موسسه وکیل تلفنی

 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۸:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۱
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۲۹:۳۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳۰
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۸:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۵:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۲:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۵۱:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۹
 • آرمیا هوشیار گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۴۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۷:۴۸ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • شقایق نجمی شقایق نجمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۵۱:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۸
 • احد بهرام زاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۲۶
انجمن وکیل تلفنی

اعسار از پرداخت دیه

اعسار از پرداخت دیه

 

اعسار که از لحاظ حقوقی به معنای ناتوانی محکوم علیه در پرداخت یدهی خود و محکوم به است، به موارد مختلفی ارتباط دارد که یکی از آنها در رابطه با دیه است. دیه موضوعی کاملا آشنا در جامعه ما است و به عنوان یکی از مجازات قانونی در نظر گرفته شده است. در صورتی که فردی بر اساس حکم دادگاه محکوم به پرداخت دیه شده باشد و توان پرداخت آن را نداشته باشد، می تواند درخواست اعسار از دیه را به دادگاه بدهد. در صورت تایید درخواست اعسار، نیازی به پرداخت دیه به صورت یکجا نیست و پرداخت آن شرایطی و به صورت اقساطی می شود. حال با ما همراه باشید تا این مبحث را به طور مفصل توضیح دهیم،

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

دیه واژه ای آشنا برای بسیاری از ما است و زمانی که قتلی رخ می دهد، بر اساس شرایط مندرج در قانون، یکی از مجازات هایی که برای جرائم جنایی در نظر گرفته می شود، دیه است. دیه نوعی دین مالی محسوب می شود که محکوم علیه در دعاوی کیفری باید آن را پرداخت کند. عموما مجازات دیه برای قتل غیر عمد در نظر گرفته می شود که البته قتل عمد در شرایطی نیز مشمول این نوع مجازات قرار خواهد گرفت. مبالغی که به عنوان دیه در قانون تعیین شده است، پرداخت آن برای محکومین شاید از توان آن خارج باشد و در این صورت شرایطی در قانون تحت عنوان اعسار از پرداخت دیه در نظر گرفته شده است.

 

شخص محکوم باید برای دادگاه عدم توانایی مالی خود را ثابت کند تا درخواست اعسار وی مورد پذیرش قرار گیرد. در دعاوی اعسار مهم اثبات ناتوانی محکوم علیه در پرداخت محکوم به است و در این صورت اگر تحت هر شرایطی برای دادگاه ثابت شود که محکوم علیه، دارای اموال متعددی است و به نوعی از تمکن مالی برخوردار است، در این صورت درخواست اعسار وی تایید نمی شود. درخواست اعسار در تمامی دعاوی از جمله دیه، به منزله معافیت محکوم علیه از پرداخت دیه نیست اما نحوه پرداخت آن تقسیط می شود.

 

اثبات اعسار، شرایط خاصی دارد که محکومین باید در نهایت بتوانند با ارائه دلیل کافی، عدم استطاعت مالی خود را به اثبات برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اعسار از پرداخت دیه، بهره مندی از مشاوره حقوقی موسسه وکیل تلفنی به شما پیشنهاد می شود. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی در هر ساعت از شبانه روز با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

 

اعسار از پرداخت دیه چیست؟

اعسار به معنای تنگدستی و در مضیقه بودن است؛ دیه نیز مانند دیگر دیون است و ممکن است اعسار از پرداخت دیه نیز صورت بگیرد، اعسار از پرداخت دیه به این معناست که فرد محکوم به پرداخت دیه توانایی پرداخت دیه به صورت یکجا را ندارد.  و در این صورت محکوم باارائه درخواست اعسار، ناتوانایی خود در این زمینه اعلام نموده و دادگاه با بررسی شرایط وی در نهایت تقاضای وی را مورد تایید قرار می دهد.

 

لازم به ذکر است که پذیرش درخواست اعسار، منجر به معافیت قطعی محکوم علیه از پرداخت دیه نمی شود اما محکوم علیه به جای آن که کل دیه را به صورت یکجا پرداخت کند، موظف است که دیه را به شکل اقساطی پرداخت نماید. بنابراین پذیرش درخواست اعسار از جانب دادگاه به منزله معافیت کامل مجرم از تادیه میزان محکوم به نیست.

 

 

تصمیم دادگاه در پرداخت دیون فرد معسر

این که دین به طور کلی منتفی شود یا قسط بندی شود بستگی به نظر و تشخیص مرجع صالح و دادگاه دارد، اگر حکم به اعسار مطلق شود، یعنی فرد به هیچ وجه توانایی پرداخت دین را ندارد؛ در این صورت پرداخت دین به زمان تمکن موکول می شود و در غیر اعسار مطلق دین قسط بندی خواهد شد.

 

برای پرداخت دیه، مهلت هایی در نظر گرفته شده است که این مهلت ها در قانون مجازات اسلامی، به صورت زیر بیان شده اند:

 

 •  "... در عمدی بودن دیه باید ظرف یک سال قمری و در شبه عمد دو سال قمری و دیه ی خطای محض در سه سال قمری باید پرداخت شود؛ فرد در صورتی که نتواند در این مهلت دیه را بپردازد می تواند درخواست اعسار از دادگاه نماید."

 

 

 

 

insolvency to pay wergild concept

 

 

 

چگونگی رسیدگی به ادعای اعسار محکوم به پرداخت دیه

اگر فرد به حبس و پرداخت دیه محکوم شده باشد، اعسار از پرداخت دیه مانع از اجرای حکم حبس نیست و اگر از قبل تامین گرفته شده باشد، دیه صندوق تامین همچنان باقی خواهد ماند.

 

فرد محکوم باید اعسار از پرداخت دیه را به صورت دادخواست به دادگاه تقدیم نماید و تصمیم گیری به دادگاه سپرده شده است؛ تعیین تکلیف در مورد پرداخت دیه موکول به بررسی و حکم دادگاه خواهد بود.

 

فرد معسر باید دلایل اعسار خود را ثبت کند و به دادگاه تقدیم کند و طبق این دلایل ضامن و یا کفیل نیز می تواند از فرد گرفته شود.

 

در ادامه باید بیان نمود که به طور کلی اعسار از پرداخت دیه یک دادخواست است که به دادگاه تقدیم می شود، در این دادخواست فرد باید تمامی دارایی خود را ضمیمه کند.

 

اگر به راهنمایی برای دریافت دیه اعساری و دیه دولت نیاز دارید می توانید با اورژانس وکلای دیه 24 ساعته، تماس تلفنی و آنلاین حاصل نموده و مشاوره ای ارزان و تضمینی را تجربه نمایید.

 

 

نکته: فرد معسر برخلاف تاجر ورشکسته می تواند در اموال و دارایی های خود دخل و تصرف کند و فقط توانایی پرداخت دین خود را ندارد؛ اعسار می تواند با شهادت طلبکاران یا دو شاهد اثبات شود.

 

 

 

 

 proval documents for insolvency

 

 

 

اعسار از پرداخت دیه با چه مدارکی پذیرش می شود؟

همانطور که در مطالب بالاتر ذکر شد اعسار از پرداخت دیه با ثبت اموال در دادخواست پذیرفته خواهد شد.

 

فرد محکوم به پرداخت دیه دینی بر گردن دارد و باید مدارکی را به دادگاه ارائه نماید. محکوم باید تمامی اموال منقول و غیر منقول و تمامی حساب های سپرده به بانک ها و سازمان و شخص ثالث را در دادخواست خود ضمیمه کند؛ سپس دادگاه پس از بررسی های لازم، حکم به اعسار و قسط بندی دیه خواهد داد.

 

برای وصول دیه از معسر باید منتظر نظر نهایی دادگاه ماند و برای کسب اطلاعات بیشتر و تخمین دیه خود می توانید با وکیل آنلاین و تلفنی محاسبه دیه فوری، تماس بگیرید.

 

 

توجه: اگر اثبات ملائت در پرداخت دیه صورت بگیرد، فرد محکوم باید دیه را بپردازد، ملائت به معنای توانایی و تمکن کافی مالی است و این ملائت سبب می شود تا دیه تقسیط بندی نشود.

 

 

 

مهلت قانونی پرداخت دیه

این که برای پرداخت دیه، چه مدت زمان قانونی در نظر گرفته شده است، ماده 488 قانون مجازات اسلامی به آن اشاره کرده است. بر اساس این ماده، در جنایت عمدی، مدت پرداخت دیه 1 سال قمری، در شبه عمد، دو سال قمری و در خطای محض نیز به مدت سه سال قمری در نظر گرفته می شود.

 

گفتنی است که امکان توافق در رابطه با پرداخت دیه بین طرفین وجود دارد که در هر صورت، اگر مهلت قانونی برای آن تعیین نشده باشد، از زمان حصول توافق، به مدت یک سال برای پرداخت دیه در نظر گرفته شده است.  برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

insolvency and installment for wergild

 

 

 

آیا امکان اعسار و تقسیط دیه وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله، اعسار از پرداخت دیه ممکن است پس به تبع آن تقسیط نیز امکان پذیر خواهد بود؛ تشخیص اعسار و تشخیص اعسار دروغین از پرداخت دیه به عهده ی دادگاه است، دادگاه باید تشخیص دهد که فرد واقعاً معسر است یا خیر و در صورت اعسار دیه به مهلت های زمانی مد نظر دادگاه تقسیط بندی خواهد شد.به موجب ماده 490 قانون مجازات اسلامی، در صورتی که پرداخت کننده بخواهد هر یک از انواع دیه را پرداخت کند، و یا پرداخت دیه به صورت اقساطی باشد، معیار آن، قیمت زمان پرداخت است، مگر آن که بر یک مبلغ قطعی توافق شده باشد. 

 

فرد باید در مهلت های تعیین شده قسط خود را در قالب دیه ی تقسیط شده بپردازد.

برای مطالبه دیه از معسر می توانید به مشاوره حقوقی دیه فوری تلفنی بپردازید.

در برخی موارد دیه به صورت دیه دولتی خواهد بود و این به معنای پرداخت دیه از صندوق بیت المال است.

 

 

اعسار از پرداخت دیه در جرایم عمدی وجود دارد؟

اعسار از پرداخت دیه در جرایم عمدی نیز ممکن است، اگر فرد نتواند دیه را در مدت معین بپردازد، می تواند دادخواست اعسار دهد و در صورت اثبات حکم به اعسار داده می شود.

 

برای وصول دیه 24 ساعته از معسر به راهنمایی نیاز دارید و می توانید این راهنمایی را به روش های تلفنی و آنلاین، از وکلای تضمینی دیه ما دریافت نمایید.

 

 

 

 

wergild for unintentional crimes

 

 

 

اعسار از پرداخت دیه در جرایم غیر عمدی وجود دارد؟

اعسار از پرداخت دیه در جرایم غیر عمدی نیز ممکن است، در صورت اعسار و به تشخیص دادگاه دیه قسط بندی خواهد شد و در مهلت مقرر فرد باید دیه را بپردازد.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

اعسار از دیه ضرب و جرح عمدی امکان پذیر است؟

اعسار از پرداخت دیه ضرب و جرح عمدی به تشخیص دادگاه خواهد بود و در صورت اثبات دیه می تواند قسط بندی شود؛ از این لحاظ اعسار از پرداخت دیه مربوط به جرایم عمدی و غیر عمدی و خطای محض است.

 

اگر در جرایم عمدی بین فرد ضرر دیده و متهم، توافق بر پرداخت دیه شود و در این حین متهم اعسار خود را ثابت کند، دیه قسط بندی خواهد شد.

 

 

وکیل برای طرح دعوای اعسار از پرداخت دیه

طرح دعاوی اعسار، نیازمند آن است که با وکیل خوب و کاربلد مشورت شود. با توجه به زمان بر بودن انجام مراحل دادرسی در دعاوی اعسار، لازم است که در این زمینه وکیل گرفته شود. بودن وکیل در کنار موکل برای طرح دعوای اعسار از پرداخت دیه می تواند مزایای فراوانی برای وی به همراه داشته باشد.

 

برای در ارتباط بودن با وکلای خوب و با سابقه در امور حقوقی می توانید با موسسه حقوقی وکیل تلفنی در ارتباط باشید. همچنین جهت اخذ مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان مرتبط با دعاوی اعسار، می توانید به وب سایت موسسه مراجعه کنید.

 

 

بهترین روش های مطالبه دیه از دولت

وصول فوری دیه بینی

همه چیز در مورد دیه چشم

بنیاد محاسباتی دیه جات

دیه بکارت و وصول مخفی آن

درباره ما

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

مطالبتون عالی هستش ممنون از وکلای مجموعه ی وزین وکیل تلفنی به خاطر ارائه مطالب با کیفیت و خوب
با سپاس فراوان از وکلای سایت وکیل تلفنی که با درج مطالب یاری کننده کمک زیادی به هموطنان خود می کنند
با ‌سلام مهلت پرداخت دیه یک سال از تاریخ وقوع جنایت است در جرایم عمدی و در شبه عمد دوسال و در خطای محض سه سال، با تشکر از مجموعه خوب وکیل تلفنی
سلام و احترام از موسسه وکیل تلفنی به خاطر خدمات مفید و راه گشایی که با نهایت دقت و سرعت و حوصله ارائه میدهند، کمال تشکر دارم موفق باشید
سلام من توی آرایشگاه زنانه بودم که آرایشگر داشت ابروهام‌رو برمیداشت یهو موچینش محکم‌ رفت قسمت بالای چشمم و قسمت پلک بالام زخم شد و خونریزی و.... من تماس گرفتم و با یکی از وکلای دلسوز موسستون صحبت داشتیم و با راهنمایی ایشون الان رفتم از خانم آرایشگر شکایت کردم و پزشکی قانونی رفتم و دارم مراحل رو یک به یک با راهنمایی وکیلتون پیش میبرم
با سلام خدمت کاربران گرامی.یکی دیگر از دیونی که در صورت محکومیت بر دوش محکوم علیه است دیه جرایم عمدی و غیر عمدی است که به طور مفصل موسسه مطالب خوب خویش را مثل همیشه بر ای شما عزیزان آورده است اما دیه گاها با توجه به مبالغ بالای آن با عدم توانایی مالی شخص محکوم علیه مواجه شده و اصطلاحا فرد معسر است در پرداخت آن که باید با اثبات عدم توانایی آن و اعسار رد کردن آنرا تقسیط نماید.برای نگارش دادخواست اعسار از پرداخت دیه در خدمت شما هستیم.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
بسیار خوب
ضمن عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و همكاران معزز در خصوص دعاوي مربوط به ديه توصيه مي شود حتما با يك وكيل متخصص و مجرب قبل از هر اقدامي مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را براي شما كاربران عزيز سهولت بخشيده است شاد و پيروز باشيد

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی