موسسه وکیل تلفنی

  • امیرحسین خوشحال گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۲۸:۲۶ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • حسین طوسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۱:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲
  • عرفان عباسقلی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۵۴:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • احمد رحمانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۱:۴۷ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۲:۳۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۲۱:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۴:۱۲ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱
  • سیمین محمودی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۳:۲۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • وکیل شورش جهانگیری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۹:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۱
  • سمکو محمدپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۰:۹ تاریخ ۱۴۰۱/۲/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی اثبات ملائت

مشاوره حقوقی اثبات ملائت

زمانی که کسی به فرد دیگری قرض دارد باید دین خود را ادا کند. این ساده ترین شکل یک قانون است؛ اما با این وجود هنوز هم اختلافات بسیاری در شرایط مختلف ما بین شخص مدیون و شخص طلبکار به وجود می آید.

در بعضی موقعیت ها فرد مقروض نمی تواند دین خود را ادا کند. در چنین شرایطی با طی مراحل اثبات اعسار دادگاه او را معسر می خواند. معسر کسی است که توانایی مالی و یا امکان دسترسی به اموالش را برای پرداخت دین و قرضش ندارد. در صورتی که کسی سعی در اثبات توانایی مالی شخص مقروض و نادرستی ادعای اعسار وی داشته باشد مشاوره حقوقی اثبات ملائت وارد عمل می شود.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 20.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 90.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 150.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"هنگامی که یک فرد از پرداخت دیون خود به شما سر باز می زند، در صورتیکه توان پرداخت و ادای آن دین (بدهی اش) را به شما دارد، این فرد اعلام اعسار کذب کرده و شما باید از روش های مختلفی که گاهاً متفاوت است به دادگاه خلاف این امر را ثابت نمایید تا بتوانید طلب خود را زنده نمایید؛ در این موارد بهترین راهکار ها فقط از ذهن بهترین وکلا بر می خیزد، برای دریافت مشورت حقوقی در خصوص اثبات تمکن مالی یک فرد، کافیست تا تصویرک زیر را لمس نموده تا مستقیماً به صفحه تماس تلفنی با وکیل منتقل شده و در این مورد با او مشورت نمایید"

 

 

 

توضیح عامه و همه فهم اثبات ملائت

 

insolvency lie

بهترین راه برخورد با دروغ گفتن در پرداخت بدهی ها

 

ملائت به معنی توانمندی مالی و در لغت به معنای ضد اعسار است که در فقه به آن یسار هم گفته می شود؛ در اصل شخصی که طلبکار است و توانایی مالی برای پرداخت قرضش دارد باید ادا کند، در غیر این صورت اگر سعی در فریب قانون داشته باشد؛ علاوه بر پرداخت دین به مجازات دیگری محکوم می شود. مشاوره با وکیل می تواند برگ برنده شما در روند اثبات ادعایتان باشد.

 

دعوی اثبات ملائت به چه مفهومی می باشد؟

در دادخواست های مربوطه زمانی که مقروض می تواند از عهده پرداخت دین خود بربیاید و سعی در نقض قانون داشته باشد با اثبات ملایت او می توان اخذ حقوق کرد.

در پرونده های قضایی، اصل بر ملائت مدعی اعسار است. یعنی زمانی که از شخصی مقروض شکایت به عمل می آید مجبور به ادای دین است و اصل بر توانمندی اوست مگر این که خلاف آن ثابت گردد.

اگر اعسار محکوم یا محکومه مقروض ثابت نشده و او تمکن مالی داشته باشد محکوم له (طلبکار) می تواند اورا بازداشت کند؛ اما اگر دادگاه با توجه به مدارک ارائه شده حکم مبنی براعسار شخص صادر کند ، شخص طلبکار می بایست دادخواست اثبات ملائت دهد.

 

فرق بین دعوی اعسار و اثبات ملائت چیست؟

قانون جدید نحوه اجرای محکومیت های مالی در مفهوم اعسار تحولی ایجاد کرده است.

طبق ماده 6 این قانون معسر فردی است که به جز مستثنیات دین، مالی برای تأدیه دین خود نداشته باشد. مستثنیات دین همان اموال اولیه ای است که فرد برای ادامه زندگی و روند شغلی خود به آنها محتاج است؛ مانند خانه، ماشین، مغازه و ...؛ هم چنین در تبصره این ماده آمده است که اگر قابلیت دسترسی به مال فراهم نباشد در حکم نداشتن مال است.

در دعوی اعسار محکوم علیه سعی در نشان دادن عدم تمکن مالی برای ادای دین اش دارد و معمولأ اسناد و مدارکی هم برای اثبات حرفش ارائه می دهد. چرا که اثبات آن بر عهده خود فرد (شخص مدیون) است. درشرایطی که وضعیت سابق مدیون دلالت بر ملائت او داشته باشد یا مدیون مالی را عوض دین اخذ کرده باشد و یا به هر صورتی تحصیل مال نموده باشد.

در مقابل اثبات ملائت به باطل نشان دادن ادعای شخص مدیون با رو کردن مدارک و شواهد مبنی بر توانمندی مالی او در تسویه دین اش می پردازد. اثبات ملائت همیشه در جواب به دعوی اعسار است چون همانطور که اشاره کردیم اصل در ملائت است مگر این که شخص مقروض ادعا کند معسر است که در صورت کذب می توان با مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته روال قانونی آن را طی کرد وبا ارائه مدارک اثبات محکمه پسند ملایئت او را ثابت کرد.

 

با چه مدارکی میتوان دعوی اثبات ملائت به طرفیت مدیون یا محکوم علیه مطرح کرد؟