موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی کفالت

مشاوره حقوقی کفالت

کفالت از  نظر  حقوقی در زمره ی عقود دو طرفه قرار دارد. کسی که در این عقد متعهد می شود را کفیل، شخص ثالث که کفالت آن برعهده گرفته شده است را مکفول، چیزی که ضمانت برای آن انجام می شود مکفول عنه و طرفی که امضا می کند مکفول له گویند.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

مشاوره حقوقی کفالت از نظر حقوقی در زمره ی عقود دو طرفه قرار دارد.

 کسی که در این عقد متعهد می شود را کفیل، شخص ثالث که  در مشاوره حقوقی کفالت آن برعهده گرفته شده است را مکفول، کسی که ضمانت برای آن انجام می شود مکفول عنه یا مکفول و طرفی که امضا می کند مکفول له گویند.

به موجب عقد کفالت کفیل متعهد می شود تا در زمانی که لازم به احضار مکفول بود، او حاضر شود.

 

tutelage legal advice

مشاوره حقوقی کفالت

 

اصل توضیح درباره ی این عقد و نوع آن در قانون مدنی گفته شده است و بعد از آن در قانون آیین دادرسی کیفری، اکنون این عقد بیشتر در حوزه ی کیفری مورد استفاده است، برای مشاوره حقوقی کفالت متهم و ... .

در قراردادی که فرد کفیل می شود، در واقع متعهد می شود تا فرد مکفول را حاضر کند در زبان ساده تر ضامن فردی شدن را کفیل شدن گویند.

برای مثال در صورت حقوقی مشورت حقوقی با وکیل کفالت، فرد الف جنسی را می خرد و فرد ب که فروشنده است می گوید من تو را نمی شناسم و مطمئن نیستم که پول را در موعد پرداخت کنی فرد الف برای اثبات خود فرد پ را که سرشناس و مطمئن است میاورد تا ضمانت او را بکند.

از لحاظ کیفری برای متهم قرار مشاوره حقوقی کفالت صادر می کنند، در این جا از متهم می خواهند تا برای خود کفیلی بیاورد و ضمانت کند که متهم در زمان معلوم شده حاضر می شود، در امور کیفری وجه التزام در مشاوره حقوقی کفالت نیز مشخص می شود.

 

 اگر متهم یا فرد بدهکار به گفته ی خود عمل نکند چه اتفاقی برای کفیل می افتد

 در اینجا باید گفت در صورتی که متهم در زمان مقرر در دادگاه حضور پیدا نکند کفیل او مجبور به پرداخت وجه التزامی است که در برگه ی قرارداد راهکار حقوقی کفالت نوشته شده است، مانند همین امر برای بدهکار نیز است اگر بدهکار حاضر به پرداخت نشود کسی ضمانت اورا کرده یا به عبارتی کفیل او شده است باید وجه را بپردازد. بنابراین شخص کفیل باید بدهی و وجه التزام را بپردازد یا متهم و بدهکار را حاضر کند، اعتبار کفیل باید توسط دادگاه تایید شود.

 

برای اخذ گواهی کفالت چه شرایطی باید وجود داشته باشد؟

 

پرسش: کفیل چه کسی می تواند باشد؟

 

پاسخ:  نمی توان برای امر مشاوره حقوقی کفالت هر فردی را آورد و گفت او کفیل است، برای تعیین کفیل، فرد باید اعتبار سنجی شود و این تشخیص اعتبار به تشخیص مقام قضایی است.

برای اخذ گواهی مشاوره حقوقی کفالت ابتدا فردی که می خواهد کفیل شود از او فیش حقوقی یا سند زمین و املاک او را درخواست می کنند، شخص یک اعتبار کافی در بین افراد باید دارا باشد و توانایی پرداخت وجه التزام در صورت حاضر نشدن مکفول را داشته باشد.

 قاضی می تواند اعتبار کفیل را از ضابطین درخواست کند، ملائت فرد کفیل باید توسط دادگاه تایید گردد. (ملائت به معنی توانایی فرد است، توانایی مالی و توانایی کفیل شدن)

 

قرارداد کفالت به چه صورتی است؟

 

tutelage

قرارداد کفالت

 

عقد مشاوره حقوقی کفالت به دو صورت بسته می شود:

 

 • یکی با رضایت شخص مکفول: در صورت اول و هنگامی که مکفول آگاه است و رضایت دارد که فرد مثلا الف کفیل او شود اگر در دادگاه احضار شود و حضور پیدا نکند، کفیل مجبور به پرداخت وجه می شود و بعد از آن مکفول باید بدهی کفیل را به او بدهد.

 • دیگری بدون اذن مکفول: در صورت دیگر که مکفول رضایت ندارد و اصلا آگاه نیست و اگر حاضر نشود در صورت پرداخت وجه التزام توسط کفیل چون رابطه ای بین آن ها وجود نداشته است مکفول ملزم به پرداخت به کفیل نیست.

 

کفالت از حیث زمان به سه دسته تقسیم می شود:

 

 • کفالت مطلق: در نوع اول که کفیل شدن مطلق است، کفیل تعهد می کند که هر زمان مکفول له که می تواند دادگاه یا طلبکار باشد، درخواست کرد مکفول حاضر شود.

 

 • کفالت موقت: در مشاوره حقوقی کفالت موقت مثل کفالت مطلق است اما برای آن تاریخی تعیین کرده اند، مثلا طی 3 ماه تعیین شده هر زمان که مکفول له خواستار شد کفیل باید مکفول را حاضر کند.

 

 • کفالت موجل: در نوع سوم یعنی مشاوره حقوقی کفالت موجل یک زمان خاص مشخص می شود سر موعد موجل باید مکفول توسط کفیل حاضر شود. در قرارداد می توان مکانی که مکفول باید در آن حاضر شود را مشخص کرد.

   

 مبلغ کفالت بر چه اساسی تعیین خواهد شد؟

می توان مبلغ کفالت را بر اساس حالت های زیر تعیین نمود، با ما همراه باشید تا هر کدام از این موارد را توضیح دهیم: 

 

 هزینه نگارش دادخواست به خواسته کفالت:

تعرفه ی برگه های دادخواست 20 هزار تومان است، برای نگارش دادخواست و دیگر اموری که به وکیل نیاز است، طبق تعرفه های مشخص شده حق الزحمه تنظیم دادخواست حداکثر 50 میلیون ریال است. طرفین می توانند با توافق هم قیمتی را مشخص کنند.

 

نمونه دادخواست کفالت

دادخواست سرپرستی و کفالت

 

 

 چه مواردی عقد کفالت را باطل می کند؟

 

 • طلب داده شود.

 • طلبکار طلب خود را ببخشد.

 • بدهکار فوت کند.

 • کفیل مکفول را حاضر نماید.

 • طلبکار کفیل را آزاد کند از حاضرکردن مکفول.

 

ارتباط بین گواهی کفالت و معافیت سربازی

پرسش: در برخی موارد شنیده شده است که فرد چون کفیل بوده از خدمت سربازی معاف شده است، ارتباط بین مشاوره حقوقی کفالت و سربازی چیست؟

 

پاسخ: در قانون خدمت وظیفه ی عمومی درباره ی آن صحبت شده است. اگر پدری به سن 70 سال تمام رسیده باشد و نیاز به فردی برای مراقبت داشته باشد پسر او می تواند کفیل پدر خود شود و از سربازی معاف می شود، اگر پدر کمتر از 70 سال سن دارد اما بیمار و ناتوان شده است با تشخیص شورای پزشکی وظیفه ی عمومی پسر می تواند کفیل پدر خود شود، در تمام شرایط پسر باید تنها فرد ذکور یا بزرگترین باشد تا بتواند کفیل شود. (البته لازم به ذکر است که این قانون سالانه دستخوش تغییر می گردد).

 

 نکات افتراقی بین کفالت و سرپرستی؟

برای تعریف سرپرستی و مشاوره حقوقی کفالت باید گفت هر دوی این موارد به یک امر اشاره دارند برای مثال فردی که می خواهد امور پدر یا مادر ناتوان خود را انجام دهد می تواند درخواست کفیل شدن و یا سرپرستی بکند.

تفاوت این دو در این است که فردی که کفیل می شود می تواند در امور مالی نیز دخالت کند اما فردی که سرپرست می شود لزوما توانایی دخالت در امور مالی و ... را ندارد.

 هر دو، کفیل یا سرپرست باید از فردی که تقاضای کفالت یا سرپرستی او را داشتند نگه داری کنند و به امور او رسیدگی کنند.

در کفیل شدن، فرد می تواند مال یا زمینی را بخرد و بفروشد ولی کسی که سرپرستی را به عهده گرفته است شرایطی باید باشد تا بتواند در امور مالی نیز دخالت کند.

 

رزرو مشاوره فوری با وکیل

 

حق الوکاله وکیل برای وکالت در اخذ گواهی کفالت

حق الوکاله در امور مشاوره حقوقی تلفنی کفالت بستگی به کاری که وکیل انجام می دهد، دارد و طرفین می توانند روی وجهی مناسب با یکدیگر توافق کنند.

البته تعرفه هایی برای امر وکالت نیز تعیین شده است که افراد با توافق می توانند قیمتی بالاتر یا پایین تر مشخص کنند. حق الزحمه ی وکلا در مشاوره به ازای هر ساعت حداقل 500 هزار ریال و حداکثر 5 میلیون ریال است.

مزایای مشاوره حقوقی آنلاین قبل از اقدام به دادخواست کفالت و دریافت مشاوره حقوقی از قویترین وکیل اخذ وکالت

برای رسیدگی به هر امر حقوقی و طرح دعوایی لازمه ی آن مشورت با فردی آگاه و متخصص در امور است. قبل از اقدام کردن برای دادخواست بهتر است با وکیل یا مشاوری مشورت کنید و بهترین شیوه ی تقدیم دادخواست را متوجه شوید.

در مشاوره های حقوقی آنلاین و تلفنی شما می توانید قوی ترین و بهترین وکلا در امور مشاوره حقوقی کفالت است صحبت کنید و از تمام مراحل از اخذ تا ابطال قرارداد آگاه شوید و از این وکلا در تنظیم دادخواست و ... مشورت بگیرید تا کار ها به بهترین شیوه انجام گیرد.

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام واحترام عقد کفالت از جمله ضمانات در فقه شمرده ودر مورد آن مباحث مفصلی توسط فقیهان طرح شده است.کفالت یک وثیقه شخصی است وتعیین وجه الکفاله آن را به یک توثیق عینی مثل رهن تبدیل نمی کند.برای آگاهی از بررسی آکادمیک راجع به عقود توثیقی رجوع کنید به مقاله مبانی توثیق در نظریه عمومی توثیق در حقوق قراردادها اثر دکترمحمد ابراهیم داودآبادی فراهانی
با عرض سلام و ادب و احترام مطلب مطروحه در بسیاری پرونده های قضایی به خصوص پرونده های کیفری به چشم می خورد . متاسفانه اطلاعات حقوقی افراد جامعه در این زمینه اندک و محدود می باشد لذا درج مطالبی از این دست که بسیار کاربردی هستند و جنبه عملی زیادی دارند می تواند گام مؤثری در راستای ارتقای آگاهی و دانش حقوقی جامعه مان باشد . با تشکر
با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی، خدمات آنلاین موسسه وکیل تلفنی در شرایط بیماری کرونا و ترافیک سنگین باعث حذف هزینه های غیر ضروری و افرایش راندمان کاری هم برای مشاور حقوقی هم برای کاربر می‌گردد، همچنین هزینه بسیار مناسب و تعرفه مربوطه به نفع کاربر بوده و می‌توان با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز از خدمات موسسه بهرمند گردید. اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم. با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل محترم
کفالت و ضمانت از جمله عقودی هستند که به دلیل مهم و حساس بودن نیاز به آشنایی کامل و تخصص در اون هست که موسسه وکیل تلفنی امکان مشاوره در دسترس و ارزان رو برای اشخاص در این خصوص فراهم کرده
سلام.سایت وکیل تلفنی را دوست دارم چراکه بهترین خدمات حقوقی رو با وکلایی مهربان و دلسوز و پرانرژی ارائه میدهید.من بعد از اولین مشاوره حقوقی تلفنی دیگه اعتماد کامل به دست آوردم. از شانس خوب من هم یک وکیل با حوصله و پرتوان و پر از انرژی مثبت به من وصل شد و این یعنی مشت نمونه خروار است. پس با صحبت با این وکیل بزرگوار تا اخر ماجرارو خوندم که چه سایت خوب و به روز و نامبروانی دارید.
با سلام مقاله حاضر کمک بسیار شایانی به کاربران می نماید که در اینجا نقش بی بدیل مجموعه وکیل تلفنی بسیار مفید می باشد .در خیلی از موارد به دلیل شرایط خاص شخص مانند کهولت سن وقادر نبودن شخص به انجام کارهای شخصی می توان با ارایه دادخواستی کفالت فرد مورد نظر را از دادگاه خواست البته معمولا این موضوع به به بستگان درجه ۱ فرد همانند فرزندان اعطا می شود لذا مشاوره درست توسط وکیل دادگستری جهت تنظیم دادخواست کمک بسیار شایانی در این موضوع می کند ایتجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۱۴ اماده مشاوره در این خصوص هستم
سلام با توجه به وضعیت بیماری واین موسسه کار بسیار خوبی انجام دادن ک بدون مراجعه به بیرون نیازهای حقوقی مارا با بهترین مشاوران خودرفع کردن.بسیار ممنون از خدمات ارزندتان
با سلام مقاله حاضر کمک بسیار شایانی به کاربران می نماید که در اینجا نقش بی بدیل مجموعه وکیل تلفنی بسیار مفید می باشد .در خیلی از موارد به دلیل شرایط خاص شخص مانند کهولت سن وقادر نبودن شخص به انجام کارهای شخصی می توان با ارایه دادخواستی کفالت فرد مورد نظر را از دادگاه خواست البته معمولا این موضوع به به بستگان درجه ۱ فرد همانند فرزندان اعطا می شود لذا مشاوره درست توسط وکیل دادگستری جهت تنظیم دادخواست کمک بسیار شایانی در این موضوع می کند ایتجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۱۴ اماده مشاوره در این خصوص هستم
سلام خسته نباشید عرض میکنم خدمت نگارنده محترم و تیم موسسه وکیل تلفنی بنده در این موضوع نیاز به مشاوره داشتم که برطرف شد.ممنون
کفالت و کفیل شدن برای پدر و مادر قوانینی دارد که باید با آنها آشنا شویم و برای مشاوره بهتر است با متخصصین و کارشناسان این حوزه مشورت کنیم ، سایت وکیل تلفنی، می تواند در اسرع وقت و با هزینه ی کمتر مشاوره بدهد
باسلام‌و عرض ادب،ارائه خدمات حقوقی و مشاوره۲۴ ساعته توسط اعضاء محترم وکیل تلفنی گامی بزرگ‌در جهت افزایش آگاهی کاربران انبوه مراجعه کننده به سایت می باشد.به امید موفقیت روز افزون.
سلام وقت بخیر از مطالب و مقالات مفیدی که در سایت قرار میدهید بسیار سپاس گزارم. با مطالعه این مقالات با بسیاری از قوانین آشنا شده ام. از مدیریت موسسه که با راه اندازی این سایت موجب دسترسی همه افراد به خدمات حقوقی را فراهم آورده اند کمال تشکر دارم. برای تیم خوب و حرفه ای و با اخلاق وکیل تلفنی آرزوی موفقیت دارم.
با سلام خدمت کاربران عزیز.استفاده از وکیل و مشاور حقوقی یک ضرورت عقلی است که به تدریج باید به یک فرهنگ تبدیل شود تا از تبعات نتایج خیلی بد در پرونده هایی که توسط خود فرد دنبال می شود جلوگیری نمود.مطالب موسسه وکیل تلفنی به طور جامع و کامل به شما در موفقیت در موضوعات فنی و پیچیده حقوقی کمک می نماید.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی