موسسه وکیل تلفنی

  • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • حسن عجم حسن عجم گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۹:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی امور استخدامی

مشاوره حقوقی امور استخدامی

مشاوره حقوقی امور استخدامی همچون مشاوره­ های ازدواج، طلاق، شغل­ی ابی و... جهت یافتن روش موفقیت در آزمون استخدامی و مانند آن سرنوشت ­ساز است؛ یکی از کارهای لازم قبل از استخدام و حتی قبل از انتخاب شغل، با وجود مسائل مطرحی چون مصاحبه ­های کاری و آزمون­ های استخدامیِ شفاهی، کتبی، عملی و جایگاه ­های شغلی و ... از یک سو و جنبه ­های قانونی حقوقی موضوع از سوی دیگر، اخذ مشاوره حقوقی امور استخدامی است که ضرورت اخذ مشاوره حقوقی ویژه و دریافت مشورت و راهکارهای حقوقی و قانونی از مشاوران و وکلای برجسته و متخصص در این حوزه را می­ طلبد.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

employment interview

فاکتور هایی که شرکت ها بر اساس آنها استخدام می کنند

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"یکی از کارهای لازم قبل از استخدام و حتی قبل از انتخاب شغل، اخذ مشاوره حقوقی امور استخدامی است. امور اداری و استخدامی با توجه به شرایط قانونی و اجتماعی هر کشور پیچیدگی خاص خود را دارد؛ آشنایی از حقوق طرفین، تا حد بسیار زیادی به افراد کمک می ­کند که خود را از مسائل و مشکلات حقوقی آتی، تحمیل هزینه و زمان و پیگیری­های قضائی برهانند؛ برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی در امور استخدامی کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

مشاوره حقوقی امور استخدامی شامل چه مواردی است؟

مشاوره حقوقی امور استخدامی، علاوه بر قوانین، آیین­ نامه­ ها و نظام­ نامه­ های متعددِ مرتبط با آن، طیف گسترده­ ای از مسائل مربوط به امور اداری، استخدامی و انسانی را شامل می­ گردد که عدم آگاهی از آن می­ تواند عواقب جبران ناپذیری را برای فرد یا سازمان در پی داشته باشد.

مسائل مربوط به بیمه تامین اجتماعی، مرخصی­ های زایمان، استعلاجی و سالیانه، موارد مربوط به حوادث حین انجام کار و خدمت، اضافه­ کاری و مسائل حقوقی مربوط به آن، مسائل مربوط به امور مالی مانند وام مسکن و عیدی و پاداش و جریمه، موارد مربوط به بهداشت و سلامت و امنیت فنی و بهداشتی محیط کار، مسائل مربوط به خدمت نظام وظیفه در خصوص آقایان و در آخر مسائل حقوقی مربوط به بازنشستگی یا اخراج یا تعلیق و مانند آن؛ همگی از مواردی است که با مشاوره حقوقی امور استخدامی می­ توان راجع به آن آگاهی کسب نمود.

 

دلیل توصیه افراد موفق، به انجام مشاوره حقوقی قبل از به استخدام درآمدن یک ارگان یا سازمان چیست؟

 

employment Affairs lawyer

وکیل آنلاین و تلفنی متخصص امور استخدامی

 

با در نظر داشتن بسیاری از اهمِ آزمون­ های استخدامی همچون آزمون­ های استخدام آموزش و پرورش، استخدام وزارت دادگستری در سال 99، استخدام اداره­ جات دولتی در سال 99 و مانند آن که در سال جاری و سال ­های آتی برگزار می­ گردند؛ لزوم اخذ مشاوره ­های حقوقی و توصیه بر آن کاملا مبرهن می­ گردد.

افراد موفق، افرادی هستند که منطبق با عقل سلیم تصمیم می­ گیرند و از تجربه و تخصص کارشناسان، جهت اطمینان از تثبیت موقعیت و موفقیتِ آتی خود در خصوص حفظ منافع و ورود کمترین ضرر، بهره می­ گیرند.

مشاوره حقوقی امور استخدامی، از موارد لازم برای مصاحبه شغلی موفق است که افراد موفق جهت نیل به اهداف فوق­ الذکر، مد نظر ­دارند.

چراکه مراجعه به فرد کارشناسِ متبحری که در امور اداری و استخدامی و مسائل و فحوای قانونی آن مجرب باشد و مشورت و هدایت درستی در تصمیم­گیری فرد ارائه دهد؛ کاملا بدیهی و عاقلانه خواهد بود.

اخذ مشاوره حقوقی امور استخدامی علاوه بر موارد فوق، امکان بررسی مسائل و عواقب حقوقی امور استخدامی را فراهم می­ آورد تا افراد بتوانند ضمن کسب آگاهی از هرگونه اقدام یا عدم اقدامِ به موقع، عواقب اعمال خود را بسنجند.

 

مشاوره حقوقی قبل از مصاحبه کاری، چند درصد احتمال پذیرش در آن شغل را افزایش می­ دهد؟

هر فردی خواهان کسب بیشترین منافع و ورود کمترین میزان ضرر و زیان، هنگام انعقاد قراردادهای استخدامی است؛ مسلماً هر ارگان و سازمان و یا فردی که مبادرت به استخدام می­ نماید نیز، این موضوع را در نظر دارد.

به طور کلی فرد حقیقی یا حقوقی، ضمن استخدام، در پی جذب نیرو از میان شایسته  ­ترین افراد و آگاه ­ترین آن­هاست تا با افزایش سطح کیفیت نیروی انسانی بتواند کیفیت جریان کار را بهبود ببخشد و با پیشگیری از خسارات، از زیان­ ها بکاهد؛ همچنان که بتواند در صورت بروز مسائل حقوقی و قانونی ناشی از استخدام، با کمترین چالش و مشکلات حقوقی مواجه باشد.

بنابراین دریافت مشاوره حقوقی امور استخدامی، تا حد بسیار زیادی به شفافیت موضوع و کاهش چالش ­ها و استخدامِ موفق می­ انجامد، چراکه مسلماً انتخاب فردی که نسبت به مسائل حقوقی استخدام واقف است و حقوق و وظایف خود و طرف مقابل را می­ شناسد، منطقی­ تر خواهد بود تا فردی که نسبت به اقدامات خود و حقوق و وظایف طرفین آگاهی ندارد.

از آنجا که مشاوره حقوقی آنلاین امور استخدامی پیش از مصاحبه­ های کاری، به آگاهی و اشراف نسبت به جنبه­ های قانونی موضوع می­ انجامد؛ این آگاهی در جریان مصاحبه کاری یکی از نشانه­ های (Being Professional) یا حرفه­ای بودنِ فرد، جهت پذیرش در استخدام خواهد بود.

 

چرا قبل از استخدام در یک شغل باید همه چیز را در مورد آن بسنجیم؟