موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۳:۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۱۶:۳۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۷:۵۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۵:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۵۰:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۴۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۴۸:۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۸:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۷:۳۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۶:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
انجمن وکیل تلفنی

مجازات جرم ربا خواری

مجازات جرم رباخواری

اینکه بدانیم جرم ربا خواری چیست و اگر برای اثبات جرم رباخواری به دنبال مشاور حقوقی تلفنی و 24 ساعته هستید با ما همراه باشید تا به بررسی رباخواری و مجازات رباخواری بپردازیم. افراد در حال حاضر تمایل دارند برای آگاهی به امور حقوقی به مشاوره حقوقی آنلاین ویژه دسترسی داشته باشند که مشاوره حقوقی جرم رباخواری نیز یکی از این موارد است؛ با توجه به اینکه در دنیای پر تلاطم امروز یکی از مواردی که می تواند از اختلافات جمعی و شخصی بین مردم جامعه پیشگیری کند آشنایی با امور حقوقی است. با پیشرفت دنیای امروز دسترسی به مشاور حقوقی تلفنی و فوری بسیار ساده شده است.

در ارتباط با مشاوره حقوقی جرم ربا خواری باید بدانید که براساس قانون 595 مجازات های اسلامی ربا به هرگونه توافق بین دو یا چند نفر تحت هر قراردادی از قبیل بیع، قرض، صلح و امثال آن که جنسی را با شرط اضافه با همان جنس مکیل و موزون معامله کند یا اضافه بر مبلغ پرداختی، دریافت نماید، ربا محسوب و جرم شناخته می‌شود.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"وکلای متخصص ما با حل موفقیت آمیز بیش از ده ها پرونده در زمینه رباخواری آماده خدمت رسانی 24 ساعته به شما عزیزان هستند؛ برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی برای مقابله با رباخوار، تنها کافیست از طریق لمس تصویرک زیر به وکلای متخصص در این زمینه تماس حاصل نمایید و بهترین راهکار های حقوقی را دریافت نمایید"

 

جرم رباخواری چگونه اثبات می شود؟

 

proof to Usury

اثبات جرم رباخواری

 

در ادامه مشاوره حقوقی جرم ربا خواری می توانید با استفاده از مشاوره تلفنی حقوقی با وکیل در جهت اثبات جرم ربا اقدام نمایید. آیا رباخواری همان نزول گیری است؟ مجازات ربا خواری چیست؟ برای فرار از دست نزول گیر باید چه کاری انجام دهیم؟ برای شکایت از نزول گیر به چه اسنادی نیاز داریم؛ در همه ی این موارد می توانید در مشاوره با وکیل تلفنی 24 ساعته دریافت کنید. همان طور که می دانید اثبات رباخواری بسیار سخت است و معمولا افرادی که اقدام به نزول گیری می کنند حاضر به امضاء هیچگونه قراردادی نبوده و معمولاً چک و سفته از افراد دریافت می کنند. بنابراین افراد می توانند پیش از اقدام به این امر از مشاوره حقوقی پیشگیرانه استفاده کنند. یک ربا دهنده ی حرفه ای به ندرت یک حاضر می شود که قراردادی را امضا می کند که که در آن مشخص شود با طی چه مراحلی به فرد نزول گیرنده پول داده است.

 

مجازات فرد ربا دهنده و رباگیرنده در جرم رباخواری، چگونه تعیین می گردد؟

مطابق سطر انتهایی ماده ۵۹۵ قانون مجازات اسلامی، مرتکبین، اعم از ربا دهنده، ربا گیرنده و واسطه‌ی بین آنها به مجازات های زیر محکوم می شوند:

 

 • رد اضافه به صاحب مال.

 • شش ماه تا سه سال حبس.

 • تا ۷۴ ضربه شلاق.

 • پرداخت جزای نقدی معادل مال مورد ربا.

 

توجه: در ادامه مشاوره حقوقی برای جرم نزول خواری می توانید با استفاده از مشورت آنلاین با وکیل به راهکار حقوقی 24 ساعته دسترسی داشته باشید. در ادامه ی مشاوره حقوقی جرم رباخواری، ربا گرفتن یا فرد رباگیرنده، ربا دهنده و فردی که در این اقدام به عنوان واسطه عمل می کند همه مجرم و قابل مجازات هستند.

 

کاربرد مشاوره حقوقی برای شکایت رباخواری چیست؟