موسسه وکیل تلفنی

 • مجيد مددي گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۱۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۷:۳۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۴
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۵۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۲:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۰:۴۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج

جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج

این روز ها رابطه ی جنسی قبل ازدواج در بسیاری از کشور ها از جمله ایران نیز مرسوم شده است، جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج چیست؟ آیا جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج جرم انگاری شده است؟ بسیار در سنین پایین هم مشاهده می شود که رابطه های جنسی قبل از ازدواج شکل می گیرد و دختران و پسران در سنین کم مثل 14 یا 15 سال در قالب دوست دختر و دوست پسر رابطه ای را تشکیل می دهند که بسیار آسیب زا است.

بیراه نیست اگر بگوییم نصفی از دانش آموزان ارتباط با جنس مخالف را در سن 14 سال و یا کمتر شروع کرده اند. جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج این روزها بیش از گذشته انجام می گیرد و هیچ مانعی مقاوم برای جلوگیری از آن به نظر نمی آید. با افزایش چشمگیر جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج آمار طلاق نیز بیشتر شده است، آیا می توان گفت که رابطه های جنسی باعث افزایش آمار طلاق در کشور شده اند؟ سکس قبل از ازدواج بیشتر به دلیل برافروختگی احساسات نوجوانه صورت می گیرد، اغلب رابطه ها میان جوانان و نوجوانان سکس به وعده ازدواج است؛رابطه جنسی قبل از ازدواج آسیب زا است.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

آمار وضعیت سکس قبل از ازدواج در ایران سال 99

 

sex, a tool for loving

سکس کردن وسیله ابراز عشق 

 

به نظر می آید سکس و عشق رابطه ی مستقیمی با هم داشته باشند، هر چه به نظر نوجوانان عشق پرشور تر باشد نیاز جنسی آن ها به یکدیگر نیز بالاتر است، البته که این عشق آتشین به همان سرعت سوختن خاموش نیز می شود.

از معایب سکس قبل از ازدواج موارد زیادی است که میتوان آن ها را نام برد، بدبینی، ترس و استرس، شکاکیت آزار دهنده، مقایسه، بیماری های جنسی، بارداری های ناخواسته و سکس قبل از ازدواج مانعی برای جدایی افراد از یکدیگر نیست و چون در این رابطه ی جنسی محرمیت و تعهدی نیز یافت نمی شود، بسیار آسیب زا است به خصوص برای دخترانی که به همخوابی به وعده ازدواج راضی شده اند. برای آگاهی بیشتر از جرم سکس قبل از ازدواج می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنید؛ بعد از رابطه با فردی نامحرم و جدایی، احساس عذاب وجدان بیشتر اوقات موجب می شود تا مدام خاطرات فرد یادآوری شود و این کار یک نوع خیانت به فردی است که در آینده به زندگی شخص می آید. تحمیل سکس با وعده ازدواج کاری غیر اخلاقی و مخالف انسانیت است.

 

آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج جرمه؟

رابطه جنسی با وعده ازدواج با عناصر آسیب زا همراه است و همچنین جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج در ایران جرم انگاری شده است و از نظر حقوقی و قانونی جرم است. می توانید از مشاوره حقوقی برای این جرم استفاده کنید.

رابطه جنسی بدون محرمیت در حکم زنا است و اگر موجب به ازاله بکارت شود دیه بکارت نیز باید حساب و پرداخت شود. اگر رابطه ی جنسی با توافق و رضایت دختر هم باشد جرم است و حکم آن 100 ضربه شلاق است. روابط جنسی دیگر مثل بوسیدن و درآغوش کشیدن دختر و پسر نامحرم نیز جرم است و برای آن مجازاتی نیز در گرفته شده است؛ بهتر است که از مشاوره حقوقی آنلاین می توان برای آگاهی از مجازات ها استفاده کرد.

 

علت جرم انگاری رابطه جنسی قبل ازدواج با همسر آینده چیست؟

 

crime of having sex without marriage

ریسک سکس به وعده ازدواج برای دختران

 

برخی از افراد فکر می کنند اینکه اسلام و شرع مقدس مخالف با رابطه ی جنسی قبل از ازدواج است نوعی محرومیت و محدودیت است، در واقع اینطور نیست، به خوبی می توان متوجه شد اگر هرچیزی آزاد بود و هیچ محدودیتی وجود نداشت جرایم بیشتری اتفاق می افتد و هیچ نظم و امنیتی یافت نمی شد.

 

از دلایل جرم انگاری جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • شهوت در جامعه گسترش پیدا می کرد و دیگر زن بودن ارزش والایی نداشت، اگر زنا جرم انگاری نمی شد، زنان به عنوان یک وسیله در نظر گرفته می شدند و به مرور زمان جایگاه یک زن در خانواده از یاد برده می شد. در جامعه ای بدون محدودیت و مرزبندی تنها شهوت و ارضای جنسی، مهم در نظر گرفته می شود و رسیدگی به روح زنان از یاد برده می شود.

 • به مرور زمان با گسترش روابط جنسی حرام تمایل به ازدواج های سالم و مشروع کم، تشکیل خانواده فراموش می شود و دیگر کودکان نمی توانند در پناهگاه امنی به اسم خانواده رشد کنند.

 • آزادی های جنسی موجب تزلزل در پایه و اساس یک خانواده می شود، با شیوع رابطه ی جنسی حرام نمایش های جنسی نیز آغاز می شود، این امر باعث می شود تا مردان از خانواده دور و با مشاهده ی نمایش های متنوع متمایل به روابط جنسی حرام شوند. این برای زنانی که زندگی خود را وقف تشکیل و نگهداری درست خانواده می کنند بزرگترین خطر به حساب می آید.

 • با گسترش جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج خصوصیات خوب و نیک انسان زیر سوال میرود، دیگر کسی به اخلاق خوب توجه نخواهد کرد و آرمان های انسان مثل تقوا و پرهیزگاری به طور کل دور انداخته می شود. نقش انسانیت فرو می ریزد و تمایل به گناه بیشتر می شود.

 • نکته ی مهم دیگر در جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج شیوع انواع بیماری های جنسی و خطرناک است، وقتی روابط جنسی آزاد باشد و جرم در نظر گرفته نشود، باعث انتقال انواع و اقسام بیماری های جنسی مثل ایدز، هپاتیت و... می شود.

 • با افزایش جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج، جنایت به دلیل شهوت زیاد، افزایش می یابد، انواع تعرض ها و تجاوز ها به زنان صورت می گیرد. حرمت ها از بین می رود و آزادی روح و آسایش جسم دیگر مد نظر نخواهد بود.

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل پایه یک

نکته: همه ی این موارد در صورتی پدیدار میشدند اگر جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج و یا روابط جنسی حرام جرم انگاری نمی شد.

 

راه های جلوگیری از رابطه با زن شوهر دار

رابطه جق و زنای ذهنی

مجازات سکس با زن شوهر دار

تبعات حقوقی و دلایل ازدواج دختر 18 ساله با مرد 70 ساله

 

برترین سوالات رایج در مورد سکس قبل از ازدواج:

 

پرسش (1): مجازات قانونی افرادی که قبل از ازدواج با هم رابطه دارند چیست؟

 

پرسش (2): آیا مجازات سکس قبل از ازدواج، با ازدواج منتفی می شود؟

 • پاسخ به پرسش (2): مجازات زنا در جرم رابطه جنسی قبل از ازدواج با ازدواج افراد مجرم خنثی نمی شود، به دلیل حدی بودن مجازات، اعمال آن ضروری است.

 

پرسش (3): آیا ارتباط جنسی قبل از ازدواج موجب پرداخت مهریه میباشد؟

 • پاسخ به پرسش (3): اگر صیغه ای بین زن و مرد باشد و آن ها اقدام به رابطه ی جنسی کنند، مهریه ای برای زن در نظر گرفته می شود که مرد مجبور به پرداخت آن است، اگر جرم رابطه ی جنسی قبل از ازدواج بدون صیغه ی محرمیت باشد، علاوه بر اینکه شلاق دارد در صورت ازاله ی بکارت فرد باید مهرالمثل بکارت را بپردازد. مهریه با عقد همراه است، عقد محرمیت بین افراد می آورد، رابطه ی جنسی حرام بین دختر و پسر محرمیتی همراه ندارد پس موجب پرداخت مهریه نیز نمی شود؛ اگر نیاز به مشاوره حقوقی در موضوع رابطه ی جنسی قبل از ازدواج دارید می توانید با وکیل متخصص زن در این زمینه مشورت کنید.

 

پرسش (4): آیا واقعاً ضمانتی برای سکس به وعده ازدواج وجود دارد؟

 

sex for marriage

وعده ازدواج برای سکس

 

 • پاسخ به پرسش (4): متاسفانه باید گفت که خیر؛ کسی که با چنین وعده ای پیش قدم می شود، تنها فردی است که حشریت بر مردانگی او قالب شده و شما را تنها یک ابزار ساده برای تامین نیاز جنسی خود فرض کرده است و با شناخت کاملی که از نقطه ضعف و خواسته دختران (ازدواج و بکارت) دارد، از نقطه ضعف و سادگی دختران معصوم برای تامین خواسته شوم خود اقدام می کند و بسیاری از آنان در انتها از دختر مظلوم در حین رابطه جنسی به طور مخفیانه فیلم می گیرند تا به بهانه پخش آن فیلم و بازی با آبروی آن دختر، بتوانند آن دختر را مجبور به سکس و همخوابی کنند؛ این امر به خصوص در ایران که گرسنگی جنسی بیداد می کند، امری بدیهی است و فرد از هر حیله و کلکی برای همخوابی با جنس خود استفاده می کند و مقرون به بیش از 65% مردان در کشور های جهان سوم زن را به صورت گوشت می بینند و قصد شکار زن را دارند.

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

ببخشین میخاستم بپرسم پسری ک دوسال از پشت با ی دختر رابطه داشته و اون دخترو گولش زده باشه و ازش سو استفاده کرده باشه و دیگ جواب اون دخترو نده و خطشو خاموش کنه حکم پسر چیه؟ ایا میشه وقتی پسره خطشو روشن کرد و دوباره خاست ک بره خونه دختره برای رابطه از پشت و دختر از قبل پاسگاه روخبر کند و دختر بره پزشک قانونی میشه پسر رو اجبار ب ازدواج دختری ک ازش سو استفاده کرده رو در بیارن؟
درود وقت بخیر سوال بنده اینه اگه 2نفر قبل از ازدواجشون یه رابطه داشتن و دارن میرن سوی ازدواج خود مرد نخواد دختر چک بشه آیا میشه یا حتمی باید دختر چک شود این سوال فقط از کنجکاوی بنده است تشکر؟؟؟
سلام وقت بخیر . موضوع بسیار مهمی است هم‌به لحاظ حقوقی و هم به لحاظ شخصیتی . تشکر بابت انتشار این مطلب.
هر نوع رابطه ای غیر از مبانی قانونی و شرعی مستوجب مجازات می باشد و در زندگی آینده نیز موجب بدبینی به طرف مقابل می شود. لذا توصیه می شود. از راه شرعی و قانونی نسبت به ایجاد رابطه اقدام نمود
با سلام مطالب مطروحه بسیار مفید و کاربردی بودند. با تشکر
سلام. موضوع بر سر این است که آیا ارتباط جنسی و نزدیکی قبل از ازدواج نسبت به دو شخصی که وعده ازدواج باهم داده اند و قصد حتمی ازدواج دارند و خانواد ها نیز در جریان می باشند در قالب جرم رابط نامشروع قرار میگیرد یا خیر..‌‌ شاید اگر بخواهیم از منظر عرف و عامه مردم به این موضوع بنگریم به دلیل وعده ازدواجی که داده شده و خانواده دو طرف هم کاملا در جریانند و خواه ناخواه این رابطه منتج به ازدواج خواهد شد جرمی اتفاق نیفتاده اما ما با نگاه علمی و حقوقی و قانونی به موضوع نگاه میکنیم و هماهنطوریکه از مواد قانون هم بر مئ اید وعده ازدواج ایجاد علقه زوجیت نخواهد کرد و فی الواقع نامزدی که دوران قبل از عقد نکاح می باشد هیچگونه مجوزی از لحاظ قانونی به دو طرف عاشق و معشوق جهت ایجاد رابطه جنسی نخواهد داد. پس از منظر قانون تا عقد نکاح دائم یا منقطع منعقد نشود هیچ رابطه ای قانونی و مشروع محسوب نخواهد شد.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی یکی از موارد مبتلا به جامعه رواج ارتباطات غیراخلاقی در بین جوانان با عناوین مختلف همانند دوستی قبل از ازدواج می باشد که اشخاص بدون اینکه رابطه شرعی با هم داشته باشند بعضا مرتکب اعمال خلاف منافی عفت وحتی زنا می شوند که معمولا در این موارد قربانی وبزه دیده دختران مجرد وکم سن وسال می باشند چون با وعده ووعید پسر همسن خود دایر بر ازدواج فریب خورده وتن به رابطه جنسی می دهند که این موضوع جرم محسوب شده ومجازات دارد
سلام و عرض ادب امیدوارم سلامت باشید. وکلای و مشماورین وکیل تلفنی بسیار خوش برخورد هستندو هرساعتی حتی روزهای تعطیل که تقاضای مشاوره داشتم به سرعت با من تماس گرفتند. هزینه های موسسه جهت مشاوره با متخصصین هم به گونه ای است که امکان راهنمایی گرفتن از مشاورین را برای همه افراد با هر سطح مالی ممکن ساخته. موفق باشید
با سلام،مطالب درج شده در سایت با توجه به اهمیت و فراوانی موضوع مطروحه بسیار مفید وکاربردی میباشد،وکلای متخصص وکیل تل به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات کاربران عزیز میباشند.با احترام_فاطمه سلیمانی
با سلام و عرض ادب.ماده ۲۳۱ در موارد زنای به عنف و در حکم آن، در صورتی که زن باکره باشد مرتکب علاوه بر مجازات مقرر به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم می شود و درصورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد. ماده ۶۵۸ هرگاه ازاله بکارت غیرهمسر با مقاربت یا به هر وسیله دیگری و بدون رضایت صورت گرفته باشد موجب ضمان مهرالمثل است. تبصره ۱- هرگاه ازاله بکارت با مقاربت و با رضایت انجام گرفته باشد چیزی ثابت نیست. تبصره ۲- رضایت دختر نابالغ یا مجنون یا مکرَهی که رضایت واقعی به زنا نداشته در حکم عدم رضایت است. این دو ماده را می خواهیم در این بحث سکس قبل از ازدواج به تجلیل بپردازیم.چون بیشتر سکس ها با رضایت دو طرف قبل از ازدواج انجام می شود این عنصر رضایت بحث مهر المثل و دیه بکارت را منتفی می کند ولی عنصر عنف و عدم رضایت باعث می شود تا علاوه بر بحث زنای به عنف و مجازات اعدام در صورت اثبات مجازاتهای مربوط به دختر هم اعمال شود پس دخترانی که با رضایت تن به رابطه می دهند مراقبت نمایند که بعدا نمی توانند در خصوص ازاله بکارت و مهر المثل ادعایی کنند و تازه اگر شکایتی هم بشود به جرم زنا یا رابطه نامشروع ممکن است محکوم بشوند.موفق باشید آقاداودی
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره حقوقی به صورت تخصصی در کلیه موضوعات با حقوقدانانی که تحصیلات تخصصی عالیه در دانشگاه های سطح اول کشور و سابقه قضایی و تجربه عملی در خصوص موضوعات را دارند فراهم آورده است‌.
بهرنگ محبوبی: درود و سپاس از وب سایت خوب وکیل تلفنی و وکلای عزیز که با دانش و دقت بسیار بالا به پرسش ها و ابهامات ما در موارد حقوقی پاسخ میدین بسیار خرسندم که پایگاه دانش بنیان و معتبری همچون وکیل تلفنی با مشاوران و وکلای آگاه و معتقد بنده را آگاهانه برادرانه و خواهرانه راهنمایی میفرمایند از خدای بزرگ و مهربان آرزوی سلامتی برای تک تک شما عزیزان در موسسه وزین وکیل تلفنی خواستارم که برای طرح مشکلات حقوقی حتی در ساعت ۳ نیمه شب با ظرافت به لایه های پنهانی و مخفی مشکل طرح شده توجه دارند و برای هر مسئله ای راه حل و راهکار ارائه دارند خدا قوت آرزوی توفیق بیشتر ❤❤
بسمه تعالی_با سلام و عرض احترام خدمت شما،متن خیلی کاربردی و مفیدی بود از زحمات شما کمال تشکر را دارم
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
یک عده از افراد که هنوز ازدواج نکرده اند ومجرد هستند چه دختر چه پسر احتمال دارد که قبل از ازدواج از پی هوسهای زودگذر جنسی رفته و دچار گناه وآلودگی شوند وبا زنان ودختران ویا با مردان نامحرم ارتباط جنسی برقرار کنند واین ارتباط مخصوصا برای خانمها قبل از ازدواج حتما یک سری ناراحتیها وضرر هایی خواهد رساند که عواقب وخیمی خواهد داشت مثل زوال پرده ی بکارت یا حامله شدن ویا از لحاظ روحی صدمات زیادی به آنها وارد میشود واینکه زمانی که بخواهند به عنوان دوشیزه ازدواج کنند واقعا یک سری مشکلات حقوقی ومجازاتهایی را در پی خواهد داشت اگر برای کسی همچین اتفاقی بیافتد حتما در پی یافتن یک مشاور امین می گرددتا بتواند از وی با خیال راحت مشاوره بگیرد وبدون ترس از ابرو اطمینان کند در موسسه ی سایت وکیل تلفنی وکلای متخصص ومجربی هستند که شبانه روز در دادن مشاوره ی حقوقی در هر زمینه ای در کمک رسانی آماده اند وبا هزینه ی کمتر وفوری تنها با یک تماس با سایت وکیل تلفنی ؛ در هر نقطه از ایران حتی خارج از کشور مشاوره میدهند.
درود و وقت بخیر جرم زنا از جرائم منافی عفت و تحقیقات در خصوص آن محرمانه تلقی میشود تحت هیچ شرایطی در صورتی که مدارک و استنادات کافی ندارید اقدام به گزارش آن نکنید که مستوجب مجازات جرم قذف نشوید موفق باشید
آیا اگر قصد دو طرف جدی باشه اما پدر دختر اجازه نده و قبل ازدواج رابطه جنسی بوده باز هم مجازات دارد؟؟؟
ایا رابطه جنسی قبل از ازدواج با پسری که یک بار به خواستگاری امده است و ۳ سال است که رابطه دوستی وجود دارد و بعد از شنیدن جواب رد باز به خواستگاری میاید حرام است؟

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی