موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۹:۳۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • امید شمس گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۷:۷:۳۳ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۵۴:۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۴۶:۳۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۵:۱۹:۴۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • احسان مرادی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۵۴:۵۴ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • امیر غلامی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۵۳:۱۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • مهدی عباس زاده ناوی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۳۰:۴۲ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • منصور مصلحی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۳:۲۷ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
 • آتوسا فاطمی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۰:۴۷:۳۶ تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی حذف نام همسر

مشاوره حقوقي حذف نام همسر

درباره مشاوره حقوقی حذف نام همسر چه می دانید؟ با توجه به اینکه همه ی افراد با امید به خوشبختی اقدام به ازدواج می کنند اما ممکن است به طلاق منجر شود. بیشتر افراد تمایل به حذف اسم شوهر از شناسنامه خود دارند. قانون گذار نیز به این خواسته احترام گذاشته و شرایطی را برای افراد به وجود آورده است که بتوانند با توجه به آن نسبت به این موضوع اقدام کنند. افراد برای فراموش کردن یاد و خاطره زندگی تلخ گذشته ی خود بسیار علاقه مند به پاک کردن اسم همسر سابق از شناسنامه هستند. با پاک کردن نام همسر از شناسنامه امکان دارد افراد فرصت های مناسبی از نظر تشکیل زندگی داشته باشند.

 

بریده ای از سخنان یکی از بانوان وکیل موسسه حقوقی ما در خصوص حذف نام همسر سابق از شناسنامه

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل    ۱۰.۰۰۰هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۰.۰۰۰ هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۰.۰۰۰ هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان
ساخت درگاه پرداخت آنلاین در دست اقدام است (از صبوری شما سپاسگذاریم)
برای مشاوره با وکیل یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اگر می خواهید نام همسر سابق خودتان را بعد از جدایی، از شناسنامه خود حذف نمایید، مطالب این صفحه، خدمات موجود در آن می تواند به شما کمک کند؛ اما لزومی ندارد که حتماً این مطالب را مطالعه کنید، چرا که می توانید مستقیماً با وکیل متخصص امور ثبت احوال تماس بگیرید و بهترین راهکار ها را متناسب و مخصوص به شرایط خودتان، از او دریافت کنید؛ برای اینکار کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید تا به صفحه تماس فوری با وکیل متخصص مراجعه نمایید"

 

 

مزایای حذف نام همسر سابق از شناسنامه چیست؟

 

husband & wife name removal from ID card

حذف فوری نام همسر از شناسنامه

 

در ادامه مبحث حذف نام همسر از شناسنامه باید بدانید که در حال حاضر برای رفع این مشکل امکان مشاوره حقوقی 24 ساعته و دریافت راهکار حقوقی آنلاین وجود دارد؛ برخی افراد عقیده دارند که پاک کردن اسم شوهر از شناسنامه بدون اشکال نیست، اما برخلاف نظر این افراد مزایای آن بیشتر از معایب آن است، به این علت که باعث کاهش بار روانی بر روی افراد می شود. در بسیاری از موارد افراد مجبور هستند برای پیگیری کردن کارشان شناسنامه ی خود را در اختیار دیگران قرار دهند از این رو دوست ندارند که کسی به مسائل خصوصی زندگی آن ها آگاهی پیدا کنند، این موضوع برای خانم ها یک مسئله ی بغرنج به شمار می رود علی الخصوص برای اقدام به ازدواج مجدد.

 

بهترین و بی دردسر ترین راه حذف نام همسر سابق از شناسنامه؟

بیشترین آمار پرسیدن سوالات حقوقی آنلاین در ارتباط با مشاوره حقوقی حذف نام همسر این است که بهترین و بی دردسر ترین روش کدام است. یکی از بهترین روش ها حذف آنلاین نام شوهر سابق از شناسنامه  در کمترین زمان است که به کمک مشورت آنلاین با وکیل و استفاده از راهکار حقوقی 24 ساعته انجام می پذیرد.

 

آیا برای حذف نام همسر از شناسنامه نیاز به گرفتن المثنی هست؟

 

surveying the removal of the name of husband from an ID card

وکیل متخصص ثبت احوال برای حذف نام همسر

 

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد پس از طلاق این است که نام همسر را از شناسنامه حذف کنند؛ بسیاری از خانم ها در هنگام مشاوره حقوقی حذف نام همسر تمایل به پاک کردن فوری اسم شوهر دارند. برای آشنایی بیشتر با این مقوله می توانید با مشاوره حقوقی در هر زمان و هر مکان که توسط وکیل تلفنی انجام می شود تماس بگیرید. در پاسخ به پرسش حقوقی باید گفت:

تنها قانون حذف نام همسر از شناسنامه بر اساس ماده ۳۳  قانون ثبت احوال است که مقرر کرده است: (کلیه وقایع ازدواج و طلاق یا مرگ زوج یا زوجه و رجوع و بذل مدت و فسخ نکاح باید در دفاتر ثبت کل وقایع ثبت شود، ولی در شناسنامه به شرح ذیل انعکاس خواهد یافت:

در المثنی شناسنامه مرد یا زن آخرین نکاح و طلاق و یا بذل مدت و در صورت تعدد زوجات آن تعداد ازدواج که به قوت خود باقی است منعکس خواهد شد. ازدواج و طلاق غیر مدخوله در المثنی شناسنامه درج نخواهد شد).

با توجه به قانون بالا تنها زن و شوهرانی در شناسنامه المثنی خود نام همسر قبلی و ازدواج و طلاق مربوط به آن را حذف کنند که بین آن ها نزدیکی اتفاق نیافتاده باشد؛ اما نکته ی قابل توجه ای که در هنگام ارائه راهکار حقوقی 24 ساعته متوجه خواهید شد این ماده ی قانونی بر اساس دادنامه شماره ۱۸۳ مورخ ۸۱/۶/۱۰ هیات عمومی دیوان عدالت اداری ابطال شده است.

متن رای هیات عمومی دیوان چنین است: (حکم مقرر در قسمت آخر ماده ۳۳ قانون ثبت احوال کشور که علی رغم عموم و اطلاق حکم مقنن عدم درج ازدواج و طلاق غیر مدخوله در المثنی شناسنامه زوجین است بنابراین مفاد بخشنامه به شماره ۴۳۲۰/۱ مورخ ۱۳۷۰/۱۰/۱۴ سازمان ثبت احوال کشور که علی رغم عموم و طلاق حکم مقنن عدم درج ازدواج و طلاق غیر مدخوله را منحصرا در المثنی شناسنامه زوجه پذیرفته و در نتیجه دایره مشمول قانون را محدود و تضییق کرده است خلاف قانون تشخیص داده می شود و بر تجویز قسمت دوم ماده ۲۵ قانون دیوان عدالت اداری ابطال می گردد).

با این تفاسیر شما در حین مشاوره حقوقی شبانه روزی متوجه خواهید شد که  در صورتی که زن باکره یا غیر مدخوله باشد و طلاق براساس این شرایط جاری شود مرد نیز این امکان را دارد که شناسنامه ی المثنی دریافت کند همچنین ثبت طلاق و نام همسر سابق خود را از شناسنامه حذف می کند.

 

هزینه ی حذف نام همسر از شناسنامه چقدر است و نسبت به هزینه اش ارزشش را دارد؟

 

cost of name removal from an Id card

مشاوره حقوقی فوری برای اصلاح شناسنامه بعد از طلاق

 

یکی از سوالات حقوقی پر تکرار در هنگام مشاوره حقوقی حذف نام همسر این است که هزینه ی این مورد چقدر است که در برخی موارد 10 میلیون تومان هم گزارش شده است اما چرا افراد حاضر هستند این مبلغ نسبتا بالا را بپردازند؟ افراد هنگام مشورت با وکیل یا مشاوره حقوقی با وکیل تلفنی مطرح می کنند این است که حاضرند این هزینه را پرداخت کرده، اما بار منفی طلاق را از شناسنامه خود بردارند.

 

حذف آنلاین نام همسر از شناسنامه در وکیل تلفنی چگونه انجام می پذیرد؟

افراد زیادی در هنگام مشاوره حقوقی حذف نام همسر که اصرار دارند اینکار سریعاً انجام گردد؛ این افراد ممکن است به هر دلیلی مانند بعد مسیر، ضیق وقت و هزینه ها و ......... نتوانند به وکیل حضوری مراجعه نمایند؛ بنابراین می توانند به موسسه وکیل تلفنی مراجعه کرده و از مزایای مشاوره حقوقی غیر حضوری بهره مند شوند؛ هموطنان می توانند درخواست مشاوره تلفنی با وکیل پایه یک دادگستری را کرده یا مشاوره حقوقی با وکیل را کرده و پس از آن یک وکیل مجرب و حرفه ای که در زمینه ی حذف نام همسر از شناسنامه تجربه دارد به شما پاسخ خواهد داد و شما را راهنمایی خواهد کرد. بیشتر افراد پس از طلاق یا فوت همسر این سوال را دارند چطوری اسم شوهر سابق ام را از شناسنامه ام بردارم؟

با توجه به اینکه حذف نام همسر از شناسنامه یکی از امور حقوقی بسیار حساس است افراد معمولا به دنبال بهترین وکیل تلفنی هستند، موسسه وکیل تلفنی به عنوان اولین ارائه دهنده ی خدمات حقوقی آنلاین در کشور است که در سریع ترین زمان ممکن امکان مشاوره و امکان مطرح کردن پرسیدن سوال حقوقی آنلاین را ایجاد می کند.

 

removing the name of husband after his death

بهترین روش حذف نام همسر بعد از وفات وی

 

برخی از مزایای مشاوره غیر حضوری حذف نام همسر:

 • افراد می توانند برای مطرح کردن دعوی حقوقی خود بدون مشکلاتی از قبیل طی کردن مسافت و صرف هزینه ها از طریق اینترنت و تلفن برای مشاوره حقوقی حذف نام همسر اقدام کرده و پس از آشنایی با مراحل لازم به آن بپردازند. در ارتباط با برآورد هزینه های مربوط به مشاوره باید گفت که این هزینه ها براساس مدت زمان مشاوره برآورد می شود. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز در و بدون در نظر گرفتن بعد مکانی از طریق مشاوره حقوقی آنلاین ویژه در صدد رفع مشکلات مربوط به حذف اسم شوهر از شناسنامه اقدامات لازم را انجام دهید.

 

در حذف نام همسر از شناسنامه، معمولاً دو راه زیر بسیار جواب می دهد:

 

 1. اگر زنی بعد از طلاق خواهان حذف نام همسرش از شناسنامه باشد، می تواند فردی را به عنوان خواستگارش معرفی نماید و به یکی از دفاتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه نماید و سر دفتر گواهی برای ثبت احوال بنویسد.

 2. در دادگاه محل صدور شناسنامه، طرح دعوا به طرفیت ثبت احوال نماید؛ معمولا این ادعا به همراه ادعای فقدان شناسنامه مطرح می شود؛ با صدور حکم دادگاه، ادره ثبت احوال مکلف به اجرا می گردد.

 

در موسسه وکیل تلفنی برای مشاوره حقوقی آنلاین کافیست در وب سایت ثبت نام نموده و ثبت سوال حقوقی بفرمایید تا بلافاصله ارتباط آنلاین مستقیم با وکیل پایه یک دادگستری به صورت رایگان برایتان مهیا شود؛ البته می توانید با مطالعه مطالب مشابه زیر، اطلاعات حقوقی خود را افزایش داده تا در روز مبادا از این اطلاعات استفاده نمایید.

بهترین روش های ابطال شناسنامه

نحوه اثبات نسب بی برو و برگرد

تغییر نام بی دردسر و فوری

 مشکلات اخذ شناسنامه طفل و اتباع

گواهی فوت و مشکلات حقوقی حوزه آن

درباره ما

 

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

021476259

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی