موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی تأمین دلیل

مشاوره حقوقی تأمین دلیل

در ابتدای این مطلب باید دانست، تأمین دلیل هر مورد مستندی است که اصحاب دعوا  از آن برای اثبات دعوا یا دفاع از خویش استفاده می کنند؛ گاه ممکن است افراد به منظور حفظ اسناد و مدارکی که احتمال دارد در آینده به عنوان دلیل در دادگاه مورد استناد قرار گیرد، درخواست تامین دلیل نمایند؛ حال با ما همراه باشید تا این مورد را بررسی نماییم و لزوم مشاوره حقوقی در خصوص آن را شرح دهیم.

 

تأمین دلیل آنلاین و تضمینی (توصیات یکی از بانوان وکیل ما در این خصوص)

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

دادخواست تأمین دلیل شامل چه مواردی است و مرجع رسیدگی به این دادخواست کدام دادگاه است؟

 

reason providing petition

نگارش آنلاین دادخواست تأمین ارزان و تضمینی 24 ساعته

 

خواهانِ درخواست تامین دلیل، دادخواست خویش را به شورای حل اختلاف یا درصورت فقدان آن، دادگاه محل وقوع دلیل تقدیم نمایند؛ این دادخواست بصورت کتبی یا شفاهی بوده و براساس ماده 151 قانون آئین دادرسی مدنی، می بایست شامل موارد ذیل باشد:

 1. مشخصات طرفین دعوا.

 2. موضوع دعوایی که برای اثبات آن درخواست تامین دلیل صورت می گیرد.

 3. اوضاع و احوالی که موجب تامین شده است.

 

مدت اعتبار تامین دلیل چقدر است؟

قرار تامین دلیل صادره توسط مرجع قضائی صالح پس از صدور  و اجراء، تا زمانی که درخصوص اصل و ماهیت دعوا، رسیدگی به عمل آید معتبر بوده و به دلیلی که در قبال آن تامین لازم بعمل آمده در فرآیند رسیدگی قضائی استناد خواهد شد؛ جهت اطلاع از سایر قوانین و مقررات مربوط به تامین دلیل می توانید از مشاوره تلفنی با وکلای موسسه بهره مند شوید.

 

بهترین روش اعتراض به تامین دلیل چگونه است؟

 

protest against the reason providing of court

وکیل آنلاین تامین دلیل فوری و 24 ساعته

 

مطابق نظریه مشورتی شماره 296/95/7 اداره کل حقوقی قوه قضائیه قابل تجدیدنظر خواهی در دادگاه های عمومی حقوقی نمی باشد و به دلیل عدم تصریح در قانون در مراجع صادر کننده هم قابل اعتراض نمی باشد؛ لیکن در رویه قضائی،اگرخوانده نسبت به صدور قرار تامین دلیل جاهل بوده باشد و همچنین به آن اعتراض داشته باشد، می تواند اعلام دارد که نظریه به ایشان ابلاغ نشده است و تقاضای ابلاغ نظریه و متعاقب آن اقدام به اعتراض به نظر کارشناس و متعاقبا تقاضای ارجاع امر به هیات کارشناسی را نماید.

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

معیار و روش محاسبه ارزش تامین دلیل چیست؟

همان طور که در ماده 155 قانون آئین دادرسی مدنی مقرر شده است، تامین دلیل اقدامی پیشگیرانه بوده و به معنای امنیت بخشیدن به یک دلیل و حفظ آن از تغییر یا مفقود شدن است و تشخیص درجه ارزش آن در موارد استفاده با دادگاه است.

در این روش، ارزش هر آنچه صورت برداری شده یا نظر کارشناسی درخصوص آن اخذ می گردد یا از شهود تحقیق می شود؛ از لحاظ ماهوی نسبت به دعوای مورد نظر خواهان در تامین دلیل مورد نظر نیست؛ شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص چگونگی تامین دلیل با زبده ترین مشاورین حقوقی و وکلای موسسه وکیل تلفنی مشاوره حقوقی تلفنی یا آنلاین داشته باشید.

 

بهترین روش تامین دلیل ملکی، چیست؟

مطابق ماده 150 قانون آئین دادرسی مدنی، در مواردی که اشخاص ذی نفع احتمال می دهند که در آینده استفاده از دلایل و مدارک مورد استناد آنان از قبیل تحقیق محلی و کسب اطلاع از مطلعین و استعلام نظر کارشناسان یا استفاده از قرائن و امارات موجود در محل و یا دلایلی که نزد طرف دعوا یا دیگری است، متعذر یا متعسر خواهد شد، می توانند از دادگاه دادخواست تامین آنها را بنمایند.

 

نکته: مقصود از تامین در این موارد، فقط ملاحظه و صورت برداری از این گونه دلایل است؛ درخصوص دعاوی ملکی نیز درصورتی که ذی نفع یا ذی نفعان خواهان تامین ملک مورد ادعا بعنوان دلیل باشند می توانند به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک مراجعه نموده و تقدیم دادخواست نمایند.

 

بهترین روش تامین دلیل کیفری، چگونه است؟

 

criminal reason providing

تامین دلیل فوری و 24 ساعته تضمینی آنلاین و ارزان

 

در دعاوی کیفری نیز همچون دعاوی حقوقی، بعضاً به دلیل حفظ و حراست از ادله، قرائن و امارات نیاز به تأمین دلیل احساس می شود.

در این هنگام  قبل از طرح دعوی و یا ممکن است در ضمن دادرسی، دادخواست تامین دلیل تقدیم گردد؛ به عنوان مثال، در دعوای کیفری قتل، شاهدی وجود دارد که وقوع قتل را شاهد بوده است؛ لیکن شاهد مزبور قصد سفر به خارج از کشور را داشته و زمان بازگشت وی نیز مشخص نیست؛ لذا شهادت ایشان اخذ می گردد تا در هنگام دادرسی از این دلیل استفاده شود، مقصود از تامین دلیل کیفری صرفاً ملاحظه و صورت برداری از این گونه دلائل است و شما می توانید با دریافت مشاوره حقوقی از وکلای ما، بهترین روش تامین دلیل در خصوص مشکل حقوقی کیفری که با آن دسته و پنجه نرم می نمایید، به ارزانترین روش ممکن دریافت نمایید.

 

نگارش فوری و 24 ساعته تمامی دادخواست های حقوقی

نگارش فوری دادخواست انواع طلاق

نگارش اظهارنامه فوری

نگارش تمامی لوایح نادر و رایج با کیفیت تضمینی

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و عرض ادب، تامین دلیل در حقیقت همان مستندات و مدارکی هستند که ما اکنون آنها را در دست داریم، اما ممکن است در آینده آنها به هر دلیلی از دست بروند و ما بی مدرک باقی بمانیم؛ فلذا مجبوریم تا این موارد را به نحوی اثبات گردانیده و به عبارتی محاکم را از وجود این مدارک و مستندات آگاه گردانیم تا بتوانیم در صورت بروز هر گونه دعاوی مرتبط به دلیل تأمین شده، به آن دلیل استناد کنیم و از پایمال گردیدن حقوق خود جلوگیری نماییم. اینجانب سحر نیک پور، جهت مشاوره تکمیلی در خدمت شما عزیزان می باشم.
با سلام و تشکر از محتواهای بسیار جامع و مفیدی که در سایت قرار می دهید. پاینده باشید
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .تامین دلیل در حقیقت همان مستندات و مدارکی هستند که ما اکنون آنها را در دست داریم، اما ممکن است در آینده آنها به هر دلیلی از دست بروند و ما بی مدرک باقی بمانیم؛ فلذا مجبوریم تا این موارد را به نحوی اثبات گردانیده و به عبارتی محاکم را از وجود این مدارک و مستندات آگاه گردانیم تا بتوانیم در صورت بروز هر گونه دعاوی مرتبط به دلیل تأمین شده، به آن دلیل استناد کنیم و از پایمال گردیدن حقوق خود جلوگیری نماییم
بر طبق قانون آئین دادرسی مدنی درخواست تامین دلیل باید حتما شامل چند مورد باشد: مشخصات درخواست کننده و طرف او موضوع دعوایی که برای اثبات آن درخواست تأمین می‌شود اوضاع و احوالی که موجب تأمین شده است بر اساس ماده ۱۵۰ قانون آیین دادرسی مدنی زمان درخواست می‌تواند قبل از اقامه دعوی و یا در حین رسیدگی باشد. این درخواست می‌تواند کتبی یا شفاهی باشد. تقاضای تامین دلیل از سوی ذی‌نفع به شکل یک درخواست نوشته می‌شود و به تعداد خواندگان به اضافه یک نسخه، همراه با فتوکپی برابر اصل اوراق و اسناد تقدیم شورای حل اختلاف می‌شود. ‌شورا با احراز فوریت موضوع، درخواست را به یکی از کارشناسان رسمی دادگستری در رشته مربوط ارجاع و پس از حضور مدیر دفتر شعبه مربوطه و کارشناس در محل و جلب نظر کارشناس‌، شورا صورتجلسه را با ذکر نظر کارشناس تنظیم می‌کند. انواع تامین دلیل در موارد مختلفی به تامین دلیل نیاز است. برای مثال اگر مالک یک ماشین اتومبیلش خسارت دیده و قصد دارد از مال خسارت‌دیده خود هر چه زود‌تر استفاده کند و نمی‌تواند منتظر سپری شدن مراحل مختلف دادرسی که زمانی نسبتا طولانی را می‌طلبد بماند؛ می‌تواند با درخواست تامین و اجرای آن، میزان خسارت وارد ‌شده به اتومبیل را مشخص کند، سپس نسبت به تعمیر و بازسازی آن اقدام و از آن استفاده کند و بعد از آن به استناد تامین که انجام شده است، خسارت وارده به خود را از عامل ورود زیان، مطالبه کند. گاهی هم ممکن است که امکان از بین رفتن یا از دسترس خارج شدن دلایل و مدارک مورد نظر مدعی وجود داشته باشد، در نتیجه از طریق تامین می‌توان این دلایل را حفظ کرد. برای مثال یک فردی که می‌تواند در دادگاه شهادت بدهد و یا مطلع از امری است بخواهد از کشور خارج شود و یا به علت بیماری در آستانه فوت باشد. اعتبار تامین دلیل منظور از این نوع تامین صورت‌برداری و حفظ آن است و تأثیری بر تایید یا رد ارزش دلیل مورد نظر ندارد. علاوه بر این حتی به معنای پذیرش دلالت یک دلیل بر ادعای مدعی نیز نیست و ممکن است شخصی، چیزی را دلیل اثبات ادعای خود بداند، اما در حقیقت اینطور نباشد. مرجع انجام تامین به صرف ادعای درخواست‌کننده مبنی بر اینکه امری دلیل و مدرک دعوای آینده اوست، قرار تامین را صادر و اجرا می‌کند و دادگاه رسیدگی‌کننده به دعوا باید دلیل مورد نظر مدعی را ارزیابی و در خصوص اعتبار و ارزش آن تصمیم‌گیری کند.
گاهی ممکن است اشخاص برای حفظ اسناد و مدارکی که احتمال دارد در آینده بعنوان دلیل در دادگاه مورد استناد واقع شود درخواست تامین دلیل کنند. دلیل چیزی است که اصحاب دعوی برای اثبات دعوی یا دفاع از خودشان به آن استناد می‌کنند و تأمین دلیل به معنی حفظ دلایل موجود برای استفاده از آن‌ها در آینده است و در قالب قرار صادر می‎شود.برای آگاهی بیشتر در این باره بهتر است که با یک وکیل مشاوره کنید برای اینکار می توان از سایت وکیل تلفنی واز وکلای مجرب وی کمک بگیرید
من خیلی راحت میتونم از طریق سایت وکیل تلفنی در تمام ساعات ارتباط برقرار کنم و مشاوره های لازم رو در هر زمینه ای دریافت کنم . با تشکر
در خصوص تامین دلیل دچار مشکل شده بودم که با مشاوره از مشاورین متخصص شما این امر انجام شد و مشکل برطرف شد.ممنونم از شما
سپاس از پاسخگویی شما
سپاس از مطالب عالی و کاربردی وب سایت وکیل تلفنی
بسیار سایت عالی و پرمحتوا که کمک می‌کنه به سرعت در کار

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی