موسسه وکیل تلفنی

  • امیرحسین خوشحال گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۲۸:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • حسین طوسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۱:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • عرفان عباسقلی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۴:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی مصادره اموال

مشاوره حقوقی مصادره اموال

برای بررسی مشاوره حقوقی مصادره اموال ابتدا باید بدانیم مصادره ی اموال به چه معنی ای است. در لغت مصادره یعنی گرفتن اموال یک فرد به زور، در اصطلاح حقوقی مصادره ی اموال به گرفتن و ضبط اموال فرد خاطی گفته می شود و این کار عموماً به علت ارتکاب جرم فرد خاطی و متهم صورت می گیرد.

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور  بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

confiscations

مصادره ی اموال

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

همه چیز درباره ی مشاوره ی حقوقی مصادره اموال

برای بررسی مشاوره حقوقی مصادره اموال ابتدا باید بدانیم مصادره ی اموال به چه معنی ای است. در لغت مصادره یعنی گرفتن اموال یک فرد به زور، در اصطلاح حقوقی مصادره ی اموال به گرفتن و ضبط اموال فرد خاطی گفته می شود و این کار عموما به علت ارتکاب جرم فرد خاطی و متهم صورت می گیرد. در قانون مجازات اسلامی مشاوره حقوقی مصادره اموال توضیح داده شده است، البته شما  با یک وکیل متخصص در این زمینه تماس بگیرید، در ادامه با توجه به قانون مجازات که درباره ی احکام و شرایط این عمل حقوقی توضیح داده است به بررسی بعد های مختلف آن می پردازیم.

 

 

مصادره ی اموال چیست؟

همانطور که گفته شد مشاوره حقوقی مصادره اموال در اصطلاح حقوق به معنای ضبط و گرفتن مال یک فرد مجرم به وسیله ی قانون است، یعنی این کار از راه مشروع و قانونی صورت می پذیرد. وقتی فرد مجرم از راه نامشروع مالی را تحصیل می کند، بعد از اثبات این عمل وی باید مال نامشروع را مسترد کند، اگر مال مشروع در دست او نبود باید مثل و قیمت مال را رد کند، در صورت نبودن اصل مال باید خسارت فرد زیان دیده توسط مجرم جبران شود.

در صورت ارتکاب یک جرم که باعث تحصیل یک مال برای فرد مجرم شده است، پس از احراز و اثبات جرم علاوه بر مجازات تعزیری که برای مجرم در نظر گرفته می شود اموال به دست آمده از این راه نیز به نفع دولت مصادره می شود.

 

آشنایی با برخی قوانین موضوع مصادره اموال

این مصادره ی اموال اضافه بر مجازات اصلی فرد خاطی صورت می گیرد. در مشاوره حقوقی مصادره اموال جرمی که مجازات آن مصادره باشد در دسته ی مجازات های تعزیری  قرار می گیرد. منظور از مجازات تعزیری این است که این مجازات ها بر خلاف حدود که توسط شرع مشخص شده است، به وسیله ی قانون گذار نوع، میزان و شرایط آن تشخیص داده شده است.

 

confiscation

قوانین موضوع مصادره اموال

 

اگر بخواهیم مثالی برای مشاوره حقوقی مصادره اموال بزنیم می توان گفت اگر یک کارخانه یا شرکت برای تولید کنسرو تولید شده باشد و در کنار این کار مشروبات الکلی نیز تولید کند، یکی از مجازات ها می تواند مصادره ی اموال باشد، یعنی مقداری از مال که از طریق کسب و کار نامشروع حاصل شده است به نفع دولت مصادره می شود. با توجه به مثال بالا متوجه می شویم مصادره ی اموال هم برای اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی است. مصادره ی اموال برای همه یا قسمتی از مال صورت می گیرد، این بستگی به نظر قاضی و کارشناس دارد که چه مقدار از اموال فرد حاصل از یک عمل نامشروع است.

در بعضی موارد یک مصادره ی خاص نیز صورت می گیرد برای مثال فردی که در حال قاچاق لباس است، بعد از دستگیری مقدار مالی را که از این طریق به دست آورده توسط مقام قضایی مصادره می شود. یک نوع دیگر در مشاوره حقوقی مصادره اموال وجود دارد و آن مصادره ی عام یا کل است، در این نوع مصادره تمام مال شخص مجرم مصادره می شود در جرم های اختلاس این نوع مصادره صورت می گیرد.

 

تفاوت توقیف اموال و مصادره ی اموال

باید در نظر داشت که هر بازداشت مالی مصادره ی اموال نیست، در مشاوره حقوقی تلفنی مصادره اموال یکی از چیز هایی که خواهیم دانست این است که مصادره برای اشخاص مجرم وقتی صورت می گیرد که شخص مجرم و مال حاصل شده از راه نامشروع باشد، در مصادره اموال مشخص و گرفته می شود اما در توقیف مال، اموال یک شخص به طور موقت توقیف می شود، این عمل را با یک مثال می توان توضیح داد، وقتی یک فرد طلبکار باشد می تواند تقاضای توقیف اموال بدهد این کار برای جلوگیری از ضرر کردن فرد طلبکار صورت می گیرد، تا اموال نقل و انتقال پیدا نکند و حق طلبکار ضایع نشود.

 

confiscation of property

تفاوت توقیف اموال و مصادره اموال

 

اگر در توقیف اموال فرد بدهکار اقدام به پرداخت بدهی خود نکند، اموال وی به مزایده گذاشته می شود و بعد از فروش سهم طلبکار پرداخت و بقیه آن به بدهکار مسترد می گردد.

 

در چه مواردی برای مجرم مصادره اموال صادر می گردد

در قانون مجازات اسلامی، قانون اساسی و قانون های خاص مثل قوانین پولشویی و مبارزه با مواد مخدر درباره ی مشاوره حقوقی مصادره اموال صحبت شده است. اگر شخصی از طریق پولشویی اقدام به تولید اموال کند بعد از احراز اموال وی که از این طریق حاصل شده است مصادره می شود.

در قانون ذکر شده است فردی که با قاچاق مواد مخدر مالی را به دست می آورد، مال حاصل توسط مقام قضایی مصادره می شود. در اختلاس نیز تمام اموال مختلس مصادره و ضبط می گردد.

ثروت های ناشی از ربا، رشوه، اختلاس، غصب، سرقت نیز مصادره می گردد. اگر فردی با اقدام به قمار مالی را به دست آورد آن مال مصادره خواهد شد. افراد اگر با سوءاستفاده از مال وقفی، اموال دولتی و... اقدام به کسب مال کنند بعد از ثابت شدن اموال آن ها مصادره می گردد. دایر کردن مکان های فساد مثل قمار خانه و ... از لحاظ قانونی مشکل دارد و مالی که از این راه به دست می آید مصادره می شود. قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی در شرایطی به مصادره منجر می شود.

در قانون مجازات مشاوره حقوقی مصادره اموال ذکر شده است، به تشخیص بازپرس یا دادستان، اموال حاصل از طریق نامشروع مصادره و وسایلی که ارتکاب جرم را تسهیل کرده اند، مثل ماشین در قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی، یا چاقو و اسلحه در سرقت و... و به طور کلی اموال استفاده شده در صورت گرفتن جرم بنا به تشخیص مقام قضایی معدوم یا مسترد یا مصادره خواهد شد. جرایمی که منجر به مصادره می شود یا در دادگاه های انقلاب یا در دادگاه های عمومی بنا به موضوع آن ها و تشخیص مقام قضایی رسیدگی خواهد شد.

 

آیا مصادره اموال قابل عفو و بخشش می باشد؟

در قانون مجازات اسلامی عفو یکی از عوامل سقوط مجازات در نظر گرفته شده است. برای مشاوره حقوقی مصادره اموال باید گفت نوع جرم مهم است، برای مثال در قانون ذکر شده است جرایمی مثل ارتشاء، کلاهبرداری، اختلاس، دایر کردن مراکز فساد و فحشاء، جعل، پولشویی، قاچاق مشروبات الکلی، قاچاق کالا و... قابل عفو نیستند. البته افراد می توانند درخواست عفو از رهبری کنند، عفو در مصادره برای مسائل و موارد خاص است که این بستگی به مقام صالح دارد.

 

confiscated property

قابل عفو بودن مصادره اموال

 

برخی از جرایم بعد از تقاضای عفو و بررسی توسط مقام صالح، بخشیده خواهند شد. در مواردی اگر خود فرد متهم اموال نامشروع به دست آمده را به اختیار خود رد و به دادگاه تحویل دهد نیازی به مصادره ی اموال نیست.

 

آیا با مشاوره تلفنی می توانید از حکم مصادره، برائت حاصل نمایید؟

برای راهکار های حقوقی مصادره اموال می توانید از تماس تلفنی با یک وکیل متخصص در این زمینه استفاده کنید. بعد از استفاده از مشاوره های تلفنی می توانید متوجه شوید، مصادره ی اموال قابل برائت و عفو است یا خیر؟ یا مجازات جرم مورد نظر شما بعد از احراز و اثبات جرم، اگر مصادره ی اموال است قابل بخشش است یا خیر؟

 

کاربرد مشاوره حقوقی تلفنی مصادره اموال

هر انسانی در هر زمینه ای برای آگاهی بیشتر نیاز به مشاوره و همفکری افراد آگاه و دانا دارد. برای مشاوره حقوقی مصادره اموال شما می توانید با وکیل یا مشاوران تلفنی مشورت کنید و از همه ی جنبه های مصادره آگاه شوید. مشاوره های تلفنی کاربرد های زیادی دارند برای مثال در وقت شما صرفه جویی می شود و با هزینه ای مقرون به صرفه می توانید از تمام ابعاد یک جرم و مجازات آن آگاه شوید و بهترین تصمیم را بگیرید.

 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی