موسسه وکیل تلفنی

 • یوسف محبی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۶:۳۵ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۱۰:۲۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۹:۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۸:۳۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۷:۲۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نا مشروع

مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نا مشروع

برای بررسی مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نامشروع ابتدا باید معنوی لغوی این کلمه را بدانیم. تحصیل مال در لغت به معنی به دست آوردن پول است، اما نکته ای که حائز اهمیت در مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نامشروع، وجود کلمه ی نامشروع است، مال به دست آوردن به طور کلی و از راه های مشروع مشکلی ندارد اما از طرق نامشروع درآمد زایی کردن نوعی از جرم محسوب می شود که برای آن عنوان جرم در نظر گرفته شده است و در قانون ما نیز جرم انگاری تخصصی شده است. مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نامشروع یعنی فرد از راه ها و شیوه های غیر مشروع و حرام برای درآمد زایی استفاده کند.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 75000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 100000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 150000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"آیا محاکم دولتی و قضایی به شیوه کسب مال و ثروت شما نظر دارند و از این بابت موجب نگرانی شما شده اند؟ در صورتیکه اینچنین است، تصویرک زیر را لمس نمایید تا با وکیل متخصص در زمینه اموال مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشید و خود را از این مشغله نجات دهید"

 

عناصر جرم در مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نامشروع

 

retrieving a property illegally

مجازات حبس و جزای نقدی مال نامشروع

 

هر جرم برای به وقوع پیوستن نیازمند سه عنصر اصلی و لازم است، عنصر قانونی، مادی و معنوی که در مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نامشروع در مورد آن صحبت می کنیم.

 

عنصر قانونی جرم در مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نامشروع یعنی چه؟

 • پاسخ: عنصر قانونی به این معنا است که یک جرم وقتی جرم است که در قانون جرم انگاری و برای آن مجازات نیز در نظر گرفته شود. عنصر قانونی این جرم تحصیل مال از طریق نامشروع است. در قانون مجازات اسلامی ایران از کمیت و کیفیت جرم صحبت شده است.

 

عنصر مادی جرم تحصیل از طریق نامشروع چیست؟

 • پاسخ: در عنصر مادی این جرم حتما باید تحصیل مال صورت بگیرد، یعنی با فکر کردن به تحصیل مال از طریق نامشروع این جرم محقق نمی گردد، فرد باید پا به دنیای حقیقی بگذارد و اقدام به درآمد از طریق نامشروع کند.

 

عنصر معنوی جرم در مشاوره حقوقی تحصیل مال از طریق نامشروع به چه معناست؟

 • پاسخ: در عناصر معنوی جرایم بیشتری چیزی که مدنظر است قصد و هدف متهم است، متهم باید با اختیار و از روی عمد و قصد اقدام به تحصیل مال از طریق نامشروع کند، این تعریف بدان معنا است که اگر از روی اکراه و یا ندانستن عملی صورت بگیرد در زمره ی جرم وارد نمی شود.

 

نکته مهم: فرد خاطی باید علم داشته باشد به عملی که انجام می دهد. عنصر روانی از دو بعد سوء نیت خاص و عام تشکیل می شود، سوء نیت عام در جرم تحصیل مال از طریق نامشروع یعنی فرد اراده ی خودآگاهانه ای در ارتکاب جرم دارد و سوء نیت خاص یعنی عمد در نتیجه باید باشد، یعنی نتیجه برای مجرم مهم است، تحصیل مال از طریق حرام حائز اهمیت برای او به حساب می آید. رفتار مجرمانه در تحقق جرم مهم است، فرد باید از طریق غیر قانونی و غیر شرعی مالی به دست آورد.

 

 مرتکبین جرم تحصیل مال از طریق نامشروع چه کسانی می باشند؟