موسسه وکیل تلفنی

  • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

اسید پاشی منتهی به صدمه

اسید پاشی منتهی به صدمه

متأسفانه درجامعه بعضی ازجرائم هستند که یک عده ازافراد برای اینکه بخواهند از کسی انتقام بگیرند، دست به اعمال خشونت آمیز و بسیار خطرناک می زنند، ازجمله ی این کارهای خطرناک و انتقام جویانه استفاده از اسید است، پدیده ی اسید پاشی سال های زیادی است که در ایران رواج پیدا کرده است.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص آزاد و اذیت بانوان در ایران

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در این جرم اسید پاشی، سوژه سوزاندن صورت طرف، صدمه زدن به چشم ها و زیبایی او فرد که اکثراً نیز خوانم می باشد، است؛ اسید پاشی تنها در کشورما نیست، بلکه در بعضی کشورها مثل بنگلادش بالاترین آمار را به خود اختصاص داده است؛ البته محاکم ایران ساکن ننشسته اند و با احداث اولین سامانه آنلاین و تلفنی 24 ساعته اسید پاشی در کشور عزیزمان، دادرسی به این امر به طور موجهی تسریع یافته است؛ برای برقراری ارتباط تلفنی با وکلای دلسوز این سامانه و گزارش فوری اسید پاشی، تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

قوانین در مورد جرم اسید پاشی و مجازات اسید پاشی چگونه است؟

 

َAcid Spraying & Its crime

اورژانس 24 ساعته گزارش اسید پاشی

 

جرم اسید پاشی یکی از بدترین جرائم است که باعث از بین رفتن امنیت در جامعه می شود و موجب بوجود آمدن آسیب های جسمی-روحی به فرد می شود.

اسیدپاشی امکان دارد که به صورت عمدی یا غیرعمدی باشد؛ اما در هر دو صورت مجازات دارد و اگر به صورت غیرعمدی باشد باید دیه دریافت گردد؛ اگر با بی احتیاطی یا کوتاهی باشد، علاوه بردیه باید به مجازات حبس تعزیری هم محکوم شود

 

طبق قانون: «هر کس عمداً با پاشیدن اسید یا هر نوع ترکیب شیمیایی دیگر موجب قتل کسی شود، به مجازات اعدام محکوم می گردد و اگر موجب بیماری دائمی یا فقدان یکی ازحواس مجنی علیه شود، به حبس ابد با اعمال شاقه و چنانچه موجب قطع، نقصان، از کارافتادن عضوی شود، به دو تا چهارسال حبس همچنین اگر موجب صدمه دیگر بشود به دو تا پنج سال حبس محکوم می شود».

 

مجازات شروع به اسید پاشی به اشخاص، حبس از دو تا پنج سال دارد در کلیه  موارد مذکور بیش از یک درجه تخفیف جایز نیست.

درسال 92، اعدام دراسید پاشی تبدیل به قصاص شده است، درصورتی که اسید پاشی باعث قتل شود، مجازات آن قصاص نفس است؛ اگر ولی دم رضایت دهد و قصاص را به گرفتن دیه تبدیل کند، به دلیل جنبه ی عمومی جرم به سه تا ده سال حبس تعزیری است.

درسایت وکیل تلفنی ما، وکلای متخصص حضور دارند که می توانید با تماس با آنها، درمورد قوانین اسید پاشی و مجازات آن مشاوره بگیرید؛ وکلای با تجربه ی ما شبانه روز به صورت 24 ساعته می توانند به شما راهکار ارائه دهند، اگر نیاز به تنظیم شکایت نامه داشتید؛ حتماً به سایت وکیل تلفنی مراجعه کنید تا با هزینه ی کم برای شما دادخواست تنظیم کنند.

 

آیا اسید پاشی جزو جرائمی است که مدعی العموم بخواهد به آن ورود کند؟

 

Acid spraying crime and its defendant

تماس فوری با وکیل اسید پاشی 24 ساعته

 

چون اسید پاشی جزو جرائم غیر قابل گذشت است؛ بنابراین، مدعی العموم یا دادستان از طرف همه ی مردم جامعه وظیفه دارد با متهم برخورد کند، چون اگر با این مجرمین برخورد شدید نشود اسید پاشان احساس امنیت می کنند؛ همچنان درفکر تکرار انجام این عمل می افتند، امنیت و آرامش جامعه را روز به روز زیر سوال می برند، چون اسید پاشی بیشتر به دلیل طلاق زن، یا ازدواج نکردن دختر با متهم انجام می شود، طرف بیشتر قصد صدمه زدن به صورت وی را دارد؛ در این صورت زنان جامعه ی ما بیشتر احساس نا امنی می کنند.

ماده ی 614 مقرر کرده است: «هر کس عمداً به دیگری جرح یا ضربی وارد آورد که موجب ناقص شدن یا شکستن یا از کار افتادن عضوی ازاعضا شود یا باعث مبتلا شدن به مرض دائمی، نبود، ناقص شدن یکی از حواس، منافع یا زایل شدن عقل شود، در مواردی که قصاص امکان نداشته باشد؛ چنانچه اقدام وی موجب اخلال در نظم و امنیت جامعه یا ترس از زیاد شدن مرتکب و دیگران شود به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهد شد و در صورت درخواست مجنی علیه، به پرداخت دیه نیز محکوم می شود».

موسسه ی حقوقی سایت وکیل تلفنی، در همه ی زمینه های حقوقی، کیفری، خانواده و... آماده خدمت گزاری به ملت شریف کشورمان است، علاوه بر اطلاعات سودمندی که در سایت برای مطالعه ی شما گذاشته شده، می توانید سوالات حقوقی خود را در ارتباط با وکلای ما بیان کنید و از نظرات آنان بهره مند شوید.

 

آیا اسید پاشی که علیه فرد و جامعه سلاح کشیده، محارب است؟

 

Acid Spraying crime against the national security

ارگان رسیدگی فوری و 24 ساعته به اسید پاشی در ایران

 

با توجه به این ماده ی قانونی متوجه می شویم که علت محارب خواندن اسید پاش چیست؛ ماده ی 279 قانون مجازات اسلامی می گوید که: «محارب عبارت است از کشیدن سلاح به قصد جان، مال، یا ناموس مردم یا ترساندن آنها به طوری که موجب ایجاد نا امنی در محیط شود».

از آنجایی که اسید یک نوع مواد شیمیایی است که یک شخص برای انتقام گرفتن از آن استفاده می کند و موجب جراحت شدید، ناتوان کردن افراد می شود، آیین نامه ی اجرایی قانون مجازات اسلامی مواد شیمیایی را نیز جزو نوعی اسلحه حساب می آورد و اسید پاش با این کار خود، در واقع علیه مردم سلاح کشیده و با این کار خود موجب نا امنی در جامع شده است؛ یعنی علیه مردم جامعه سلاح کشیده است، به همین خاطر اسید پاش جزو محارب حساب می شود وبرای این گونه افراد علاوه بردیه، پرداخت جزای نقدی به شاکی و از جنبه ی عمومی جرم هست و مجازات جداگانه ای دارد.

این جرم غیر قابل تخفیف و تعلیق است؛ طبق ماده ی 47 قانون مجازات اسلامی، صدور حکم و اجرای مجازات اسید پاشی تخفیف داده نمی شود، تعلیق هم امکان پذیر نیست و هر مجازاتی که برایش در نظر گرفته شود، باید بی کم و کاست اجرا شود.

اگر در زمینه ی اسید پاشی و مجازات آنها سوالی برای شما پیش آمد می توانید با موسسه حقوقی ما تماس بگیرید؛ ما در راستای آشنایی با قوانین جدید، با داشتن وکلای ماهر و آگاه به مسائل، شما را در حل مشکلات یاری نماییم.

 

اسید پاشی در صلاحیت کدام دادگاه می باشد؟