موسسه وکیل تلفنی

 • سحر خداوردی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۵
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

نگارش اظهارنامه

نگارش اظهارنامه 

 

در ابتدا باید این مورد را بدانیم که اظهار نامه چیست؛ اظهارنامه قضایی یکی از روش هایی است که می توان از طریق ارسال آن به فرد مورد نظر، اقدام به مطالبه حق نمود. شرایطی در قانون پیش بینی شده است که قبل از طرح دعوا در دادگاه بتوان از طریق تنظیم اظهارنامه برای مطالبه حق اقدام نمود. ارسال اظهارنامه جدای از ثبت شکایت می باشد و در صورتی که طرف مقابل به واسطه ارسال آن اقدامی را انجام نداد، در نهایت می توان از او شکایت نمود.  اظهارنامه نوشته ای است که مطابق مقررات قانونی تنظیم می شود و به صراحت ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی از راه های رسمی مطالبه حق به شمار می رود؛ به عبارت دیگر ارسال اظهارنامه، مقدمه ای است برای مطالبه بعضی از حقوقی به وسیله اظهارنامه نه تنها مطالبه رسمی حق امکان پذیر است بلکه میتوان توسط اظهارنامه آمادگی تسلیم، هر چیزی اعم از مال، وجه و سند را به مخاطب اعلام کرد.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
80.000 تومان
۱۰ دقیقه
150.000  تومان
۱۵ دقیقه
170.000 تومان
۲۰ دقیقه
250.000  تومان
۳۰ دقیقه
280.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 1.000.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 200.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  500.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  150.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  200.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

زمانی که مطالبه حق فرا می رسد، اشخاص ذی نفع می توانند برای دریافت آن اقدامات قانونی را انجام دهند. در واقع روش های مختلفی در قانون برای مطالبه حق و حقوق در نظر گرفته شده است که یکی از آنها، اظهارنامه است. شاید انتخاب اول بسیاری از افراد برای آن که به حق و حقوق خود برسند، طرح دعوی در دادگاه و سایر ارگان های ذی ربط باشد. اما در قانون ابزاری تحت عنوان اظهارنامه پیش بینی شده است که بتواند قبل از آن که دعوایی را اقامه نمود، برای مطالبه حق اقدام کرد. اظهارنامه، یکی از روش های قانونی جهت مطالبه نمودن حق به شمار می رود که از طریق آن می توان طرف مقابل را برای انجام کاری وادار نمود. با تنظیم اظهارنامه، می توان خواسته خود را به طرف مقابل رساند، بدون آن که نیازی برای مراجعه به دادگاه و ثبت شکایت باشد.

 

بسیاری از افراد توانستند صرفا با ارسال اظهارنامه، حق خود را از اشخاص دیگر بگیرند، بدون این که نیازی به اقامه دعوی باشد. در قانون اجباری برای آن که اظهارنامه به ثبت برسد، وجود ندارد اما طبیعتا این روش مرایا زیادی رابه دنبال خواهد داشت. در واقع قبل از آن که بحث شکایت و طرح دعوا در مراجع قضایی مطرح شود، می توان صرفا با نگارش اظهارنامه، اختلافات موجود را حل و فصل نمود. موضوع تنظیم اظهارنامه و ارسال آن، کاملا اختیاری است و قانونگذار الزامی را در این زمینه تعیین نکرده است.

 

نگارش اظهارنامه در ارتباط با موضوعات مختلفی است و صرفا به یک زمینه مشخص محدود نمی شود. اظهارنامه می تواند مرتبط با موضوعاتی نظیر عدم تمکین، ملزم نمودن شوهر برای پرداخت نفقه، وظایف مربوط به آپارتمان نشینی و ... باشد. با توجه به این که برای نوشتن اظهارنامه، لازم است از افراد متحصص در زمینه تنظیم اوراق قضایی بهره مند شد، از این حیث، برای نگارش اظهارنامه، می توانید از طریق شماره 09212242670 اقدام نمایید. همچنین می توانید از مشاوره حقوقی انلاین و رایگان بهره مند شوید.

 

 

اظهارنامه قضایی چیست؟

اظهارنامه بر اساس کارایی آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که یکی از آنها، اظهارنامه قضایی است. اظهارنامه را می توان نوعی ابزار و روش قانونی برای مطالبه حق در نظر گرفت. اظهارنامه را می توان به عنوان یکی از شناخته شده ترین انواع اوراق قضایی نیز تعیین نمود. قبل از آن که شکایتی در دادگاه مطرح شود، این امکان وجود دارد تا بتوان از طریق ابلاغ اظهارنامه به طرف مقابل، وی را ملزم به انجام یا عدم انجام کار مشخصی نمود.

 

با توجه به مزایایی که ارسال اظهارنامه قضایی دارد و از این حیث لزومی برای مراجعه به دادگاه جهت مطالبه حق و حقوق قانونی نیست، صرفا با تنظیم اظهارنامه و ثبت آن می توان اقدامات لازم را در این زمینه انجام داد. برای ثبت اظهارنامه، باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمود و مانند اقامه دعاوی، لزومی برای انجام مراحل دادرسی نیست. ارسال اظهارنامه قبل از آن که دعوایی علیه شخصی اقامه گردد، صورت می گیرد و از این رو لزومی برای طی کردن فرآیند قانونی ثبت شکایت نمی باشد. بنابراین می توان اظهارنامه را روشی قانونی برای رسیدن به حق و حقوق خود بدون اقامه دعوی در نظر گرفت که کارایی این روش در موضوعات مختلف بیشتر از ثبت شکایت می باشد. برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

 

immediate Declaration

 

 

نگارش اظهارنامه طبق قانون

اظهارنامه به عنوان ابزار قضایی جهت رسیدن به حقوق قانونی اشخاص ذی نفع به شمار می رود. هرکس حق دارد اظهاراتی را که راجع به معاملات و تعهدات خود با دیگری است و بخواهد به‌طور رسمی به ‌وی برساند، ضمن ‌اظهارنامه به‌ طرف ابلاغ نماید. براساس ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی، هرکس می‌تواند قبل از تقدیم دادخواست، حق خود را به وسیله اظهارنامه از دیگری مطالبه نماید؛ مشروط بر اینکه موعد مطالبه فرا رسیده باشد.

 

برای نگارش اظهارنامه، مانند سایر اوراق قصایی لازم است که در فرم های چاپی مخصوصی تنظیم شود و سپس به طرف مقابل ابلاغ گردد. ثبت اظهارنامه به صورت الکترونیک صورت گرفته و به همان شیوه نیزبه شخص یا اشخاص مورد نطر ابلاغ می گردد.

 

 

برخی از مواردی که در اظهارنامه قید می شوند به سبک زیر هستند:

 

 • موضوع اظهارنامه: عنوان مطلبی است که در متن اظهارنامه قسمت خلاصه اظهارات شرح داده می شود

نکته: در اظهارنامه مشخصات و اقامتگاه مخاظب هم باید قید شود.

 

 • خلاصه اظهارات: در این قسمت، آنچه که مورد نظر اظهار کننده است و می خواهد به طرف دیگر ابلاغ کند، توضیح داده می شود.

 

 • خلاصه جواب: در این قسمت اظهارنامه، مخاطب می تواند به اظهارات فرستنده پاسخ دهد.

 

 

دریافت مشاوره حقوقی فوری با وکیل پایه یک

 

آیا مخاطب در پاسخ دادن به اظهارات اظهارکننده مخیر است که پاسخ اظهار کننده را بدهد یا خیر؟

طبق ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی هر کس می تواند قبل از تقدیم دادخواست حق خود را به وسیله اظهارنامه از دیگری مطالبه کند، مشروط بر اینکه موعد مطالبه رسیده باشد. به طور کلی هر کس حق دارد اظهاراتی را که معاملات و تعهدات خود با دیگری است و بخواهد به طور رسمی به وی برساند، ضمن اظهارنامه به طرف ابلاغ نماید در قسمت ستون خلاصه اظهارات باید کمال دقت را داشته باشیم؛ چراکه هر مطلبی که قید می کنیم، در نهایت ذیل آن را امضا خواهیم کرد و این موضوع تحت شرایطی اقرار محسوب می شود و ممکن است در دعوی طرف مقابل از آن علیه خود فرد استفاده کرد.

 

 

نکته مهم: از نسبت دادن جرم به طرف مقابل یا نوشتن اکاذیب خودداری کرد، چون ممکن است تحت شرایطی فرد را تحت پیگرد کیفری قرار داد.

 

 

مخاطب اظهارنامه، الزام و تکلیفی به پاسخ دادن اظهارنامه ندارد و مهلتی هم برای پاسخ مخاطب از سوی قانونگذار تعیین نشده است، اما اگر شما مخاطب اظهارنامه هستید و تمایل به پاسخ دادن به اظهارنامه دارید، توجه داشته باشید که اظهارات شما ممکن است تحت شرایطی به عنوان اقرار در دعوی بر علیه خودتان مورد استفاده قرار گیرد.

 

بنابراین بهتر است که در هر دو صورت یعنی هم زمانی که ارسال کننده اظهارنامه هستید و هم زمانیکه مخاطب، حتی الامکان پس از مشورت با یک وکیل دادگستری اقدام به انجام این امر نماید، زیرا ممکن است هر امری در اظهارنامه بر علیه شما مورد استفاده قرار گیرد. باید این نکته را توجه داشت که ارسال اظهارنامه همیشه ضروری نیست ولی در بعضی موارد حتما ارسال اظهارنامه ضروری می باشد و اقامه دعوی بعد از این عمل میسر می شود؛ در بعضی موارد هم به موجب قوانین مختلف، ارسال اظهارنامه پیش بینی شده است، که می توان به ماده 171 قانون آیین دادرسی مدنی و یا ماده 13 قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 56 و یا قانون تملک آپارتمانها اشاره نمود.

 

 

 

ASAP Declaration writing

 

حال اظهارنامه چيست و دقيقاً چه كاربردهاي دارد؟

اظهارنامه یکی از اوراق قضایی هست که برای رسیدن به حق خودتان، قبل از طرح شکایت و یا دادخواست، حق خودتان را از طرف دعوی مطالبه می کنید؛ البته برگه اظهارنامه را از قسمت فروش تمبر دادگستری می توانید تهیه نمایید.

 

اظهارنامه در برخی از دعوی کاربرد اجباری دارد، یعنی باید قبل از تنظیم شکایت و یا دادخواست حتماً موارد حق خود را  از طریق اظهارنامه از طرف دعوی مطالبه نمایید، مثلاً قانون جلوگیری ازتصرف عدوانی مصوب سال 1352 وقتی كه محلی را به كارگر، سرایدار، خادم و به طور كلی به هر امین دیگری سپرده‌ایم، اگر شخص مورد نظر از استرداد مال امانی امتناع نماید؛ در صورتی كه شخص امانت دار پس از 10 روز از زمان ابلاغ اظهار نامه محل مزبور را بازپس ندهد، متصرف عدوانی محسوب می‌گردد؛ بنابراین در این مورد می‌توان دعوی رفع تصرف عدوانی را مطرح نمود؛ از مزایای این دعوی این است كه خارج از نوبت و بدون رعایت تشریفات آیین دادرسی رسیدگی می‌گردد.

 

 

مشاوره حقوقي نگارش اظهارنامه

در نظر داشته باشید در برخی از دعوی نباید برای طرف دعوی اظهارنامه ارسال نماییم، چونکه طرف دعوی از قصد شکایت و یا دادخواست شما مطلع می گردد؛ مثلاً در دعوی مطالبه وجه چک وقتی شما قبل از دادخواست صدور قرار تامین خواسته با اظهارنامه حق خود را مطالبه نمایید، طرف دعوی شما بلافاصله کلیه اموال خود را برای اینکه از سوی دادگاه توقیف نشود را مخفی و یا به نام دیگران منتقل می کند که این عمل انتقال اموال به غیر نام دارد، لذا حتما قبل از طرح دعوی از وکلای موسسه وکیل تلفنی مشاوره حقوقی تلفنی اخذ نمایید.

 

 

هزینه نگارش اظهارنامه قضایی

تعیین هزینه نگارش اظهارنامه قضایی، طبق معیار های مختلفی صورت می گیرد و علی القاعده نمی توان میزان ثابتی را در این زمینه در نظر گرفت. پر واضح است که اگر دادخواست توسط وکیل نگارش شود، هزینه بیشتری را در پی خواهد داشت. یکی از معیارهای اصلی که منجر به تفاوت هزینه تنظیم انواع اظهارنامه می شود، نوع موضوع دعوی است.

 

جهت نگارش اظهارنامه با هزینه مناسب که تمامی نکات حقوقی در آن رعایت شده باشد، می توانید با موسسه حقوقی وکیل تلفنی در ارتباط باشید. برای بهره مندی از خدمات تنظیم انواع اظهارنامه، به شما پیشنهاد می کنیم از طریق شماره 09212242670 اقدام کنید.

 

 

 

 

مشاوره حقوقی اجرای احکام

مشاوره حقوقی اخذ شناسنامه

مشاوره حقوقی مصادره اموال

نگارش لایحه

نگارش انواع دادخواست

درباره ما 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

باسلام موسسه وکیل تلفنی یک مرجع عالی برای مشکلات حقوقی مردم قابل تحسین است.جا داره از وکلای عالی موسسه مخصا وکیلی ک خیلی ازش راهنمایی گرفتم سرکار خانم بهاره توکلی پور تشکر میکنم.
با سلام و عرض ادب و خسته نباشید خدمت وکلای سایت وکیل تلفنی که با درج مطالب خوب و یاری کننده کار بران را یاری می کنند
سلام اظهار نامه می تواند کارکردهای متفاوتی داشته باشد مثلا از آنجا که ماده۵۲۲ قانون آیین دادرسی مدنی مطالبه خسارت از طلب ودین را منوط به مطالبه قبلی آن از بدهکار نموده است ارسال اظهار نامه مطالبه طلب می تواند راه را برای مطالبه خسارت تاخیر تادیه از دین هموار سازد ویا اینکه اگر اظهار نامه به صورت هوشمندانه ای تنظیم شود می تواند وسیله گرفتن اقرار از مخاطب باشد
بسیار عالی بود ممنون که اطلاعات مفیدی در اختیارمون قرار میدین خدا خیرتون بده مطمئنا نظرات کارشناسی خیلی خوب و مفید هست آگاهی از قوانین و مقررات مطمئنا در آینده جلوی خیلی از استرس هارو میگیره
سلام و عرض ادب ارائه و نگارش اظهارنامه در بسیاری از مواقع راه گشاست و جلوی تشکیل پرونده های پرشمار و بیهوده را میگیرد. لذا آشنایی با این نهاد برای عموم افراد جامعه بسیار مفید و کاربردی است. با نگارش اظهارنامه ای که توسط وکیل تلفنی برای بنده انجام شد ، بدون تشکیل پرونده و طرح شکایت مشکلم برطرف شد. با تشکر از خدمات دقیق و سریع وکیل تلفنی
درود لازم دو نکته رو بر اساس تجربه خودم اعلام کنم نکته اول اظهارنامه یک سند و مدرک قابل استناد و محکمه طوری که برای خیلی از دعوی ها مثل مطالبه وجه تحویلش به محکمه الزامی هست و حتی خسارت رو هم از اون تاریخ حساب میکنند بنابراین کاملا جدی گرفته شه و مراجعین عزیز گمان نکنند که پروسه ی غیر ضرورییه این سند مطالبه شماست و نباید نادیده گرفته شه خیالتونم راحت باشه اگر نمیخواید فعلا با طرف وارد دعوی بشید این اصلا در حکم دعوی نیست فقط یک مکاتبه است بین شما و طرف مقابل که در واقع به صورت رسمی انجام شده و نکته دوم:متن این اظهارنامه واقعا باید تخصصی و بدون نقص نگارش بشه وگرنه ممکنه سندیت و اعتبارش رو با یک اشتباه از دست بده لطفا لطفا مراجعین عزیز اگر تخصص ندارید برای بالا رفتن شانس بردتون تو دعوی احتمالی بعدی این کار رو راسا انجام ندید و به وکیل متخصص بسپرید ممنون
از موسسه وکیل تلفنی با وجود تمامی اطلاعات حقوقی که به صورت رایگان در اختیار ما قرار می‌دهد سپاسگزارم
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران عزيز در خصوص مقاله جامع و كاربردي فوق كمال تشكر را دارم و فقط لطف بفرماييد در خصوص شرايط پاسخگويي و عدم پاسخگويي شخص مخاطب به اظهارنامه مذكور توضيحاتي را مبذول فرماييد با تشكر
با سلام خدمت کاربران گرامی.اظهارنامه همیشه یک روش مقدماتی و بدون تشریفات رسیدگی هست که به طرف مقابل اخطار نمائیم که چیزی را که طلب داریم در صورت عدم حصول منجر به ارائه دادخواست خواهد شد و چنانچه مخاطب توجهی نکند به نوعی حجت بر ایشان تمام شده است اهمیت اظهارنامه در دعاوی مثل الزام به تمکین مهم بوده شاید باعث شود تا زنی که ناشزه محسوب می گردد به کانون خانواده بازگردد و به یک باره با دادخواست و فرایند رسیدگی مواجه نگردد پس اهمیت اظهارنامه را کم ندانید.مسیح آقاداودی.کد وکیل ۲۰۵۵۴
خیلی مختصر و مفید بود، ممنون

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی