موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۴۰:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۱
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵۰:۳۳ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۰:۰:۱۸ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۶:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • مینا آقاجانی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۱۱:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • وکیل بهرنگ محبوبی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۵۹:۳۶ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۴۶:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • رام خا گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۱۰:۱۲ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۸:۵۶ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۲:۴۶ تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره تعیین اصولی مهریه

مشاوره قبل از تعیین مهریه

در بسیاری از موارد مشاهده می کنیم که افراد بسیار خودسرانه و از روی احساسات مهریه خود را انتخاب می کنند؛ از این رو هر عملی (به جز هنر) که از روی احساسات انجام شود، محکوم به شکست است؛ چه برسد که این کار، انتخاب یک مهریه سرنوشت ساز باشد؛ با ما همراه باشید تا به شما نحوه صحیح تعیین یک مهریه در سند ازدواج را آموزش دهیم تا اگر بعد ها به هر دلیلی خواستید آن را به اجرا بگذارید، هم وصول راحتی داشته باشد و هم بتواند پاسخگوی احتیاجات شما در زندگی پیش رویتان باشد.

 

چه مهریه ای را در سند ازدواجمان درج کنیم؟ (توصیات بانوی وکیل ما در خصوص امورات رایج مهریه)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

legal advice for dowry determining in the marriage voucher

باید های مهریه قبل از درج در سند ازدواج

 

"مهریه در حقیقت نشانه ی صداقت و راستی مرد است که به زن تعلق می گیرد و قانون مهریه را به این صورت می شناسد؛ اما بسیاری از مردان قبل از تعیین مهریه صداقت و راستی را به وفور از خود بروز می دهند تا شما متقاعد شوید که دیگر هرگز به مهریه و امثال آن نیاز نخواهید داشت؛ به همین دلیل مهریه شما یک جلد کلام الله و یک شاخه نبات به اضافه چند سکه می گردد که به نوبه خود در دنیای امروز هیچ مبلغی نیست؛ حال شوهرتان با خیالی راحت تر به زندگی ادامه می دهد و توجه کمتری نیز به شما نشان می دهد، چون می داند که  هر وقت که بخواهد می تواند با صرف هزینه کم از دست شما خلاص شود.

داستان تلخ فوق، تنها بخشی از مشکلات حقوقی رایج در حوزه مهریه است و ممکن است شما با مطالعه آن با خود بگویید "پس خودمو ارزون نفروشم؟"

با اینکه فروشی درکار نیست و عشق شما را به سمت زندگی مشترک می کشاند، تعیین مبلغ بالای مهریه نیز کاملاً غیر منطقی است؛ در حقیقت هر چه مهریه خود را گران تر تعیین کنید؛ وصول آن، سخت تر می شود؛ از این رو باید روشی را در تعیین مهریه به کار بندید که هم وصولی راحت داشته باشد و هم مقدار آن کافی باشد؛ اینکه چگونه این امر را انجام دهید، کار شما نیست و بهتر است با وکلای متخصص مهریه ما که به صورت 24 ساعته آنلاین هستند، تماس تلفنی یا آنلاین برقرار نمایید؛ برای اینکار تصویرک زیر را لمس کنید"

 

 

انواع مهریه در قانون (مطالبق آخرین مصوبه های سال 99)

 

different types of dowry in law

تعیین بهترین مهریه ممکن به صورت آنلاین درسند ازدواج شما

 

 1. مهرالمثل: مهرالمثل یکی از انواع مهریه است که به موجب آن مهر قبل از عقد نکاح و یا در حین مشخص نشده است و پس از آن این نوع از مهریه طبق عرف و عادت و طبق شرایط خانوادگی زن مشخص خواهد شد؛ منظور از شرایط خانوادگی زن، موقعیت زیبایی، جایگاه، خانواده، اقارب و نزدیکان زن هستند.

 

 1. مهر المسمی: این نوع مهر همان مهریه ی معمولی است که در حین عقد نکاح مشخص گردیده است.

 

 1. مهرالمتعه: نوعی از مهریه ی است که زن قبل از نزدیکی، از شوهر خود جدا می شود و تعیین این نوع مهریه برعکس مهر المثل، با توجه به شرایط مرد خواهد بود.

 

نکته (مهم): مهریه باید مالیت داشته باشد و منظور از مالیت داشتن،  ارزشمند بودن به صورت عرفی است؛ پس مهریه نمی تواند چیزی مجهول و بی ارزش باشد، برای مثال یک قطره آب نمی تواند مهر باشد؛ زیرا یک قطره آب در نظر عرف ارزش مالی چندانی ندارد.

 

مشاوره قبل از تعیین مهریه چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

شاید باور نکردنی باشد که نگرانی بانوان عزیز ما در همان لحظه های اولیه آشنایی، باید مهریه باشد.

بله؛ چراکه امروزه باید واقع بین بود و احساسات را کنار گذاشت؛ عصر گل و بلبل به سر رسیده است و عشق زیاد که هوش را از سر بیرون کند، به درد ساکنین این سیاره نمی خورد.

نوع و مبلغ مهریه را باید در سند ازدواجتان مشخص کنید و یکی از نکات مهمی که نباید فراموش کنید این است که حتماً به اعسار از پرداخت مهریه اشاره کنید (وکلای ما این امر را به شما توضیح خواهند داد)؛ اما ما نیز آن را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد، اعسار شوهر در پرداخت مهریه، برای زمانی است که همسرتان آس و پاس شده و نمی تواند مهریه را بدهد؛ شما می توانید با اشاره به این مطلب در سند ازدواج از همین الان تکلیف خود را در صورت بروز این شرایط مشخص نمایید.

 

مشاوره حقوقی تعیین اصولی مهریه، توسط چه کسانی و چگونه صورت می گیرد؟