موسسه وکیل تلفنی

  • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
  • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
  • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
  • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
  • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

ثبت شکوائیه از طریق ثنا

سامانه ثنا چیست؟

از سال 95 قوه قضائیه جهت ارسال ابلاغ اوراق قضایی، ثبت دادخواست و اظهارنامه اقدام به راه اندازی سامانه ای به اسم ثنا کرد. هدف از این طرح جلوگیری از اتلاف وقت و حذف ابلاغیه ها به شیوه کاغذی همچنین ثبت شکوائیه و دادخواست الکترونیکی بود. ثنا مخفف کلمه ثبت نام الکترونیک است که برای این سامانه در نظر گرفته شده است.از جمله فواید این سامانه می توان به کاهش مراجعات به دادگستری اشاره کرد و اینکه حریم خصوصی رعایت شده و بدون واسطه، ابلاغیه ها برای شاکی یا متشاکی پیامک خواهد شد.حتی برای انجام شکایت نیازی به حضور در دادگستری نیست و از طریق دفاتر خدمات قضایی این امکان فراهم شده است تا فرد با مراجعه به این دفتر شکایت خود را ثبت کند. ثبت هر نوع دادخواستی از طریق سامانه ثنا امکان پذیر است.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

آیا ثبت نام در سامانه ثنا الزامی است؟

در حال حاضر برای تمامی افرادی که در دادگستری پرونده ای دارند یا اینکه می خواهند پرونده ای مطرح کنند ثبت نام آنها در سامانه الزامی است. البته برای اینکه تمامی خدمات قضایی از طریق این سامانه قابل انجام است و اگر دادخواست یا شکوائیه ای بر علیه شما ثبت شود از طریق پیامک و سامانه ابلاغیه انجام خواهد شد نیاز است در سامانه ثبت نام شود.در حال حاضر نیز بسیاری از ادارات بویژه بانک ها خدماتی مانند پرونده اعطای تسهیلات را منوط به ثبت نام در سامانه ثنا تکمیل خواهند کرد.

شکوائیه چیست؟

اگر شخصی تخلفی مرتکب شود بر اساس قانون عمل او جرم است و می توان از وی شکایت کرد. برای اینکه دعوی کیفری ثبت شود باید شکوائیه ای تنظیم گردد. در واقع باید گفت شکوائیه در دعوای کیفری همان دادخواست در دعوای حقوقی است.شرایط شکلی شکایت نامه و نحوه تنظیم آن در ماده 68 قانون آیین دادرسی کیفری تعیین شده است.

مشاوره حقوقی انلاین

جهت ثبت شکوائیه در سامانه ثنا چه باید کرد؟

برای اینکه شکوائیه ای در سامانه ثنا به ثبت برسد باید فردی که می خواهد این کار را انجام دهد دارای کد ثنا باشد و قبلا مراحل ثبت نام خود را در سامانه ثنا تکمیل کرده باشد. بعد از دریافت نام کاربری و رمز ورود به سامانه باید وارد بخش خدمات قضایی من در سایت www.adliran.ir شد.

بعد از اینکه به بخش مورد نظر ورود کردید بر روی گزینه ثبت شکوائیه کلیک کنید و گزینه ثبت و اصلاح شکوائیه را انتخاب کنید. باید گزینه شخصا اقدام به ثبت شکوائیه می کنم را هم تیک بزنید. در قسمتی که نمایش داده می شود اسم و مشخصات شما به عنوان شاکی ثبت شده است اگر می خواهید افراد دیگری نیز اضافه کنید باید از گزینه افزودن استفاده کنید.گزینه های که ستاره دار هستند باید حتما پر شوند، همچنین مشخصات کسی که از او شکایت دارید را وارد کنید. اگر اطلاعاتی از شخص مورد نظر ندارید گزینه شخص ناشناس را بزنید و به مرحله بعد بروید.

در صفحه ای که باز می شود مواردی همچون موضوع، محل و تاریخ وقوع جرم را مشخص کنید. در مراحل بعدی تیک های که لازم است را فعال کنید و شرح شکوائیه را درج کنید.

ثبت شکوائیه در سامانه ثنا چه مدت زمان می برد؟

خوشبختانه امروزه با راه اندازی سامانه های مختلف اداری و قضایی، دسترسی به بسیاری از خدمات ساده شده است و در خانه یا محل کار می توانید با چند کلیک، خدماتی که لازم دارید را دریافت کنید. سامانه ثنا نیز از این قاعده مستثنا نیست، تمامی خدماتی که از طریق این سامانه ارائه می شود کمتر از چند دقیقه و تنها با چند کلیک امکان پذیر است.  و کسی که می خواهد در سامانه شکوائیه ثبت کند اگر متن شکوائیه را آماده داشته باشد تنها با انتخاب چند گزینه که توضیح داده شد می تواند در کمترین زمان ممکن شکوائیه خود را به ثبت برساند.

قبل از ثبت شکوائیه برای اینکه متن شکوائیه حقوقی و قانونی را درج کنید می توانید با یک وکیل پایه یک دادگستری مشاوره حقوقی آنلاین انجام دهید و موضوع خود را با او در میان بگذارید. وکیل به شما کمک خواهد کرد متنی که درج می کنید دارای ادله کافی و بدون ابهام باشد.

 

رزرو فوری مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل برای ثبت شکواییه انلاین 

 
مدارک لازم جهت ثبت نام شکوائیه در سامانه ثنا

مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه حتما برای ثبت نام در سامانه ثنا لازم است و برای اینکه آدرس دقیق درج شود باید یکی از قبوض خدماتی مانند آب، گاز و ... را به همراه داشته باشید همچنین کد پستی هم الزامی است.

باید یک قطعه عکس پرسنلی جهت اسکن و بارگذاری به همراه داشته باشید البته برای افرادی که کارت ملی جدید دارند سامانه به ثبت احوال وصل و از همان عکس استفاده می کند.

فرد متقاضی ثبت نام باید یک شماره تلفن متعلق به خود را همراه داشته باشد چون در هنگام ثبت نام یک کد برای متقاضی ارسال می شود که باید آن را در هنگام ثبت نام درج کرد.

برای ثبت شکایت در سامانه ثنا به کجا مراجعه کنیم؟

در ابتدای طرح سامانه ثنا ثبت نام افراد در این سامانه از طریق قسمتی که در دادگستری ها فعال بود انجام می شد اما بعد ها با راه اندازی دفاتر خدمات قضایی ثبت نام در سامانه به این دفاتر سپرده شد و در حال حاضر هر فردی با در دست داشتن مدارک می تواند به نزدیکترین دفتر خدمات قضایی مراجعه و در کمتر از چند دقیقه ثبت نام خود در سامانه ثنا را انجام دهد.   

آیا ثبت شکوائیه در سامانه ثنا الزامی است؟

ثبت شکوائیه سرقت در حال حاضر توسط فرد و با ورود به سامانه انجام خواهد شد اما برای ثبت شکوائیه در سایر موضوعات باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرد و شکوائیه را به ثبت رساند. البته دفاتر خدمات قضایی نیز شکوائیه را از طریق سامانه ثنا ثبت خواهند کرد فقط دسترسی آنها در حال حاضر بیشتر است.