موسسه وکیل تلفنی

 • مریم قاسمی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۴:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۵۴:۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱:۲۶:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۷:۲۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۵:۴۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴۳:۲۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۳۸:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل ملیکا محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۶:۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۴۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
 • زینب نظرپور زینب نظرپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۲
انجمن وکیل تلفنی

مجازات جرم ربا خواری

مجازات جرم رباخواری

اینکه بدانیم جرم ربا خواری چیست و اگر برای اثبات جرم رباخواری به دنبال مشاور حقوقی تلفنی و 24 ساعته هستید با ما همراه باشید تا به بررسی رباخواری و مجازات رباخواری بپردازیم. افراد در حال حاضر تمایل دارند برای آگاهی به امور حقوقی به مشاوره حقوقی آنلاین ویژه دسترسی داشته باشند که مشاوره حقوقی جرم رباخواری نیز یکی از این موارد است؛ با توجه به اینکه در دنیای پر تلاطم امروز یکی از مواردی که می تواند از اختلافات جمعی و شخصی بین مردم جامعه پیشگیری کند آشنایی با امور حقوقی است. با پیشرفت دنیای امروز دسترسی به مشاور حقوقی تلفنی و فوری بسیار ساده شده است.

در ارتباط با مشاوره حقوقی جرم ربا خواری باید بدانید که براساس قانون 595 مجازات های اسلامی ربا به هرگونه توافق بین دو یا چند نفر تحت هر قراردادی از قبیل بیع، قرض، صلح و امثال آن که جنسی را با شرط اضافه با همان جنس مکیل و موزون معامله کند یا اضافه بر مبلغ پرداختی، دریافت نماید، ربا محسوب و جرم شناخته می‌شود.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"وکلای متخصص ما با حل موفقیت آمیز بیش از ده ها پرونده در زمینه رباخواری آماده خدمت رسانی 24 ساعته به شما عزیزان هستند؛ برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی برای مقابله با رباخوار، تنها کافیست از طریق لمس تصویرک زیر به وکلای متخصص در این زمینه تماس حاصل نمایید و بهترین راهکار های حقوقی را دریافت نمایید"

 

جرم رباخواری چگونه اثبات می شود؟

 

proof to Usury

اثبات جرم رباخواری

 

در ادامه مشاوره حقوقی جرم ربا خواری می توانید با استفاده از مشاوره تلفنی حقوقی با وکیل در جهت اثبات جرم ربا اقدام نمایید. آیا رباخواری همان نزول گیری است؟ مجازات ربا خواری چیست؟ برای فرار از دست نزول گیر باید چه کاری انجام دهیم؟ برای شکایت از نزول گیر به چه اسنادی نیاز داریم؛ در همه ی این موارد می توانید در مشاوره با وکیل تلفنی 24 ساعته دریافت کنید. همان طور که می دانید اثبات رباخواری بسیار سخت است و معمولا افرادی که اقدام به نزول گیری می کنند حاضر به امضاء هیچگونه قراردادی نبوده و معمولاً چک و سفته از افراد دریافت می کنند. بنابراین افراد می توانند پیش از اقدام به این امر از مشاوره حقوقی پیشگیرانه استفاده کنند. یک ربا دهنده ی حرفه ای به ندرت یک حاضر می شود که قراردادی را امضا می کند که که در آن مشخص شود با طی چه مراحلی به فرد نزول گیرنده پول داده است.

 

مجازات فرد ربا دهنده و رباگیرنده در جرم رباخواری، چگونه تعیین می گردد؟

مطابق سطر انتهایی ماده ۵۹۵ قانون مجازات اسلامی، مرتکبین، اعم از ربا دهنده، ربا گیرنده و واسطه‌ی بین آنها به مجازات های زیر محکوم می شوند:

 

 • رد اضافه به صاحب مال.

 • شش ماه تا سه سال حبس.

 • تا ۷۴ ضربه شلاق.

 • پرداخت جزای نقدی معادل مال مورد ربا.

 

توجه: در ادامه مشاوره حقوقی برای جرم نزول خواری می توانید با استفاده از مشورت آنلاین با وکیل به راهکار حقوقی 24 ساعته دسترسی داشته باشید. در ادامه ی مشاوره حقوقی جرم رباخواری، ربا گرفتن یا فرد رباگیرنده، ربا دهنده و فردی که در این اقدام به عنوان واسطه عمل می کند همه مجرم و قابل مجازات هستند.

 

کاربرد مشاوره حقوقی برای شکایت رباخواری چیست؟

 

legal advice for standing against Usury

مشاوره حقوقی برای شکایت از رباخواری

 

مشاوره حقوقی جرم ربا خواری چه کاربردی دارد؟ در حال حاضر این امکان وجود دارد که برای دریافت راهکار حقوقی آنلاین و پرسیدن سوال حقوقی آنلاین اقدام کرده و نهایت استفاده از آن را ببرید. همان طور که می دانید جرم رباخواری از گذشته تاکنون مورد نهی عوام و خواص جوامع در ادیان مختلف قرار گرفته است. این امر به حدی منفور است که از سوی شارع مقدس به عنوان فعل حرام شناخته می شود؛ بیشتر افراد در هنگام مشاوره حقوقی در هر زمان و هر مکان این مسئله را مطرح می کنند که ربا به چند دسته تقسیم می شود:

 • ربای معاملی به نوعی از ربا اطلاق می شود که دو جنس یکسان اما با مقادیر مختلف، مورد معامله قرار می گیرند. این نوع از ربا می تواند قرض، صلح، بیع و امثال آن است. یک نوع از نزول های رایج که در جوامع مختلف مشاهده شده است ربا از نوع قرضی است.

 

نکته مهم (1): قانون در میان مرتکبین جرم ربا اعم از ربا گیرنده، ربا دهنده و افرادی که به عنوان واسطه میان آن ها هستند از نظر جرم انگاری تفاوتی در تعیین مجازات ها قائل نشده است.

 

نکته مهم (2): در طرفین در زمان ارتکاب جرم با تراضی و توافق قبلی خود اقدام کرده باشند تا این جرم صورت بگیرد. از دیگر مراحل مهم و بسیار مهم می توانیم به قبض و اقباض مازاد اشاره کنیم. به این دلیل که از دیگر عناصر تحقق این جرم اخذ مال یا وجه مازاد است تا به این طریق بتوانیم جرمی را که تحت عنوان جرم رباخواری در دادگاه صالح کیفری است را مطرح کرد.

 

آیا اموال ربا خوار توسط دادسرا توقیف می شود؟

در ادامه مجازات حقوقی ربا خوار باید گفت که در صورتی که در معاملات ربوی وجه مالی به شکل مازاد اخذ شده باشد، یعنی به صورت خانه، ماشین، مقدار قابل‌ توجهی پول نقد و… باشد این عمل ربا و امکان تولید اموال وجود دارد؛ اما در صورتی که طرفین بر سر یک شرط غیر مالی به توافق برسند این عمل نزول یا ربا خواری تلقی نشده و امکان توقیف اموال را نیز نخواهند داشت.

 

برای دفاع از اتهام رباخواری مشاوره حقوقی چقدر موثر می باشد؟