موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

رویکرد بلاتکلیفی در دوران عقد

رویکرد بلاتکلیفی دردوران عقد

چندسال قبل، یک پژوهش باهدف مقایسه ابعادعلاقه یاهمان عشق و مسائل جنسی در دوران نامزدی دربین متاهلین و چنددانشجوی متاهل خانم صورت گرفت که نتیجه این پژوهش در تعداد بالا، حدوداً از ۲۰۰ نفر ۱۸۰ نفر گفتند که به صورت ساده و سنتی انتخاب شده بودند و عشق و علاقه، بعد از ازدواج صورت گرفته است؛ از نتایج این تحقیق این بود که دردوران نامزدی، عقد و ازدواج درمردان، معنی علاقه و مسئله جنسی در بین مردان و زنان متفاوت بوده است؛ این عامل که دیدگاه زنان بعد از ازدواج و مردان یکی نبوده، بین زنان و مردان اختلافاتی وجود آورده که این اختلافات در دوران عقد (نامزدی) فاصله ای ایجاد میکند و عروسی عقب می افتد که نوعی بلاتکلیفی دردوران عقدبه شمارمی آید؛ البته این تنها یک مورد است و ما در ادامه این مقاله سعی داریم که سایر موارد بلاتکلیفی در دوران عقد را برایتان شرح دهیم؛ اما قبل از آن از شما خواستاریم که ویدئوی یک دقیقه ای زیر را حتماً مشاهده فرمایید.

 

یکی از رایج ترین دلایل بلاتکلیفی در دوران عقد (توصیات بانوی وکیل ما) 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

پیامد های بلاتکلیفی در دوران عقد و دلایل طولانی شدن؟

 

results of uncertainty in engagement period

مشاوره حقوقی فوری بلاتکلیفی دوران عقد با وکیل متخصص امور زناشویی و ازدواج

 

از پیامدهای این بلاتکلیفی آشفته شدن زوج و زوجه می توان اشاره کردکه باعث اختلافات بی مورد و شکستن حرمت هم دیگر می شود و از دلایل آن هم می توان به چند نمونه اشاره کرد:

 1. مشکلات مالی.

 2. هرچقدرطولانی ترشوددوران نامزدی انتظارات هم نسبت به هم بالاترخواهد رفت.

 3. مرگ عزیزان هم دراین دوران تاثیرگذارهست وعقب می اندازد زمان عروسی را.

 4. عدم شناخت قبل ازدواج و شناخت همدیگر در دوران نامزدی و شروع اختلافات ونهایت جدایی.

 5. عدم حمایت خانواده.

 

آثارمنفی طولانی شدن دوران عقد؟

 

 

 1. نداشتن استقلال کافی.
 2. احساس بلاتکلیفی.
 3. مشکلات جنسی (محدودیت های جنسی دوران نامزدی).
 4. درگیری های خانوادگی.

 

معنای عسر و حرج و آیا در دوران نامزدی اگر کار به جدایی برسد عسر و حرج به زن تعلق می گیرد یا خیر؟

عسر و حرج یعنی سختی کشیدن زن در دوران عقد که زمان جدایی زن بدلیل طلاق ندادن مرد، زن دنبال این مسله هست که اثبات کند در زندگی سختی کشیده و یکی ازموارد۱۲ گانه ازدواج را مرد نقض کرده است و چون کسی نمی تواند آن را به اثبات برساند؛ لذا بر عهده دادگاه می باشد و با توجه به پاسخ، قسمت دوم سوال، بله می تواند؛ اما به عهده دادگاه می باشد.

 

نفقه در دوران عقد به چه صورت می باشد؟

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل تلفنی

 

نفقه از مهم ترین حقوق زنان هست که طبق قانون مرد موظف هست دردوران زندگی نفقه فرزند و همسر را پرداخت نماید و در بند یک قانون مدنی قید شده است که اگر مردی شش ماه نفقه خانواده روپرداخت نکند؛ لذا زن می تواند دردادگاه شکایت نماید، اما در زمان جاری شدن عقد تا زمان تمکین خاص و رابطه زناشویی کامل، نفقه برزن تعلق نمی گیرد (دوران نامزدی زن نفقه ندارد).

 

حق حبس زن دربرابر شوهر؟

اگر بخواهیم خلاصه پاسخ دهیم؛ یعنی اجرای تعهد بین زن و مرد، هریک از زن ومرد در زندگی تعهداتی که دارند باید انجام دهند؛ به طور مثال، اگر زن تمکین از مرد و مرد هم بر آورده کردن نیاز های زندگی برگردن اوست و اگر یکی از این ها کوتاهی کند، طرف مقابل می تواند تمکین نکند؛ مثلا، اگر مرد احتیاجات زندگی را فراهم نکند، زن می تواند، تمکین نکند و مهریه خود را به اجرا بگذارد.

 

ضروريت هاي وجود دوره نامزدي کدامند؟ همراه توضيح مختصر؟

 

Requirements for engagement period

ارزان ترین مشاوره بلاتکلیفی دوره عقد با کارشناس حقوقی خانواده

 

وابستگي شديد دختران به خانواده شان

 • همه مي دانيم که دختران در خانواده جايگاه ويژه اي دارند از آن جا که قبول داريم دختران مهمان خانواده پدر هستند؛ براي همين رابطه عميق عاطفي خانواده نسبت به دختران فراوان مي باشد و در موقع ازدواج، جدايي ناگهاني باعث آسيب روحي ولطمه رواني شديد مي گردد؛ لذابراي اين امر مهم بايد آمادگي کافي و وافر پيدا نمود که اين دوره نامزدي بهترين موقعيت به شمار مي رود.

 

ترس ازمسوليت ها ومادر شدن؟

 • بايد بگويم چه دختر وچه پسر چون مسوليتي گردن آن ها نبوده و تمام مسوليت ها به گردن پدر ومادر بوده، هيچ کدام امادگي پذيرفتن مسوليت هاي ناگهانی را ندارند و نياز هست اين امادگي رادر اين دوره به دست بياورند، مانند مادر شدن يا يادگيري آشپزي خانم ها و براي مردان پذيرش مسوليت هاي خانواده، مثل خرجي دادن و تامين منزل براي زندگي جديد و ... که اين مدت نامزدي فرصت مناسبي هست براي اين مسايل.

 

بيگانه به نظر اومدن همسر؟

 • زوجه که براي هم بيگانه بودن واقعاً برايشان سخت هست که بتوانند به يک باره بدون مقدمه در کنار هم قرار بگيرند و زندگي مستقل راشروع کنند و يا يهويي انس بگيرند؛ لذا اين مدت نامزدي مي تواند براي آن ها مناسب باشد.

 

نياز به آمادگي والدين دختر براي گرفتن جشن عروسي؟

 • ممکن هست خانواده دختر امادگي کافي ووافي براي گرفتن جشن عروسي نداشته باشند ودچار مشکل شوند، مانند فراهم سازي جهيزيه دختر که اين مدت فرصت مناسبي هست براي تامين جهزيه وبرطرف کردن ديگر مشکلات.

 

عفت دختران وشب زفاف؟

 • دختران بخاطر شرم وحياي خود عفتشان رابه يک باره نمي توانند در اختيارهمسران خود قرار دهند که قبل محرمين بيگانه بودن وبراي اينکه وجود خود را در اختيار شوهران خود قراردهند؛ مدتي نياز هست و ترس از شب زفاف گاهي مراسم عروسي را عقب مي اندازد که اين خود عواقب خطرساز خود را در پي دارد.

 

پشت سر گذاشتن موانع؟

 • درطول دوره نامزدي احتمال دارد که موانعي مانند تحصيلات و سربازي و....وجود داشته باشد که سپري کردن اين دوران هم مودت به بارمي اورد وهم باعث پشت سرگذاشتن موانع مي شود.

 

شناخت همديگر؟

 • دراين دوران مي تواند و در جهت شناخت اخلاق و روحيات هم و رسيدن به تفاهم مناسب باشد.

 

پيامدهاي طولاني شدن وبلاتکليف ماندن دردوران نامزدي باعث بروز چه اتفاق هايي مي تواند گردد؟

 

 

وسوسه هاي شيطان وبهانه جويي هاي دل

 • در زبان ساده مي توانم اينگونه بگوييم که در آغاز زندگي مشترک به دليل عواطف فراوان بين زوجه و بالا بردن مقام همسر در بين فاميل و دوستان بايد تلاش کنيم از مقايسه کردن پرهيز کنيم و رويا سازي نکنيم که اين امر مي تواند کاملاً خطرناک باشد و عواقب سنگيني مثل سردي و نفاق زوجين و در نهايت بهانه جويي ها و مقايسه ها باعث جدايي گردد.

 

چشم وهم چشمي ها وتوقعات بي جا وبي مورد؟

 • گاهي ديده شده که چشم وهم چشمي ها باعث توقعات بي جا شده که دوران شيرين نامزدي را به دوران تلخ تبديل مي کند که اکثر اين توقعات مادي هستند و برخواسته از چشم و هم چشمي هاي بي جا و بي مورد و رسم و رسومات غلط.

 

دخالت ووسوسه جاهلان و مغرضان؟

 • ديده شده است که در دوران شيرين نامزدي يکسري دخالت هاي بي جا وفضولي هاي ديگران، دچار تلخي و سردي زوجه را فراهم مي سازد و بنده توصيه مي کنم؛ در مقابل جاهلان سعادت همدلي صميميت و هوشياري زوجين بالا باشد.

 

محدوديت هاي ارتباط وغيرت بي جاي خانواده دختر؟

 • برخي خانواده ها به خاطر غيرت وتعصب بي جا و رسومات اشتباه باعث محدوديت روابط عاطفي و جنسي بين زوجين مي شوند که اين محدوديت باعث مي شود؛ پسر زودتر عروسي کند که مدت کم خودش خطرناک هست.

 

خستگي و دلسردي؟

 • وقتي دختر وپسر به هم وابسته مي شوند نياز مند يک محرميت مي شوند که روابط عاطفي و زناشويي و ابراز عشق وعلاقه خود را به هم ابراز کنند که عدم محرميت باعث خستگي و دلسردي مي گردد.

 

بدترين اشتباهات در دوران نامزدي کدامند؟

 

the worst mistakes in engagement period

وکیل برای دعاوی پرونده عقد زناشویی

 

عمل نکردن به تعهدات و انتظارات

 • يسري قول وقرار هايي اول زندگي مرد وزن به هم ديگر مي دهند که توصيه مي کنم از وعده هايي که نمي توانيد انجام دهيد پرهيز کنيد؛ چرا که باعث عدم اعتماد و بد قولي مي شود که در مواردي ديده شده به کينه وکدورت کشانده شده هست.

 

تلاش براي تغيير شخصيت طرف مقابل

 • گاهي اوقات زوجين مي خواهند شخصيت همسر خود را مطابق ميل خود تغيير دهد که اگر هنر زندگي و زبان برخورد ندانيم با جملاتمان باعث تحقير، مقايسه و ... مي شويم که اعتماد به نفس زوجه را کاهش مي دهد؛ اين عامل عواقب شديد و آسيب هاي روحي و رواني در پي دارد.

 

ارتباط کم وزياد يارفت امد کم وزياد زوجه به منزل يکديگر در دوران نامزدي

 • درست هست که دو نفرباهم ازدواج کردند؛ لذا بايد در رفت وامد افراط و تفريط نکنند که کم و زياد رفتن به منزل يکديگر باعث بروز ناراحتي هايي در بين خانوادها مي شود که توصيه مي کنم در رفت آمد مراعات نماييد.

 

مديريت نکردن ودخالت هاي خانواده ها

 • يکي ديگر از مشکلات عدم توانايي مديريت مي باشد که باعث دخالت افراد خانواده و حسادت ديگران به عضو جديد خانواده مي شود که اين موردهم عواقب شديد خود را دارد.

 

رفتار وشوخي هاي نامناسب

 • يکسري شوخي ها در بين زوجين باعث مي شود که در خانواده هايي که به صورت سنتي زندگي مي کنند نامناسب باشد و برخورد ناراحت کننده اي از سوي خانواده ها شکل بگيرد که باعث ناراحتي زوجه مي گردد.

 

بها دادن به رسم ورسوم تجملاتي

 • متاسفانه در اين روز ها که فشار اقتصادي شديدي بر روي خانوادها حاکم هست بهتر آن است که از گرفتن مراسمات تجملاتي پرهيز گردد که واقعاً کمر شکن هست براي يسري خانواده های آسيب پذير و قشر ضعيف جامعه.

 

پنهان کاري در وضعيت حال و گذشته

 • متاسفانه ديده شده که در خواستگاري بخاطر عدم صداقت که نمي خواهند جواب منفي بشنوند بعدها زوجه چيزهايي به گوششان مي خورد که باعث دلسردي وناراحتي وگاهي ... مانند مريضي هاي ناعلاج.

 

 

همه چیز درباره ابرا مهریه

مشکلات صیغه شدن بدون اجازه پدر

مجازات مخفیانه گوش دادن (استراق سمع)

نمونه های فریب در ازدواج

مشکلات ازدواج یک دختر 19 ساله با یک مرد 71 ساله

مزایای طلاق توافقی فوری

درباره ما

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام و درود خدمت دوستان عزیز در موسسه وزین وکیل تلفنی واقعا خوشحالم که سایت وکیل تلفنی راه اندازی شده، به عینه شاهد زحمات شبانه روزی شما هستیم وجه تمایز این موسسه با سایر موسسات کیفیت بالای مشاوره ها و ۲۴ ساعته بودنش هستش اینکه من ساعت ۳ شب میتونم تماس بگیرم و موضوع حقوقی خودم مطرح کنم و وکیل محترم با دلسوزی و برادرانه من راهنمایی کنه به دلیل مسائل شغلیم با وکلای زیادی سر وکار داشتم وکلای شما نگاهشون فرق میکنه. حالا امیدوارم که بهتر از گذشته باشین ان شا الله اپلیکیشن موبایل هم تهیه بشه تا بتونیم مطالب رو خیلی راحت تر روی گوشی خودمون داشته باشیم در رابطه با مطالب:مطالب فوق العاده کیفیت بالایی داره من کلمه به کلمه میخونم و استفاده میکنم واقعا جای تشکر و قدردانی داره از تیم تولید محتوا تشکر میکنم گه شبانه روز زحمت میکشین تا مطالب خوب وکاربردی برای مردم ارائه کنید سپاس از شما
ی است با وقوع عقد نکاح حقوقی به زوجین تعلق می گیرد و تکالیفی بر ایشان بار می شود. در این مطلب به حقوق مرد در دوران عقد می پردازیم (ماده ۱۱۰۲ قانون مدنی) در این خصوص قانون مدنی و قانون حمایت خانواده مواردی را مقرر و معین کرده است. البته ایرانیان غیر شیعه در احوال شخیصه از جمله امور مرتبط با طلاق و ازدواج آزاد می باشند و محاکم بر طبق مقررات مربوط به دین ایشان رای صادر می کنند آنچه در این سطور نوشته می شود مربوط به ایرانیان شیعه می باشد. یکی از تکالیف زن تمکین (عام و خاص) از شوهر است. بر طبق ماده ۱۱۱۴ قانون مدنی: «زن باید در منزلی که شوهرتعیین می کند سکنی نماید مگر آن که اختیار تعیین منزل به زن داده شده باشد.» اما این حق تمکین برای زوج (شوهر) استثنایی دارد و آن زمانی است که زن (زوجه) دوشیزه باشد یا بین زوجین نزدیکی واقع نشده باشد و بخواهد از حق حبس خود استفاده کند. ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی در مورد حق حبس مقرر کرده است: «زن می تواند تا مهر به او تسلیم نشده از ایفاء وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند مشروط بر اینکه مهر او حال باشد و این امتناع مسقط حق نفقه نخواهد بود.» به عبارت دیگر اگر بین زوجین نزدیکی واقع نشده باشد زن می تواند اعلام کند که تا وقتی که تمام مهر به او پرداخت نشده تمکین نمی کند البته به شرطی که بر طبق ماده ۱۰۸۶ قانون مدنی قبلا به اختیار خود به ایفای وظایف زناشویی اقدام نکرده باشد. تقسیط مهریه از سوی شوهر و حکم دادگاه در این مورد هم از موانع حق حبس نیست و علی رغم تقسیط مهریه زن می تواند اظهار کند تا زمانی که تمام مهر را دریافت نکرده است حاضر به تمکین نمی باشد. بنابراین دادخواست تمکین در دوران عقد برای مرد با چالش هایی روبروست و ممکن است چون عمل زناشویی بین زوجین انجام شده است زوجه در مقام دفاع در دادگاه خانواده به حق حبس استناد نماید که منجر به رد شدن دعوی تمکین خواهد شد. پر واضح است که اگر زن استناد به حق حبس نکند حکم عدم تمکین در دوران عقد که صحیح آن حکم الزام به تمکین زوجه است صادر خواهد شد. اما از حقوق مرد این است که اگر همسرش در دعوی تمکین استناد به حق حبس کند و دعوی او رد شود متعاقبا بتواند از دادگاه خانواده با دادن دادخواست ازدواج مجدد تقاضای ازدواج مجدد کند. نکته دیگر این که اگر زنی در دوران عقد یا غیر آن اقدام به تمکین عام کرده باشد و نه خاص، به این معنی که مدتی زندگی مشترک با شوهر داشته باشد دیگر نمی تواند بر حق حبس استناد نماید. به تعبیر دیگر اثبات تمکین عام زوجه موجب زائل شدن استناد به حق حبس خواهد بود. رای وحدت رویه ۶۳۳: «رأی وحدت رویه شماره ۶۳۳ دیوان عالی کشور در مورد ترک انفاق زوج ۱۴۷ نقل از شماره ۱۵۸۳۲-۱۳۷۸.۴.۱۷ روزنامه رسمی شماره ۲۰۳۴ – هـ ۱۳۷۸.۳.۳۱ [z] پرونده وحدت رویه ردیف: ۳۴.۷۷ هیأت عمومی حضرت آیت الله محمدی گیلانی ریاست محترم دیوان عالی کشور دامت برکاته با عرض سلام: احتراماًبه استحضار می رساند، در تاریخ ۷۷.۶.۱۷ آقای صادقی دادیار دادسرای دیوان عالی کشور طی شرحی به پیوست تصویر آراء صادره از شعب دوم و بیستم دادگاههای عمومی تهران و قم اعلام داشته که در استنباط از قانون در موارد مشابه از سوی دادگاههای مذکور آراء متفاوت صادر گردیده و تقاضای طرح موضوع را در هیأت عمومی دیوان عالی کشور به منظور رویه واحد نموده است. اینک جریان پرونده های مربوطه که مطالبه و ضمیمه گردیده گزارش و سپس اقدام به اظهار نظر می نماید : ۱ – به حکایت پرونده کلاسه ۱۳۲۴.۷۶.۲ شعبه دوم دادگاه عمومی تهران: در تاریخ ۷۶.۱۰.۲۰ دوشیزه هاله گلریز خاتمی بوسیله وکیلش شکایتی دایر به ترک انفاق علیه همسرش آقای چیت ساز مطرح و اعلام داشته طبق سند ازدواج ۳۷۲۲ – ۷۵.۷.۲۰ دفتر ۲۶۳ تهران به عقد وی درآمده و متعاقباًدرمقام مطالبه مهریه خود برآمده و تا وصول تمامی مهریه با اجازه حاصله از ماده ۱۰۸۵ قانون مدنیاز تمکین و ایفای وظایف زناشوئی خود داری نموده ولی شوهرش نه فقط از پرداخت مهریه امتناع کرده بلکه نفقه او را هم نپرداخته است اینک مستنداًبه ماده ۶۴۲ قانون مجازات اسلامی به اتهام ترک انفاق از شوهرش شکایت و تقاضای مجازات وی را دارد، دادگاه پس از رسیدگی بشرح دادنامه ۲۰۷- ۷۷.۲.۸ و با این استدلال که گرچه بموجب ماده ۱۰۸۵ قانون مدنیزوجه تا وصول مهریه مجاز به عدم تمکین و عدم ایفای وظایف زناشوئی است و استفاده از امتیاز مقرر در ماده مرقوم مانع استحقاق وی به مطالبه نفقه نیست لکن چون تعقیب زوج مستنکف از پرداخت نفقه منحصراًزمانی مصداق دارد که علیرغم تمکین زوجه، زوج از پرداخت نفقه خود داری نماید و در مانحن فیه گرچه عدم تمکین مستند به قانون است لکن علی ایحال تمکین محقق نگردیده تا موجبات تعقیب زوج فراهم گردد لذا با توجه به مراتب فوق و نظر به اصل برائت و مفاد اصل ۳۷ قانون اساسی متهم را قابل تعقیب ندانسته و حکم بر برائت وی از مسئولیت کیفری صادر و شاکیه را هدایت کرده است تا نسبت به طرح دعوی حقوقی در مورد مطالبه نفقه اقدام نماید. با تجدید نظر خواهی وکیل شاکیه از رأی صادره، شعبه ۲۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران با توجه به بند ۵ ماده ۱۹ قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب چون حداکثر مجازات قانونی بزه ترک انفاق کمتر از شش ماه حبس و رأی صادره قطعی و غیر قابل تجدید نظر بوده لذا قرار رد تجدید نظر خواهی را صادر و قرار صادره را نیز قطعی اعلام کرده است. ۲ – به حکایت پرونده کلاسه ۱۷۸۰.۷۶.۲۰ شعبه بیستم دادگاه عمومی قم: در تاریخ ۷۶.۱۱.۲۰ بانو فریبا فردوسی شکایتی بعنوان ترک انفاق علیه شوهرش علی میرزا فردوسی مطرح نموده و درتحقیقاتی که از طرفین بعمل آمده زوجه اظهار داشته من می گویم شوهرم مهریه ام را طبق عقد نامه رسمی اداء کند تا با او عروسی کنم ولی ایشان می گوید ندارم و ضمناًنامبرده هیچگونه نفقه ای هم بمن پرداخت نکرده تقاضای مجازات وی را به دلیل ترک انفاق دارم. زوج اظهار داشته حدود ۳۶ ماه است که عقد ازدواج شرعی قانونی منعقد شده در این مدت همسرم در خانه پدرش بوده و عروسسی نکرده ایم فعلاً توان پرداخت نقدی مهریه را ندارم وقبول دارم که تاکنون نفقه ای به زوجه ام نداده ام، دادگاه پس از رسیدگی به موجب دادنامه شماره ۲۰۰۶- ۷۶.۱۲.۶ با توجه به تحقیقات انجام شده و احراز رابطه زوجیت و اینکه زوجه حاضر به تمکین می باشد و تقاضای پرداخت مهریه را جهت تمکین خاص نموده و با توجه به ماده ۱۰۸۵ قانون مدنیو نظربه اقرار صریح متهم مبنی بر اینکه قبول دارد که تاکنون نفقه ای به زوجه اش پرداخت نکرده فلذا با احراز بزهکاری وی مستنداًبه ماده ۶۴۲ قانون مجازات اسلامی متهم نامبرده را به تحمل سه ماه و یک روز حبس محکوم و رأی صادره را حضوری و مستنداًبه ماده ۷ و بند ۵ ماده ۱۹ قانون تشکیل دادگاههای عمومی وانقلاب قطعی اعلام کرده است. اینک با توجه به مراتب فوق بشرح آتی نظریه معروض می گردد.
سلام و عرض ادب و احترام خدمت وکلای با دانش و تیم مدیریتی محترم موسسه وکیل تلفنی . بنده به همراه سایر دوستان چندین وقته که هر روز از مطالب جالب و متنوع و مفید سایت شما استاده میکنیم و البته اگر هر موردی نیز پیش بیاد با ثبت درخواست خودمون با وکلای محترم موسسه وکیل تلفنی ارتباط برقرار میکنیم . تشکر از همراهی و دلگرمی شما عزیزان .
وفق ماده 1106 قانون مدنی پرداخت نفقه زوجه دائمه بر عهده زوج می باشد لذا با جاری شدن صیغه عقد و ایجاد محرمیت بین زوجین تعهدات و تکالیفی نسبت به هم پیدا می شود در بین زن و مرد. لذا وفق قانون تا زمانی که مرد مهریه را کامل نپردازد زن می تواند از انجام وظایف زناشویی( عام و خاص) تمکین نکند و حق حبس دارد . و اگر زن با رضایت خود رابطه جنسی داشته باشد حق حبس اون زائل می گردد. لذا بلاتکلیف یهای دوران عقد ناشی از عوامل متعددی می تواند باشد مثل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... لذا پیشنهاد میگردد که بدون توجه به حرف سایرین دوران شیرین نامزدی رو به خوبی و در کنار هم سپری نمایند و تلاش کنند دو طرف برای اماده کردن یک زندگی جدید و پذیرش مسولیتهای متفاوت در این مسیر چرا که باید مادر بودن و پدر بودن را تجربه نمایند.
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان موسسه وکیل تلفنی کار بسیار ارزشمندی را در دوران بیماری انجام دادن و سبب صرفه جویی در هزینه ها و وقت مردم شدن ونیاز به مراجعه حضوری رو به حداقل رساندند،پیشنهادمیکنم مردم حتما از این حرکت خیروخوب استفاده کنندوبه وکلای مجرب موسسه مراجعه کنند باتشکر
سلام و خسته نباشید خدمت همکاران خوش برخورد وکیل تلفنی. در مورد نفقه دوران عقد برای یکی از دوستانم مشکلاتی پیش آمده بود و من دوست داشتم بهش کمک کنم. امروز که با موسسه شما آشنا شدم، تماس گرفتم تا تمام موارد قانونی و حی و حقوق و تکالیف دوستم را از یک متخصص و مشاور حقوقی جویا شوم و بتوانم او را راهنمایی کنم چون الان خودش در شرایط روحی مناسبی نیست. خواستم از این طریق از مشاورین خوب و حرفه ای شگا که بسیار برخورد دوستانه ای دارند تشکر و قدردانی داشته باشم. در ضمن سرعت مشاوره در وکیل تلفنی انصافا شعار نیست و واقعا در تایم کوتاهی با من تماس گرفتند.
با سلام، عرض ادب و خسته نباشید خدمت همه ی بزرگواران، از آنجائیکه دنیای علم حقوق، دنیای پیچیده و گسترده ایست و با  تغییر شیوه ی زندگی مردم و آداب و رسوم آنان و بروز اختلافات و تعارضات بین آنان نیز، این گستردگی و پیچیدگی وسیع تر میشود، لذا به نظر می رسد آشنایی با همه ی گرایش ها و نکات و جزئیات این رشته برای یک نفرمقدور نباشد، از طرفی دیگر با وجود مشکلات بوجود آمده توسط بیماری کرونا و وضعیت نه چندان مناسب اقتصادی مردم و جهت صرفه جویی در زمان و هزینه، بهتر است با بهره گیری از وکلای متخصص و مجرب موسسه وکیل تلفنی که هرکدام از این عزیزان در رشته ی خاصی تخصص دارند، از مشاوره و راهنمایی آنان جهت انجام و حل هرچه بهتر اختلافات و تنش های زندگی مدرن و امروزی بهره جست. امید است در این راه ارزشی و مقدس همگی پیروز و سعادتمند باشند و قدمی هرچند کوچک در بازگرداندن آرامش به زندگی مردم عزیز ایران بردارند. ارادتمند شما:سحر نیک پور
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی اجرای تعهد بین زن و مرد، هریک از زن ومرد در زندگی تعهداتی که دارند باید انجام دهند؛ به طور مثال، اگر زن تمکین از مرد و مرد هم بر آورده کردن نیاز های زندگی برگردن اوست و اگر یکی از این ها کوتاهی کند، طرف مقابل می تواند تمکین نکند؛ مثلا، اگر مرد احتیاجات زندگی را فراهم نکند، زن می تواند، تمکین نکند و مهریه خود را به اجرا بگذارد.اینجانب فریبرز ذوالفقاری اماده مشاوره تکمیلی هستم
سلام خسته نباشید من دوماهه که نامزد کردم نامزدم اصلا بهم سر نمیزنه خرج نمیده حتی وقتی من بهش زنگ میزنم همش منو میپیچونه چجوری میتونم با وکلا متخصص در زمینه خانواده موسسه وکیل تلفنی مشاوره تلفنی داشته باشم؟

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی