موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

نگارش اظهارنامه

نگارش اظهارنامه 

در ابتدا باید این مورد را بدانیم که اظهار نامه چیست؛ اظهارنامه نوشته ای است که مطابق مقررات قانونی تنظیم می شود و به صراحت ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی از راه های رسمی مطالبه حق به شمار می رود؛ به عبارت دیگر ارسال اظهارنامه، مقدمه ای است برای مطالبه بعضی از حقوقی به وسیله اظهارنامه نه تنها مطالبه رسمی حق امکان پذیر است بلکه میتوان توسط اظهارنامه آمادگی تسلیم، هر چیزی اعم از مال، وجه و سند را به مخاطب اعلام کرد.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

چارت هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی با برترین وکلای پایه یک دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
20.000 تومان
۱۰ دقیقه
30.000  تومان
۱۵ دقیقه
50.000 تومان
۲۰ دقیقه
60.000  تومان
۳۰ دقیقه
90.000  تومان
۱ ساعت
150.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

whatsapp button

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

در حال حاضر اظهارنامه در دفتر خدمات قضایی به ثبت می رسد اگر مخاطب در سامانه ثنا عضویت داشته باشد به سامانه او ابلاغ می شود و در غیر اینصورت توسط ضابطان دادگستری به محل اقامت مخاطب ابلاغ می شود. در اظهارنامه مشخصات و اقامتگاه اظهارکننده باید ذکر شود.

 

immediate Declaration

نگارش اظهارنامه فوری و 24 ساعته با کیفیت تضمینی

 

برخی از مواردی که در اظهارنامه قید می شوند به سبک زیر هستند:

 

 • موضوع اظهارنامه: عنوان مطلبی است که در متن اظهارنامه قسمت خلاصه اظهارات شرح داده می شود

نکته: در اظهارنامه مشخصات و اقامتگاه مخاظب هم باید قید شود.

 

 • خلاصه اظهارات: در این قسمت، آنچه که مورد نظر اظهار کننده است و می خواهد به طرف دیگر ابلاغ کند، توضیح داده می شود.

 

 • خلاصه جواب: در این قسمت اظهارنامه، مخاطب می تواند به اظهارات فرستنده پاسخ دهد.

 

آیا مخاطب در پاسخ دادن به اظهارات اظهارکننده مخیر است که پاسخ اظهار کننده را بدهد یا خیر؟

طبق ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی هر کس می تواند قبل از تقدیم دادخواست حق خود را به وسیله اظهارنامه از دیگری مطالبه کند، مشروط بر اینکه موعد مطالبه رسیده باشد. به طور کلی هر کس حق دارد اظهاراتی را که معاملات و تعهدات خود با دیگری است و بخواهد به طور رسمی به وی برساند، ضمن اظهارنامه به طرف ابلاغ نماید در قسمت ستون خلاصه اظهارات باید کمال دقت را داشته باشیم؛ چراکه هر مطلبی که قید می کنیم، در نهایت ذیل آن را امضا خواهیم کرد و این موضوع تحت شرایطی اقرار محسوب می شود و ممکن است در دعوی طرف مقابل از آن علیه خود فرد استفاده کرد.

 

نکته مهم: از نسبت دادن جرم به طرف مقابل یا نوشتن اکاذیب خودداری کرد، چون ممکن است تحت شرایطی فرد را تحت پیگرد کیفری قرار داد.

 

مخاطب اظهارنامه، الزام و تکلیفی به پاسخ دادن اظهارنامه ندارد و مهلتی هم برای پاسخ مخاطب از سوی قانونگذار تعیین نشده است، اما اگر شما مخاطب اظهارنامه هستید و تمایل به پاسخ دادن به اظهارنامه دارید، توجه داشته باشید که اظهارات شما ممکن است تحت شرایطی به عنوان اقرار در دعوی بر علیه خودتان مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین بهتر است که در هر دو صورت یعنی هم زمانی که ارسال کننده اظهارنامه هستید و هم زمانیکه مخاطب، حتی الامکان پس از مشورت با یک وکیل دادگستری اقدام به انجام این امر نماید، زیرا ممکن است هر امری در اظهارنامه بر علیه شما مورد استفاده قرار گیرد. باید این نکته را توجه داشت که ارسال اظهارنامه همیشه ضروری نیست ولی در بعضی موارد حتما ارسال اظهارنامه ضروری می باشد و اقامه دعوی بعد از این عمل میسر می شود؛ در بعضی موارد هم به موجب قوانین مختلف، ارسال اظهارنامه پیش بینی شده است، که می توان به ماده 171 قانون آیین دادرسی مدنی و یا ماده 13 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 56 و یا قانون تملک آپارتمانها اشاره نمود.

 

حال اظهارنامه چيست و دقيقاً چه كاربردهاي دارد؟

اظهارنامه یکی از اوراق قضایی هست که برای رسیدن به حق خودتان، قبل از طرح شکایت و یا دادخواست، حق خودتان را از طرف دعوی مطالبه می کنید؛ البته برگه اظهارنامه را از قسمت فروش تمبر دادگستری می توانید تهیه نمایید.

اظهارنامه در برخی از دعوی کاربرد اجباری دارد، یعنی باید قبل از تنظیم شکایت و یا دادخواست حتماً موارد حق خود را  از طریق اظهارنامه از طرف دعوی مطالبه نمایید، مثلاً قانون جلوگیری ازتصرف عدوانی مصوب سال 1352 وقتی كه محلی را به كارگر، سرایدار، خادم و به طور كلی به هر امین دیگری سپرده‌ایم، اگر شخص مورد نظر از استرداد مال امانی امتناع نماید؛ در صورتی كه شخص امانت دار پس از 10 روز از زمان ابلاغ اظهار نامه محل مزبور را بازپس ندهد، متصرف عدوانی محسوب می‌گردد؛ بنابراین در این مورد می‌توان دعوی رفع تصرف عدوانی را مطرح نمود؛ از مزایای این دعوی این است كه خارج از نوبت و بدون رعایت تشریفات آیین دادرسی رسیدگی می‌گردد.

 

 

مشاوره حقوقي نگارش اظهارنامه

 

ASAP Declaration writing

راهنمایی در نگارش اظهارنامه توسط وکیل متخصص

 

در نظر داشته باشید در برخی از دعوی نباید برای طرف دعوی اظهارنامه ارسال نماییم، چونکه طرف دعوی از قصد شکایت و یا دادخواست شما مطلع می گردد؛ مثلاً در دعوی مطالبه وجه چک وقتی شما قبل از دادخواست صدور قرار تامین خواسته با اظهارنامه حق خود را مطالبه نمایید، طرف دعوی شما بلافاصله کلیه اموال خود را برای اینکه از سوی دادگاه توقیف نشود را مخفی و یا به نام دیگران منتقل می کند که این عمل انتقال اموال به غیر نام دارد، لذا حتما قبل از طرح دعوی از وکلای موسسه وکیل تلفنی مشاوره حقوقی تلفنی اخذ نمایید.

 

مشاوره حقوقی اجرای احکام

مشاوره حقوقی اخذ شناسنامه

مشاوره حقوقی مصادره اموال

نگارش لایحه

نگارش انواع دادخواست

درباره ما 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

باسلام موسسه وکیل تلفنی یک مرجع عالی برای مشکلات حقوقی مردم قابل تحسین است.جا داره از وکلای عالی موسسه مخصا وکیلی ک خیلی ازش راهنمایی گرفتم سرکار خانم بهاره توکلی پور تشکر میکنم.
با سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت وکلای سایت وکیل تلفنی که با درج مطالب خوب و یاری کننده کار بران را یاری می کنند
سلام اظهار نامه می تواند کارکردهای متفاوتی داشته باشد مثلا از آنجا که ماده۵۲۲ قانون آیین دادرسی مدنی مطالبه خسارت از طلب ودین را منوط به مطالبه قبلی آن از بدهکار نموده است ارسال اظهار نامه مطالبه طلب می تواند راه را برای مطالبه خسارت تاخیر تادیه از دین هموار سازد ویا اینکه اگر اظهار نامه به صورت هوشمندانه ای تنظیم شود می تواند وسیله گرفتن اقرار از مخاطب باشد
بسیار عالی بود ممنون که اطلاعات مفیدی در اختیارمون قرار میدین خدا خیرتون بده مطمئنا نظرات کارشناسی خیلی خوب و مفید هست آگاهی از قوانین و مقررات مطمئنا در آینده جلوی خیلی از استرس هارو میگیره
سلام و عرض ادب ارائه و نگارش اظهارنامه در بسیاری از مواقع راه گشاست و جلوی تشکیل پرونده های پرشمار و بیهوده را میگیرد. لذا آشنایی با این نهاد برای عموم افراد جامعه بسیار مفید و کاربردی است. با نگارش اظهارنامه ای که توسط وکیل تلفنی برای بنده انجام شد ، بدون تشکیل پرونده و طرح شکایت مشکلم برطرف شد. با تشکر از خدمات دقیق و سریع وکیل تلفنی
درود لازم دو نکته رو بر اساس تجربه خودم اعلام کنم نکته اول اظهارنامه یک سند و مدرک قابل استناد و محکمه طوری که برای خیلی از دعوی ها مثل مطالبه وجه تحویلش به محکمه الزامی هست و حتی خسارت رو هم از اون تاریخ حساب میکنند بنابراین کاملا جدی گرفته شه و مراجعین عزیز گمان نکنند که پروسه ی غیر ضرورییه این سند مطالبه شماست و نباید نادیده گرفته شه خیالتونم راحت باشه اگر نمیخواید فعلا با طرف وارد دعوی بشید این اصلا در حکم دعوی نیست فقط یک مکاتبه است بین شما و طرف مقابل که در واقع به صورت رسمی انجام شده و نکته دوم:متن این اظهارنامه واقعا باید تخصصی و بدون نقص نگارش بشه وگرنه ممکنه سندیت و اعتبارش رو با یک اشتباه از دست بده لطفا لطفا مراجعین عزیز اگر تخصص ندارید برای بالا رفتن شانس بردتون تو دعوی احتمالی بعدی این کار رو راسا انجام ندید و به وکیل متخصص بسپرید ممنون
از موسسه وکیل تلفنی با وجود تمامی اطلاعات حقوقی که به صورت رایگان در اختیار ما قرار می‌دهد سپاسگزارم
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران عزيز در خصوص مقاله جامع و كاربردي فوق كمال تشكر را دارم و فقط لطف بفرماييد در خصوص شرايط پاسخگويي و عدم پاسخگويي شخص مخاطب به اظهارنامه مذكور توضيحاتي را مبذول فرماييد با تشكر
با سلام خدمت کاربران گرامی.اظهارنامه همیشه یک روش مقدماتی و بدون تشریفات رسیدگی هست که به طرف مقابل اخطار نمائیم که چیزی را که طلب داریم در صورت عدم حصول منجر به ارائه دادخواست خواهد شد و چنانچه مخاطب توجهی نکند به نوعی حجت بر ایشان تمام شده است اهمیت اظهارنامه در دعاوی مثل الزام به تمکین مهم بوده شاید باعث شود تا زنی که ناشزه محسوب می گردد به کانون خانواده بازگردد و به یک باره با دادخواست و فرایند رسیدگی مواجه نگردد پس اهمیت اظهارنامه را کم ندانید.مسیح آقاداودی.کد وکیل ۲۰۵۵۴
خیلی مختصر و مفید بود، ممنون

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی