موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

اسید پاشی منتهی به قتل

اسید پاشی منتهی به قتل

اسید پاشی از جمله جرائم علیه اشخاص است که بعضاً منجر به قتل مجنی علیه می شود؛  اسید پاشی معمولاً برای انتقام جوئی یا به خطر انداختن زندگی فردی – اجتماعی افراد و از بین بردن زندگی آینده قربانی صورت می پذیرد؛ اگر پاشیدن اسید به شکل غیر عمدی صورت گیرد،  مرتکب تنها به پرداخت دیه محکوم خواهد شد و اگر این جرم با بی احتیاطی و یا تقصیر جزایی صورت گیرد، علاوه بر دیه مشمول مجازات تعزیری نیز خواهد شد و درصورتی که به قتل قربانی بی انجامد، درصورت عمدی بودن و احراز عناصر ماده 290 قانون مجازات اسلامی مستوجب قصاص و درصورت غیر عمدی بودن مستوجب دیه و حبس خواهد بود.این درحالی است که مطابق قانون سابق، امکان قصاص در جرم اسیدپاشی منتفی بود؛ با ما همراه باشید تا این مورد را به کل بررسی نماییم.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در خصوص کم لطفی به بانوان کشورمان

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

 

مجازات اسید پاشی

 

Acid Spraying crime

مشاوره حقوقی اسید پاشی به صورت فوری و 24 ساعته

 

به استناد ماده یک قانون تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن، هرکس عمداً با پاشیدن اسید یا هر نوع ترکیبات شیمیایی دیگر، با هر میزان غلظت،  موجب جنایت بر نفس عضو یا منفعت شود؛ در صورت مطالبه از ناحیه مجنیٌ‌ علیه یا ولی ‌دم حسب مورد با رعایت شرایط مقرر در کتاب قصاص، به قصاص نفس، عضو یا منفعت محکوم می ‌شود و در مواردی هم که اسید پاشی مشمول مقررات ماده 286 قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/۲/۱۳۹۲ باشد؛ اقدام مرتکب، افساد فی‌الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شو؛. همچنین براساس ماده 2 همان قانون، هرگاه شخصی مرتکب جرم موضوع این قانون شود و مجازات آن قصاص نباشد یا به هر علتی مانند مصالحه اولیای دم، قصاص اجراء نشود، مرتکب علاوه بر پرداخت دیه یا ارش یا وجه ‌المصالحه مطابق صدمه حاصله به حبس تعزیری نیز محکم می گردد.

 

تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن

 

Repetitive acid spraying

تماس فوری با وکیل متخصص امور اسید پاشی

 

قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن مصوب 1398، پس از قانون مصوب 1377 جدیدترین قانون درخصوص این جرم و مجازات های آن است.

در این قانون ضمن تعیین مجازات برای اسید پاشی عمدی، به طبقه بندی نوع حبس های تعزیری برحسب میزان خسارت و صدمه حاصل از جنایت پرداخته است؛ همچنین علاوه بر تعیین مجازات معاون در ارتکاب جرم، اعمال آزادی مشروط و تعلیق و تخفیف را میسر نمی داند، مگر آنکه بزه ‌دیده یا اولیای دم نسبت به مجازات تعزیری مرتکب نیز اعلام گذشت کرده با‌شند که در این صورت دادگاه می‌تواند مجازات مرتکب را یک درجه تخفیف دهد؛ در ماده 5 این قانون بدرستی مقرر شده است که علاوه بر جبران خسارات ناشی از جرم مطابق قانون آئین دادرسی کیفری، مرتکب موظف است هزینه های درمان بزه دیده را بپردازد و درصورت عدم تمکن مالی وی، هزینه ‌های مربوطه از محل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی پرداخت می‌شود.

 

جرم اسید پاشی چه جرم محسوب می شود؟

اسیدپاشی جرمی است غیرقابل گذشت؛ بدین معنا که برای تعقیب و پیگرد قانونی متهم نیازی به شکایت شاکی خصوصی نبوده و به محض اطلاع دادستان از وقوع جرم از هریک از طرق قانونی مقر در قانون آئین دادرسی کیفری قابل تعقیب خواهد بود و از طرفی نیز علیرغم گذشت شاکی خصوصی، مرتکب بابت جنبه عمومی جرم مستحق مجازات خواهد بود.

 

مجازات اسیدپاشی به صورت گسترده چیست؟

 

Acid spraying widely

بررسی جرم اسید پاشی در سال 1399-1400

 

براساس تبصره 2 ماده 1 قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن مصوب 1398 در مواردی هم که اسید پاشی مشمول مقررات ماده 286 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392/02/01 باشد یعنی به نحو گسترده و با هدف اخلال در نظم و امنیت عمومی صورت گیرد؛ اقدام مرتکب، افساد فی‌ الارض محسوب شده و به مجازات آن محکوم خواهد شد.

 

جرم تهدید به اسیدپاشی

حکم تهدید به اسیدپاشی با توجه به ماده ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی، تا ۷۴ ضربه شلاق و یا از ۲ماه تا ۲ سال حبس خواهد بود؛ باید لیکن وقوع جرم تهدید به اسیدپاشی باید اثبات گردد و تهدید هایی که به صورت شفاهی انجام می شود به دو شاهد عادل نیاز دارند؛ همچنین برای اثبات آن میتوان از پیامک ها استفاده کرد.

شما می توانید برای اطلاع از آخرین قوانین و مقررات مربوط به این جرم، در هر ساعتی از شبانه روز با وکلای پایه یک کیفری ما تماس حاصل نموده و از جدیدترین راهکارها و مشاوره های حقوقی نیز بهره مند شوید.

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

مقابله با ضرب و جرح

بهترین پاسخ عملی به توهین ها و تهدیدات

آدم ربایی و تقاص آن

جمع آوری مدارک طلاق مبتنی بر غیرت و تعصب بی مورد

مشاوره حقوقی مهریه با کیفیت تضمینی

نگارش فوری انواع دادخواست های نادر و رایج حقوقی

درباره ما

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام. اسید پاشی جرمی است غیر قایل گذشت. لذا با گذشت شاکی متوقف نمی شود تبصره 2 ماده 100 ق. م. ا. اسید پاشی در حد گسترده از مصادیق ماده 286 ق. م. ا. است یا معاونت در آن. که می تواند در صورت احراز قاضی اعدام را درپی داشته باشد.قانون 98 جدیدتریت اراده مقنن در این زمینه است باید مطابق ان با مجرمین برخورد شود.قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن مصوب ۱۳۹۸، جدیدترین قانون دراین خصوص است. در این قانون ضمن تعیین مجازات برای اسید پاشی عمدی، به طبقه بندی نوع حبس های تعزیری برحسب میزان خسارت و صدمه حاصل از جنایت نیز پرداخته است.لذا وفق تبصره ماده 286 ق.م. ا. هرگاه دادگاه از مجموع ادله و شواهد قصد اخلال گسترده در نظم عمومی را احراز نکند مرتکب به حبس تعزریر 5 تا 6 محکوم می شود
سلام و عرض خسته نباشید بابت تلاش های بی وقفه همکاران خوش اخلاق وکیل تلفنی. بارها من به خاطر ساعت کاری که داشتم، ساعت ۱۰ یا ۱۱ شب تماس میگرفتم و هربار به سرعت مشاور با من تماس میگرفت. مشاورین همگی متخصص و با حوصله و دلسوز هستند و همواره از سطح خدماتی که دریافت کردم رضایت داشتم، واقعا صحبت کردن با یک متخصص که با آگاهی شما را راهنمایی کند و اضطراب و نگرانی شما را از بین ببرد بسیار ارزشمند است. مشاورین وکیل تلفنی از ابتدا تا انتهای کار با من بودند و مثل یک دوست پیگیر مشکل من بودند. از مدیریت موسسه بسیار ممنونم و براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم
با سلام و عرض ادب خدمت مدیریت محترم واعضای فعال و پرتلاش سایت وکیل تلفنی. اسیدپاشی از جمله جرایمی است که علیه اشخاص صورت می‌گیرد و بسته به نوع آن از لحاظ عمدی یا غیرعمدی بودن و همچنین نتیجه واثر ارتکاب جرم نوع و میزان مجازات فرد مرتکب جرم مشخص می گردد. بر این اساس چنانچه فردی به صورت غیر عمدی باعث آسیب به فرد دیگری شود به پرداخت دیه محکوم خواهد شد و در صورت ارتکاب جرم به صورت عمدی به قصاص و یا پرداخت دیه و حبس محکوم می شود. کاربران عزیز جهت کسب اطلاعات لازم در این خصوص می‌توانند از طریق سایت وکیل تلفنی با وکلای متخصص و خبره در این امور ارتباطات گرفته و مسائل خویش را مطرح نمایند.با احترام_فاطمه سلیمانی
سلام وقت بخیر. خسته نباشید عرض میکنم خدمت تمام کارکنان فهیم و زحمتکش موسسه وکیل تلفنی... به عبارت دیگر برای تحقق جرم اسید پاشی باید گفت اولا شخصی که این عمل را مرتکب می شود باید با عمد و آگاهی انجام دهد و دوما عمل پاشیدن اسید موجب نقص یا آسیبی به یکی از اعضای بدن فرد شود که در این صورت جرم اسید پاشی رخ داده و حسب مورد مجازات می گردد .
ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه كاربران و همكاران گرامي و معزز توصيه مي شود در ابتداي هرگونه معامله ، تنظيم قرارداد ، و مشكل اعم از حقوقي ، كيفري ، ثبتي ، خانواده و تجاري و غيره با وكيلي متخصص و مجرب در مورد مبحث مطروحه مشورت داشته باشيد تا با اطلاع از كم و كيف قضيه بهترين حركت و واكنش را پيرو مسئله حادث شده داشته باشيد و البته در صورت نياز به وكيل دادگستري هماهنگي هاي لازم را انجام دهيد تا ان شاءالله نتيجه مطلوب حاصل شود كه مجموعه وكيل تل دسترسي سريع و آسان به وكلاي متخصص و مجرب را براي شما كاربران عزيز و بزرگوار فراهم آورده است و در بيست و چهار ساعت شبانه روزي وكلاي مذكور آماده جهت ارائه مشاوره و خدمات حقوقي به شما بزرگواران مي باشند هيچ موقع فراموش نكنيد كه (حق دادني نيست بله حق گرفتني است) در پناه خداوند متعال هميشه شاد و سلامت باشيد ارادتمند شما شيخي
اسید پاشی از جمله جرائم علیه اشخاص است که بعضاً منجر به قتل مجنی علیه می شود؛ اسید پاشی معمولاً برای انتقام جوئی یا به خطر انداختن زندگی فردی – اجتماعی افراد و از بین بردن زندگی آینده قربانی صورت می پذیرد؛ اگر پاشیدن اسید به شکل غیر عمدی صورت گیرد، مرتکب تنها به پرداخت دیه محکوم خواهد شد و اگر این جرم با بی احتیاطی و یا تقصیر جزایی صورت گیرد، علاوه بر دیه مشمول مجازات تعزیری نیز خواهد شد و درصورتی که به قتل قربانی بی انجامد، درصورت عمدی بودن و احراز عناصر ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی مستوجب قصاص و درصورت غیر عمدی بودن مستوجب دیه و حبس خواهد بود. اسیدپاشی جرمی است غیرقابل گذشت؛ بدین معنا که برای تعقیب و پیگرد قانونی متهم نیازی به شکایت شاکی خصوصی نبوده و به محض اطلاع دادستان از وقوع جرم از هریک از طرق قانونی مقر در قانون آئین دادرسی کیفری قابل تعقیب خواهد بود و از طرفی نیز علیرغم گذشت شاکی خصوصی، مرتکب بابت جنبه عمومی جرم مستحق مجازات خواهد بود.برای اطلاعات و راهنمایی های بیشتر می توانید با موسسه وکیل تلفنی تماس بگیرید تا به صورت تخصصی مشاوره بگیرید.
باسلام و ادب خدمت موسسه وکیل تلفنی.در وضعیت سخت و بیماری کرونا وشرایط بد مالی کاری بسیار ارزشمند و عالی انجام شده در راستای احقاق حق مردم و موسسه ای با بهترین وکلا ومتخصصین این رشته.بنده از مشاورین همکاران شما از جمله خانم بهاره توکلی پور در زمینه خانواده بهره بردم که بسیار راضی بودم بسیار سپاسگزارم.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی وبا تشکر از زحمات. به استناد ماده یک قانون تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن، هرکس عمداً با پاشیدن اسید یا هر نوع ترکیبات شیمیایی دیگر، با هر میزان غلظت، موجب جنایت بر نفس عضو یا منفعت شود؛ در صورت مطالبه از ناحیه مجنیٌ‌ علیه یا ولی ‌دم حسب مورد با رعایت شرایط مقرر در کتاب قصاص، به قصاص نفس، عضو یا منفعت محکوم می ‌شود و در مواردی هم که اسید پاشی مشمول مقررات ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱/۲/۱۳۹۲ باشد؛ اقدام مرتکب، افساد فی‌الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شو؛. همچنین براساس ماده ۲ همان قانون، هرگاه شخصی مرتکب جرم موضوع این قانون شود و مجازات آن قصاص نباشد یا به هر علتی مانند مصالحه اولیای دم، قصاص اجراء نشود، مرتکب علاوه بر پرداخت دیه یا ارش یا وجه ‌المصالحه مطابق صدمه حاصله به حبس تعزیری نیز محکم می گردد.اینجانب فریبرز ذوالفقاری اماده ارائه مشاوره تکمیلی هستم
این روزها به دلایلی مانند شکست عشقی وانتقام جویی ، خیلی از افراد به دنبال راهی برای گفتن انتقام هستند وخیال می کنند که فقط از این طریق می توانند دل خود را خنک کنند و متاسفانه از میان همه ی گزینه ها ساخارین که اسید پاشی هست انتخاب می کنند و نمی دانند که چه عواقبی در پی دارد برای مشاوره ی بهت. می توانید با سایت وکیل تلفنی تماس بگیرید واز متخصصین این حوزه راهنمایی بگیرید وکلا ی سایت بهترین راهکار را نشان می دهند
اسیدپاشی یکی از انواع شدید خشونت بوده و ممکن است در مواردی منجر به مرگ قربانی نیز شود. اسیدپاشی حمله‌ای است که نه به قصد قتل، بلکه معمولاً برای انتقام و نابودی زندگی اجتماعی و آینده قربانی انجام می‌شود. اسید ماده‌ای است که قرن‌ها از شناخت آن می‌گذرد، اما به نظر نمی‌رسد که پدیده اسیدپاشی قدمتی بیشتر از صد و پنجاه سال داشته باشد.اسیدپاشی آسیب شدیدی به قربانی وارد می‌کند که معمولاً ماندگار است و علاوه بر آسیب‌های جسمی ماندگار از جمله نابینایی، می‌تواند آسیب‌های روانی جدی مثل افسردگی، اختلال تنش‌زای پس از رویداد (PTSD)، اضطراب، حملات اضطرابی، اختلالات خوردن و حتی اعتیاد و خودکشی را به همراه داشته باشد. معمولاً صورت قربانی هدف اسیدپاشی قرار می‌گیرد. غالباً خطر مشکلات تنفسی، عفونت خون (سپتی‌سمی)، نارسایی کلیه و نهایتاً مرگ قربانیان اسیدپاشی را تهدید می‌کند. به همین علت به دلیل آسیب های فراوانی که از این دست جرایم ایجاد شده قانون جدید به طور اخص در خصوص مجازات اسیدپاشی تعیین گردیده.

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی