موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقي الزام به فك

مشاوره حقوقی الزام به فک رهن 

 

یک سند گرو گرفته‌شده توسط بانک، برای آزادسازی نیاز به فک رهن خواهد داشت. این کار دارای مراحل و شرایطی است. در این مطلب به این شرایط و الزام به فک خواهیم پرداخت. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در هر ساعت از شبانه روز و در تمامی ایام هفته حتی تعطیلات رسمی با شماره 09212242670 و یا 02147625900 تماس گرفته و با وکیل متخصص در حوزه مورد نظر خود مشورت نمایید.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

فک رهن از لحاظ حقوقی به معنای خارج کردن یک ملک از حالت وثیقه بانک است. به عبارت دیگر، فک رهن یعنی سند ملک قرار داده‌شده به عنوان وثیقه در بانک را آزاد کنیم. زیرا فروش ملک بدون خارج کردن سند رسمی آن از رهن بانک یا فک رهن، امکان‌پذیر نیست. البته این کار کاملا قانونی است و به چند روش مختلف امکان‌پذیر خواهد بود:

 

 • نخست اینکه فرد بدهکار، بدهی خود به بانک را به طور کامل تسویه کند.
 • دوم اینکه بنیاد وام‌دهنده به هر دلیلی از دریافت مابقی طلب خود صرف‌نظر نماید.
 • سوم اینکه نهاد وام‌دهنده از گرو گرفتن سند ملک یا رهن آن انصراف دهد.
 • دست آخر اگر مال در گرو بانک از بین برود، سند آن نیز خود به خود از رهن خارج خواهد شد.

 

اگر قصد فروش خانه‌ای که در رهن بانک است را داشته باشید، الزام به فک رهن ضروری خواهد بود. زیرا معامله خانه‌ای که در رهن بانک است، بر اساس قانون بدون فک رهن سند آن امکان‌پذیر نیست. بنابراین اگر پیش از معامله و از طرق قانونی اقدام به فک رهن نشود، بانک به جرم کلاهبرداری از صاحب ملک شکایت خواهد کرد. البته اگر خریدار از موضوع رهن ملک آگاه باشد و آن را بپذیرد، مانعی برای خرید و فروش نیست. اما فروشنده باید سند ملک را با پرداخت بدهی آزاد کند. مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان قبل از خرید یک ملک رهنی می‌تواند دردسرهای شما را به حداقل برساند.

 

 

فک رهن از سند مادر به چه معناست؟

زمین و خانه‌های دارای متراژ زیاد نیز از سند مالکیت برخوردار هستند. اما چون متراژ آن‌ها از یک حد تعریف شده بزرگ‌تر است، سند ملک به صورت اشتراکی بین چندین نفر تقسیم می‌شود. این سند را در اصطلاح سند مادر یا سند مشاع گویند و صاحبان آن در تمام ملک با یکدیگر شریک هستند. بعد از تفکیک واحد ساختمانی، هر یک از مالکان برای دریافت سند شخصی اقدام می‌کنند. برای فک رهن زمین و املاک دارای سند مادر باید نسبت به ارائه دادخواست الزام به فک و الزام به تنظیم سند رسمی شخصی اقدام نمود.

 

 

 

 

 

فک رهن سند پس از اتمام اقساط تسهیلات بانکی

اصلی‌ترین راه فک رهن سند، تسویه کامل بدهی است. برای آزاد شدن سند باید تمامی اقساطی بانکی به طور کامل پرداخت شوند. سپس فرد متقاضی فک رهن باید به بانک مراجعه کند و درخواست تسویه‌حساب بدهد. بانک نیز تمامی پرداختی‌ها را محاسبه خواهد کرد و اگر تمامی بدهی تسویه شده باشد، سند ملک را از رهن خود بیرون می‌آورد. روند فک رهن برای صاحب ملک که وام را دریافت کرده، بسیار آسان‌تر است، و با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

 

گهگاه مشاهده شده است که یک شرکت پس از تسویه وام خود، به بانک برای فک سند مراجعه می‌نماید. اما بانک اظهار می‌کند که سند را به عنوان وثیقه یک وام دیگر همان شرکت نزد خود نگه می‌دارد. این کار از لحاظ قانونی دارای اشکال است، زیرا هر سند فقط می‌تواند به عنوان وثیقه همان وام موردنظر استفاده شود. در واقع اگر تمامی اقساط خود را پرداخته‌اید اما بانک فک رهن را انجام نمی‌دهد، می‌توانید نسبت به دعوای الزام به فک رهن اقدام کنید.

 

 

در چه مواردی می‌توان برای الزام به فک رهن اقدام نمود؟

گهگاه پیش می‌آید که طلبکار بعد از دریافت کامل بدهی خود به هر دلیلی نسبت به فک رهن اقدام نمی‌کند. در این هنگام است که شخص رهن‌دهنده می‌تواند به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و دادخواست الزام به فک را ارائه کند. فرد باید کپی سند رهن‌شده، کپی قرارداد رهن و کپی اسناد پرداخت بدهی‌ها و تسویه‌حساب کامل را به دادخواست خود ضمیمه نماید. تمامی مدارک پیوست‌شده دادخواست باید کپی برابر اصل شده باشند. فرد به همراه دادخواست خود می‌تواند درخواستی برای دریافت خسارت و اجرت‌المثل ایام عدم فک رهن را هم داشته باشد.

 

 

 

 

 

مرجع رسیدگی به الزام به فک رهن

مرجع رسیدگی به این دعوا، در صلاحیت دادگاهی است که در محل وقوع مال رهن داده‌شده قرار دارد. مثلا اگر ملک رهن داده‌شده در اصفهان واقع باشد، نمی‌توان از طریق دادگاه مشهد نسبت به فک رهن آن اقدامی کرد. فرد شاکی باید با مراجعه به دفاتر قضایی نسبت به ثبت دادخواست خود به همراه ارائه مدارک لازم اقدام کند. انجام یک مشاوره حقوقی قبل از اقدام برای ارائه دادخواست می‌تواند برای شما بسیار مفید و راهگشا باشد.

 

 

درخواست مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

نکات طلایی در نگارش دادخواست الزام به فک رهن

برخی نکات مهم و طلایی وجود دارند که باید در تنظیم دادخواست الزام به فک رهن به آن‌ها توجه شود. مثلا این دادخواست باید در دادگاه به طور صریح و روشن با ذکر دلایل اصلی صورت گیرد. یعنی نباید تحت عناوین دیگری مانند الزام به انتقال سند رسمی یا غیره مطرح شود. زیرا درخواست الزام مالک به طرح سند رسمی را نمی‌توان برای ملک در رهن بانک مطرح کرد. البته مطرح کردن این دو مبحث و صورت‌مجلس تفکیکی به طور هم‌زمان در نزد دادگاه، بدون ایراد است.

 

 

 

obligations

 

 

مشاوره حقوقی تلفنی فک رهن

استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی قبل از تنظیم دادخواست الزام به فک رهن می‌تواند مشکلات شما را تا حدود زیادی کاهش دهد. افزایش آگاهی حقوقی قبل از مراجعه به دادگاه را باید کلید رفع سردرگمی و دستیابی به نتیجه دلخواه دانست. یک کلاهبردار می‌تواند خانه در رهن بانک را به صورت قولنامه‌ای به چندین نفر بفروشد. البته این اقدام فقط در صورت عدم توجه خریداران امکان‌پذیر است. زیرا با یک مشاوره حقوقی قبل از خرید ملک می‌توان از هر گونه کلاهبرداری مصون ماند. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی از برترین وکلای ایران کافی ست با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

پرسش: اگر خواسته دعوا ،توقیف عملیات اجرایی و ابطال اجراییه یا فک رهن باشد،هزینه دادرسی بر چه اساسی باید محاسبه و پرداخت شود؟

 


پاسخ: در دعوای توقیف عملیات اجرایی و ابطال اجراییه ثبتی که موضوع آن وجه نقد است با توجه به بند یک ماده 62 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب 1379 ارزش خواسته همان مبلغ موضوع اجراییه ثبتی است و تمبر هزینه دادرسی نیز باید بر اساس همان مبلغ محاسبه شود همچنین در مورد فک رهن نیز که مبلغ مورد درخواست فک رهن وجه نقد باشد باید به میزان آن هزینه دادرسی پرداخت گردد.

 

 

 
 
هزینه نگارش دادخواست
نگگارش انواع دادخواست
مشاوره حقوقی اثبات مالکیت
مشاوره حقوقی ملکی
درباره ما

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی یکی از مشکلاتی که کاربران با ان مواجه هستند عدم تنظیم سند ونیز متعاقب ان فک رهن از اسنادی که شخص ملک را با ان فروخته می باشد که در این موارد می توان با طرح دعوای حقوقی الزام به فک رهن شخص را توسط دادگاه مکلف به فک رهن کرد البته در دادخواست باید نام فروشنده ونیز بانک مربوطه به عنوان خوانده درج شود .جهت مشاوره در این خصوص اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۱۴ وشماره ۰۹۲۱۵۳۶۹۸۷۴ اماده ارائه مشاوره هستم
سلام واحترام.در مورد دعوای فک رهن باید دانست که این دعوا باید در محل وقوع ملک صورت گیرد.در این مورد باید دادخواستی با عنوان الزام به فک رهن تقدیم کرد نکته مورد توجه اینکه این دادخواست باید الزاما تحت همین عنوان طرح شود.پس از برگزاری دادگاه وصدور حکم قطعی به نفع خواهان در صورتی که خوانده ظرف مدت ۱۰ روز بعد از ابلاغ اجرائیه حکم را اجرا نکند با تجویز ماده۴۷ قانون اجرای احکام خواهان می تواند از دادگاه اموال خوانده را توقیف و فروش آنها را تقاضا کند واز محل فروش آن اموال می تواند فک رهن نماید یکی از نمونه های پر کاربرد در این زمینه در قراردادهای مشارکت در ساخت اتفاق می افتد که در آنها سازنده زمین را در رهن بانک برده وعلیرغم درخواست خریدار ویا خریداران اقدام به فک رهن وآزاد سازی ملک نمی کنددر این چنین دعوای خواهان می تواند خواسته خود را علاوه بر فک رهن،اخذپایان کار،واخذ صورتمجلس تفکیکی قرار دهد.وکیل متخصص دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی در خدمت شماست۰۹۱۲۴۵۱۸۶۵۰
با سلام. ممنون از مطالب مفیدی که ارائه کردید. مدتی است که طرح دعاوی مربوط به ابطال اجراییه و درخواست توقیف عملیات اجرایی بسیار افزایش یافته است. مقتضی است هموطنان عزیز، قبل از طرح هرگونه دعوا در مرجع قضایی، حتما با مشاورین مجرب مشورت نمایند، چون چنانچه دعوا بصورت مستند و صحیح مطرح نشه ممکنه با حکم بیحقی و بطلان موجه بشه و مشمول اعتبار امر مختومه گردیده و امکان طرح مجدد آن دیگر وجود ندارد
با سلام. ممنون از مطالب مفیدی که ارائه کردید. مدتی است که طرح دعاوی مربوط به ابطال اجراییه و درخواست توقیف عملیات اجرایی بسیار افزایش یافته است. مقتضی است هموطنان عزیز، قبل از طرح هرگونه دعوا در مرجع قضایی، حتما با مشاورین مجرب مشورت نمایند، چون چنانچه دعوا بصورت مستند و صحیح مطرح نشه ممکنه با حکم بیحقی و بطلان موجه بشه و مشمول اعتبار امر مختومه گردیده و امکان طرح مجدد آن دیگر وجود ندارد
ممنون از بررسی و اطلاع رسانی همه روزه به روش های نوین و مشاوران خیلی خوبی که دارین اطلاعات حقوقی ما مردم از مطالعه همین سایت و دانش مشاوران شما واقعا پیشرفت داشته؛ ممنون از شما.
ممنون از بررسی و اطلاع رسانی همه روزه به روش های نوین و مشاوران خیلی خوبی که دارین اطلاعات حقوقی ما مردم از مطالعه همین سایت و دانش مشاوران شما واقعا پیشرفت داشته؛ ممنون از شما.
با سلام و درود خدمت کاربران محترم و مدیریت محترم مجموعه موسسه وکیل تلفنی، خدمات آنلاین موسسه وکیل تلفنی در شرایط بیماری کرونا و ترافیک سنگین باعث حذف هزینه های غیر ضروری و افرایش راندمان کاری هم برای مشاور حقوقی هم برای کاربر می‌گردد، همچنین هزینه بسیار مناسب و تعرفه مربوطه به نفع کاربر بوده و می‌توان با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز از خدمات موسسه بهرمند گردید. اینجانب احسان والی با کد 11617 آماده انجام خدمات مشاوره ای به کاربران گرامی می‌باشم. با تشکر از مدیریت محترم و سایر پرسنل محترم
فک ملکی که در رهن گذاشته شده اگر بدون طرح دعوا صورت نگیرد شخص متقاضی(راهن) باید از طریق اقامه ی دعوا و دادخواست الزام به فک رهن علیه مرتهن اقدام نمایند و در این بین استناد به مدارک پایه که سبب ایجاد رهن شده و نیز مدرک مربوط به پرداخت و یا هر چه که فک رهن را توجیه کند الزامی می باشد با توجه به اینکه الزام به فک رهن از دعاوی است که اصولا بانک ها سعی در طولانی کردن روند آن به نفع خود دارند بهتر است اشخاص از راهنمایی های وکیل دادگستری استفاده کنند به عنوان عضوی از مجموعه وکیل تلفنی در خدمت کاربران گرامی هستم وکیل جمشیدی کد ۳۰۴۷۴
سلام. تو رو خدا کمکم کنین. من الان چیکار کنم. ۶۰ میلیون بدهی داشتم .الان محکوم شدم. ی چیزی واسم ارسال شده که داخلش نوشته ۱۰ روز فرصت داری. حکم جلبمم دارن. وای خدای من. این ۱۰ روز بگذره میرم زندان؟ من حق مشاررو واریز کردم و الان منتظرم وکلاتون باهام تماس بگیرن. شنیدم زیر ۵ دقیقه تماس میگیرن. الان دو دقیقه شده تازه.... من برم که الاناست وکیلتون تماس بگیره
فکر کنم یه بخش از متن جا مونده
با سلام یکی از دعاوب پر کاربرد در حوزه املاک دعوای فک رهن است.چرا که ملکی را که بعضا افراد خربداری می کنند ممکن است له خاطر داشتن وام در رهن مثلا بان که باشد اینجا اینکه چگونه فروشنده را مجبور کنند که ملک را فک رهن کند نیاز به مشاوره با وکیل ملکی دارد در موسسه وکیل تلفنی علاوه بر مشاوره تلفنی وکلای ما در خدمت شما عزیزان در پرونده های اینچنینی هستند علاوه بر آن مطالب موسسه گویای همه مسائل دعاوی می باشد.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.
با سلام و احترام.سپاس از موسسه وکیل تلفنی جهت ارائه خدمات مشاوره تلفنی

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی