موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد ابراهیم داوددآبادی فراهانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۳۶:۲۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • علی سوری گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۱۷:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۲۴:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حسن احمدی چگنی حسن احمدی چگنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ط بامداد ط بامداد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۴۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • حمید حیدری حمید حیدری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۹:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • علیرضا خادمی علیرضا خادمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۶:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • بهاره یاوری بهاره یاوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۶:۵۲ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • ثوره محمودی ثوره محمودی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۵:۲۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
 • عباس استادی عباس استادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مطالبه ارش البکاره

مشاوره حقوقی مطالبه ارش البکاره

ارش­ البکاره یا حق بکارت، مالی است که برای زن در صورتی که تحت اکراه، مورد تجاوز جنسی واقع شود، با جمع شرایطی، پرداخت می­ شود. احکام ارش ­البکاره در قانون و فقه به تفصیل بیان شده و پرونده­ های زیادی را در محاکم به خود اختصاص داده است. وکلای متخصص ما در این حوزه نیز، آماده ­ی ارائه مشاوره­ ی حقوقی تلفنی مطالبه­ ی ارش ­البکاره، به شما عزیزان می ­باشند.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور  بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

ارش­ البکاره چیست و چه مواردی شامل آن می ­شود؟

اگر بین زن و مردی که بین آنها عُلقه ­ی زوجیت نباشد و در واقع نامحرم باشند، رابطه ­ی جنسی برقرار شود، در صورت مکرَه بودن زن (عدم رضایت)، تحت شرایطی حق بکارت به وی تعلق می­ گیرد. توضیح کامل این مطلب را با اشارات صریح به مواد قانونی مرتبط در نظام قانونی ایران، پی می­ گیریم.

 

virginity lawyer

ارش البکاره چیست

 

ماده ­ی 17 قانون مجازات اسلامی (مصوب 1392) اشعار می­ دارد: «دیه اعم از مقدّر و غیرمقدّر، مالی است که در شرع مقدس برای ایراد جنایت غیرعمدی بر نفس، اعضا و منافع و یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، به موجب قانون مقرر می ­شود». مواد 448 و 449 همان قانون نیز بیان نموده است: «دیه­ی مقدر، مال معینی است که در شرع مقدس به سبب جنایت غیرعمدی بر نفس، عضو یا منفعت، یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد، مقرر شده است».

«اَرش، دیه­ی غیرمقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنیٌ علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه­ ی مقدر و جلب نظر کارشناس، میزان آن را تعیین می ­کند. مقررات دیه­ی مقدر در مورد ارش نیز جریان دارد مگر اینکه در این قانون ترتیب دیگری مقرر شود». پرده­ ی بکارت نیز بافت نازکی از جنس مخاطی است که در قسمت خارجی دستگاه تناسلی زنان وجود دارد و در اولین رابطه­ ی جنسی و ایضاً در تصادفات و یا حوادث دیگر پاره می ­شود.

ماده 231 قانون مجازات اسلامی (مصوب 1392) بیان می­دارد: «در موارد زنای به عنف و در حکم آن، در صورتی که زن باکره باشد، مرتکب، علاوه بر مجازات مقرر، به پرداخت ارش ­البکاره و مَهرالمثل نیز محکوم می ­شود و در صورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می­ گردد». ماده 658 همان قانون مقرر می­ دارد: «هر گاه ازاله­ی بکارت غیرهمسر با مقاربت یا به هر وسیله­ ی دیگری و بدون رضایت صورت گرفته باشد، موجب ضَمان مهرالمثل است.

 

 • تبصره 1: هر گاه ازاله­ی بکارت با مقاربت و رضایت انجام گرفته باشد، چیزی ثابت نیست.
 • تبصره 2: رضایت دختر نابالغ یا مجنون یا مکرَهی که رضایت واقعی به زنا نداشته در حکم عدم رضایت است».

 

ماده 1091 قانون مدنی مقرر می­ دارد: «برای تعیین مهرالمثل باید حال زن از حیث شرافت خانوادگی و سایر صفات و وضعیت او نسبت به اماثل و اَقران و اقارب و همچنین معمول محل و غیره در نظر گرفته شود».

ماده 1100 همان قانون نیز بیان داشته: «در صورتی که مهرالمسمی مجهول باشد یا مالیت نداشته باشد یا ملک غیر باشد، در صورت اول و دوم زن مستحق مهرالمثل خواهد بود و در صورت سوم، مستحق مثل یا قیمت آن خواهد بود مگر اینکه صاحب مال اجازه نماید».

 

virginity lawyer

چه مواردی شامل ارش البکاره می شود

 

ماده 9 قانون مسئولیت مدنی (مصوب 1339) اشعار می­ دارد: «دختری که در اثر اعمال حیله یا تهدید و یا سوء استفاده از زیردست بودن، حاضر برای همخوابگی نامشروع شده، می ­تواند از مرتکب علاوه از زیان مادی، مطالبه­ ی زیان معنوی هم بنماید».

نتیجتاً در مورد زنای به عنف و زناهایی که در حکم زنای به عنف است، به این نحو عمل می ­شود:

 • اگر زن باکره باشد: زانی به اعدام محکوم می­شود و باید مهرالمثل و ارش­البکاره هم به زن بدهد.
 • اگر زن باکره نباشد: زانی به اعدام محکوم می­شود و مهرالمثل هم باید به زن بدهد. (در این مورد، ارش­البکاره پرداخت نمی­شود).

حکم پرداخت مهرالمثل و ارش ­البکاره فقط مختص زنای به عنف است و در زنای با رضایت، مهرالمثل و ارش ­البکاره ثابت نمی ­شود. مشاوره­ ی حقوقی تلفنی مطالبه­ ی ارش­ البکاره، تخصص و افتخار ماست. شما قادرید تنها با یک تماس ساده­ ی تلفنی، جزئیات تمام آنچه را که فوقاً گفته شد، به تفصیل از وکلای ما دریافت نمائید.

 

کاربردی­ترین و آبرومندانه­ترین راه­های دریافت ارش­البکاره (حق بکارت) چیست؟

مشاوره ­ی حقوقی مطالبه­ ی ارش­ البکاره، نیاز اساسی هر فردی است که پرونده­ ی موضوع مانحن فیه را دارد. مسائل مربوط به زنای به عنف و به تبع آن مطالبه­ ی حق بکارت و ایضاً اثبات آنها، مسائلی تخصصی هستند و اشراف بر آن، نیازمند دانش حقوقی است.

شخصی که پرونده­ ی مشابه دارد، بدون استمداد از وکیل، قادر نخواهد بود کار را پیش ببرد و حق خود را استیفاء نماید. لذا بر این اساس، کاربردی ­ترین و آبرومندانه­ ترین راه­های دریافت ارش­ البکاره (حق بکارت)، در درجه­ ی اول، اخذ مشاوره  و اعطای وکالت به وکیل مجرب می­ باشد؛ به دو دلیل:

 • اولاً وکیل تخصص و دانش کافی برای پیشبرد پرونده را دارد.
 • ثانیاً وکیل شرافت و اخلاق حرفه­ای وکالت را دارد و به مجازات جرم افشای سر، مذکور در قانون مجازات اسلامی واقف است و با رازداری و آبرومندی، کار شما را به پیش می ­برد. مجموعه­ ی ما با در اختیار داشتن چنین وکلای متخصص و در عین حال متعهدی، آماده ­ی ارائه ­ی خدمات می ­باشد.

 

آیا اثبات مسئله­ ی ارش­ البکاره کار ساده­ ایست؟

تمام آنچه که در مبحث زنای به عنف و اثبات آن گفته شد، در اینجا مصداق دارد. ادله­ ی اثبات در امور کیفری در ماده 160 قانون مجازات اسلامی ذکر شده است که برای جرم زنای به عنف (و به تبع آن مطالبه­ ی ارش ­البکاره)، علم قاضی، اقرار متهم (4 بار) و شهادت شهود (4 شاهد مرد) مصداق دارد.

 

virginity lawyer

اثبات مسئله ی ارش البکاره

 

علم قاضی هم از مجموعه­ ی اوضاع و احوال از جمله نظریه­ ی پزشکی قانونی و سایر قرائن و اَمارات حاصل می­ گردد. همچنین طبق قاعده­ ی مسلّم «البیّنه علی المدعی»، دلیل و بینه­ ی تجاوز به عنف را باید قربانی بیاورد. یعنی قربانی، اولاً بایست زنا را و ثانیاً باید زنای به عنف را اثبات کند تا در گام بعدی بتواند حق بکارت دریافت نماید. 

اثبات جرایم تجاوز به عنف، شگردها و لطایف­ الحیل خود را می­ طلبد که وکلای مجرب ما در این مجموعه، به شدت توانمند می­ باشند. مشاوره­ ی حقوقی مطالبه­ ی ارش ­البکاره جزو مشاوره ­های تخصصی مجموعه­ ی ما تلقی می ­شود.

 

آیا می­توان با مشاوره­ ی حقوقی تلفنی، مسئله­ ی ارش ­البکاره را مخفیانه پیگیری کرد؟

نظر به ماهیت برخی دعاوی، چه بسا حضور در دفتر وکیل و اعطای وکالت به ایشان و تنظیم قرارداد وکالت جزو الزامات و ضروریات باشد. اما پرونده­ های دیگری هم هستند که با مشاوره­ ی تلفنی قابل حل باشند.

شاید مشاوره­ ی حقوقی مطالبه­ ی ارش ­البکاره، جزو این پرونده­ ها باشد. در تماس تلفنی با وکلای ما در این مجموعه، تمام آنچه را که باید بدانید و نیاز است که بدانید، خواهید دانست. در روند پرونده نیز چنانچه حضور فیزیکی و عینی وکیل نیز اقتضاء نماید، می­ توانید با اعطای وکالت، ایشان را وارد پروسه­ ی رسیدگی خود کنید.

 

برای مشاوره ­ی حقوقی و تلفنی حق ­البکاره، با وکیل زن صحبت کنیم یا وکیل مرد؟

پاره­ای از دعاوی، ماهیت مؤنثی دارند. اقتضای برخی از امور این است که با هم­جنس مطرح شود.

اخذ مشاوره ­ی حقوقی مطالبه­ ی ارش ­البکاره، نیز تا حدودی از این قِسم امورات است. با این حال، در قانون و رویّه­ ی محاکم، هیچگونه محدودیتی برای اعطای وکالت و یا اخذ مشاوره در دعاوی مؤنث­ مآبانه به وکلای مرد وجود ندارد. این امر بیشتر به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد. شما مختارید که با وکیل زن و یا وکیل مرد در این زمینه ارتباط برقرار نموده و دعوی خود را اقامه کنید. 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی