موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اثبات ملائت

مشاوره حقوقی اثبات ملائت

 

زمانی که کسی به فرد دیگری قرض دارد باید دین خود را ادا کند. این ساده ترین شکل یک قانون است؛ اما با این وجود هنوز هم اختلافات بسیاری در شرایط مختلف ما بین شخص مدیون و شخص طلبکار به وجود می آید.

 

در بعضی موقعیت ها فرد مقروض نمی تواند دین خود را ادا کند. در چنین شرایطی با طی مراحل اثبات اعسار دادگاه او را معسر می خواند. معسر کسی است که توانایی مالی و یا امکان دسترسی به اموالش را برای پرداخت دین و قرضش ندارد. در صورتی که کسی سعی در اثبات توانایی مالی شخص مقروض و نادرستی ادعای اعسار وی داشته باشد مشاوره حقوقی اثبات ملائت وارد عمل می شود.

 

افرادی که از تمکن مالی برای پرداخت دیون خود برخوردار هستند، در صورتی که ادعای کذب مبنی بر عدم توانایی مالی را مطرح کنند، طلبکار می تواند برای طرح دعوای حقوقی، تمکن مالی وی را برای دادگاه به اثبات برساند. به چنین دعوایی، دعوای اثبات ملائت گفته می شود. در واقع طلبکار با ارائه مدارک و ادله کافی مانند تهیه لیست اموال مدعی اعسار از پرداخت بدهی، استطاعت مالی را ثابت می کند. علاوه بر آن که درخواست اعسار از طرف بدهکار پذیرفته نمی شود، وی باید کل بدهی را به صورت یکجا پرداخت نماید.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 


دعوای اثبات ملائت و اعسار، در مقابل همدیگر قرار می گیرند و برخی افراد دعاوی ملائت را همسو با دعاوی اعسار قرار می دهند. رابطه طلبکاری و بدهکاری، یک رابطه معقول در جامعه حقوقی کشورمان است و فردی که به شخص یا اشخاصی بدهکار باشد، از لحاظ شرعی و قانونی باید ادای دین خود را انجام دهد. در مورد تادیه دیون، بحث توانایی و یا عدم توانایی مالی بدهکار مورد بحث قرار می گیرد. اگر مدیون از توانایی مالی کافی برای پرداخت دیون برخوردار باشد، قانونا باید ادای دین خود را انجام دهد اما در صورت عدم توانایی مالی، قانون روش های مختلفی را برای پرداخت نمودن بدهی ها در نظر گرفته است.

 

اگر بدهکار نسیت به پرداخت بدهی خود تعلل نماید و یا نخواهد که قرض خود را به طلبکار بدهد، در این صورت دائن این امکان را دارد که از او شکایت کند. با شکایت شخص طلبکار، دادگاه مدیون را محکوم به پرداخت مال معینی می کند. در این صورت محکوم علیه اگر از شرایط قابل قبول استطاعات مالی برخوردار باشد، می بایست دیون خود را تادیه نماید؛ در غیر این صورت می تواند درخواست اعسار به دادگاه بدهد و به نوعی برای دادگاه ثابت کند که به دلیل نداشتن استطاعت مالی، توان پرداخت محکوم به را ندارد.

 

در این زمینه گاهی اوقات شخص محکوم علیه، علی رغم توانایی مالی، به صورت کذب ادعای اعسار را مطرح می کند. حال اگر محکوم له یا همان طلبکار، ادعا نماید که محکوم علیه با توجه به شرایط مالی مناسب، توان پرداخت نمودن بدهی را دارد، در این صورت می تواند دعوای اثبات ملائت را مطرح کند. در این دعوا شخص مدعی یا همان محکوم له بر اساس ارائه دلایل و مدارک کافی، ملائت و توانایی مالی محکوم علیه را به اثبات می رساند.

 

با توجه به  اهمیت موضوع دعوای اثبات ملائت، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می شود که از مشاوره حقوقی موسسه وکیل تلفنی استفاده نمایید. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی در هر ساعت از شبانه روز با شماره 09212242670 تماس بگیرید.

 

 

 

insolvency lie

 

 

توضیح عامه و همه فهم اثبات ملائت

ملائت به معنی توانمندی مالی و در لغت به معنای ضد اعسار است که در فقه به آن یسار هم گفته می شود؛ در اصل شخصی که طلبکار است و توانایی مالی برای پرداخت قرضش دارد باید ادا کند، در غیر این صورت اگر سعی در فریب قانون داشته باشد؛ علاوه بر پرداخت دین به مجازات دیگری محکوم می شود. مشاوره با وکیل می تواند برگ برنده شما در روند اثبات ادعایتان باشد.

 

 

دعوی اثبات ملائت به چه مفهومی می باشد؟

در دادخواست های مربوطه زمانی که مقروض می تواند از عهده پرداخت دین خود بربیاید و سعی در نقض قانون داشته باشد با اثبات ملائت او می توان اخذ حقوق کرد.

 

در پرونده های قضایی، اصل بر ملائت مدعی اعسار است. یعنی زمانی که از شخصی مقروض شکایت به عمل می آید مجبور به ادای دین است و اصل بر توانمندی اوست مگر این که خلاف آن ثابت گردد.

 

اگر اعسار محکوم یا محکومه مقروض ثابت نشده و او تمکن مالی داشته باشد محکوم له (طلبکار) می تواند اورا بازداشت کند؛ اما اگر دادگاه با توجه به مدارک ارائه شده حکم مبنی براعسار شخص صادر کند ، شخص طلبکار می بایست دادخواست اثبات ملائت دهد.

 

 

فرق بین دعوی اعسار و اثبات ملائت چیست؟

قانون جدید نحوه اجرای محکومیت های مالی در مفهوم اعسار تحولی ایجاد کرده است.

طبق ماده 6 این قانون معسر فردی است که به جز مستثنیات دین، مالی برای تأدیه دین خود نداشته باشد. مستثنیات دین همان اموال اولیه ای است که فرد برای ادامه زندگی و روند شغلی خود به آنها محتاج است؛ مانند خانه، ماشین، مغازه و ...؛ هم چنین در تبصره این ماده آمده است که اگر قابلیت دسترسی به مال فراهم نباشد در حکم نداشتن مال است.

 

در دعوی اعسار محکوم علیه سعی در نشان دادن عدم تمکن مالی برای ادای دین اش دارد و معمولأ اسناد و مدارکی هم برای اثبات حرفش ارائه می دهد. چرا که اثبات آن بر عهده خود فرد (شخص مدیون) است. درشرایطی که وضعیت سابق مدیون دلالت بر ملائت او داشته باشد یا مدیون مالی را عوض دین اخذ کرده باشد و یا به هر صورتی تحصیل مال نموده باشد.

 

در مقابل اثبات ملائت به باطل نشان دادن ادعای شخص مدیون با رو کردن مدارک و شواهد مبنی بر توانمندی مالی او در تسویه دین اش می پردازد. اثبات ملائت همیشه در جواب به دعوی اعسار است چون همانطور که اشاره کردیم اصل در ملائت است مگر این که شخص مقروض ادعا کند معسر است که در صورت کذب می توان با مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته روال قانونی آن را طی کرد و با ارائه مدارک اثبات محکمه پسند ملائت او را ثابت کرد. برای دریافت مشاوره حقوقی با شماره 02147625900 تماس بگیرید.

 

 

 

proof to someone's solvency

 

 

با چه مدارکی میتوان دعوی اثبات ملائت به طرفیت مدیون یا محکوم علیه مطرح کرد؟

شما در مواقعی که محکوم یا محکومه ی مقروض سعی در جلوه دادن عدم تمکن مالی داشته باشد با اثبات ملائت او می توانید کاری کنید تا دادخواست اعسار ایشان در دادگاه پذیرفته نشود.

 

برای این منظور باید اموالی از او معرفی کنید. اگر مدیون دارایی ای داشته باشد با ارائه ای مبنی بر این موضوع و شهادت شهود در این راستا می توانید ادعای خود و ملائت فرد مورد نظر را ثابت کنید. به این صورت که باید اموال وی را شناسایی نمایید، حتی اموالی که اخیرأ و پس از بدهکاری اش، به شخص دیگری منتقل کرده است چرا که امکان صوری بودن انتقال اموال وجود دارد.

 

اگر وجوه به تازگی به نام یا در اختیار محکوم علیه قرار گرفته باشد بعید بودن از بین بردن این مقدار پول در زمان کم را عنوان کنید.

 

 

نکته: حتی استناد به یک مکالمه رد و بدل شده نیز می تواند باعث رد در خواست اعسار شود؛ هم چنین تاجر بودن مدعی اعسار و اینکه آیا وجه نقد به ایشان داده شده یا خیر نیز می توان از مدارک لازمه حساب کرد.

 

 

تاثیر مشاوره حقوقی برای اثبات ملائت محکوم علیه پرونده

دعوی ملائت جزو آن دسته از روندهای حقوقی است که درآن به وکیلی خبره ومطلع از تمام ماده ها و تبصره های مربوطه است. مشاوره حقوقی تلفنی تأثیر بسزایی در آگاهی ازاطلاعات مورد نیاز پرونده های جاری و یادگیری ترفندها و شگردها در جهت پیش برد دعوی اثبات دارد. بهترین راهکار آنلاین حقوقی توسط مشورت با وکیل مرد یا مشورت با وکیل زن به طورسریع و ارزان در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاوره حقوقی اثبات ملائت با اختصاص دادن یک وکیل تلفنی تمام وقت به حل مشکل شما، امکان پرسش و پاسخ فوری را برایتان فراهم آورده است.

 

می تواند با مشاوره حقوقی اصولی شما را در جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اثبات ملائت فرد مورد نظرتان یاری دهد.

 

این تیم با یک مشاوره حقوقی پیشگیرانه می تواند از ادعای دروغین شخص بر اعسار پرده بردارد و شما را ازچگونگی شهادت شهود و هم چنین شناسایی اموال قدیم یا تازه حاصل شده محکوم علیه باخبر سازد.

 

مشاوره حقوقی اثبات ملائت که در پرونده های طلاق و مهریه هم زیاد کاربرد دارد سبب نمایان استعداد مالی مرد محکوم یا زن محکوم می گردد.

 

 

 

solvency lawyer

 

 

بهترین وکیل برای دعوی اثبات ملائت محکوم علیه

یک وکیل خوب کسی است که بتواند در مدتی کم کاملترین مشخصات و اطلاعات را به مخاطب سوق دهد. وکیلی که تمام ابعاد پرونده را بسنجد و مطابق با جدیدترین لایحه های تصویب شده و بروز گام بردارد. در مورد پرونده های اثبات ملائت، یک وکیل کاربلد در مقابل دعوی اعسار لایحه ای برای تقدیم در جلسه دادرسی تنظیم و شناسایی اموال می کند.

 

او با اخذ استعلامات از بانک ها، اداره ثبت احوال، پلیس راهور و ... تمکن مالی محکوم علیه جهت ادای دینش را ثابت می کند و در جمع آوری مدارک قدم به قدم همراه محکوم له می باشد.

 

 

هزینه مشاوره حقوقی اثبات ملائت

در مقایسه با اخذ وکیل در دعاوی حقوقی، خدمات مشاوره در این زمینه از لحاظ مادی بسیار مناسب تر می باشد. در واقع افرادی که قصد اقامه دعوا اثبات ملائت را دارند، می توانند با بهره مندی از خدمات مشاوره وکیل تلفنی، به بهترین شکل ممکن برای اقامه دعوا اقدامات لازم را انجام دهند.

 

هزینه مشاوره حقوقی بر اساس میزان زمان و دقایق ارائه مشاوره محاسبه می شود و طبیعتا با افزایش مدت زمان مشاوره، به همان میزان نیز هزینه های مربوطه نیز افزایش پیدا می کند.

 

رزرو مشاوره حقوقی فوری با وکیل

 

مزایا استفاده از مشاوره حقوقی وکیل تلفنی

اگر به دنبال دریافت مشاوره حقوقی تخصصی در مورد دعاوی اثبات ملائت هستید، مشاوره حقوقی وکیل تلفنی به شما پیشنهاد می شود. مزایا مختلفی برای دریافت خدمات مشاوره این سامانه در نظر گرفته شده است که با شرایط متاسب به لحاظ هزینه این امکان برای متقاضیان فراهم شده است که بتوانند از خدمات مشاوره حقوقی استفاده کنند.

 

همچنین می توانید از مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان در وب سایت موسسه حقوقی وکیل تلفنی بهره مند شوید. دریافت مشاوره حقوقی از برترین وکلای ایران را در موسسه حقوقی وکیل تلفنی تجربه نمایید.

 

 

اعسار از پرداخت چک

نمونه سوالات قاضی از شهود اعسار

نگارش دادخواست اعسار از پرداخت نفقه

نگارش دادخواست اعسار از پرداخت مهریه

مشاوره حقوقی اعسار از پرداخت محکوم به

مشاوره حقوقی اعسار

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

عالی وپر محتوا با سپاس
با سلام خدمت عزیزان.در بحث روز مهریه یا چک و در اوضاع کنونی اقتصادی کشور ما متعهد یا محکوم علیه غالبا قادر به پرداخت محکوم به شامل مهریه یا چک... نمی باشد که در اینصورت متعهد یا محکوم علیه اقدام به مطرح نمودن دادخواست اعسار با دو شاهد می نماید که همانطور که به صورت کامل مطالب موسسه بیان نمود اثبات اعسار با خواهان و مدعی است و اگر ثابت شد این محکوم له است که باید ملائت یا همان توانایی مالی محکوم علیه را ثابت کند که غالبا باید اموالی را شناسایی نمود و به دادگاهی که به اعسار رسیدگی می کند ارائه داد تا اعسار رد شود و این راهی برای اثبات ملائت مدیون است و بهتر است این روند با مشورت وکیل متخصص باشد.موفق باشید مسیح آقاداودی وکیل موسسه وکیل تلفنی
با سلام اعسار تا حد زیادی از فشار پرداخت یکجای دیون سنگین بخصوص مهریه جلوگیری میکنه. قطعا با مشاوره قبلی خوب محقق میشه که مجموعه وکیل تلفنی این توانایی رو داره با تشکر از خدمات ارزنده اتان
سلام و احترام بنده از طریق یکی از آشنایان با وکیل تلفنی آشنا شدم و از خدمات مشاوره ای استفاده کردم. بسیار خوش برخورد و باحوصله پاسخگو بودند و با وجود اینکه بنده خارج از ساعت اداری تماس گرفتم به سرعت با بنده تماس گرفتند . از شما سپاسگزارم
سلام.وقتتون بخیر.خدمات وکیل تلفنی تو کل ایران بی نظیره
اثبات ملائت محکوم علیه از جمله دغدغه های محکوم له در پرونده های قضایی است ک اثبات اون نیاز به تخصص لازم و ارائه مدارک در موعد تعیین شده داره
دوستان دادخواست خیلی حساسیه حواستون باشه متن خود دادخواست خیلی تاثیر گذاره رو نظر قاضی و نحوه قسط بندیش حتما این کار رو به متخصص بسپرید
بسیار خوب
مشاوره حقوقی وکیل تلفنی عالیه واقعا دمتون گرم

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی