موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۲:۱۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۱:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۴
 • محسن محسنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۵:۱۱:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۴
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۴:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۴۹:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • مجتبی بهرامی مجتبی بهرامی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۲۹:۵۵ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۳۳:۴۱ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • majid majid گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۴:۲۸ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • محسن محسنی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۳۵:۳۳ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۳
 • روزبه بهروزی روزبه بهروزی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۱۱:۳۳ تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۲
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی کفالت

مشاوره حقوقی کفالت

کفالت از  نظر  حقوقی در زمره ی عقود دو طرفه قرار دارد. کسی که در این عقد متعهد می شود را کفیل، شخص ثالث که کفالت آن برعهده گرفته شده است را مکفول، چیزی که ضمانت برای آن انجام می شود مکفول عنه و طرفی که امضا می کند مکفول له گویند.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹00

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اگر سرباز هستید و می خواهید حق کفالت دریافت کنید یا اگر در هرصورتی به حق کفالت برای هر امری حتی به غیر از سرباز نیاز دارید، می توانید با لمس تصویرک زیر به صفحه مشاور حقوقی وکیل متخصص در امر وکالت متصل شده و از او به صورت تلفنی مشاوره حقوقی دریافت نمایید"

 

مشاوره حقوقی کفالت از نظر حقوقی در زمره ی عقود دو طرفه قرار دارد.

 کسی که در این عقد متعهد می شود را کفیل، شخص ثالث که  در مشاوره حقوقی کفالت آن برعهده گرفته شده است را مکفول، کسی که ضمانت برای آن انجام می شود مکفول عنه یا مکفول و طرفی که امضا می کند مکفول له گویند.

به موجب عقد کفالت کفیل متعهد می شود تا در زمانی که لازم به احضار مکفول بود، او حاضر شود.

 

tutelage legal advice

مشاوره حقوقی کفالت

 

اصل توضیح درباره ی این عقد و نوع آن در قانون مدنی گفته شده است و بعد از آن در قانون آیین دادرسی کیفری، اکنون این عقد بیشتر در حوزه ی کیفری مورد استفاده است، برای مشاوره حقوقی کفالت متهم و ... .

در قراردادی که فرد کفیل می شود، در واقع متعهد می شود تا فرد مکفول را حاضر کند در زبان ساده تر ضامن فردی شدن را کفیل شدن گویند.

برای مثال در صورت حقوقی مشورت حقوقی با وکیل کفالت، فرد الف جنسی را می خرد و فرد ب که فروشنده است می گوید من تو را نمی شناسم و مطمئن نیستم که پول را در موعد پرداخت کنی فرد الف برای اثبات خود فرد پ را که سرشناس و مطمئن است میاورد تا ضمانت او را بکند.

از لحاظ کیفری برای متهم قرار مشاوره حقوقی کفالت صادر می کنند، در این جا از متهم می خواهند تا برای خود کفیلی بیاورد و ضمانت کند که متهم در زمان معلوم شده حاضر می شود، در امور کیفری وجه التزام در مشاوره حقوقی کفالت نیز مشخص می شود.

 

 اگر متهم یا فرد بدهکار به گفته ی خود عمل نکند چه اتفاقی برای کفیل می افتد

 در اینجا باید گفت در صورتی که متهم در زمان مقرر در دادگاه حضور پیدا نکند کفیل او مجبور به پرداخت وجه التزامی است که در برگه ی قرارداد راهکار حقوقی کفالت نوشته شده است، مانند همین امر برای بدهکار نیز است اگر بدهکار حاضر به پرداخت نشود کسی ضمانت اورا کرده یا به عبارتی کفیل او شده است باید وجه را بپردازد. بنابراین شخص کفیل باید بدهی و وجه التزام را بپردازد یا متهم و بدهکار را حاضر کند، اعتبار کفیل باید توسط دادگاه تایید شود.

 

برای اخذ گواهی کفالت چه شرایطی باید وجود داشته باشد؟

 

پرسش: کفیل چه کسی می تواند باشد؟

 

پاسخ:  نمی توان برای امر مشاوره حقوقی کفالت هر فردی را آورد و گفت او کفیل است، برای تعیین کفیل، فرد باید اعتبار سنجی شود و این تشخیص اعتبار به تشخیص مقام قضایی است.

برای اخذ گواهی مشاوره حقوقی کفالت ابتدا فردی که می خواهد کفیل شود از او فیش حقوقی یا سند زمین و املاک او را درخواست می کنند، شخص یک اعتبار کافی در بین افراد باید دارا باشد و توانایی پرداخت وجه التزام در صورت حاضر نشدن مکفول را داشته باشد.

 قاضی می تواند اعتبار کفیل را از ضابطین درخواست کند، ملائت فرد کفیل باید توسط دادگاه تایید گردد. (ملائت به معنی توانایی فرد است، توانایی مالی و توانایی کفیل شدن)

 

قرارداد کفالت به چه صورتی است؟

 

tutelage

قرارداد کفالت

 

عقد مشاوره حقوقی کفالت به دو صورت بسته می شود:

 

 • یکی با رضایت شخص مکفول: در صورت اول و هنگامی که مکفول آگاه است و رضایت دارد که فرد مثلا الف کفیل او شود اگر در دادگاه احضار شود و حضور پیدا نکند، کفیل مجبور به پرداخت وجه می شود و بعد از آن مکفول باید بدهی کفیل را به او بدهد.

 • دیگری بدون اذن مکفول: در صورت دیگر که مکفول رضایت ندارد و اصلا آگاه نیست و اگر حاضر نشود در صورت پرداخت وجه التزام توسط کفیل چون رابطه ای بین آن ها وجود نداشته است مکفول ملزم به پرداخت به کفیل نیست.

 

کفالت از حیث زمان به سه دسته تقسیم می شود:

 

 • کفالت مطلق: در نوع اول که کفیل شدن مطلق است، کفیل تعهد می کند که هر زمان مکفول له که می تواند دادگاه یا طلبکار باشد، درخواست کرد مکفول حاضر شود.

 

 • کفالت موقت: در مشاوره حقوقی کفالت موقت مثل کفالت مطلق است اما برای آن تاریخی تعیین کرده اند، مثلا طی 3 ماه تعیین شده هر زمان که مکفول له خواستار شد کفیل باید مکفول را حاضر کند.

 

 • کفالت موجل: در نوع سوم یعنی مشاوره حقوقی کفالت موجل یک زمان خاص مشخص می شود سر موعد موجل باید مکفول توسط کفیل حاضر شود. در قرارداد می توان مکانی که مکفول باید در آن حاضر شود را مشخص کرد.

   

 مبلغ کفالت بر چه اساسی تعیین خواهد شد؟

می توان مبلغ کفالت را بر اساس حالت های زیر تعیین نمود، با ما همراه باشید تا هر کدام از این موارد را توضیح دهیم: 

 

 هزینه نگارش دادخواست به خواسته کفالت:

تعرفه ی برگه های دادخواست 20 هزار تومان است، برای نگارش دادخواست و دیگر اموری که به وکیل نیاز است، طبق تعرفه های مشخص شده حق الزحمه تنظیم دادخواست حداکثر 50 میلیون ریال است. طرفین می توانند با توافق هم قیمتی را مشخص کنند.

 

نمونه دادخواست کفالت

دادخواست سرپرستی و کفالت

 

 

 چه مواردی عقد کفالت را باطل می کند؟

 

 • طلب داده شود.

 • طلبکار طلب خود را ببخشد.

 • بدهکار فوت کند.

 • کفیل مکفول را حاضر نماید.

 • طلبکار کفیل را آزاد کند از حاضرکردن مکفول.

 

ارتباط بین گواهی کفالت و معافیت سربازی

پرسش: در برخی موارد شنیده شده است که فرد چون کفیل بوده از خدمت سربازی معاف شده است، ارتباط بین مشاوره حقوقی کفالت و سربازی چیست؟

 

پاسخ: در قانون خدمت وظیفه ی عمومی درباره ی آن صحبت شده است. اگر پدری به سن 70 سال تمام رسیده باشد و نیاز به فردی برای مراقبت داشته باشد پسر او می تواند کفیل پدر خود شود و از سربازی معاف می شود، اگر پدر کمتر از 70 سال سن دارد اما بیمار و ناتوان شده است با تشخیص شورای پزشکی وظیفه ی عمومی پسر می تواند کفیل پدر خود شود، در تمام شرایط پسر باید تنها فرد ذکور یا بزرگترین باشد تا بتواند کفیل شود. (البته لازم به ذکر است که این قانون سالانه دستخوش تغییر می گردد).

 

 نکات افتراقی بین کفالت و سرپرستی؟

برای تعریف سرپرستی و مشاوره حقوقی کفالت باید گفت هر دوی این موارد به یک امر اشاره دارند برای مثال فردی که می خواهد امور پدر یا مادر ناتوان خود را انجام دهد می تواند درخواست کفیل شدن و یا سرپرستی بکند.

تفاوت این دو در این است که فردی که کفیل می شود می تواند در امور مالی نیز دخالت کند اما فردی که سرپرست می شود لزوما توانایی دخالت در امور مالی و ... را ندارد.

 هر دو، کفیل یا سرپرست باید از فردی که تقاضای کفالت یا سرپرستی او را داشتند نگه داری کنند و به امور او رسیدگی کنند.

در کفیل شدن، فرد می تواند مال یا زمینی را بخرد و بفروشد ولی کسی که سرپرستی را به عهده گرفته است شرایطی باید باشد تا بتواند در امور مالی نیز دخالت کند.

 

حق الوکاله وکیل برای وکالت در اخذ گواهی کفالت

حق الوکاله در امور مشاوره حقوقی تلفنی کفالت بستگی به کاری که وکیل انجام می دهد، دارد و طرفین می توانند روی وجهی مناسب با یکدیگر توافق کنند.

البته تعرفه هایی برای امر وکالت نیز تعیین شده است که افراد با توافق می توانند قیمتی بالاتر یا پایین تر مشخص کنند. حق الزحمه ی وکلا در مشاوره به ازای هر ساعت حداقل 500 هزار ریال و حداکثر 5 میلیون ریال است.

مزایای مشاوره حقوقی آنلاین قبل از اقدام به دادخواست کفالت و دریافت مشاوره حقوقی از قویترین وکیل اخذ وکالت

برای رسیدگی به هر امر حقوقی و طرح دعوایی لازمه ی آن مشورت با فردی آگاه و متخصص در امور است. قبل از اقدام کردن برای دادخواست بهتر است با وکیل یا مشاوری مشورت کنید و بهترین شیوه ی تقدیم دادخواست را متوجه شوید.

در مشاوره های حقوقی آنلاین و تلفنی شما می توانید قوی ترین و بهترین وکلا در امور مشاوره حقوقی کفالت است صحبت کنید و از تمام مراحل از اخذ تا ابطال قرارداد آگاه شوید و از این وکلا در تنظیم دادخواست و ... مشورت بگیرید تا کار ها به بهترین شیوه انجام گیرد.

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۱۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۲۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۳۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۴۵.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل ۶۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حضوری ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین
مطالعه پرونده و مدارک ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان پرداخت آنلاین

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670