موسسه وکیل تلفنی

 • سارا الهویسی نیت گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۵۷:۱۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۴
 • حسین صمیمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • محسن رسولی محسن رسولی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۱۹:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • میلاد ونارچی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۱۰:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • حسن رستمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۲:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • بهروز بهروزحسن پور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۳۳:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • وجیح اله سالاری وجیح اله سالاری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۲۲:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۲
 • الیاس عرفانی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۵:۵۰:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۲
 • غزل فیضی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۱
 • مظاهری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۴۴:۱۷ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

فسخ معامله بعلت كمبود مساحت

فسخ معامله بعلت كمبود مساحت

گاهاً معامله ای صورت می گیرد و تا سرانجام نیز پیش رفته؛ اما به دلایلی همچون کمبود مساحت، فسخ می گردد؛ البته موارد زیادی در خصوص حقوق این نوع از فسخ معامله وجود دارد؛ چراکه فسخ معامله ها اگر به خوبی صورت نگیرند، ممکن است که طرفین از احقاق حقوق خود باز بمانند؛ با ما همراه باشید تا این مورد را به طور مفصل و از دیدگاه های مفاد قانونی، مورد بحث قرار دهیم و اهمیت دریافت مشاوره حقوقی در خصوص آن را بررسی نماییم.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

آیا در صورت جبران کمبود مساحت می توان معامله را فسخ کرد؟

 

comprehending the Area loss influence on transaction

فسخ آنلاین انواع معامله به دلیل کمبود مساحت

 

در اکثر معاملات املاک و زمین های بزرگ معمولا پیش آمده است که مساحت زمین یا ملک از آن چیزی که مد نظر طرفین بوده، بیشتر یا کمتر بوده است؛ در چنین مواقعی اولین چیزی که به ذهن طرفین معامله می رسد فسخ معامله می باشد. اما آیا اصلا فسخ معامله به علت کمبود مساحت یا بیشتر بودن مساحت امکان دارد؟

 • اگر قصد فسخ معامله به علت کمبود مساحت را دارید، باید توجه کنید که در صورتی که قبل از معامله توافق کرده باشید که اگر مساحت کم باشد، خریدار می تواند ما به تفاوت ثمن را دریافت نماید؛ در این صورت حق فسخ معامله به علت کمبود مساحت از خریدار گرفته می شود و به جای آن این حق به خریدار داده شود که ما به تفاوت مبلغ را از فروشنده دریافت نماید.

 

 • اما اگر قبل از معامله توافقی بر روی این مورد انجام نشود، خریدار حق فسخ معامله به علت کمبود مساحت را دارا می باشد؛ برای دریافت مشاوره حقوقی فسخ معامله به علت کمبود مساحت می توانید بهترین راهکار های ممکن را به روش های تلفنی و آنلاین دریافت نمایید.

 

آیا می توان کمبود مساحت را با پرداخت های مالی یا تخفیف جبران کرده و از فسخ معامله جلوگیری نمود؟

 

همانطور که در بالا بیان شد، فسخ معامله به علت کمبود مساحت بستگی به توافق یا عدم توافق دو طرف معامله دارد؛ اگر قبل از معامله بین دو طرف توافق شود که در صورت کمبود مساحت معامله فسخ نشود و مابقی ثمن به خریدار برگردد، خریدار حق فسخ معامله به علت کمبود مساحت را ندارد.

 

نکته (مهم): شاید خریدار بتواند این معامله را به دلایلی دیگر فسخ نماید، اما به دلیل کمبود مساحت این حق را ندارد؛ شما می توانید جهت دریافت مشاوره حقوقی با  وکیل آنلاین فسخ معاملات ارزان و تضمینی وارد صفحه مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته  بشوید و از مشاوره وکیل تلفنی 24 ساعته و وکیل آنلاین بهره مند بشوید.

 

راه های جلوگیری از فسخ معامله به علت کمبود مساحت چیست؟

 

ways to preventing the property transaction cancellation

آموزش آنلاین جلوگیری از فسخ معامله

 

جلوگیری از فسخ معامله به علت کمبود مساحت دو بخش دارد:

1. اول این که در حین انجام معامله هستید و می خواهید برای احتمالاتی که ممکن است در آینده بیفتد حق فسخ معامله را از خریدار سلب نمائید.

 

2. دوم اینکه بعد از انعقاد قرارداد هستید و خریدار که قصد فسخ معامله را دارد از این کار منصرف نمایید.

 

هشدار: در مورد اول شما می توانید قبل از معامله با توافق طرفین کلیه خیارات را از طرفین ساقط نمایید یا این که به خریدار بگویید ار مساحت ملک کم بود می تواند ما به تفاوت را دریافت نماید.

در  مورد دوم هم باید گفت که کار در این حالت بسیار سخت است و باید ثابت کنید یا خریدار مطلع بوده مساحت یا این که توافقی در این مورد قبل از معامله با خریدار انجام شده است؛ به هر حال پیشنهاد ما قبل از انجام هر کاری دریافت ارزان ترین مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل متخصص املاک یا مشاوره حقوقی آنلاین با ایشان می باشد.

 

مشاوره حقوقی در خصوص فسخ معامله به علت کمبود مساحت چه کمکی به وضعیت معامله می نماید؟

 

whatsapp dowry legal advice

 

چه به عنوان خریدار و یا چه به عنوان فروشنده قصد فسخ معامله به علت کمبود مساحت یا زیادی مساحت را دارید؛ باید توجه کنید که فسخ می تواند راه آخر باشد ...

 • به هر حال شما معامله ای انجام داده اید که علاوه بر هزینه زمان و وقت خودتان را هم صرف آن کردید و با توجه به نوسانات قیمت ملک و زمین در کشور ممکن است برای شما یا حتی دو طرف معامله خساراتی جبران ناپذیر داشته باشد. پیشنهاد ما قبل از فسخ معامله به علت کمبود مساحت این است که با وکیل معاملاتی به صورت آنلاین و تلفنی یا حتی حضوری، مشاوره حقوقی قبل از فسخ معاملات دریافت نمایید تا اطمینان از درستی فسخ یک معامله حاصل نمایید.

نکته: حتی اگر احساس می کنید که در این زمینه حقی از شما ضایع شده است می توانید به صفحه تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی  مراجعه نمایید.

 

مشاوره حقوقی در خصوص فسخ معامله توسط چه کسانی صورت می گیرد؟

 

termination of a contract because the lack of area

وکیل آنلاین فسخ معامله به علت کمبود مساحت

 

اورژانس وکالت آنلاین فسخ معاملات 24 ساعته این امکان را برای عموم مردم فراهم کرده است که با مشورت آنلاین با وکیل معاملاتی قبل از فسخ معامله به علت کمبود مساحت، بهترین تصمیم را نسبت به معامله ای که انجام داده اند بگیرند و از ضرر خودشان جلوگیری نمایند یا اینکه فسخ معامله آنلاین و 24 ساعته را تجربه نمایند. وکیل متخصص در حوزه معاملات با توجه به تخصصی که در این حوزه دارد و از آن جایی که از بین وکلای پایه یک دادگستری می باشد می تواند به طرفین معاملات کمک های قابل توجهی نمایند. وکلا و مشاوران حقوقی موسسه وکیل تلفنی از میان وکلای پایه یک دادگستری انتخاب می شوند که علاوه بر اینکه دوره های آموزشی حقوقی لازم را برای وکیل پایه یک شدن و مشاوره حقوقی شدن گذرانده اند، توسط موسسه وکیل تلفنی هم آموزش دیده اند و بعد از تایید موسسه وکیل تلفنی توانسته اند در این موسسه استخدام شوند.

 

مسئولیت بایع در صورت تعذر تحویل مبیع

پرسش: معامله ای در مورد زمینی با مساحت معین منعقد می شود، به شرط این که بعد از پیاده شدن نقشه خیابان تحویل شود و فروشنده کشف الفساد را به عهده می گیرد، قبل از تحویل زمین، وزارت مسکن و شهرسازی زمین را تصرف می کند، فروشنده ادعا می کند. استناد قانون مدنی، با لحاظ عدم امکان تسلیم مبیع، بیع باطل است و خریدار به استناد اینکه فروشنده کشف الفساد را به عهده گرفته تقاضای قیمت زمین را به نرخ روز می کند، آیا این تقاضا قابل پذیرش است؟

 • پاسخ: با توجه به اینکه زمین مورد معامله ملک فروشنده بوده و با مساحت معین و ثمن معین به فروش رسیده و زمان تنظیم مبایعه نامه، فروشنده قدرت بر تسلیم مبیع را داشته، عقد بیع به طور صحیح واقع و ایرادی بر آن وارد نیست؛ اکنون که قبل از تسلیم مبیع به موجب قانون اراضی شهری ملک به تملک زمین شهری در آمده، نمی توان این موضوع را کشف الفساد تلقی کرد، فقط در اینجا خریدار محق دریافت ثمن پرداختی است.

 

شرط مساحت در ماده 355 از قانون مدنی

 

area concept in rule #355

اورژانس فسخ انواع معاملات به صورت فوری و 24 ساعته

 

پرسش: منظور از شرط مساحت در ماده 355 از قانون مدنی چیست؟ آیا صرفاً قید مساحت (مثلاً پانصد متر مربع زمین) به منزله شرط است یا باید علاوه بر قید به طور کلی، معامله به شرط داشتن مساحت معین منعقده شده باشد؟

 • پاسخ: مطابق ماده 355 قانون مدنی مراد از این که ملکی به شرط داشتن مساحت معین فروخته شده باشد، شرط مقدار به عنوان وصف ملک مورد تراضی متعاملین قرار گرفته و ثمن برای کل مبیع بدون توجه به بهای هر جزو از مساحت معین شده است؛ خیار فسخ دو طرف، خیار تخلف از وصف (صفت) است؛ اگر مورد معامله کمتر از میزان معین در عقد باشد، خریدار و اگر بیشتر از مقدار معین باشد، فروشنده حق فسخ خواهد داشت.

 

 

وکیل آنلاین اورژانسی ارزان و تضمینی 24 ساعته

تفاوت بین وکیل پایه یک و پایه دو

مطالبه بهای دقیق و به روز زمین با سند و مدرک

وکیل آنلاین دعاوی ملکی

تیم بزرگ وصول مطالبات وکیل تلفنی

محاسبه افت قیمت خودرو بعد از تصادف

تعهدات اشخاص حقوقی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام، مزاحمت ملکی یکی از جرایمی است که مانع استفاده کامل صاحب مال غیر منقول از ملک شخصی اش می شود. این عمل می تواند به صورت عمد و غیر عمد اتفاق بیفتد. در صورتی که عمل شخص عمدا و با سوء نیت قبلی باشد جرم بوده و مشمول مجازات می شود. بر اساس قانون مجازات شخص مزاحم از یک ماه تا یک سال حبس خواهد بود. اما چنانچه مزاحمت ملکی بدون سوء نیت قبلی و سهوا اتفاق بیفتد شخص مسئول پرداخت خسارت است. می توان از وی در دادگاه حقوقی شکایت کرد. افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه پیگیری پرونده از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده نمایند.
با سلام و احترام؛ همان طور که همگی مطلع هستیم یکی از مهمترین نوع معاملات در کشور ما مربوط به ملک و املاک می باشد و انسان های زیادی تنها با خرید و فروش چند قطعه زمین در اراضی گرانقیمت شمال کشور و یا اراضی مربوط قسمت های اعیان نشین شهر های بزرگ توانسته اند به سود سرشار و ثروت کلانی دست پیدا کنند لذا دانستن شرایط مربوط به فسخ معاملات بسیار حائز اهمتی می باشد . یکی از مواردی که می تواند باعث فسخ معامله مربوط به یک ملک باشد کمتر یا بیشتر شدن مساحت ملک از قرارداد اولیه تنطیم شده می باشد. ماده355- اگر ملكي به شرط داشتن مساحت معين فروخته شده باشد و بعد معلوم شود كه كمتر از آن مقدار است مشتري حق فسخ معامله را خواهد داشت و اگر معلوم شود كه بيشتر است بايع ميتواند آنرا فسخ كند مگر اينكه در هر دو صورت طرفين به محاسبه زياده يا نقيصه تراضي نمايند. گره کار معمولا زمانی رخ می دهد که یک ملکرگان مثلا در شمال کشور فروخته می شود و بعد از چند سال که ملک افزایش قیمت چشمگیری پیدا کرده یکی از طرفین معامله بابت بیشتر یا کمتر شدن مساحت اولیه به نفر مقابل رجوع می نماید . شاید بتوان یکی از دلایل این موضوع را عدم استفاده از ابزار های دقیق نقشه برداری دانست یا اینکه بعد از مدتی معلوم می شود مالکیت فروشنده در برخی موارد کمتر از میزان واقعی خود است. اگر برای چنین مشکلی از قبل تصمیمی گرفته نشود توصیه مهم در این موارد استفاده از سازش از سوی طرفین است تا به تراضی برسر مساحت کم یا زیاد توافق کنند و الا بر اساس نص صریح قانون در صورت کم یا زیاد بودن هریک از آنها حق فسخ معامله را خواهد داشت . برای دانستن تمامی شرایط فسخ ملک می توانید با وکلای این موسسه تماس حاصل نمایید. محمد صادق تیغ نورد
باسلام در اکثر معاملات املاک و زمین های بزرگ معمولا پیش آمده که مساحت زمین یا ملک نسبت به آن چیزی که درخصوصش توافق کرده اند، بیشتر یا کمتر بوده است. در این خصوص چنانچه طرفین قبل از معامله، توافق کرده باشند که اگر مساحت کم باشد، خریدار می تواند مابه التفاوت ثمن را دریافت نماید، در این صورت، حق فسخ معامله به علت کمبود مساحت از خریدار گرفته می شود و به جای آن، حق دریافت مابه التفاوت مبلغ از فروشنده را دارد. درعیر اینصورت، خریدار حق فسخ به علت کمبود مساحت را دارا می باشد. مطابق ماده ۳۵۵ قانون مدنی، مراد از اینکه ملکی به شرط داشتن مساحت معین فروخته شده باشد، شرط مقدار به عنوان وصف ملک مورد تراضی متعاملین قرار گرفته و ثمن برای کل مبیع، بدون توجه به بهای هرجزء از مساحت معین شده است، خیار فسخ دوطرف، خیار تخلف از وصف است، اگر مورد معامله کمتر از میزان معین شده در عقد باشد، خریدار و اگر بیشتر از مقدار معین باشد، فروشنده حق فسخ خواهد داشت.
سلام و خسته نباشید خدمت تمام پرسنل پرتلاش و بااخلاق وکیل تلفنی امروز پدرم برای فسخ قرارداد منزلمان با مشاورین موسسه شما صحبت کرد و واقعا از مشاوره ای که دریافت کرد باتوجه به هزینه ای که پرداخت کرد و سهولت برقراری ارتباط بسیار راضی بود خواستم از طریق این پیام تشکر و قدردانی کنم از مدیر موسسه که دسترسی به خدمات حقوقی و افراد متخصص را سهل و آسان نموده اند
با سلام این امکان را برای عموم مردم فراهم کرده است که با مشورت آنلاین با وکیل معاملاتی قبل از فسخ معامله به علت کمبود مساحت، بهترین تصمیم را نسبت به معامله ای که انجام داده اند بگیرند و از ضرر خودشان جلوگیری نمایند یا اینکه فسخ معامله آنلاین و ۲۴ ساعته را تجربه نمایند. وکیل متخصص در حوزه معاملات با توجه به تخصصی که در این حوزه دارد و از آن جایی که از بین وکلای پایه یک دادگستری می باشد می تواند به طرفین معاملات کمک های قابل توجهی نمایند. وکلا و مشاوران حقوقی موسسه وکیل تلفنی از میان وکلای پایه یک دادگستری انتخاب می شوند

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی