موسسه وکیل تلفنی

 • سحر خداوردی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۵
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

آثار حقوقی فریب در ازدواج

آثار تدلیس در نکاح (فریب در ازدواج)

 یکی از موجبات فسخ نکاح تدلیس است؛ تدلیس در نکاح به معنی آن است که با عملیات متقلبانه نقص یا عیبی را که در یکی از زوجین هست پنهان نماییم یا او را دارای صفاتی معرفی کنیم که درواقع فاقد آن است؛ فریب در ازدواج، آثار خاص خود را دارد که ما در ادامه مقاله به بررسی تخصصی آن ها خواهیم پرداخت؛ اما قبل از آن به شما توصیه می کنیم که ویدئوی یک دقیقه ای زیر را حتماً مشاهده فرمایید.

 

تدلیس و فریب در ازدواج (توصیات بانوی وکیل ما) 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

تدلیس در ازدواج شخص ثالث

 

Third - person in seducing in marriage

وکیل حرفه ای برای پرونده تدلیس در ازدواج

 

جالب است بدانید تدلیس صرفاً توسط طرفین عقد نکاح قابل‌ تصور نیست؛ بلکه ممکن است تدلیس از سوی اشخاص ثالثی نیز واقع شود؛ برای مثال، فرض کنید که پدر و مادر دختری بر خلاف واقع دخترشان را باکره معرفی نموده یا او را دارای هنر خاصی معرفی کنند و بعداً معلوم شود در واقع فاقد آن بوده است و صرفاً برای محکم تر شدن عقد ازدواج، این دروغ را گفته اند.

 

تدلیس در نکاح چه حکمی دارد؟

 

 

غالب حقوق ‌دانان مستند تدلیس در نکاح را ماده ۱۱۲۸ قانون مدنی دانسته ‌اند و بر اساس این ماده در صورت وقوع تدلیس در نکاح قائل به ایجاد حق فسخ نکاح شده‌اند؛ شرح این ماده در زیر آمده است ...

"اگر در یکی از طرفین وصف خاصی شرط شده باشد و بعد از عقد معلوم شود که طرف مقابل آن وصف را نداشته‌ است، برای شرط کننده حق فسخ به وجود می‌آید؛ خواه آن وصف در عقد به‌ صراحت ذکر شده باشد یا عقد بر مبنای آن واقع ‌شده باشد"

 

نتیجه گیری از نظر ماده 1128 قانون مدنی در خصوص تدلیس در ازدواج

بر اساس نظر غالب حقوق‌ دانان، تدلیس نیز در واقع یک نوع تخلف از شرط صفت است؛ اما با اندکی تأمل و دقت نظر متوجه ایراداتی به این نظر خواهیم شد. در همین راستا به‌نظر می‌رسد این‌که مستند ما برای تدلیس ماده ۱۱۲۸ قانون مدنی باشد چندان قابل دفاع نیست؛ چراکه:

 • اولاً در تدلیس سوءنیت وجود دارد.

 

 • ثانیاً اگر برای تدلیس صرفاً حق فسخی که در ماده ۱۱۲۸ قانون مدنی مطرح‌ شده است را در نظر بگیریم، جبران‌کننده زیان‌ها و خسارات معنوی و روحی و عاطفی حاصل از این فریب نباشد.

 

برای رسیدن به پاسخ این سوال لازم است که به هدف قانون‌گذار مبنی‌ بر اختصاص ندادن نصی به تدلیس تامل نماییم؛ به‌نظر می‌رسد این اقدام قانون‌گذار عامدانه بوده‌است؛ چراکه وقتی در مقام احصاء عوامل فسخ نکاح بوده و به مسائلی از قبیل تخلف از شرط صفت اندیشیده‌ است چگونه می تواند از تدلیس و فریب در نکاح غافل مانده باشد؟

 • در واقع قانون‌گذار برای تدوین قانون مدنی از دو منبع الهام گرفته‌ است، نخست فقه امامیه، دوم نظام حقوقی کشورهای لائیک علی‌الخصوص فرانسه و در مقام بیان عوامل فسخ نکاح هر دوی این منابع را پیش رو داشته‌است؛ به این صورت که در قسمت سایر عوامل فسخ نکاح از فقه امامیه استفاده می‌کند، ولی وقتی به تدلیس می‌رسد نگاهش را به سمت حقوق فرانسه تغییر می‌ دهد.

جالب است بدانید که حقوق فرانسه تحت تاثیر حقوق کلیسایی بوده و در حقوق کلیسا قاعده‌ای وجود دارد تحت این عنوان که در ازدواج هر کس که بخواهد می‌ تواند به‌ اشتباه وا دارد؛  یعنی در حدی ازدواج را امر مقدسی می‌دانند که حتی اگر در آن فریب و نیرنگ رخ دهد از آن چشم‌ پوشی نموده و به‌راحتی از کنار آن عبور می‌کنند؛ چراکه معتقدند حتی اگر با فریب هم ازدواجی رخ داده باشد، در هر صورت باعث شده که امر مقدسی شکل بگیرد.

با توجه به نظریه فوق، قانون‌گذار ما هم درخصوص به رسمیت شناختن یا نشناختن تدلیس از فرانسه الگو گرفته‌ است و در این ‌باره سکوت کرده و داوری را به مجریان قانون واگذار کرده‌است تا مورد به مورد بررسی کنند و ببینند با توجه به درجه تدلیس آن مورد را قابل چشم پوشی بدانند یا ندانند.

 از آن جایی‌ که در ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی تدلیس در نکاح جرم ‌انگاری شده و از طرفی در ماده ۳ قانون آیین دادرسی مدنی و اصل ۱۶۷ قانون اساسی در مواقع سکوت حکم به رجوع به منابع فقهی شده‌است بهتر است منابع و مستند تدلیس را این ماده و چند اصل بدانیم.

 

آیا سکوت در برابر نقص خود مصداق تدلیس است؟

 

whatsapp dowry legal advice

 

اگر صفتی که در خصوص آن سکوت شده‌ است، عادتاً قابل مسامحه نباشد؛ یعنی صفتی باشد که اگر افراد نسبت ‌به آن آگاهی پیدا کنند تن به ازدواج نمی ‌دهند؛ دراین‌ صورت سکوت در خصوص آن، مصداق تدلیس خواهد بود.

 

 ضمانت اجرای کیفری تدلیس

 

criminal side of marriage subjection

ارزان ترین مشاوره تلفنی تدلیس در ازدواج با وکیل 24 ساعته در دسترس

 

جالب است بدانید در خصوص تدلیس در نکاح سخت‌ گیری زیادی شده و در این زمینه ضمانت اجرای کیفری مقرر شده‌است؛ ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی در خصوص تدلیس در ازدواج، بیان می‌ کند:

 • "چنانچه هر یک از زوجین قبل‌از عقد ازدواج طرف خود را به امور واهی از قبیل داشتن تحصیلات عالی ،تمکن مالی، موقعیت اجتماعی ،شغل و سمت خاص، تجرد و امثال آن فریب دهد و عقد بر مبنای هر یک از آن‌ها واقع شود، مرتکب به حبس تعزیری از شش ماه تا دو سال محکوم می‌گردد."

 با توجه به ماده فوق، به این نتیجه می رسیم که تدلیس و فریب در نکاح برای شما مجازات کیفری به دنبال خواهد داشت.

 

در صورت فریب در ازدواج چه کنیم و به کدام دادگاه مراجعه نماییم؟

 

 

درصورتی‌ که در ازدواج فریب خورده‌اید به دو صورت می‌ توانید از فریب‌ دهنده احقاق حق نمایید ...

 • نخستین اقدام: پیگیری کیفری کنید، به این معنی که به دادگاه کیفری مراجعه نمایید و از فریب‌دهنده شکایت کنید؛ همان‌طور که بیان کردیم بر طبق ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی تدلیس در نکاح جرم است و در صورت اثبات، فریب ‌دهنده به مجازات مقرر محکوم خواهد شد.

 

 • یا به دادگاه خانواده مراجعه نمایید و دادخواستی تحت عنوان فسخ نکاح به‌ علت تدلیس تقدیم نمایید؛ همچنین لازم است فتوکپی عقدنامه و سایر دلایلی که اثبات‌کننده فریب و تدلیس در نکاح است را ضمیمه دادخواست نمایید.

 

وضعیت مهریه در فسخ نکاح ناشی از تدلیس

 

dowry situation in subreption marriage

طلاق فوری به دلیل فریب در ازدواج

 

برای بررسی این وضعیت، فسخ نکاح را به دو حالت تقسیم می نماییم:

 1. فسخ نکاح قبل از نزدیکی: بر طبق ماده ۱۱۰۱ قانون مدنی هرگاه عقد نکاح قبل از نزدیکی به جهتی فسخ شود، زن حق مهر ندارد؛ مگر در صورتی که موجب فسخ عنن (ناتوانی جنسی) باشد که در این صورت با وجود فسخ نکاح، زن مستحق نصف مهر است.

پس در حالتی که نکاح به علت فریب و تدلیس یکی از زوجین فسخ شود و نزدیکی نیز صورت نگرفته باشد به زن مهریه ای تعلق نمی گیرد.

 

 1. فسخ نکاح بعد از نزدیکی: اگر نکاح بعد از نزدیکی به علتی فسخ شود به زن مهر المسمی تعلق می گیرد؛ مگر در حالت فسخ ناشی از تدلیس. به عبارتی در صورتی که زن مرد را در نکاح فریب داده باشد در هیچ صورتی به او مهریه تعلق نمی گیرد.

 

نگارنده متن: فاطمه رضوی.

ویراستار: محمد رضا سهرابی.

 

همه چیز درباره ابرا مهریه

مشکلات صیغه شدن بدون اجازه پدر

مجازات مخفیانه گوش دادن (استراق سمع)

نمونه های فریب در ازدواج

مشکلات ازدواج یک دختر 19 ساله با یک مرد 71 ساله

مزایای طلاق توافقی فوری

درباره ما

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

تدلیس یا همان فریب در ازدواج زمانی رخ می دهد که زوج یا زوجه یا شخص ثالثی با اعمال متقلبانه نقض يا عيبي را كه در آنها هست پنهان دارند، يا خود را داراي صفت مثبتی معرفي كنند كه فاقد آن هستند اما زمانی فرا می رسد که دروغ علنی میشود و در این زمان طرف مقابل سعد در اعتراض وفسخ نکاح دارد برای این امد بهتر است از یک مشاور کمک بگیریم بهترین وکیل برای ما وکلای سایت وکیل تلفنی است که با تماسمی توان ار تباط بر قرار کرد
سلام وقت بخیر . به موجب ماده 1128 قانون مدنی اگر صفتی در یکی از طرفین ازدواج شرط شود و بعد از جاری شدن صیغه عقد مشخص شود که شخص آن صفت را نداشته است طرف مقابل حق فسخ خواهد داشت، چه زمانی که آن وصف در عقد ذکر شده باشد و چه زمانی که تصریح نشده باشد اما عقد بر مبنای آن شرط واقع شده باشد. و همینطور به موجب ماده 647 قانون مجازات اسلامی چنان‌چه هر یک از زوجین قبل از عقد ازدواج طرف خود را به امور واهی از قبیل داشتن تحصیلات عالی، تکمن مالی، موقعیت‌ اجتماعی، شغل و سمت خاص، تجرد و امثال آن فریب دهد و عقد بر مبنای هر یک از آن‌ها واقع شود، مرتکب به حبس تعزیری از سه ماه تا یک سال‌ محکوم می‌گردد.
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان موسسه وکیل تلفنی کار بسیار ارزشمندی را در دوران بیماری انجام دادن و سبب صرفه جویی در هزینه ها و وقت مردم شدن ونیاز به مراجعه حضوری رو به حداقل رساندند،پیشنهادمیکنم مردم حتما از این حرکت خیروخوب استفاده کنندوبه وکلای مجرب موسسه مراجعه کنند باتشکر
سلام و عرض ادب، یکی از موجبات فسخ نکاح تدلیس است؛ تدلیس در نکاح به معنی آن است که با عملیات متقلبانه نقص یا عیبی را که در یکی از زوجین هست پنهان نماییم یا او را دارای صفاتی معرفی کنیم که درواقع فاقد آن است؛ فریب در ازدواج، آثار خاص خود را دارد. برای اطلاع از جزئیات این امر، اینجانب سحر نیک پور در خدمت شما عزیزان می باشم.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی وبا تشکر از زحمات .تدلیس صرفاً توسط طرفین عقد نکاح قابل‌ تصور نیست؛ بلکه ممکن است تدلیس از سوی اشخاص ثالثی نیز واقع شود؛ برای مثال، فرض کنید که پدر و مادر دختری بر خلاف واقع دخترشان را باکره معرفی نموده یا او را دارای هنر خاصی معرفی کنند و بعداً معلوم شود در واقع فاقد آن بوده است و صرفاً برای محکم تر شدن عقد ازدواج، این دروغ را گفته اند.اینجانب فریبرز ذوالفقاری آماده مشاوره تکمیلی هستم
امروزه آسیب‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و بهداشتی سلامت جامعه را تهدید می‌کند. هزینه این تهدیدات هر دو جنس زن و مرد را شامل می‌شود، ولی گاه یکی از این دو جنس بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرد. از جمله این آسیب ها می‌توان به رواج فریب و تدلیس در روابط افراد با یکدیگر و در امر مهم ازدواج اشاره نمود. عدم صداقت هنگام انتخاب همسر که منجر به فریب طرف مقابل در ازدواج می‌شود، آثار و پیامدهای حقوقی ویژه‎ای دارد که با عنوان قانون «تخلف از شرط صفت» در قانون مدنی مطرح است. ماده 1128 ق.م. بیـان می‌دارد: «هرگاه در یکی از طرفین صفت خاصی شرط شده و بعد از عقد معلوم شود که طرف مذکور فاقد وصف مقصود بوده، برای طرف مقابل حق فسخ خواهد بود، خواه وصف مذکور در عقد تصریح شده یا عقد متبایناً بر آن واقع شده باشد». از آنجا که متأسفانه تدلیس در ازدواج از جانب دختران رو به افزایش است ونیز دختران ساده دل و زودباور، در تدلیس خواستگاران خویش به شدت آسیب پذیر هستند، آشنایی با قوانین مربوطه و تحلیل آن ضروری می‌نماید. قبل از بررسی این ماده قانونی، ابتدا برخی از پرونده های موجود در دادگاهها که موضوع آن به گونه‌ای مرتبط با این ماده قانونی می‌باشد، مطرح می‌گردد. زیرا با رجوع به مواردی چند از مدعیان دادگاه، ضرورت این آشنایی جدی‎تر می‎شود، بعضی از آن موارد به شرح ذیل می‌باشد: ـ مردی که سـواد انـدکی در حد خوانـدن و نوشتـن داشتـه و نیـز به واسـطه سـانحه‌ای کـه در کـودکی بـرایش اتـفاق افتـاده، گردنـش کج بـوده اسـت، بـه خواستگاری دختـری می‌رود و در مراسـم خواستگاری خـود را دیپلمه معرفـی می‌نماید و گردن خود را بسته و وانمود می‌کند که موقتاً دچارگردن درد شده است، پس از ازدواج همسر او متوجه فریب شوهر شده، به دادگاه مراجعه نموده و تقاضای فسخ نکاح می‌کند. - زنی قبلاً ازدواج کرده و شش ماه زندگی زناشوئی داشته است، پس از طلاق، شناسنامه المثنی گرفته و خود را دوشیزه معرفی می‌نماید، بعد از ازدواج، همسرش متوجه ازدواج قبلی زن می‌شود. اما به دلیل آنکه مهریه زن سنگین بوده و شوهر از نظر اقتصادی توان پرداخت آن را نداشته، از طلاق منصرف می‌شود. اما به دلیل برخورد غیرصادقانه همسرش، خشمگین بوده و بنای ناسازگاری با زن را گذاشته است، زن تحمل نکرده و از دادگاه تقاضای طلاق کرده است. - دختـری پـس از ازدواج متوجه شـده که همسـرش او را فریـب داده و در خارج از کشور همسر دارد و اکنون مجهول المکان است و مدتی است که نفقه پرداخته نکرده است. - دختر دارای لکه‌ای قهوه ای رنگ بر روی پوست پا در پشت زانو است، همسرش بعد از ازدواج از ادامه زندگی با زن منصرف شده است، اما به دلیل مهریه سنگین زن، توان طلاق و پرداخت مهریه را ندارد، به دادگاه مراجعه نموده و ادعای تدلیس زوجه را نموده و عنوان می‌کند، همسرش دارای نقص زیبایی می‌باشد و این مطلب را به او نگفته است، بنابراین تقاضای فسخ نکاح دارد. - مردی که معتاد به مشروب و تریاک بوده، خود را سالم وانمود کرده؛ پس از ازدواج زن متوجه شده و تقاضای جدایی دارد. - مردی به دادگاه مراجعه کرده و در تقاضای فسخ نکاح ادعا می‌کند، همسرش ازدواج قبلی خود را از او مخفی داشته است و در شناسنامه المثنی او نیز، اثری از این موضوع نبوده است، زن ادعا می‌کند که حقیقت را در گفتگوی خصوصی قبل از عقد با همسرش در میان گذارده و شوهر با علم به این موضوع اقدام به ازدواج با او نموده است، از زن دلیل این ادعا خواسته شده و زن قادر به اثبات آن نیست.
با سلام دوران عقد ما حدود یکسال طول کشید. هر بار که به خانمم نزدیک می شدم به بهانه باکره بودن از من دور می شد و من هم به خیال اینکه نگران از دست رفتن بکارت قبل ازدواج هست خیلی پیگیر نشدم و چون به ایشان اعتماد داشتم و خودشان هربار اعلام کردند که باکره ام معاینه قبل از ازدواج را انجام ندادند بعد از ازدواج متوجه شدم که باکره نبوده و همه این مدت به من دروغ گفته بود در حالیکه من به ایشان گفته بودم که این مورد یکی از خط قرمز های من است. بعد از اینکه این قضیه را فهمیدم نمی دونستم باید چیکار کنم با وکلای موسسه وکیل تلفنی مشورت کردم و راه درست را به من نشان دادند و خداروشکر کار اشتباهی انجام ندادم

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی