موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۹:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵۶:۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۲۷:۵۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۷:۴۲:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۸
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۴:۰ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۱۲:۱۱ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۵:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۱۴:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • خدیجه محمدی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۵:۳۰:۲۵ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
 • علی علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۲۳:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۴/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقي الزام به تحويل مبيع

مشاوره حقوقی الزام به تحویل مبیع

الزام به تحويل مبيع در واقع يكي از آثار عقد بيع هست؛ وقتي شما مالي را مي خريد فروشنده بايد طبق ماده 367 قانون مدني بايد مورد معامله را به شما تحويل دهد برخي از با درج شروطي از انتقال مبيع يا مورد معامله امتناع نموده و علت امتناع خودشان را به شرطي كه داخل در فروشنامه قيد كردند مستند مي  كنند.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

الزام به تحویل مبیع در سایه قانون مدنی

در حالي كه طبق ماده 220 قانون مدني يكي از اثار عقد بيع تحويل ثمن و مبيع مي باشد يعني خريدار مكلف به پرداخت ثمن معامله و فروشنده مكلف به  تحويل ثمن معامله مي گردد براي طرح دعوي الزام به تحويل مبيع در محاكم رويه مختلفي ديده مي شود مثلا برخي محاكم مدعي هستند كه براي طرح دعوي الزام به تحويل مبيع لازم است كه اصالت فروشنامه يا عقد بيع خودتان را  اثبات نماييد و سپس اقدام به طرح دعوي الزام به تحويل مبيع نماييد؛ به عبارتي اين دسته از محاكم شما را مكلف به طرح دعوي تنفيذ بيع نامه مي كنند و وقتي اصالت بيع نامه شما طي راي دادگاه اثبات گردد دعوي الزام به تحويل مبيع را پذيرش مي كنند.

لذا در اين راستا و با توجه به اين رويه قضايي مختلف در خصوص دعوي الزام به تحويل مبيع لازم هست قبل از طرح اين دعوي و يا در زمان انعقاد قرارداد با وكلاي دادگستري مشاوره نحوه دريافت مبيع يا مشاوره الزام به تحويل مبيع را بخواهيد. هدف موسسه وكيل تلفني اقدامات حقوقی پيشگيرانه مي باشد لذا قبل از هرگونه قراردادي و يا حتي در زمان معامله با وكيل تلفني در خصوص الزام به تحويل مبيع مشاوره حقوقي موضوع را بگيريد.

 

 

delivery necessity

مشاوره  حقوقی  در سریع ترین  زمان  ممکن

 

وكيل تلفني در اين راستا معتقد مي باشد در زمان نگارش قرارداد خريد يا فروش براي تحويل مبيع وجه التزام از نوع دلار قيد نماييد، براي اخذ مشاوره حقوقي الزام به تحويل مبيع لازم  است در سايت ثبت نام نماييد و درخواست مشاوره حقوقي الزام به تحويل مبيع يا ثبت سوال حقوقي را مطرح نماييد وكلاي موسسه زير پنج دقيقه حتي در ايام تعطيل به شما مشاوره حقوقي الزام به تحويل مبيع را خواهند داد.

 

مشاوره حقوقی نمونه دادنامه الزام به تحويل مبيع

الزام به تحویل مورد معامله به دادگاه علاوه بر رسیدگی به دلایل مورد استناد طرفین می­توانسته هر گونه تحقیق یا اقدامی که برای کشف حقیقت لازم است انجام دهد.

 

پرونده کلاسه: ۹۰۰۹۹۸۰۲۲۰۰۲444۷

دادنامه شماره: ۹۰۰۹۹۷۰۲۲۱۸۰۲4۰۵

شعبه هجدهم دادگاه تجدیدنظر استان تهران

تجدیدنظرخواه: آقای روح الله ... به نشانی ...

 

تجدیدنظرخواندگان:

 1. آقای حسین ... به نشانی ...
 2. آقای علی اکبر ..... به نشانی ...

 

تجدیدنظرخواسته:

 • از دادنامه ۹۰۰۵۷۱ مورخ 30/7/90 صادره از شعبه اول بخش لواسانات.

 

گردش کار: دادگاه با بررسی اوراق و محتویات پرونده ختم دادرسی را اعلام و مبادرت به صدور رأی می­ نماید:

 

رأی دادگاه

 

دادنامه تجدیدنظرخواسته به شماره ۹۰۰۵۷۱ مورخه 30/7/90 صادره از شعبه اول دادگاه عمومی بخش لواسانات و رودبار قصران که به موجب آن قرار رد دعوی خواهان با خواسته الزام خواندگان به تحویل الباقی مبیع موضوع مدرکیه مورخه 24/1/74 و سند عادی مورخه 5/3/1388 اصداریافته مخالف قانون و مقررات موضوعه بوده و متضمن جهت موجه در نقض آن می ­باشد، زیرا:

 • اولاً: خواهان با استناد به دو فقره سند عادی و طرح دعوی به طرفیت فروشندگان طرح دعوی نموده و به تصریح مواد ۲ و ۳ از قانون آیین دادرسی هرگاه خواهان رسیدگی به دعوایی را برابر قانون درخواست نماید قضات داگاه موظف بوده تا موافق قانون رسیدگی و حکم مقتضی را صادر و یا فصل خصومت نمایند.

 

 • ثانياً: قطع نظر از صحت و سقم دعوی مطروحه آنچه دادگاه بدوی در انشاء رأی بدان توجه نموده موضوعاتی ماهوی بوده لذا با اتکاء به آن صدور قرار توجیه قانونی ندارد.

 

 • ثالثاً: تسلیم وقتی حاصل می­ شود که مبیع تحت اختیار مشتری قرار گرفته باشد حال چنانچه با تنظیم قرارداد مورخه 24/1/74 موضوع قرارداد به نحوی که عرف آن را تسلیم گویند در اختیار مشتری قرار گرفته باشد می­بایست دعوی خواهان محکوم به بطلان والا فروشنده با توجه به مفاد قرارداد و آثار عقد صحیح به ایفای تعهدات قراردادی ملزم شود. رابعاً: دادگاه علاوه بر رسیدگی به دلایل مورد استناد طرفین می­توانسته هرگونه تحقیق یا اقدامی که برای کشف حقیقت لازم است انجام دهد بنابراین دادگاه مستندا به قسمت اخیر ماده ۳۵۳ از قانون آیین دادرسی دادگاه­های عمومی و انقلاب در امور مدنی و با نقض دادنامه معترض عنه پرونده را جهت ادامه رسیدگی به دادگاه بدوی اعاده می­نماید. این رأی قطعی است.

 

مشاوره حقوقی دعوای تحویل مبیع مشاعی

طبق دادنامه ...مورخ... در خصوص دعوی آقای ر.ج به طرفیت 1- ف 2- س 3- اداره کل راه و مسکن و شهرسازی استان تهران به خواسته الزام خوانده به تنظیم سند رسمی پلاک ثبتی... و تحویل مورد معامله که خواهان خواسته خود را در جلسه اول دادرسی به اخذ پایان کار و صورتمجلس تفکیکی افزایش داده ، با عنایت به محتویات پرونده علی الخصوص پاسخ استعلام ثبتی که حکایت از بازداشت بودن پلاک ثبتی مذکور دارد و نظر کارشناس منتخب نیز حکایت از بازداشت بودن کل پلاک ثبتی مذکور دارد و با عنایت به اینکه موضوع سند خواهان خرید جزء مشاع از پلاک ثبتی مذکور می باشد که تا زمانی که به قطعات مفروزه تقسیم نگردد، قابلیت تحویل نیز نخواهد داشت، لذا دادگاه دعوی خواهان را مستند به ماده 56 قانون اجرای احکام مدنی و ماده 4 قانون آیین دادرسی مدنی قرار رد دعوی خواهان را صادر و اعلام می دارد. در پی تجدیدنظرخواهی خواهان از این دادنامه، دادگاه تجدیدنظر با عنایت به اینکه تجدیدنظرخواهی واجد ایراد مهم و موثری نیست مستند به ماده 358 قانون آیین دادرسی مدنی تأیید و ابرام می نماید.

 

delivery assistant

مشاوره حقوقی دعوای تحویل مبیع مشاعی

 

نظریه وکلای موسسه وکیل تلفنی در این باره

در صورتی که مبیع جزء مشاع از ملکی باشد، دعوای تحویل مبیع تا زمانی که آن ملک به قطعات مفروز شده تقسیم نگردد، قابل استماع نخواهد بود.در مالکیت مشاعی تصرفات حقوقی از جمله نقل و انتقالات مانند بیع و اجاره نافذ ولی تصرفات مادی که از جمله آن می توان تقسیم مبیع به مشتری باشد غیر نافذ بوده و منوط به اذن تمامی شرکا می باشد. 

 

در صورتیکه این مقاله به سوالات شما پاسخ کافی نداده است بر روی تصویرک زیر کلیک نمایید یا آن را لمس کنید

 

 

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

از زحماتتون که توی این شرایط بیماری به صورت تلفنی با کم ترین هزینه و به صورت شبانه روزی خدمترسانی میکنید تشکر میکنم اجرکم عندالله ان شا الله بیشتر از پیش موفق و موید باشید مطالبتون خصوصا ارائه آرای محاکم بسیار عالی و کاربردی هست و در آموزش دانشجویان حقوقی بسیار تاثیر گذار از زحمات تیم تولید محتوا و مدیریت موسسه تشکر میکنم
سلام واحترام دعوای الزام به تحویل مبیع دعوای مالی است.این دعوا می تواند در مورد مبیع منقول ویا غیر منقول مطرح باشد هزینه دادرسی دعوای مطالبه مبیع منقول را می توان بر اساس تقویم مال منقول پرداخت کرد در این رابطه باید به قابلیت تجدید نظر در هنگام تقویم توجه نمود به این معنی که تقویم نمودن به مقداری که رای قابل تجدید نظر نباشد می تواند به ضرر خواهان باشد هزینه دادرسی در دعاوی غیر منقول بر اساس ارزش منطقه ای ملک معین می شود.در الزام به تحویل مبیع غیر منقول رویه قضایی مختلف است برخی از قضات معتقدند دعوای الزام به تحویل مبیع غیر منقول که ملک دارای سند رسمی نباشد قابلیت استماع ندارد اما برخی دیگر از قضات صرف مبایعنامه حائز شرایط صحیح بیع را کافی برای پذیرش دعوا می دانند.مشاور شما وکیل متخصص دکتر محمد ابراهیم داودآبادی فراهانی
سلام وقت بخیر الزام به تسلیم مبیع مبحثی بسیار روز مره و کابردی است و مطلب سایت نیز بسیار دقیق و توام با رای دادگاه بود که فایده ان را ۲چندان کرد تشکر.
با سلام خدمت کاربران گرامی.یکی از دعاوی پر کاربرد و مهم دعوای الزام به تحویل مبیع است چرا که فروشنده باید پس از انعقاد بیع مبیع را در اختیار و به قبض خریدار بدهد و در مقابلش هم خریدار باید ثمن یا پول را بپردازد البتا برخی محاکم ابتدا اثبات بیع را لازم می دانند.برای مشاوره و گرفتن اطلاعات کافی با موسسه وکیل تلفنی تماس بگیرید.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
سلام و احترام از مطالب مفیدی که موجب آگاهی افراد به حق و حقوقشان میشود، بسیار سپاسگزارم. وکیل تلفنی در زمان شیوع کرونا با ارائه خدمات غیرحضوری و آنلاین کار بسیار شایسته ای انجام داده. من از طریق یکی از آشنایانم با موسسه وکیل تلفنی آشنا شدم و چون ایشون به کمک وکیل تلفنی در یک پرونده موفق شده بودند بسیار از خدمات این موسسه راضی بودند. از مدیریت موسسه وکیل تلفنی آقای دکتر توکلی کمال تشکر دارم.
سلام. الان من ثبت نام‌کردم و وارد سایت شدم به عنوان کاربر اسمم ثبت شد. سوالم رو هم پرسیدم و میدونم باید مدارک من بررسی بشه تا پاسخ سوالم داده شه.چون یک رای دادگاه هست که خوب متوجش نمیشم. واسه همین میخوام این رای رو آپلود کنم. ولی بعدش میخوام تلفنی با وکیل صحبت کنم که تلفنی بهم توضیح بدن
سلام و عرض ادب از جمله مشکلات افراد چگونگی تحویل مبیع بعد از انعقاد قرارداد توسط فروشنده است ک با ارائه راهکار توسط مشاورین موسسه میشه بر این مشکلات فائق اومد
به نام خدا باعرض سلام با تشکر از مدیریت و پرسنل زحمتکش کش موسسه حقوقی وکیل تلفنی که با حداقل مبلغ ممکن امکان استفاده از خدمات مشاورین متخصص به خصوص با دارابودن سابقه قضایی را فراهم آورده که دارای تجربه علمی و عملی می باشند. رضایت کامل را دارم
باسلام.از موسسه خوبتون که در این شرایط بیماری به مردم کمک میکنندو در هر ساعت از شبانه روز به سوالات حقوقیمون با کمترین هزینه پاسخ میدن کمال تشکرودارم.من ازخدماتتون استفاده کردم وخیلی راضی بودم.مرسی
دوستان درود بار اثبات این دعوی گاهی اوقات سنگین و دشواره برای اینکه به مشکل برنخورید حتما از نظر متخصص استفاده کنید و حتما داخل قراردادهاتون نحوه تحویل رو با جزییات مشخص کنید قرارداد های فروش قرارداد های حساسی هستند با سهل انگاری برای خودتون هزینه های هنگفت نتراشید
باسلام. متاسفانه اغلب مشاهده میشود که مردم جامعه که اکثرا فاقد سواد و اطلاعات حقوقی کافی هستند، مبادرت به انجام معامله و تنظیم مبایعه نامه هایی می نمایند که مطابق مقررات قانونی و نفع طرفین نمی باشد و بهمین جهت موجبات سوءاستفاده برای یکی از متعاملین فراهم میشود. لذا مقتضی است هموطنان عزیز قبل از انجام معامله با یک مشاور حقوقی مشورت نمایند
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي لازم به ذكر است انواع عين را شرح دهم كه اگر مبيع يكي از أقسام عين باشد شرايط خاصه خود را خواهد داشت عين سه نوع است: عين معين: كه موجود و مشخص است عين كلي در معين: كه موجود است وليكن در مجموعه اي مشابه قرار دارد و شما حق انتخاب داريد عين كلي في الذمه: كه هنوز موجود نيست ولي در مورخه خاصي كه موجود شود به شما ارائه خواهد شد براي توضيحات بيشتر در خدمتتون هستم ارادتمند شيخي

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی