موسسه وکیل تلفنی

 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • بهرام چهرازی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۶:۴۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۷
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۵:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۵
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی به سربازان نظام وظیفه

مشاوره حقوقی به سربازان نظام وظیفه 

 

سربازانی که طبق قانون مشمول خدمت سربازی شده اند باید تا حدودی با قوانین آن آشنایی داشته باشند.  رفتن به سربازی، شرایط خاص خود را دارد که اصلی ترین شرط آن، رسیدن پسران به سن قانونی خدمت نظام وظیفه یعنی همان هیجده سال است. سربازان نظام وظیفه به دنبال راهی برای رهایی از خدمت سربازی بوده و از شرایطی مانند تحصیل، بیماری و یا کفالت، استفاده کرده تا بطور دائم یا موقت، از رفتن به سربازی معاف شوند. اما آیا معافیت از سربازی و خرید خدمت سربازی آسان است یا پروسه ای طولانی و پیچیده دارد؟ برای اطلاع بیشتر در مورد شرایط معافیت و یا خرید خدمت سربازی با ما همراه باشید.علاوه بر خرید خدمت سربازی که جزو موضوعات مهم و اساسی برای مشمولین به شمار می رود، مواردی مانند مقررات مربوط به سربازان فراری و مجازاتی که در قانون برای آنها تعریف شده است، در مشاوره حقوقی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

قانون جمهوری اسلامی، پسران را از سن 18 سالگی مکلف به حضور در خدمت سربازی کرده است. این کار برای تکمیل کادر نیروهای مسلح و ارگان های امنیتی ضروری بوده و چشم پوشی از آن غیرممکن است. اهمیت این موضوع به حدی است که آقایان بدون داشتن کارت پایان خدمت، امکان اشتغال در هیچ شغل دولتی و یا کسب مجوز برای راه اندازی یک شغل آزاد را ندارند. اما در شرایطی، افراد از شرکت در دوره های نظام وظیفه معاف خواهند بود و یا حتی می توانند در صورت تمکن مالی، اقدام به خرید خدمت سربازی کنند. پیگیری مسائل مربوط به معافیت، با تبحر و کاردانی وکلای متخصص در این حوزه، در مدت زمان کمی انجام می شود. لذا توصیه می شود از راهنمایی کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی وکیل تلفنی استفاده کنید. ما در موسسه خود، با مشاوره حقوقی تلفنی  به شما در پیگیری پرونده های نظام وظیفه و معافیت کمک می کنیم.

 

 

مشاوره حقوقی سربازی نظام وظیفه در ارتباط با چه موضوعاتی ارائه می شود؟

دغدعه بسیاری از افراد با رسیدن به سن قانونی سربازی، نحوه طی کردن دوران خدمت مقدس نظام وظیفه است. در قانون ایران، رفتن به خدمت سربازی صرفا برای آقایان در نظر گرفته شده است و خانم ها نیازی به گذراندن چنین دوره ای ندارند. موضوعاتی که ارتباط به سربازی نظام وظیفه دارند، گسترده هستند اما در زمان دریافت مشاوره حقوقی، به تمامی سوالات متقاضیان در این حوزه به صورت تخصصی پاسخ داده می شود. برخی از موضوعاتی که در مشاوره حقوقی خدمت نظام وظیفه، ببشتر مورد سوال از طرف مشمولین قرار می گیرد، عبارتند از:

 

 • مدت زمان دوران خدمت سربازی
 • انواع معافیت از خدمت
 • شرایط مربوط به کسری خدمت
 • مقررات مربوط به فرار سربازان از خدمت
 • مجازات تعیین شده در قانون برای سربازان فراری
 • شرایط خرید خدمت سربازی
 • و ...

 

 

 
 

مدت زمان دوران خدمت سربازی

مدت زمانی که مشمولان خدمت نظام وظیفه باید طی کنند، جزو سوالات پرتکرار آنها به شمار می رود و همواره با این سوال مواجه می شوند که چه مدت زمانی را باید به عنوان خدمت سربازی طی کنند. طول دوران خدمت نظام وظیفه در طی چند سال اخیر تغییراتی داشته است و در این صورت بازه زمانی آن از آنچه که قانون عنوان نموده است که نیز کمتر شده است.

 

در حال حاضر، مدت زمان سربازی در ایران، 2 سال یا همان 24 ماه است. علی الاصول مشمولان باید به مدت 2 سال تمام، دوران خدمت سربازی را طی کنند. البته که در این زمینه شرایط کم شدن طول دوران خدمت نیز مطرح می شود که بسته به شرایط خود مشمول دارد.

 

 

روش های معافیت از نظام وظیفه

ستاد نیروهای مسلح، شرایط و ضوابطی را برای معافیت سربازی افراد در نظر گرفته است. معافیت های سربازی به صورت دائم و موقت می باشند. معافیت های موقت بیشتر شامل بیماری، تصادف و یا تحصیل می شوند. فرد موظف است پس از پایان دوره نقاهت بیماری یا پایان دوره تحصیل، خود را به نظام وظیفه معرفی کند. معافیت بنیاد ملی نخبگان، معافیت ایثارگری، معافیت تحصیلی، معافیت پزشکی، معافیت بخشودگی سنی، معافیت مربوط به پروژه های کسری خدمت، معافیت کفالت و معافیت موارد خاص، از جمله معافیت های سربازی محسوب می شوند.

 

معافیت پزشکی یکی از رایج ترین معافیت ها در بین مشمولان خدمت سربازی بوده و به دلیل وجود هرگونه مشکل در روح و جسم سرباز، شامل حال او می شود. معاینه افراد توسط پزشک معتمد سازمان نظام وظیفه انجام شده و گاهی شامل معافیت دائم نمی شود. در این صورت، ممکن است فرد در شرایطی صرفا از رزم معاف شود و حضور او در خدمت سربازی اجباری باشد. اگر در معاینات پزشکی، تشخیص بر این باشد که فرد دچار نقص عضو  شده و یا یک بیماری خاص دارد، اما قادر به انجام فعالیت های روزمره است، بنابه شرایط، از رزم معاف شده ولی به خدمت اعزام می شود.

 

اگر فرد دارای یک بیماری خاص باشد و پس از گذشت مدتی، بیماری بهبود یابد، فرد مذکور پس از گذراندن دوره استراحت، باید به خدمت بازگردد. البته این مدت برای او غیبت از خدمت محسوب نمی شود. در نهایت، در شرایطی که فرد دارای بیماری های دائم و نقص عضو اساسی مانند بینایی کم و یا مشکلات حاد روحی باشد، به طور دائم از سربازی معاف می شود.

 

معافیت تحصیلی به گونه ای است که فرد پس از اخذ مدرک دیپلم در 18 سالگی، تا یک سال فرصت دارد تا خود را به نظام وظیفه معرفی کند. حال اگر اقدام به تحصیل در دانشگاه نماید، باید با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل، معافیت موقت بگیرد. البته طولانی کردن دوره های مختلف تحصیلی، باعث طولانی شدن معافیت موقت نمی شود. سازمان نظام وظیفه به افراد فرصت می دهد تا در بازه زمانی 2/5 سال برای کاردانی، 5 سال برای کارشناسی پیوسته و هر مقطع دیگر، تحصیل خود را به پایان رسانده و خود را به نظام وظیفه معرفی کنند.

 

معافیت کفالت سربازی نیز مشمول کسانی می شود که سرپرست خانواده بوده( در صورت فوت پدر) ، یا پدر و مادر پیر و ناتوان دارند و یا سرپرست خواهر و برادر خود( برادر زیر 18 سال) هستند.

علاوه بر این، معافیت ایثارگری مخصوص افرادی است که والدین ایثارگر، جانباز و یا آزاده دارند.

 

همچنین، معافیت طلاق والدین، کفالت پدر، کفالت سه خواهر و بخشودگی سنی( در سن 50 سالگی) از جمله معافیت ها از خدمت سربازی است.

برای اطلاع بیشتر از شرایط معافیت از خدمت سربازی، از طریق مشاوره حقوقی  با ما در ارتباط باشید. کارشناسان حقوقی ما، شما را از تمامی شرایط و مدارک لازم برای معافیت سربازی آگاه می کنند.

 

 

 

 

buying military service for people abroad

 

 

مشاوره حقوقی شرایط کسری خدمت سربازی

از دیگر سوالات متقاضیان که در مشاوره حقوقی مربوط به نظام وظیفه مطرح می شود، بحث شرایط کسری خدمت است. کسری خدمت سربازی به معنای معافیت کامل از خدمت نظام وظیفه نیست و در صورتی که مشمول شرایط قانونی داشته باشد، می تواند طول دوران خدمت خود را کاهش داده و کمتر از 24 ماه خدمت نماید.

 

برای اطلاع از آخرین جزئیات شرایط مربوط به کسری خدمت، از مشاوره حقوقی وکیل تلفنی که با شرایط مناسب ارائه می شود، بهره مند شوید. امکان ارائه مشاوره حقوقی به صورت دائم و شبانه روز در خصوص مسائل خدمت نظام وظیفه و سایر موضوعات در این زمینه وجود دارد.

 

 

تاثیر میزان تحصیلات بر محل خدمت سربازی

میزان تحصیلات بر تعیین محل خدمت سربازی تاثیر خواهد داشت. سازمان نظام وظیفه از سربازان تحصیلکرده در مراکز اداری و شرکت های تحقیقاتی و دانش بنیان استفاده کرده و آنها را به مناطق دور اعزام نمی کند. به این ترتیب، از تحصیلات سربازان، در راستای ارتقای علم و امنیت نیروهای مسلح استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

حق الوکاله وکیل برای معافیت از خدمت سربازی

حق الوکاله وکیل به شرایط معافیت و مدت معافیت بستگی دارد. برای اطلاع از حق الوکاله وکیل برای معافیت از خدمت سربازی با مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان  موسسه حقوقی وکیل تلفنی در ارتباط باشید. شما می توانید کارهای مربوط به معافیت خود از خدمت سربازی را، به ما بسپارید.

 

 

آیا می توان خدمت سربازی را خرید؟

دولت در سال 94 قانونی مبنی بر جریمه غیبت خدمت سربازی وضع کرد که براساس آن، تمامی افرادی که بیش از 8 سال در خدمت غیبت داشتند، می توانستند با پرداخت جریمه نقدی، کارت پایان خدمت دریافت کنند. اما ستاد کل نیروهای مسلح به دلیل تعداد کم سربازان، این طرح را از ابتدای سال 98 متوقف کرد و هم اکنون هیچ طرحی با عنوان خرید خدمت سربازی وجود ندارد. تنها طرحی که برای خرید خدمت سربازی وجود دارد، مخصوص افرادیست که در خارج از کشور اقامت دارند و پنج سال از غیبت آنها در خدمت سربازی گذشته است. این افراد می توانند برای ورود به ایران با پرداخت مبلغی، کارت پایان خدمت دریافت کنند.

 

 

آیا خدمت سربازی جز سابقه بیمه محاسبه می شود؟

بیمه سربازی در انتهای خدمت، جزء سوابق بیمه بازنشستگی فرد محسوب می شود. همچنین، این دوره به عنوان سوابق کاری نیز ثبت می شود و همین امر، انگیزه ای برای گذراندن این دوره است. البته، بیمه سربازی باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد. در طول دوره ی خدمت نیز، تمامی سربازان می توانند از دفترچه ی نیروهای مسلح که در اختیارشان قرار گرفته استفاده کرده و از خدمات سازمان های درمانی بهره مند شوند

 

 

 

همه چیز در مورد دور کاری

تبعات یک شغل سخت و زیانبار

مشاوره حقوقی در امور اداری و دولتی 

خرید خدمت سربازی 

مشاوره حقوقی به جانبازان جنگ تحمیلی 

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام خسته نباشید کم شدن خدمت سربازی 3ماه از کی اجرا میشود
سلام بنده 30بهمن 98واردغیبت شدم،ودلیل غیبتم سرپرستی پدرم بوده.پدرم 2ماه بعدش فوت کرد.استشهادمحلی دارم ومدرک پزشکی که سرپرست پدربودم.والانم مراقب مادرم هستم ازکمیته امداددرخواست کفالت دادم،ولی نظام وظیفه توجیه غیبتم روردکردن.آیاراهی هست اعتراض کنم به رای نظام وظیفه.چون تمام مدارک پزشکی پدرم رودارم ک سرطان داشتن ومن مراقب ایشان بودم
سلام وکلای موسسه وکیل تلفنی با استفاده از امکانات حقوقی تا آنجا که قانون اجازه دهد در مورد خدمت سربازی و معافیت های قانونی مقرر می توانند به شما مشاوره بدهند
با سلام اطلاعات بسیار مهم و کاربردی در مورد خدمت سربازی خوندم ممنون ار مجموعه مجرب وکیل تلفنی
بسیار عالی چه قدر خوبه که در تمام زمینه ها مشاوره ارائه میدین طراحی ها و محتواتونم بسیااااار عالیه خسته نباشید به تیم تولید محتوا
سلام ودرود. سربازی و مراحل ان ، کفالت و موضوعاتی از این قبیل همواره ذهن بسیاری از جوانان را به خود مشغول کرده است جهت طرح این دغدغه ها و سوالات خود می توانید با موسسه وکیل تلفنی تماس بگیرید و از مشاوره حقوقی بهره مند شوید.
سلام و عرض ادب جهت مشاوره برای کفالت با مشاورین موسسه تماس گرفتم و خیلی سریع با من‌ تماس گرفتند و به دقت به تمام سوالات من جواب دادند. خواستم از این طریق از تیم جوان و با انگیزه وکیل تلفنی و همینطور جناب آقای توکلی تشکر کنم.
بسیار عالی
با سلام خدمت همه کاربران عزیز.سربازی و خدمت نظام وظیفه از سوالات پرشماری است که همیشه در لیست سوالات و مراجعات مشاوره جو یان بوده است و در این خصوص باید عرض کنم که در حال حاضر به خاطر کمبود سرباز این قانون ملغی شده است.نکته دیگر اینکه فردی که می داند با فرستادن دفترچه به سرعت از خدمت فراری می شود بهتر این است که دفترچه را کلا پر نکند تا اینکه دفترچه پر کند و خدمت برود و بعد رهایش کند چرا که در اینصورت ممکن به مجرد داشتن یک مشکل حقوقی تجت تعقیب قرار بگیرد و تبعات فراری شدن هم سخت تر از این است که دفترچه را دیر پر کنند. البته در هر چه دزر پر کردن دفترچه آمادگی خدمت و چه فراری شدن از خدمت هر دو تبعاتی دارد ولی در فرض دیر فرستادن دفترچه خدمت ممکن است فرد مشمول عفو مقام رهبری قرار بگیرد و بخشیده شود ولی در فرار این گونه نیست.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه وکیل تلفنی کد ۲۰۵۵۴
سلام. پدر و مادر من طلاق گرفتن از هم و اصلا هم غیبت ندارم و پیش مادرم هم زندگی میکنم و مادرم هم از کارافتادست و تک فرزند هم هستم. با یکی از وکلاتون صحبت کردم بهم گفتند سریعتر مدارک رو حاضر کنم که ایشون کارهای معافیت و کفالت من رو انجام بدن. ممنون از وکیل بامهارت و باسوادتون. ممنون که هستید
بسیار خوب
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران معزز در خصوص فرآيند خدمت مقدس سربازي ميان مردان در كشور عزيزمون چالش ها و دلواپسي هايي وجود دارد كه با مطرح كردن سوالات خودتون با مجموعه وكيل تل مي توانيد پاسخ نگراني هاي خود را پيدا كنيد موفق و سربلند باشيد در پناه حق
سلام بنده متولد ۱۳۷۵هستم و ۷سال سرباز فراریم ایا امکان خرید خدمت هست
سلام بنده متولد ۱۳۷۵هستم و ۷سال سرباز فراریم ایا امکان خرید خدمت هست
سلام من دنبال معافیت می گردم الان چه معافیت پزشکی چه سالم مدارکشو دارم فقط می خوام یکی کارم راه بنداز اگر خودت یا سراغرداری زن گ بزن 09027115149
سلام واحترام بنده الان کفیل مادرم هستم اما با توجه به غیبت 1 ساله خود اجازه معافیت بهم نمیدن.برای ان یک سال هم مدارکی دارم که بع دلایلی تایید نمیکنن.نیاز به وکیلی دارم گه این قضیه رو حل کنه.ممنونم

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی