موسسه وکیل تلفنی

 • ف احمدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۳:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • Morteza Dorosti گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • محمد مصطفائی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۳:۱۰:۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • مهسا عطار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • اعظم گیوه‌کی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۲:۲۴:۳۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۲۵:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • وکیل علیرضا محمدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۴۹:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۸
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
 • حمید رازانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵:۱۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد مضاربه

مشاوره حقوقی عقد مضاربه

در ابتدا با تعریف خلاصه ای از مضاربه و شرایط آن، شما را با این عقد آشنا نماییم؛ سپس برای مشاوره حقوقی عقد مضاربه، وکیل امور مضاربه فوری و 24 ساعته را به شما معرفی نمائیم؛ از اینکه ما را در مطالعه این مقاله همراهی می کنید، سپاسگذاریم.

 

یکی از مشکلات رایج در خصوص متون قرارداد ها (توصیه های یکی از بانوان وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"عقد مضاربه هنگامی صورت می گیرد که شما برای انجام برخی از امورات مختلف، به شخصی پول می دهد تا برای شما کار را انجام دهد؛ به نحوی می توان نام پیمانکاری را نیز بر روی آن گذاشت؛ اما هر نامی که به آن می دهید باید بدانید که اگر این قرارداد را به درستی نگارش ننمایید و مفاد کاملی را متناسب با شرایط طرفین ذکر ننمایید؛ در آینده حتماً با دعاوی حقوقی مواجه خواهید شد؛ فلذا بهتر است این امر را با صرف هزینه ای اندک به وکیل متخصص امر، بسپارید؛ البته می توانید وکیل خودتان باشید و در نگارش قرارداد مضاربه، تنها از وکلای ما مشاوره دریافت نمایید؛ در هر دو حالت می توانید تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

عقد مضاربه چیست؟

 

limited partnership contract concept

انعقاد آنلاین عقد مضاربه به صورت 24 ساعته ارزان و تضمینی

 

در ابتدای مشاوره حقوقی عقد مضاربه، قبل از اینکه وارد مسائل پیچیده حقوقی شویم باید بگوییم که تعریف ساده و راحت مضاربه، همان جمله معروف (( پول از من کار از تو )) می باشد؛ اما نه هر کاری، این کار باید در چارچوب قوانین حقوقی و شرعی مضاربه باشد که در ذیل، جهت ورود به مبحث مشاوره حقوقی عقد مضاربه به صورت مقدماتی به این قوانین خواهییم پرداخت.

 

تعریف عقد مضاربه در ماده 546 قانون مدنی چنین آمده است:

 • مضاربه عقدی است که به موجب آن، یکی از متعاملین سرمایه گذاری می کند؛ با قید اینکه طرف دیگر با آن تجارت کرده و در سود آن شریک ‌باشند... .

 • توضیح: تعریف فوق بدین معناست که شما به شخص الف مبلغی را می دهید تا با آن تجارت کند و هر مقدار که از طریق آن مبلغ سود بدست آورد در سود آن با شما شریک باشد.

 

مضارب کیست؟

در ادامه ماده 546 قانون مدنی تعریفی از افراد دخیل در عقد مضاربه آمده است؛ این ماده بیان می دارد که (...صاحب سرمایه مالک و عامل مضارب نامیده می شود)؛  یعنی شخص الف که شما به او مبلغی را برای مضاربه داده اید، مضارب نام می گیرد و شما مالک می شوید، چون صاحب سرمایه هستید.

در مشاوره حقوقی عقد مضاربه فرقی نمی کند که شما مالک هستید یا مضارب، شما به راحتی می توانید با تماس فوری به وکیل عقد مضارب، مشاوره حقوقی عقد مضاربه آنلاین و تلفنی فوری را دریافت نمایید.

 

حکم مضاربه چیست؟