موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

وصول فوری انواع مهریه

وصول فوری انواع مهریه

مهریه به عنوان هدیه و چشم روشنی است که زوج در هنگام ازدواج برای زوجه در نظر می گیرد و محبت خود را به همسرش نشان می دهد؛ اما امروزه در جامعه کنونی این هدیه به دغدغه بزرگی برای طرفین ازدواج تبدیل شده است؛ زوجه در تعیین آن معیارهای شخصی را در نظر می گیرد و زوج در تقدیم مهریه به چانه زنی و فرافکنی می پردازد؛ در این صورت، بسیاری از افراد می پندارند که برای وصول فوری انواع مهریه راهی جز شکایت و رسیدگی قضایی باقی نمی ماند؛ البته این طرز فکر نیز تا حدودی درست می باشد که در ادامه این مقاله قصد داریم تا آن را به صورت تخصصی مورد شرح و بررسی قرار دهیم.

 

نکات تخصصی وصول فوری انواع مهریه (توصیات بانوی وکیل ما)

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

چگونگی وصول فوری انواع مهریه

 

way of gathering dowry

آموزش وصول فوری تمام مهریه با وکیل تلفنی

 

معمولا مهریه با اینکه جزو هدایای مرد به زن می باشد و برای افزایش مهر و محبت بین زوجین تعیین شده، اما سخنی از آن به میان نمی آید مگر زمانی که زوجه آن را مطالبه کند. در هنگام درخواست مهریه خانم ها به دنبال راه چاره ای برای وصول فوری انواع مهریه هستند، و تنها راه مطمئن رجوع به مشاوره حقوقی تلفنی است.

در سایت وکیل تلفنی امکانی فراهم شده که افراد بتوانند در اسرع وقت نیازهای حقوقی خود را برطرف نمایند و با وکیل آنلاین 24 ساعته مشکلات حقوقی خود را مطرح نمایند. 

 

انواع مهریه به همراه توضیح انواع مهریه به زبان ساده 

مهریه به عنوان بنایی است که شارع برای زن در نظر گرفته و در قانون مدنی ماده 1082 قانون گذار آن را مورد توجه قرار داده است در این قانون آمده است که:

 • "به مجرد عقد زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید"

با توجه به آنچه گفته شد، مهریه جزئی از آداب عقد نکاح می باشد و تفاوتی در مهریه نکاح دائم و موقت وجود ندارد، جز اینکه در عقد موقت اگر مهریه تعیین نشود، آن عقد باطل خواهد بود. 

 

به طور کلی 4 نوع مهریه وجود دارد، مهرالسنه، مهرالمسمی، مهرالمثل و مهرالمتعه که درباره ی هریک از آن ها توضیح مختصری داده می شود:

 1. مهرالسنه مهریه ای است که حضرت رسول (ص) برای حضرت زهرا (س) تعیین نمودند و مبلغ آن 500 درهم بود و پس از آن در بین زنان مسلمان این مهر به عنوان سنت تداوم پیدا کرد. 

 2. مهرالمسمی مهریه ای است که در هنگام عقد از طرف زوجین یا شخص ثالثی تعیین شده و مشخص باشد. 

 3. مهرالمثل زمانی مطرح می شود که قبل از عقد توافقی درباره ی مهریه انجام نشده باشد، یا در هنگام عقد مهریه تعیین نگردیده باشد و یا زمانی که مهریه به دلیل نداشتن شروط اصلی مانند ارزش اقتصادی و مشروعیت باطل باشد، در این صورت بعد از انجام عقد و قبل از وقوع نزدیکی طرفین درباره ی میزان آن به توافق می رسند، که میزان آن با توجه به شأن خانوادگی، اجتماعی و عرفی زن تعیین می گردد. 

 4. مهرالمتعه زمانی مطرح می شود که در هنگام عقد توافقی صورت نگرفته باشد، بعد از عقد نیز نزدیکی انجام نشده باشد و طرفین قصد طلاق از یکدیگر را داشته باشند، که این مهریه بر اساس توانایی مالی مرد و غناعت وی تعیین خواهد شد. 

 

در مشاوره حقوقی آنلاین که در سایت وکیل تلفنی انجام می شود می توان درباره ی هریک از مهریه های گفته شده به طور مفصل از کارشناسان حقوقی اطلاعات لازم را دریافت کرد. 

 

مهرالمسمی چیست و چگونه آن را وصول کنیم؟

 

همانطور که در بالا اشاره شد مهرالمسمی مهریه ای است که قبل از عقد درباره ی آن توافق شده و در هنگام عقد مشخص می باشد، به عبارت دیگر مهریه ای که به طور معمول در جامعه ما رواج داشته و خانواده های طرفین در مراسمی مانند بله برون یا خواستگاری درباره ی آن توافق می کنند. 

افرادی که با انجام عقد نکاح دائم یا موقت قصد مطالبه مهریه را دارند، می تواند به کمک مشاوره واتساپی با وکیل رایگان درباره ی وصول فوری انواع مهریه راهنمایی های لازم را دریافت نمایند. جزئیات بسیار زیادی درباره ی مهریه در عقد دائم و عقد موقت یا همان صیغه وجود دارد که در سایت وکیل تلفنی به روشنی درباره ی آن بحث و گفتگو شده است.

 

آسان ترین روش وصول مهرالمتعه فوری و کم هزینه 

 

Easiest way to retrieve dowry

مشاوره حقوقی فوری و تخصصی وصول مهریه با وکیل تلفنی

 

همانطور که گفته شد مهرالمتعه زمانی مطرح می شود که برای زوجه مهریه مشخص نشده و عقد انجام گردیده و بدون تعیین مهریه نزدیکی هم انجام نشده و بحث طلاق به وجود می آید، در این صورت با وقوع چنین مسائلی باید برای زوجه مهرالمتعه مشخص شود که بر اساس توانایی مالی مرد میزان آن تعیین می گردد؛ آسان ترین روش وصول مهرالمتعه رجوع به وکلای پایه یک وکیل تلفنی است که با ارائه مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته آماده پاسخگویی به افراد هستند. 

با توجه به آنکه پیش آمدن مهرالمتعه امر غیر معمولی در جامعه کنونی می باشد باید به کمک وکیل متخصص ابتدا عقد به اثبات رسیده و مدارک کافی به محضر دادگاه ارائه شود و پس از آن درباره ی میزان مهریه که مطالبه شده دادخواست و لایحه حقوقی و مستدل نگارش گردد، که در سایت وکیل تلفنی با وجود مشاوره حقوقی رایگان در زمینه امور خانواده به سرعت به چنین پرونده هایی رسیدگی می شود.

 

مهرالمثل و روش وصول فوری و بی دردسر آن 

 

whatsapp dowry legal advice

 

میزان مهرالمثل می تواند در شرایط مختلف متفاوت باشد؛ به طور مثال اگر مهریه تعیین نشده و نزدیکی هم صورت نگرفته باشد و طلاق پیش آید زن مستحق مهرالمتعه است، اگر فوت پیش آید، زن مهریه ای نخواهد داشت؛ اما اگر مهریه تعیین نشده باشد و بعد از عقد نزدیکی انجام شود، در صورتی که طلاق پیش آید، زن مستحق مهرالمثل به طور کامل است، و اگر فوت پیش آید نصف مهرالمثل به زن تعلق می گیرد. 

همانطور که ملاحظه می شود مبحث وصول فوری انواع مهریه دارای پیچیدگی های بسیاری است که باید از طریق ارزان­ ترین مشاوره حقوقی تلفنی درباره ی آن اطلاعات لازم به دست آید؛ در سایت وکیل تلفنی کارشناسان حقوقی با تعرفه های تضمین شده و کیفیت بالا به ارائه خدمات مشاوره حقوقی آنلاین غیر حضوری در زمینه طلاق و مهریه می پردازند، تنها کافی است به این سایت مراجعه و با کارشناس حقوقی ارتباط برقرار کنید. 

 

روش های وصول انواع مهریه

 

Ways of retrieving Dowry

وکیل متخصص به وصول انواع مهریه 24 ساعته در دسترس

 

برای وصول فوری انواع مهریه دو روش وجود دارد، اقدام از طریق اداره ثبت و یا طرح دادخواست در دادگاه که در اینجا به چگونگی روند رسیدگی اشاره خواهیم کرد: 

 • روش (اول): وصول فوری انواع مهریه از طریق اداره ثبت: برای وصول مهریه ابتدا باید به دفترخانه ثبت ازدواج رجوع کرد و حکم اجرائیه دریافت نمود سپس با مراجعه به اداره ثبت تقاضای وصول مهریه داشت؛ در اداره ثبت در صورتی که زوج اموال منقول داشته باشد توقیف خواهد شد، اما اگر اموال غیر منقول باشد و به ثبت نرسیده باشد، رسیدگی متوقف و معطوف به رسیدگی در دادگاه خواهد بود. همچنین در صورتی که زوج اموالی برای پرداخت نداشته باشد، نمی توان از طریق ثبت حکم جلب وی را دریافت کرد.

 

 • روش (دوم): وصول فوری انواع مهریه از طریق دادگاه: اگرچه اقدام از طریق اداره ثبت زمان کمتری را می طلبد؛ اما ایراداتی دارد که تنها از طریق دادگاه می توان درباره ی آن اقدام کرد. از جمله آنکه دادگاه پس از دریافت دادخواست مطالبه مهریه حکم اجرائیه صادر می کند، در صورت وجود اموال آن را توقیف می نماید و اگر زوج اموالی نداشته باشد وی را جلب خواهد کرد؛ به طورمعمول زوج دادخواست اعسار را تقدیم دادگاه می کند، که دستور جلب متوقف شده و بعد از رسیدگی دادگاه مهریه به صورت تقسیط برای پرداخت به زوجه تعیین می گردد. 

 

مطالبه مهریه چیست؟

وکیل وصول مهریه فوری غیر مستقیم

بررسی طلاق عاطفی و نتیجه آن

ابرا مهریه چیست و چگونه می توان آن را گرفت؟

بررسی جرم فریب (تدلیس) در ازدواج

تجویر ازداج مجدد چگونه صورت می گیرد؟

نگارش فوری انواع دادخواست های خانوادگی

نگارش فوری و 24 ساعته دادخواست طلاق

درباره ما

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام اودب خدا قوت و خسته نباشید خدمت تمام وکلای متخصص وب سایت وکیل تلفنی در ۲۴ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی هستند تا احقاق حق کاربران و مراجعه کنندگان در خصوص هر در موضوع حقوقی قبل از انجام هر لقدامی نیاز هست با وکیل متخصص در زمینه موضوع خودتان مشاوره بگیرید و از حق قانونی خودتان مطلع باشید . تا احقاق حق با شما هستیم
باسلام مهریه یا کابین یکی از حقوق مالی خانم است و نشان مهرو علاقه مرد به زن.که با وقوع عقد نکاح به مالکیت خانم در میاید.برای وصول مهریه ابتدا باید به دفترخانه ثبت ازدواج رجوع کرد برای دریافت اجراییه و برای وصول آن به اداره ثبت محل.که اگر زوج مالی داشته باشد شناسایی و توقیف گردد.ولی اگر مالی نداشت باید بطرفیت زوج دادخواست مطالبه مهریه تقدیم کند که در بیشتر مواقع مه یه بطور اقساط پرداخت میگردد
کاربران گرامی می توانند در هر ساعت از شبانه روز از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین و تلفنی موسسه وکیل تلفنی با کادری مجرب و ماهر بهره مند شوند
سلام عرض خسته نباشید و خداقوت به تمامی همکاران خوب و باحوصله و صبور وکیل تلفنی. متاسفانه بحث دعاوی مهریه خانواده های زیادی را درگیر کرده و مشاوره ها حقوقی تخصصی که مجموعه شما ارائه میدهد بسیار مفید است و کمک بزرگی در حل مشکلات پیچیده خانوادگی دارد. من از تمامی مشاوره هایی که دریافت کردم بسیار راضی بودم و براتون آرزوی موفقیت روزافزون دارم.
باسلام و ادب خدمت موسسه وکیل تلفنی.در وضعیت سخت و بیماری کرونا وشرایط بد مالی کاری بسیار ارزشمند و عالی انجام شده در راستای احقاق حق مردم و موسسه ای با بهترین وکلا ومتخصصین این رشته.بنده از مشاورین همکاران شما از جمله خانم بهاره توکلی پور در زمینه خانواده بهره بردم که بسیار راضی بودم بسیار سپاسگزارم.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی مهریه به عنوان هدیه و چشم روشنی است که زوج در هنگام ازدواج برای زوجه در نظر می گیرد و محبت خود را به همسرش نشان می دهد؛ اما امروزه در جامعه کنونی این هدیه به دغدغه بزرگی برای طرفین ازدواج تبدیل شده است؛ زوجه در تعیین آن معیارهای شخصی را در نظر می گیرد و زوج در تقدیم مهریه به چانه زنی و فرافکنی می پردازد؛ در این صورت، بسیاری از افراد می پندارند که برای وصول فوری انواع مهریه راهی جز شکایت و رسیدگی قضایی باقی نمی ماند
طبق ماده ۱۰۷۸ قانون مدنی هر چیزی که مالیت داشته باشد می‌تواند به عنوان مهریه توافق شود پس هر چیزی که ارزش اقتصادی و اجتماعی داشته باشد، می‌تواند مهریه قرار گیرد؛ همانند طلا، نقره، پول‌های رایج، املاک و حتی آموزش مهارتی ویژه. همچنین برای مهریه، مقدار معینی تعیین نشده ‌است، بلکه این موضوع به توافق زن و مرد بستگی دارد
در ابتدای امر بهتر است به تعریف مهریه بپردازیم: در قانون مدنی به طور صریح مهریه را تعریف نموده بدین عنوان که: "مهر عبارت از مالی است که به مناسبت عقد نکاح، مرد ملزم به دادن آن به زن است." بنا براین به مجرد انعقاد عقد نکاح زن مالک مهریه میشود که البته تا زمانی که باکره باشد نیمی از مهریه تعلق خواهد گرفت و بعد از تمکین و از بین رفتن بکارت زوجه مالک تمام مهریه خواهد شد. از ذکر این نکته این مفهوم خواهیم رسید که برای وجود مهریه نیازی به وجود قرارداد نیست و صرف عقد نکاح زوج را مکلف و ملزم به مهریه میکند. نکته مهم و حائز اهمیت این است که زوجین به عدم وجود مهریه نمیتوانند توافق کنند و چنانچه چنین شرطی قرار دهند این شرط باطل خواهد بود اما خود عقد صحیح خواهد بود و بعد از عقد در نهایت مهریه تعیین میشود. بنا براین اگر زن و مرد در هنگام عقد راجع به مهریه توافقی نکنند و یا سکوت کنند میتوانند بعد از عقد راجع به آن توافق نمایند . البته لازم است در اینجا توضیح داده شود که در نکاح دائم اگر در هنگام عقد یا قبل از آن مهریه تعیین نشود میتوان بعد از وقوع عقد مهریه را تعیین نمود در حالی که در نکاح منقطع عدم تعیین مهر موجب بطلان عقد خواهد بود. در صورتی که نه در هنگام عقد نه پس از آن توافقی حاصل نشود اجرت المثل تعیین خواهد شد که اجرت المثل بر اساس شئونات و ویژگی های زوجه سنجیده میشود. اکنون لازم به توضیح می آید انواع مهریه تعریف شود: به صورت کلی سه نوع مهریه داریم : مهرالسنه(مهریه حضرت فاطمه) مهرالمسمی مهرالمثل مهرالمتعه و اما تعریف هر یک از این ها: مهرالمسمی هنگامی که مهریه با توافق طرفین یا افرادی که از طرف طرفین وکالت دارند تعیین شود چه قبل از عقد نکاح چه پس از آن ، که به این نوع از مهریه مهرالمسمی میگویند.برای مهرالمسمی بر اساس قانون حداقل و حداکثری مشخص نشده است . رایج ترین نوع مهریه در حال حاضر همین نوع مهریه میباشد. مهرالمثل هنگامی که نه پیش از ازدواج نه بعد از آن به مهریه توافق نشود مبتنی بر ویژگی ها و شئونات زوجه(زن) میباشد. مهرالمتعه اما اگر طلاق قبل از نزدیکی واقع شود و مهریه هم تعیین نشده باشد مهرالمثل به نام مهرالمتعه تبدیل خواهد شد. در تعیین مهرالمتعه وضیعت و دارایی مرد سنجیده میشود. از این تعاریف متوجه خواهیم شد به هیچ وجه این امکان وجود ندارد که مهریه تعیین نشود .شرط عدم وجود مهریه باطل خواهد بود. اما حداقل و حداکثری وجود ندارد به فرض مثال میتواند به یک شاخه گل قناعت نمود یا به هزاران سکه طلا توافق کرد. اما برای مالی که مورد مهریه واقع میشود شرایطی قرار داده شده که در مورد آن مال باید مورد لحاظ قرار گیرد.مال مورد مهریه : باید مالیت داشته باشید یعنی ارزش مالی داشته باشد یعنی قابل خرید و فروش باشد (شاید برخا چیزهایی از قبیل یک کیلو بال مگس شنیده باشید که به عنوان مهریه قرار داده باشند که این موارد عقلا وجاهت قانونی نخواهد داشت) از نظر شرعی قابل نقل و انتقال باشد(مثلا مشروبات الکلی به عنوان مهریه نمیتوانند قرار گیرند) آن مال برای خود زوج باشد نه اینکه مای از اموال دیگری یا مال موقوفه و یا اموال عمومی. مهریه میتواند عین معین نباشد (مثلا تدریس درسی به زوجه میتواند به عنوان مهریه باشد) بنا بر این مهریه میتواند هم مال منقول باشد هم غیر منقول ویا به صورت عین باشد. مهریه را از چه طریق میتوان وصول کرد؟ از طریق اجرای ثبت از طریق دادگاه درخواست مهریه از اجرای ثبت از آنجا که سند نکاحیه از اسناد رسمی به شمار می آید پس سندی لازم الجراست بنابر این از اجرای ثبت نیز امکان تقاضای ان به صورت زیر وجود خواهد داشت: اگر مهریه مال منقول بود از دفترخانه ایی که ازدواج را ثبت کرده درخواست را انجام خواهیم دادو دفتر خانه علیه زوجه اجرائیه صادر خواهد کرد.البته این اجرائیه در سه نسخه باید تنظیم شود. و اگر غیر منقول بود از دفترخانه ایی که ملک در آن جا ثبت شده.اما اگر ثبت نشده باشد از طریق دادگاه اقدام باید کرد. دراین مورد زوج ظرف 10 روز باید اقدامی برای پرداخت ترتیب دهد. نکته: این روش کمتر مورد استفاده بوده زیرا هزینه بر میباشد برای زوجه (5 درصد مهریه )البته بعد از اجرا از شوهر گرفته میشود وبه زوجه مسترد میشود. اگر اموالی غیر از مستثنیات دین را معرفی کند اجرای ثبت آن را توقیف و به فروش میرساند اما اگر اموالی برای معرفی نداشته باشد در همین جا رسیدگی متوقف میشودو این یکی از معایب اقدام از طریق اجرای ثبت خواهد بود.از دیگر معایبی که میتوان برای این روش گفت این است که اجرای ثبت چون مرجع قضایی نیست پس نمیتواند دستور جلب بدهد در صورتی که مالی معرفی نشودوبرای اقدام به جلب باید از دادگاه درخواست نموداما پروسه ی زمانی کوتاه تری نسبت به اقدام از طریق دادگاه دارد. بنا براین برای اخذ مهریه از این طریق به این صورت باید اقدام نمود: مراجعه به دفترخانه محل ثبت عقد مراجعه به اداره ثبت محل با همراه داشتن اجراییه صادره از دفترخانه. پرداخت نیم عشر دولتی: بابت اجرای اسناد رسمی نیم عشر مبلغ اجراییه گرفته می‌شود نیم‌عشر مزبور را حق‌الاجرا می‌گویند. معرفی اموالی برای توقیف. درخواست مهریه از طریق دادگاه زوجه با در دست داشتن سند نکاحیه میتواند به دادگاه محل اقامت زوج یا دادگاهی که در محل ثبت واقعه نکاح قرار دارد مراجعه کرده و درخواست مطالبه مهریه نماید. سپس دادگاه اقدام به صدور حکم خواهد نمود و حکم را به به واحد اجرای احکام میفرستد. هزینه درخواست مهریه از طریق دادگاه 2% مهریه خواهد بود.که نخست از طرف خواهان یعنی زوجه پرداخت خواهد شد و بعدا میتوان آن را از خوانده مطالبه کرد. اگر زوج اقدامی برای پرداخت نکند اموال او توقیف خواهد شد و در صورتی که اموالی نداشته باشد طبق ماده 2 محکومیت های مالی اقدام به جلب او خواهد شد. نکته : در سال 91 قانون حمایت خانواده تعدیلی در این رویه ایجاد کرد و احراز کرد تا مقدار 110 سکه این ویژگی کیفری وجود خواهد داشت یعنی در صورتی که زوج مالی نداشت تا 110 سکه جلب خواهد شد اما پرداخت مازاد بر 110 عدد سکه مشروط به تمکن و دارایی زوج میباشد و اگر از لحاظ مالی احراز شد که توان پرداخت ندارد دیگر برای مقدارمازاد بر 110 عدد سکه دستور جلب صادر نخواهد شد. نکته: در گذشته تا زمانی که اعسار مرد احراز نشده بود به حکم دادگاه زوج دد بازداشت میبود اما اکنون با تغییر قانون خانواده صرف تقدیم دادخواست اعسار موجب میشود که بازداشت نشود یا اگر بازداشت شده آزاد شود. وضعیت مهریه در حالت فوت مهریه تعیین شده باشد: قبل از نزدیکی :هریک فوت کنند زوجه مالک نصف مهریه خواهد شد. بعد از نزدیکی : هریک فوت کنند زوجه مالک کل مهریه خواهد شد. مهریه تعیین نشده باشد: قبل از نزدیکی : هریک فوت کنند زوجه مالک هیچ مهری نخواهد شد. بعد ازنزدیکی: هریک فوت کنند زوجه مالک نصف مهرالمثل خواهد شد. وضیعیت مهریه در حالت طلاق مهریه تعیین شده باشد: قبل از نزدیکی : نصف مهرالمسمی (انواع مهریه به تفصیل توضیح داده شده) بعد از نزدیکی:کل مهرالمسمی تعلق میگیرد. مهریه تعیین نشده باشد: قبل از نزدیکی: زوجه مستحق مهرالمتعه است.(با توجه به دارایی مرد) بعداز نزدیکی: زوجه مستحق مهرالمثل میباشد.(با توجه به شئونات زن) وضعیت مهریه در فسخ نکاح مهریه تعیین شده باشد: قبل از نزدیکی: زن مستحق هیچ مهری نیست (اما اگر فسخ به موجب عنن باشد مستحف نصف مهر خواهد بود) بعد از نزدیکی: زن مستحق تمام مهرالمسمی خواهد بود. مهریه تعیین نشده باشد: قبل از نزدیکی :زن مستحق هیچ مهری نیست. بعداز نزدیکی:زن مستحق مهرالمثل خواهد بود. وضعیت مهریه در حالت بطلان نکاح (منظور از بطلان نکاح هنگامی است که زن به فساد نکاح واقف باشد اما با این حال مبادرت به نکاح و تعیین مهریه کند) در این وضعیت حتی با وجود اینکه مهریه تعیین شده به او مهرالمثل تعلق خواهد گرفت نه مهرالمسمی نکته: همانطور که میدانیم دو نوع عقد نکاح داریم : عقد نکاح دائم عقد نکاح موقت موارد مختف را درمورد مهریه در عقد نکاح دائم به طور مفصل و کامل توضیح دادیم اما در مورد نکاح موقت باید بدانیم که حتما وجود دوشرط برای تحقق این عقد لازم و ضروروی است . اول اینکه مدت آن نباید مجهول باشد و حتما باید معین گردد و دومین شرط حائز اهمیت تعیین مهریه در هنگام عقد میباشد در غیر این صورت عقد باطل میباشد.درحالی که در نکاح دائم توضیح دادیم میتوان بعد از عقد هم مهریه معین گردد. در مورد عقد موقت این نکته قابل توضیح خواهد بود که حتی اگر نزدیکی صورت نگیرد مهریه تماما باید پرداخت شود. حتی در صورت فوت نیز مهریه میبایست پرداخت شود. اما در مورد بزل مدت زوج موظف به پرداخت نصف مهریه خواهد بود حتی اگر نزدیکی محقق نشود. در آخر اینکه تا زمانی که مهریه پرداخت نشده زن میتواند از حق حبس استفاده کند به این معنا که از ایفای وظایف زناشویی جلوگیری کند تا مهریی او پرداخت شود اما اگر یک بار تمکین کرد دیگر حق حبس از بین میرود و در صورتی که برای دفعات بعدی حاضر به تمکین نشود موجب میشود نفقه از او ساقط شود در حالی که زمانی که از حق حبس استفاده نماید نفقه بر عهده شوهر خواهد بود.
سلام من و همسرم به صورت سنتی با هم ازدواج کردیم همون اوایل بهش مشکوک بودم که با کسی در ارتباط باشه اما هنوز مطمئن نشده بودم چون خانوادم شهرستان هستن و ما تهران زندگی می کنیم چند روزی رفته بودم شهرستان وقتی برگشتم متوجه شدم که اون خانم منزل ما بوده دعدامون شد و کتکم زد منم نمی خواستم خانوادم بفهمن سکوت کردم اما فایده ای نداشت و به کارش ادامه می داد گفتم بیا جدا بشیم گفت مهریه را ببخش تا طلاقت بدم د حالیکه وضع مالی خوبی هم داشت اما من میخواستم بعد از طلاق لااقل بتونم یه خونه اجاره کنم و مستقل زندگی کنم با وکلای موسسه وکیل تلفنی صحبت کردم و راهنماییم کردن که هم مهریه مو ازش بگیرم و هم طلاقمو .فرشته های نجات من بودن به معنای واقعی .من همیشه دعاگوشون هستم

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی