موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

اثبات نسق زارعانه (حق ریشه)

اثبات نسق زارعانه (حق ریشه)

نسق زارعانه معمولاً بین مالک و زارع، با انعقاد قرارداد بوجود می آید و در این نوع زرع، کشاورز باید هنگام برداشت محصول براساس قراردادی که نوشته شده، مقداری از محصول را به صاحب ملک به صورت نقدی یا جنسی بدهد که به این نوع زراعت، زارع صاحب نسق گفته می شود؛ پس برای اثبات نسق زارعانه در دادگاه، کشاورز می تواند با استاد به قرارداد فی مابینی که نوشته شده است، دعوا مطرح کند؛ با ما همراه باشید تا این مورد را کاملاً بررسی نماییم.

 

سخنان یکی از بانوان وکیل در خصوص یکی از موارد رایج حقوقی در خصوص انواع عقود

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"حق ریشه یا نسق زارعی، نوعی حقوق مالی است، مثل حقوق کسبه و پیشه، زمانی که صاحب حق ریشه اقدام به تحویل و تخلیه ی ملک به مالک می کند مالک باید برای زارع  یا کشاورز قبل از تخلیه ی ملک، مبلغی را به عنوان حق ریشه، در نظر بگیرد و پرداخت کند، اگر امتناع کند، زارع می تواند دادخواست مطالبه ی حق ریشه و نسق زراعی را به دادگاه تقدیم کند؛ کشاورز یا زارع در صورتی می تواند مطالبه ی حق ریشه کند که ملک از دست او خارج شده باشد، تا زمانی که ملک در دست کشاورز است مالک تعهدی نسبت به پرداخت حق ریشه ندارد؛ همانطور که تا کنون متوجه شده اید، مجموعه رویه های حقوقی خاصی برای احقاق حقوق در این زمینه وجود دارد و هر کسی با روش خاص خود راه را ادامه خواهد داد تا به حق خویش برسد؛ اما اینکه بهترین روش برای احقاق حقوق در این امر کدام است را باید از وکلایی که مو های خود را در این امور سپید کرده اند بپرسید؛ برای تماس 24 ساعته در این عزیزان می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

عناصر تشکیل دهنده ی حق زارعانه

 

ingredients of a farming rights

وکیل مزارعه 24 ساعته

 

برای بوجود آمدن هر حقی نیاز به عناصر تشکیل دهنده است که حق زارعانه هم از این حیث مستثنی نیست؛ برای تشکیل حق زارعانه باید عناصری که در زیر به آن اشاره می شود وجود داشته باشد:

 

 • زمین مزروعی: چون بدون وجود یک زمین مزروعی اصلا این حق ایجاد نمی شود چون حق زارعانه با زراعت کشاورز بر روی زمین معنی پیدا می کند نه سایر املاک مثل تجاری و مسکونی یا ...

 • نکته: حق زارعانه در زمین های کشاورزی ایجاد می شود و در مورد املاک دیگر مثل ملک مسکونی معنایی ندارد.
 • عمل زارع: یعنی باید یک  شخصیتی به نام کشاورز یا زارع وجود داشته باشد تا بر روی این زمین مزروعی عمل کشاورزی ایجاد کند و به خاطر همین کارکشاورزی یا عمل زارعانه است که باید مالک به کشاورز در آخر کار و قرارداد حق العمل درنظر بگیرد.

 • مالک: مالک کسی است که دارای زمین کشاورزی است وآن را برای انجام زراعت در اختیار شخصی به نام زارع قرار می دهد تا بر روی آن کشاورزی کند و بعد از برداشت محصول یک مقدار از محصول خود را طبق قرارداد به مالک بدهد.

 • استمرار عمل زارع: کسی که بر روی زمین زراعی طبق قرارداد زارعانه، کار زراعت انجام می دهد باید به صورت مستمر بر روی زمین کار کند، یعنی بر روی آبادانی زمین تلاش کند، چون یک زمین کشاورزی طول می کشد تا آّباد شود و مورد بهره برداری قرار بگیرد؛ بنابراین، حق زارعانه با عمل زراعت وزحمت طولانی مدت کشاورز، حاصل می شود.

 

وکلای متخصص ما در زمینه ی عناصر تشکیل دهنده و تنظیم قرارداد زارعانه می توانند به شما مشاوره دهند، سایت وکیل تلفنی با در اختیار داشتن نیروهای مجرب حقوقی در سراسر کشور، به صورت 24 ساعته، در خدمت  پاسخگویی به سوالات حقوقی مردم باشند، پس با اطمینان با ما تماس بگیرید.

 

زارع صاحب نسق کیست؟