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
 • میسا لاله زار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۱۵
انجمن وکیل تلفنی

تجدید نظر در دعوای اصلاحات ارضی

تجدید نظر در دعوای اصلاحات ارضی

برای اینکه درمورد این موضوع توضیح دهیم، ابتدا باید بدانیم معنی اصلاحات ارضی چیست؟ یکی از مهمترین تصمیماتی که درمورد زمین های روستایی و کشاورزی درزمان محمد رضا پهلوی گرفته شد، اصلاحات ارضی بود؛ یعنی با این تصمیم، روابط بین ارباب و رعیتی تمام شد و هر کس می توانست بر اساس این تقسیمات بر روی زمین های خود یا دیگری بر حسب حق زارعانه کار کند؛ پس با این راهکار زمین های روستایی بین کشاورزان تقسیم شد؛ با ما همراه باشید تا این مورد را به کل بررسی نموده و لزوم دریافت مشاوره حقوقی در خصوص تجدید نظر در مورد آن را بست دهیم.

 

توصیات بانوی وکیل ما در خصوص یکی از دعاوی رایج ملکی

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"بعد از اصلاحات ارضی یک عده از مالکانی که بر زمین های خود کار نمی کردند، تصمیم گرفتند تا زمین های کشاورزی خود را در قبال دریافت قسمتی از محصول یا پول نقد به زارع همان روستا محول کنند تا با بستن قرارداد بین مالک و زارع حق ریشه داشته باشند؛ یعنی بتوانند سالیان متوالی بر سر زمین های مالک کار کنند، بعد از مختومه شدن قرارداد، مالک باید طبق عرف حق ریشه یا حق زارعانه به زارع بپردازد؛ حال چنانچه بر سر مالکیت زمین های تقسیم شده توسط شورای اصلاحات ارضی اختلافی بین افرادی رخ دهد می توانند دعوایی در دادگاه محل زمین مطرح کنند و با ارائه ی دلایل مالکیت ملک، ادعای خود را ثابت کنند؛ اما اگر در این بین رأی به نفع یکی از طرفین صادر نشده باشد، می تواند تقاضای تجدید نظر در مهلت بیست روزه بعد از ابلاغ بدهد؛ موردی که هم اکنون به اختصار گفته شد، نحوۀ یک تجدید نظر در دعوای اصلاحات ارضی است که شما می توانید در این خصوص با وکلای ما مشورت کرده و با گام های مطمئن این دعاوی را پیش ببرید؛ برای اینکار تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکانات تماس 24 ساعته تلفنی با وکلای دعاوی ملکی برایتان مهیا گردد"

 

 

اعتبار سند اصلاحات ارضی

 

revisioning in land reform

اورژانس اصلاحات ارزی 24 ساعته و فوری

 

با توجه به این که در زمان تقسیم زمین های کشاورزی بین روستاییان و مالکان زمین، سندی رسمی به نام آنان به ثبت نرسیده بود، بنا به پیشنهاد وزارت دادگستری، وزارت کشاورزی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و به استناد ماده ی قانونی، صدور سند مالکیت اراضی مشمول اصلاحات ارضی در روستاها و شهر ها طبق مواد زیر الزامی شد:

 • ماده (1): سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است، اجرای قانون صدور اسناد مالکیت اراضی مشمول اصلاحات ارضی در روستاها و شهرهای مشمول را طبق روش تصمیم گرفته شده جهت اطلاع عموم آگهی نماید.

 • ماده (2): ثبت اسناد محل مکلف است با گرفتن درخواست کتبی و اسناد رسمی مالکیت متقاضی، نسبت به صدور سند مالکیت اقدام کند؛ اسنادی که توسط ثبت اسناد صادر می شود صد درصد معتبر است.

 

شرایطی که برای صدور سند باید در نظر گرفت چیست؟

 1. اگر ملک تحدید حدود شده باشد، عملیات ثبتی به نام صاحب سند رسمی ادامه یافته و سند مالکیت صادر خواهد شد.

 2. اگر ملکی باشد که مالک آن مشخص نباشد و پرونده ی ثبتی نداشته باشد یا تجدید حدود نشده، مطابق ماده 144 قانون ثبت عدم حضور مالک ملک، مانع تحدید حدود نمی شود و دراین صورت تحدید حدود با معرفی مجاور یا معتمدین و مطلعین محل انجام می گیرد.

 

موسسه ی سایت وکیل تلفنی، با داشتن هزار وکیل مجرب به صورت شبانه روز می تواند به ملت عزیزمان در جای جای کشور خدمت رسانی کند، اگر در مورد اعتبار سند اصلاحات ارضی سوالی داشتید، حتماً با سایت وکیل تلفنی تماس تلفنی برقرار نموده و در رفع مشکلات حقوقی خود از وکلای ما در این سایت کمک بگیرید.

 

اثبات مالکیت با سند اصلاحات ارضی