موسسه وکیل تلفنی

 • سحر خداوردی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۵
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

نگارش شکوائیه (شکایت نامه)

نگارش شکواییه

 

در دعاوی حقوقی همچون مطالبه نفقه، مطالبه وجه، طلاق، اعسار و ... از دادخواست استفاده می شود اما شاید برای شما هم سوال باشد که خب اگر مشکل کیفری داشتیم چه باید کرد؟ فرض کنیم با یک نفر دعوا کردیم و در این بین الفاظ رکیک و فحاشی هم انجام شده است اولین گام برای اقدام قانونی تنظیم شکوائیه می باشد. در واقع اولین مرحله برای ثبت شکایت کیفری، تنظیم شکوائیه می باشد. به منظور ثبت شکوائیه باید به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمود. در تنظیم شکواییه، مشخصات شاکی و مشتکی عنه ذکر شده و همچنین به موضوع شکایت اشاره می شود. زمانی می توان برای نگارش شکواییه اقدام نمود که جرم رخ داده باشد. بدون وقوع جرم امکان ارائه شکواییه به مرجع قضایی وجود ندارد. نحوه تنظیم شکواییه بر اساس مقررات درج شده در قانون آیین دادرسی کیفری صورت می گیرد و شیوه نگارش آن با دادخواست متفاوت است. در این مقاله به بررسی شکوائیه و نحوه نگارش فوری ان خواهیم پرداخت.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
80.000 تومان
۱۰ دقیقه
150.000  تومان
۱۵ دقیقه
170.000 تومان
۲۰ دقیقه
250.000  تومان
۳۰ دقیقه
270.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 1.000.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 200.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  500.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  150.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  200.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

طرح هر دعوایی در مراجع قضایی نیازمند ارائه و تنظیم اوراق قضایی می باشد. دعاوی قضایی به دو دسته کلی دعوا حقوقی و کیفری تقسیم بندی می شود. شکایاتی که در دادگاه مطرح می شوند، می تواند جنبه حقوقی و کیفری داشته باشد. اما رسیدگی به هر دعوایی، تشریفات و مقررات خاص خود را دارد و از این حیث، برای اقامه دعاوی کیفری در قانون، ضوابط مشخصی تعیین شده است. دعوا کیفری زمانی اقامه می شود که جرمی رخ داده باشد. پر واضح است که تا زمانی که جرمی صورت نگرفته باشد، عملا نمی توان اقدام به طرح دعوا کیفری نمود. حال اگر شخصی بخواهد برای اقامه شکایت کیفری اقدام کند، باید یکسری تشریفاتی را رعایت نموده و به تبع آن نیز مراحلی را انجام دهد.

 

بنابراین برای طرح شکایات کیفری لازم است که شکوائیه به مرجع قضایی اقامه شود. همانطور که برای طرح دعوا حقوقی، باید دادخواست تنظیم شود، اقامه دعاوی کیفری نیز از طریق شکوائیه صورت می گیرد. گفتنی است که رسیدگی به برخی از جرائم، بدون ارائه شکوائیه صورت می گیرد که در این صورت، مرجع قضایی به دستور مدعی العموم همان دادستان، اقدامات لازم جهت بررسی جرم صورت گرفته را انجام می دهد. در این صورت نیازی به شکایت از طرف شاکی نیست و مرجع قضایی راسا به بررسی موضوع مربوطه می پردازد.

 

لزوم ارائه شکایت کیفری، نگارش شکواییه است. عدم تنظیم شکوائیه طبق قواعد تعریف شده، می تواند منجر به رد شکایت از طرف مرجع قضایی گردد. از آن جهت برای تنظیم شکواییه باید از افرادی که در این حوزه دارای تخصص هستند، بهره مند شد. از این حیث، برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی و  نگارش شکوائیه، می توانید از طریق شماره 09212242670 اقدام نمایید.

 

 

دریافت مشاوره حقوقی شبانه روزی با وکیل

 

شکوائیه چیست؟

اوراق قضایی انواع مختلفی دارد که یکی از شناخته شده ترین اوراق، شکوائیه است. شکوائیه در واقع همان اوراق متحد الشکلی هستند که سر برگ قوه قضاییه روی آنها قرار گرفته شده است و به نوعی جزو اوراق رسمی مراجع قضایی محسوب می شود. شکایت کیفری، باید از طریق شکوائیه اقامه شود شکواییه اولین گام برای شکایت علیه یک نفر می باشد. چنانچه جرمی رخ داده و با وقوع این جرم به یک نفر آسیب و صدمه ای وارد شود فرد بزه دیده برای پیگیری جرم و جبران خسارتی که در صورت وقوع یک عمل مجرمانه به او وارد شده است به دفتر خدمات قضایی مراجعه نموده و اقدام به تقدیم شکواییه نماید.

 

در زمان تنظیم شکوائیه ذکر موارد ذیل در فرم بسیار حائز اهمیت می باشد:

نام و نام خانوادگی شاکی

نام و نام خانوادگی و نشانی مشتکی عنه

موضوع شکایت

تاریخ و محل وقوع جرم

ضرر و زیان وارده

ادله وقوع جرم 

 

 

در ابتدا باید گفت که در تنظیم شکوائیه باید مشخصات شاکی به صورت کامل درج شود. وجود نواقص در ذکر مشخصات شاکی ممکن است به رد شکوائیه منتهی گردد. در مورد مشخصات مشتکی عنه، لزومی برای درج اطلاعات آن در شکوائیه نیست اما جهت تسریع در روند رسیدگی در صورت امکان، مشخصات مظنون نیز نوشته شود.

 

تاریخ و محل وقوع جرم از دیگر مواردی است که در زمان نگارش شکوائیه باید به آن توجه داشت. شاکی باید محلی که جرم علیه او رخ داده است را به صورت دقیق به همراه تاریخ و ساعت وقوع جرم در شکوائیه درج نماید. برای دریافت مشاوره حقوقی انلاین و رایگان به وبسایت موسسه مراجعه نمایید.

 

 

 

online complaint letter

 

 

مراحل قانونی شکوائیه

بعد از ثبت شکواییه در دفتر خدمات قضایی، شکایت نامه به دادسرا ارجاع داده می شود. تحقیقات مقدماتی در کلانتری و دادسرا انجام شده و پس از ان پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارسال می شود. در شکایت کیفری به شکایت کننده، شاکی و به طرف او متشاکی یا مشتکی عنه گفته می شود و به موضوع پرونده نیز اتهام می گویند. برای دعوت کردن طرف شکایت کیفری (متهم) به دادگاه، اگر فرد در سامانه  ثنا ثبت نام کرده باشد، شکوائیه از طریق سامانه ثنا به مشتکی عنه ابلاغ می شود. در غیر اینصورت برگی به نام احضاریه برای او ارسال می شود. در شکایت کیفری اگر متهم به احضاریه توجه نکند و در وقت تعیین شده خود را به مرجع قضایی معرفی نکند او را جلب و به اجبار به دادگاه می آورند.

 

 

 

online complaint letter writing

 

 

نکات مهم در تنظیم شکوائیه

در تنظیم شکواییه، شاکی باید دارای اهلیت باشد و در صورتی که فرد هنوز به سن قانونی نرسیده باشد باید ولی یا قیم فرد نسبت به شکایت اقدام نمایند. بعضی جرایم، صرفاً با شکایت شاکی شروع می شود و فاقد جنبه عمومی می باشد؛ مانند: (جرم توهین و افترا ...)؛ اما در برخی از جرایم که جنبه عمومی دارند و غیر قابل گذشت می باشند با اعلام و گزارش ضابطین دادگستری تعقیب جرایم اتفاق می افتد؛ در حال حاضر که شکواییه در دفتر خدمات قضایی ثبت می شود بعد از ثبت، برای فرد از طریق تلفن همراه پیامکی مبنی بر اینکه شکواییه شماره ... ارسالی از طریق دفتر خدمات قضایی به ثبت رسیده و جهت تعقیب متهم به شعبه ای از دادسرا ارجاع شده است.

 

 

نگارش فوری شکواییه 

در صورتی که نیاز به نگارش شکوائیه داشتید می توانید به صورت فوری و 24 ساعته با شماره 09212242670 و یا 02147625900 تماس گرفته و موضوع خود را اعلام نمایید پس از دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، مدارک و مستندات خود را از طریق واتس اپ برای وکیل متخصص در حوزه مورد نظر خود ارسال کرده و با پرداخت هزینه ای مناسب نگارش شکوائیه شما در کمتر از 24 ساعت انجام شده و به صورت فایل ورد یا پی دی اف برای شما ارسال می گردد.

 

علاوه براین می توانید در وبسایت وکیل تلفنی به ادرس www.vakiltel.com ثبت نام کرده و از طریق پنل کاربری خود درخواست خود را مبنی بر نگارش شکوائیه اعلام نمایید تا در کمترین زمان ممکن نگارش شکوائیه شما توسط یکی از بهترین وکلای کیفری انجام شود . 

 

 

 

immediate complaint letter writing

 

 

برای تنظیم برگه شکواییه رعایت موارد زیر الزامیست:

 1. برگه شکواییه توسط شاکی یا وکیل شاکی باید تنظیم شود.

 2. در شکواییه باید نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، شغل، میزان تحصیلات، وضعیت تأهل، تابعیت، مذهب، شماره شناسنامه، شماره ملی، نشانی دقیق و درصورت امکان نشانی پیام نگار (ایمیل)، شماره تلفن ثابت و همراه و کدپستی شاکی درج گردد.

 3. در شکواییه باید موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم درج گردد.

 4. در شکواییه در صورت ورود ضرر و زیان حتماً میزان و مقدار آن قید شود.

 5. ادله وقوع جرم، اسامی، مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان.

 6. مشخصات و نشانی مشتکی عنه یا مظنون در صورت امکان.

 

 

نکته: برگه شکواییه اوراق متحدالشکلی هست که در دادسراها موجود می باشد؛ لذا قبل ازتنظیم شکواییه حتماً از وکلای موسسه وکیل تلفنی برای تنظیم به هنگام و دقیق مشاوره حقوقی تنظیم شکواییه اخذ نمایید.

 

 

 

 

مشاوره حقوقی انتقال مال غیر
مشاوره حقوقی جرم پولشویی
خسارت تاخیر در تادیه
مشاوره حقوقی جرائم پزشکی
مشاوره حقوقی تصادف 
نگارش دادخواست فرجام خواهی 
مشاوره حقوقی روابط نامشروع
مشاوره حقوقی توهین و تهدید
نگارش شکوائیه
مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی تلفنی

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
در خصوص کلاهبرداری به عنوان شاکی پرونده نگارش شکواییه ام انجام دادین توضیحات وکیل بسیار مناسب راهکار های بعدی هم برای پس گرفتن حق و حقوقم ارائه شد به خواست خدا که رای بگیریم.
سلام و خسته نباشید با مطالعه مقاله بسیار مفیدی که در سایت قرار دادید به پاسخ تعداد زیادی از سوالاتم رسیدم. از بابت راهنمایی های کاربردی که در اختیارکاربران قرار میدهید ممنونم. من از طریق جست و جوی فضای مجازی با وکیل تلفنی آشنا شدم و برای یک پرونده از مشاوران شما مشاوره دریافت کردم که بسیار به حل مشکل من کمک کننده بود. خسته نباشید
در نگارش شکوائیه دارا بودن دانش حقوقی وتسلط برقوانین جزائی نقش بسیار اساسی دارد زیرا دیده می شود که عناوین مجرمانه به درستی مشخص نمی شوند ویا عنوان غلطی را برای یک جرم مطرح می کنند ویا ممکن است گاهی بیش از یک جرم اتفاق افتاده و به دلیل عدم اطلاع کافی برخی از آنها در شکایت مطرح نمی شود
درود دو نکته راجع به شکوائیه اول:مشتکی علیه میتونه مجهول باشه یعنی اگر طرف مقابل رو نمیشناسید و فقط مثلا ازش یه شماره کارت دارید نگران نباشید خدد دادسرا استعلام میگه خیلی بهتره ولی صورت جلسه پلیس ضمیمه شه به شکوائئه نکته دوم دوستان نگارش شکوائیه یک امر تخصصیه استفاده از یک عبارت اشتباه حقوقی به جای کیفری ممکنه باعث شه دادسرا اعلام عدم صلاحیت بزنه بگه اینو ببرید شورا و باعث به وجود اومدن هزینه مالی و زمانی گزاف بشه برای شما و حتی استفاده نکردن از یک سری عبارات ممکنه باعث بشه طرف حق اعاده حیثیت پیدا کنه و بعدا اذیتتون کنه لطفا این مورد رو به وکیل متخصص بسپرید و راسا انجامش ندید حتی به عریضه نویس ها هم نسپرید چون این اشخاص به ادبیات حقوقی واقفند اما به مواد قانونی خیر شانس بردتونو کاهش ندید
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران معزز لطف بفرماييد در خصوص نگارش شكواييه توضيحاتي را براي مطالبه جبران خسارت و يا مطالبه ديه مبذول فرماييد كه آيا نياز به دادخواست حقوقي جداگانه دارد يا ضمن شكواييه نيز امكانپذير است!! ممنون
من برای تنظیم شکواییه خیانت در امانت به موسسه وکیل تلفنی مراجعه نمودم و با تنظیم شکواییه خیانت در امانت من تونستم روند پرونده رو با توجه به مشاوره ای که گرفتم به درستی پیش ببرم.ممنونم
با سلام خدمت کاربران گرامی.با توجه به اهمیت شروع یک روند حقوقی یا کیفری در دادگستری شکواییه هم که نقطه آغاز این روند کیفری است بسیار مهم و اساسی است و نحوه تنظیم آن و بعد از ان پیگیری شکایت و روند به نتیجه رسیدن آن بسیار حائز اهمیت است که تیم وکلای موسسه وکیل تلفنی در خدمت شما عزیزان در نحوه تنظیم و تهیه شکولئیه می باشد.موفق باشید.مسیح اقاداودی وکیل موسسه وکیل تلفنی کد ۲۰۵۵۴
با سلام خیلی ممنون از زحمات مجموعه وکیل تلفنی مطلب نگارش شده مطلب بسیار مفیدی برای کاربران جهت تنطیم شکواییه می باشد در خصوص تنظیم ونگارش شکواییه اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ اماده ارائه مشاوره هستم
سلام پیام من را لطفا داخل سایت نگذارید ولی برام دعا کنید که پرونده شکایتی من بر علیه شخصی به نام علیرضا عرب کرمانی باعث اخراج شدن او از دانشگاه بشه این شخص هم چت نامتعارف با من داشتند هم مرا تهدید به پخش عکس ام کرده اند لطفا دعا کنید که هم عکس ام رو حذف کنه هم اخراجش کنند...ممنونم

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی