موسسه وکیل تلفنی

 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
 • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

خدمات ثبت شرکت

مشاوره حقوقي ثبت شركتها 

بهتر است در زمان تأسیس شرکت تجاری عجله نکنیم، زیرا تأسیس شرکت معمولاً کار ساده ­ای است، ولی به محض تأسیس با تکالیف قانونی مواجه می ­شویم که ممکن است تا پیش از آن در قالب «شخص حقیقی» با آن رو به ­رو نبوده­ ایم؛ مضافاً بر این­که غالب مشارکت­ ها احتمال شکست در آغاز راه را دارند و طبیعی است که منحل کردن شرکت تجاری گاه دشوار و زمان­بر است.

company registeration

ثبت شرکت فوری و آنلاین ویژه شیوع کرونا

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"شرکت تجاری ترجیحاً باید زمانی تأسیس و ثبت شود که محصولی جهت فروش یا ارائه خدمات داشته باشد یا اینکه به حدی از بلوغ رسیده باشد که بتواند به تکالیف خود در قانون برای اشخاص حقوقی (نظیر تکالیف مالیاتی) عمل نماید؛ در صورتیکه این موارد برای شرکت شما اتفاق افتاده است، در گام بعدی باید با یک وکیل امور ثبتی مشورت نمایید؛ برای تماس تلفنی با وکیل متخصص در این امر تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید تا امکانات تماس فوری، فراهم گردد"

 

 

اقدامات قبل از ثبت شرکت

قبل از ثبت شرکت شرکای یک شرکت باید اقداماتی برای ثبت شرکت ارایه نمایند؛ اولین اقدام نگارش قرارداد کوفاندر ها می باشد که این قرارداد میزان سهام و وظیفه هر شریک را در فرایند شراکت مشخص می کند و این قرارداد زیربنای اصلی یک شرکت می باشد و در این قرارداد باید دقیقاً شرح وظایف و ساعات کاری شرکا و میزان سهام آنها نیز آورده اعم از مالی و غیر مالی شرکا قید گردد.

 

مزایای ثبت شرکت برای شرکای تجاری ان

یکی از مهمترین ثبت شرکت این هست که وقتی یک شرکت ثبت برسد میزان سهام هر یک از شرکای ان شرکت مشخص می گردد و به عبارت دیگر شرکت بعنوان یک شخص دارای استقلال مالی و حقوقی می باشد که این شخصیت حقوقی مستقل از شخصیت شرکا می باشد؛ لذا در  فرایند انجام فعالیت اگر شرکت دارای مشکلات مالی و حقوقی گردد مال و جان افراد موسس جدا از اموال شرکت می باشد و شرکت بعنوان یک شخص مستقل در برابر این تعاملات اجتماعی مسولیت حقوقی مستقل دارد.

 

توجه به حداقل تعداد شرکا در خرید سهام در شرکت سهامی

 

stock buyers of a holding

مشاوره حقوقی قبل از ثبت هرگونه شرکت

 

در خرید سهام یا سهم الشر که که باید توجه نمود که شرکت از حداقل شریک لازم برای تأسیس نباید کمتر شود؛ بنابراین یک شخص نمی تواند 100 درصد سهم الشرکه شرکت با مسئولیت محدود را بخرد و حتماً باید سهمی و لو اندک را برای شخص دیگری در نظر گیرد و در هنگام تنظیم سند رسمی در صورتی که همه شرکای فعلی می خواهند سهم خود را واگذار کرده و از شرکت خارج شوند، در قسمت انتقال گیرنده، نام حداقل دو شخص باید ذکر شود و اگر شرکت سهامی خاص است، حداقل نام سه شخص باید ذکر شود.

 

عدم امکان اخراج شریک در شرکت سهامی

اصولاً امکان اخراج اجباری شریک از شرکت وجود ندارد؛ با وجود این اقلام رو به رو حاکمیت پیدا می کنند:

 

 • اولاً: در شرکت های تعاونی استثنائاً این موضوع پیش بینی شده است (ماده 13 قانون بخش تعاون مصوب 1370).

 • ثانیاً: در شرکت های سهامی هم تحت شرایط محدود و عملاً نادری چنین امری قابل تصور است (مانند تبدیل سهام بی نام به بانام موضوع مواد 45 و 46 و یا عدم پرداخت سهام تعهدی موضوع مواد 35 و 36 لایحه اصلاحی قانون تجارت).

 

فوت یکی از سهامداران در شرکت سهامی

در صورت فوت سهامدار، سهام به ورثه وی می رسد و مانند سایر شرکای شرکت عضو شرکت می شوند؛ البته در شرکت های با مسئولیت محدود می توان شرط کرد که در صورت فوت یکی از شرکا، سایرین حق منحل کردن شرکت را دارند (بند د ماده 114 قانون تجارت)؛ با وجود این، در اساسنامه های چاپی اداره ثبت شرکت ها چنین شرطی وجود ندارد؛ بنابراین عملاً فوت شریک تأثیری در بقای شرکت سهامی یا با مسئولیت محدود ندارد.

 

راحت ترین راه افزایش سرمایه در شرکت سهامی

راحت ترین راه افزایش سرمایه در شرکت سهامی از طریق مطالبات حال شده است که طلبکار ممکن است سهام دار یا ثالث باشد؛ در صورت افزایش سرمایه از طریق مطالبات حل شده، باید لیست طلبکاران و مبلغ طلب به تایید بازرس برسد و در صورتی که منشاء طلب سود تقسیم نشده میان سهامداران باشد، چنین امری باید به تایید هیأت مدیره برسد.

 

تجدید ارزیابی اموال در شرکت سهامی و افزایش سرمایه آن