موسسه وکیل تلفنی

 • امیر علی جعفری گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۳:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۳
 • امیر علی جعفری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۳
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۸:۴۵ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۵۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • وکیل سجاد جداخانلو گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۹:۲۶:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
 • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
 • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
انجمن وکیل تلفنی

اعسار از پرداخت دیه

اعسار از پرداخت دیه

دیه نیز مانند دیگر دیون است و باید به فرد ضرر دیده پرداخت شود؛ فلذا به هنگام پرداخت دیه نیز مدیون می تواند همانند سایر دیون با اثبات اعسار خود و عدم توانایی مالی خود به دادگاه، درخواست تقسیط بندی دین خود را بنماید؛ اگر ثابت شود فرد واقعا اعسار از پرداخت دیه دارد، دین به صورت قسط تقسیم بندی می شود یا تا زمان تمکن مالی او پرداخت دیه به بعد موکول می گردد؛ حال با ما همراه باشید تا این مبحث را به طور مفصل توضیح دهیم، اما قبل از آن به شما اکیداً توصیه می کنیم که ویدئوی یک دقیقه زیر را تماشا نمایید.

 

مهلت پرداخت دیه (توصیات بانوی وکیل ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"به کلی در مبحث اعسار اصل بر ناتوانی مالی فرد معسر می باشد و طلبکار باید بتواند دارا بودن (تمکن مالی) وی را اثبات کند، طبق قوانین فرد معسر یا مدیون، باید کلیه ی اموال خود اعم از منقول و غیر منقول را به صورت دقیق و با مقدار واقعی ثبت و ضمیمه دادخواست اعسار خود کند؛ به عنوان مثال، وجوه در بانک ها، سازمان های مختلف و حساب های سپرده شده به اشخاص ثالث نیز جز دارایی محسوب می شود و فرد باید تمامی آن ها را نیز ثبت کند؛ گاهاً این موارد پاسخگوی دیون فرد نیستند، از این رو فرد می تواند دیه خود را از صندوق تامین خسارت های بدنی دریافت نماید و فرد معسر نیز با قسط بندی دیه به مرور جای دِین خود را پر می نماید؛ اینکه این روال چگونه به سرعت انجام شود، نیازمند فنون حقوقی خاصی می باشد که وکلای پزشک قانونی ما از آن آگاه بوده و حاظرند تا این فنون حقوقی تضمینی را به بهایی اندک در اختیار شما عزیزان قرار دهند"

 

 

تصمیم دادگاه در پرداخت دیون فرد معسر

 

insolvency to pay wergild concept

محاسبه آنلاین انواع دیه به صورت فوری و 24 ساعته

 

این که دین به طور کلی منتفی شود یا قسط بندی شود بستگی به نظر و تشخیص مرجع صالح و دادگاه دارد، اگر حکم به اعسار مطلق شود، یعنی فرد به هیچ وجه توانایی پرداخت دین را ندارد؛ در این صورت پرداخت دین به زمان تمکن موکول می شود و در غیر اعسار مطلق دین قسط بندی خواهد شد.

برای پرداخت دیه، مهلت هایی در نظر گرفته شده است که این مهلت ها در قانون مجازات اسلامی، به صورت زیر بیان شده اند:

 •  "... در عمدی بودن دیه باید ظرف یک سال قمری و در شبه عمد دو سال قمری و دیه ی خطای محض در سه سال قمری باید پرداخت شود؛ فرد در صورتی که نتواند در این مهلت دیه را بپردازد می تواند درخواست اعسار از دادگاه نماید."

 

چگونگی رسیدگی به ادعای اعسار محکوم به پرداخت دیه

اگر فرد به حبس و پرداخت دیه محکوم شده باشد، اعسار از پرداخت دیه مانع از اجرای حکم حبس نیست و اگر از قبل تامین گرفته شده باشد، دیه صندوق تامین همچنان باقی خواهد ماند.

فرد محکوم باید اعسار از پرداخت دیه را به صورت دادخواست به دادگاه تقدیم نماید و تصمیم گیری به دادگاه سپرده شده است؛ تعیین تکلیف در مورد پرداخت دیه موکول به بررسی و حکم دادگاه خواهد بود.

فرد معسر باید دلایل اعسار خود را ثبت کند و به دادگاه تقدیم کند و طبق این دلایل ضامن و یا کفیل نیز می تواند از فرد گرفته شود.

در ادامه باید بیان نمود که به طور کلی اعسار از پرداخت دیه یک دادخواست است که به دادگاه تقدیم می شود، در این دادخواست فرد باید تمامی دارایی خود را ضمیمه کند.

اگر به راهنمایی برای دریافت دیه اعساری و دیه دولت نیاز دارید می توانید با اورژانس وکلای دیه 24 ساعته، تماس تلفنی و آنلاین حاصل نموده و مشاوره ای ارزان و تضمینی را تجربه نمایید.

 

نکته: فرد معسر برخلاف تاجر ورشکسته می تواند در اموال و دارایی های خود دخل و تصرف کند و فقط توانایی پرداخت دین خود را ندارد؛ اعسار می تواند با شهادت طلبکاران یا دو شاهد اثبات شود.

 

اعسار از پرداخت دیه با چه مدارکی پذیرش می شود؟