موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
 • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

نگارش شکوائیه (شکایت نامه)

نگارش شکواییه

در دعاوی حقوقی همچون مطالبه نفقه، مطالبه وجه، طلاق، اعسار و ... از دادخواست استفاده می شود اما شاید برای شما هم سوال باشد که خب اگر مشکل کیفری داشتیم چه باید کرد؟ فرض کنیم با یک نفر دعوا کردیم و در این بین الفاظ رکیک و فحاشی هم انجام شده است اولین گام برای اقدام قانونی تنظیم شکوائیه می باشد. در واقع اولین مرحله برای ثبت شکایت کیفری، تنظیم شکوائیه می باشد. به منظور ثبت شکوائیه باید به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمود. در این مقاله به بررسی شکوائیه و نحوه نگارش فوری ان خواهیم پرداخت.

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

چارت هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی با برترین وکلای پایه یک دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
20.000 تومان
۱۰ دقیقه
30.000  تومان
۱۵ دقیقه
50.000 تومان
۲۰ دقیقه
60.000  تومان
۳۰ دقیقه
90.000  تومان
۱ ساعت
150.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

whatsapp button

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

شکوائیه چیست؟

شکواییه اولین گام برای شکایت علیه یک نفر می باشد. چنانچه جرمی رخ داده و با وقوع این جرم به یک نفر آسیب و صدمه ای وارد شود فرد بزه دیده برای پیگیری جرم و جبران خسارتی که در صورت وقوع یک عمل مجرمانه به او وارد شده است به دفتر خدمات قضایی مراجعه نموده و اقدام به تقدیم شکواییه نماید.

در زمان تنظیم شکوائیه ذکر موارد ذیل در فرم بسیار حائز اهمیت می باشد:

نام و نام خانوادگی شاکی

نام و نام خانوادگی و نشانی مشتکی عنه

موضوع شکایت

تاریخ و محل وقوع جرم

ضرر و زیان وارده

ادله وقوع جرم 

online complaint letter

ثبت شکایت نامه آنلاین و تلفنی حقوقی به صورت 24 ساعته

 

مراحل قانونی شکوائیه

بعد از ثبت شکواییه در دفتر خدمات قضایی، شکایت نامه به دادسرا ارجاع داده می شود. تحقیقات مقدماتی در کلانتری و دادسرا انجام شده و پس از ان پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارسال می شود. در شکایت کیفری به شکایت کننده، شاکی و به طرف او متشاکی یا مشتکی عنه گفته می شود و به موضوع پرونده نیز اتهام می گویند. برای دعوت کردن طرف شکایت کیفری (متهم) به دادگاه، اگر فرد در سامانه  ثنا ثبت نام کرده باشد، شکوائیه از طریق سامانه ثنا به مشتکی عنه ابلاغ می شود. در غیر اینصورت برگی به نام احضاریه برای او ارسال می شود. در شکایت کیفری اگر متهم به احضاریه توجه نکند و در وقت تعیین شده خود را به مرجع قضایی معرفی نکند او را جلب و به اجبار به دادگاه می آورند.

 

 

online complaint letter writing

درخواست شکایت نامه حقوقی آنلاین و تلفنی به صورت 24 ساعته

 

نکات مهم در تنظیم شکوائیه

در تنظیم شکواییه، شاکی باید دارای اهلیت باشد و در صورتی که فرد هنوز به سن قانونی نرسیده باشد باید ولی یا قیم فرد نسبت به شکایت اقدام نمایند. بعضی جرایم، صرفاً با شکایت شاکی شروع می شود و فاقد جنبه عمومی می باشد؛ مانند: (جرم توهین و افترا ...)؛ اما در برخی از جرایم که جنبه عمومی دارند و غیر قابل گذشت می باشند با اعلام و گزارش ضابطین دادگستری تعقیب جرایم اتفاق می افتد؛ در حال حاضر که شکواییه در دفتر خدمات قضایی ثبت می شود بعد از ثبت، برای فرد از طریق تلفن همراه پیامکی مبنی بر اینکه شکواییه شماره ... ارسالی از طریق دفتر خدمات قضایی به ثبت رسیده و جهت تعقیب متهم به شعبه ای از دادسرا ارجاع شده است.

نگارش فوری شکواییه 

در صورتی که نیاز به نگارش شکوائیه داشتید می توانید به صورت فوری و 24 ساعته با شماره 09212242670 و یا 02147625900 تماس گرفته و موضوع خود را اعلام نمایید پس از دریافت مشاوره حقوقی تلفنی، مدارک و مستندات خود را از طریق واتس اپ برای وکیل متخصص در حوزه مورد نظر خود ارسال کرده و با پرداخت هزینه ای مناسب نگارش شکوائیه شما در کمتر از 24 ساعت انجام شده و به صورت فایل ورد یا پی دی اف برای شما ارسال می گردد.

علاوه براین می توانید در وبسایت وکیل تلفنی به ادرس www.vakiltel.com ثبت نام کرده و از طریق پنل کاربری خود درخواست خود را مبنی بر نگارش شکوائیه اعلام نمایید تا در کمترین زمان ممکن نگارش شکوائیه شما توسط یکی از بهترین وکلای کیفری انجام شود . 

immediate complaint letter writing

نگارش فوری و 24 ساعته تمامی متون حقوقی 

 

برای تنظیم برگه شکواییه رعایت موارد ذیر الزامیست:

 1. برگه شکواییه توسط شاکی یا وکیل شاکی باید تنظیم شود.

 2. در شکواییه باید نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، شغل، میزان تحصیلات، وضعیت تأهل، تابعیت، مذهب، شماره شناسنامه، شماره ملی، نشانی دقیق و درصورت امکان نشانی پیام نگار (ایمیل)، شماره تلفن ثابت و همراه و کدپستی شاکی درج گردد.

 3. در شکواییه باید موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم درج گردد.

 4. در شکواییه در صورت ورود ضرر و زیان حتماً میزان و مقدار آن قید شود.

 5. ادله وقوع جرم، اسامی، مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان.

 6. مشخصات و نشانی مشتکی عنه یا مظنون در صورت امکان.

 

نکته: برگه شکواییه اوراق متحدالشکلی هست که در دادسراها موجود می باشد؛ لذا قبل ازتنظیم شکواییه حتماً از وکلای موسسه وکیل تلفنی برای تنظیم به هنگام و دقیق مشاوره حقوقی تنظیم شکواییه اخذ نمایید.

 

 

مشاوره حقوقی انتقال مال غیر
مشاوره حقوقی جرم پولشویی
خسارت تاخیر در تادیه
مشاوره حقوقی جرائم پزشکی
مشاوره حقوقی تصادف 
نگارش دادخواست فرجام خواهی 
مشاوره حقوقی روابط نامشروع
مشاوره حقوقی توهین و تهدید
نگارش شکوائیه
مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی تلفنی

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
سلام وقت بخیر خدمت مدیریت موسسه و امور محترم اداری و همه وکلا، نظر بنده در مورد موسسه وکیل تلفنی این است که با هزینه های رفت و امد و ترافیک سنگین شهرهای بزرگ همچون تهران، خدمات موسسه بسیار موثر در کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری میباشد، لذا از شما بزرگوارن تشکر و قدردانی بعمل آورده و از آقای احسان والی وکیل کد 11617 رضایتمندی کامل اعلام می‌نمایم.
در خصوص کلاهبرداری به عنوان شاکی پرونده نگارش شکواییه ام انجام دادین توضیحات وکیل بسیار مناسب راهکار های بعدی هم برای پس گرفتن حق و حقوقم ارائه شد به خواست خدا که رای بگیریم.
سلام و خسته نباشید با مطالعه مقاله بسیار مفیدی که در سایت قرار دادید به پاسخ تعداد زیادی از سوالاتم رسیدم. از بابت راهنمایی های کاربردی که در اختیارکاربران قرار میدهید ممنونم. من از طریق جست و جوی فضای مجازی با وکیل تلفنی آشنا شدم و برای یک پرونده از مشاوران شما مشاوره دریافت کردم که بسیار به حل مشکل من کمک کننده بود. خسته نباشید
در نگارش شکوائیه دارا بودن دانش حقوقی وتسلط برقوانین جزائی نقش بسیار اساسی دارد زیرا دیده می شود که عناوین مجرمانه به درستی مشخص نمی شوند ویا عنوان غلطی را برای یک جرم مطرح می کنند ویا ممکن است گاهی بیش از یک جرم اتفاق افتاده و به دلیل عدم اطلاع کافی برخی از آنها در شکایت مطرح نمی شود
درود دو نکته راجع به شکوائیه اول:مشتکی علیه میتونه مجهول باشه یعنی اگر طرف مقابل رو نمیشناسید و فقط مثلا ازش یه شماره کارت دارید نگران نباشید خدد دادسرا استعلام میگه خیلی بهتره ولی صورت جلسه پلیس ضمیمه شه به شکوائئه نکته دوم دوستان نگارش شکوائیه یک امر تخصصیه استفاده از یک عبارت اشتباه حقوقی به جای کیفری ممکنه باعث شه دادسرا اعلام عدم صلاحیت بزنه بگه اینو ببرید شورا و باعث به وجود اومدن هزینه مالی و زمانی گزاف بشه برای شما و حتی استفاده نکردن از یک سری عبارات ممکنه باعث بشه طرف حق اعاده حیثیت پیدا کنه و بعدا اذیتتون کنه لطفا این مورد رو به وکیل متخصص بسپرید و راسا انجامش ندید حتی به عریضه نویس ها هم نسپرید چون این اشخاص به ادبیات حقوقی واقفند اما به مواد قانونی خیر شانس بردتونو کاهش ندید
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران معزز لطف بفرماييد در خصوص نگارش شكواييه توضيحاتي را براي مطالبه جبران خسارت و يا مطالبه ديه مبذول فرماييد كه آيا نياز به دادخواست حقوقي جداگانه دارد يا ضمن شكواييه نيز امكانپذير است!! ممنون
من برای تنظیم شکواییه خیانت در امانت به موسسه وکیل تلفنی مراجعه نمودم و با تنظیم شکواییه خیانت در امانت من تونستم روند پرونده رو با توجه به مشاوره ای که گرفتم به درستی پیش ببرم.ممنونم
با سلام خدمت کاربران گرامی.با توجه به اهمیت شروع یک روند حقوقی یا کیفری در دادگستری شکواییه هم که نقطه آغاز این روند کیفری است بسیار مهم و اساسی است و نحوه تنظیم آن و بعد از ان پیگیری شکایت و روند به نتیجه رسیدن آن بسیار حائز اهمیت است که تیم وکلای موسسه وکیل تلفنی در خدمت شما عزیزان در نحوه تنظیم و تهیه شکولئیه می باشد.موفق باشید.مسیح اقاداودی وکیل موسسه وکیل تلفنی کد ۲۰۵۵۴
با سلام خیلی ممنون از زحمات مجموعه وکیل تلفنی مطلب نگارش شده مطلب بسیار مفیدی برای کاربران جهت تنطیم شکواییه می باشد در خصوص تنظیم ونگارش شکواییه اینجانب فریبرز ذوالفقاری با کد وکالت ۱۵۲۴۱ اماده ارائه مشاوره هستم
سلام پیام من را لطفا داخل سایت نگذارید ولی برام دعا کنید که پرونده شکایتی من بر علیه شخصی به نام علیرضا عرب کرمانی باعث اخراج شدن او از دانشگاه بشه این شخص هم چت نامتعارف با من داشتند هم مرا تهدید به پخش عکس ام کرده اند لطفا دعا کنید که هم عکس ام رو حذف کنه هم اخراجش کنند...ممنونم

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

[email protected]

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

[email protected]

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

[email protected]

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی