موسسه وکیل تلفنی

 • مجيد مددي گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۶:۱۶:۱۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۲:۳۷:۳۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۴
 • علیرضا مداح گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۲۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۳
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۵۴ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۲:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۹:۲۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۵:۳۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۲:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
 • وکیل مختار امامی پور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۵۰:۴۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی عقد صلح

مشاوره حقوقی عقد صلح

از پرکاربرد ترین قراردادها در دنیای امروز که کمتر کسی اطلاعات دقیقی درباره آن دارد، قرارداد صلح می باشد؛ عقد این قرارداد در ابتدا به لحاظ تاریخی به عنوان وسیله ای برای حل اختلاف و دعوا مورد استفاده بود، اما به تدریج برای انجام معاملات و مبادلات نیز از آن استفاده شد؛ در ادامه شیوه به روز استفاده از این قرارداد و دعاوی حوزه آن را با هم بررسی خواهیم نمود، اما قبل از آن به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به توصیات بانوی وکیل ما که در ویدئوی یک دقیقه زیر آمده است توجه نمایید.

 

معامله به قصد فرار از دین (یکی از نشانه های عدم صلح)

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

آیا صلح نامه بعد فوت اعتبار دارد؟

 

peace letter credit after death

بررسی آنلاین و تلفنی اعتبار صلح نامه شما

 

بله، اعتبار صلح نامه عادی پس از فوت یکی از طرفین صلح نامه قابل اثبات و معتبر می باشد؛ قرارداد های صلحی که به طور معمول در دفاتر اسناد رسمی تنظیم و ثبت می شوند اعتبار بسیار بالایی خواهند داشت، زیرا در سیستم نیز ثبت رسمی خواهند شد و در صورت لزوم در دادگاه نیز قابل اثبات می باشد؛ مشاوره حقوقی عقد صلح به تنظیم و ثبت صلح نامه با اطمینان از اعتبار آن کمک می کند.

شما می توانید از طریق مشاوره حقوقی برای گرفتن مشاوره حقوقی عقد صلح و انتخاب وکیل فوری صلح نامه نویس با مشاورین مجرب ما در وکیل تلفنی ارتباط برقرار کنید.

 

صلح عمری چیست؟

بطور معمول در جامعه پس از فوت هر فرد ورثه او صاحب املاک و دارایی های او خواهند شد؛ افراد همچنین می توانند اموال و دارایی های خود را پیش از مرگ بین وارثی یا افراد دیگر تقسیم و یا واگذار کنند؛ صلح عمری از آن دست قراردادهایی می باشد که مبنی بر انتقال املاک و دارایی ها پس از فوت فرد به ورثه و یا اشخاص دیگر تنظیم می شود.

صلح عمری با روش های دیگر انتقال اموال پس از فوت به ورثه تفاوت هایی دارد که نمی توان آنها را به صورت قطعی گفت، چراکه وابسته به قضیه شما، متفاوت خواهند بود؛ از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که با وکلای متخصص ما تماس تلفنی یا آنلاین گرفته و بهترین راهکار ها را طی یک مشاوره حقوقی 24 ساعته از ایشان دریافت نمایید.

 

آیا عقد صلح قابل فسخ می باشد؟

 

cancellation the peace contract

نگارش آنلاین و 24 ساعته انواع صلح نامه

 

فسخ قرارداد به معنی کنسل کردن یا لغو قرارداد هر زمان که طرفین قرارداد بخواهند می باشد؛ حال در صورتی که فرد در زمان تنظیم قرارداد حق فسخی را برای خود تعیین نکرده باشد، حق فسخ از او سلب می شود و دیگر تحت هیچ شرایطی نمی تواند قرارداد صلح را فسخ نماید.

 

توجه: اگر طرفین حین تنظیم و ثبت عقد صلح در قرارداد برای خود حق فسخ تعیین کنند می توانند هر زمان که از ثبت قرارداد منصرف شدند آن را فسخ کرده و اموال خود را پس بگیرند.

 

صلح عمری چه مزیتی دارد؟

طبق قانون افراد می توانند تمام اموال خود را قبل از مرگ از طریق تنظیم وصیت نامه میان ورثه تقسیم کنند؛ بنابراین افرادی که مایل به انتقال اموال خود می باشند، باید یک سند رسمی برای انتقال اموال مورد نظر تنظیم کنند.

 

از مزیت های صلح عمری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حفظ حق استفاده از مال تا پایان عمر برای مالک مال ضمن انتقال سند.

 

 1. انتقال کل مال مورد نظر به متصالح به دلیل ثبت قرارداد صلح عمری.

 

انتقال ملک تحت عنوان صلح امکان پذیر است؟

 

Transferring the property by peace contract

تنظیم آنلاین صلح نامه قبل از فوت

 

افراد می توانند ملک و یا املاک خود را پیش از مرگ میان ورثه خود و یا افراد دیگر به صورت انتقال ارث تقسیم کنند؛ صلح عمری از یکی از روش های انتقال و یا واگذاری اموال به ورثه و یا افراد دیگر می باشد.

مشاوره حقوقی عقد صلح به افراد برای تنظیم و ثبت صلح نامه برای انتقال اموال به صورت رسمی و قانونی کمک می کند.

شما می توانید از طریق پرسش و پاسخ فوری حقوقی برای گرفتن مشاوره حقوقی عقد صلح، نگارش فوری و 24 ساعته صلح نامه و بررسی 24 ساعته و فوری اعتبار صلح نامه دست نویس با مشاورین متخصص و مجرب ما در وکیل تلفنی طی کمترین زمان ارتباط برقرار کنید.

 

صلح نامه چیست؟ و چه شرایطی دارد؟

قرارداد صلح و یا صلح نامه یک توافق دو طرفه برای ایجاد یا از بین بردن یک رابطه حقوقی می باشد.

 

شرایط صلح نامه عبارتند از:

 1. طرفین قرارداد صلح باید به درستی معرفی و قابل شناسایی باشند.

 

 1. مورد صلح نباید مورد تردید و یا ابهام قرار گیرد به این معنی که قرارداد و تمام اوصاف آن باید مشخص و معین باشد.

 

 1. اموال غیر قابل تقسیم و انتقال مشمول حق صلح نمی باشند.

 

آیا صلح نامه دست نوشته و عادی اعتبار دارد؟

 

credit of hand written peace contract

وکیل عقد صلح ارزان و تضمینی 24 ساعته

 

برای صحت و اعتبار قرارداد صلح لزومی به عقد قرارداد در دفتر خانه رسمی و با تشریفات خاص نمی باشد؛ توجه داشته باشید که صلح نامه مانند هر قرارداد دیگری می تواند به صورت دست نوشته و عادی یا رسمی باشد.

 

تنظیم قرارداد صلح عمری به چه صورتی دارای اعتبار می باشد؟

قرارداد های صلح عمری به طور معمول در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شوند و به همین دلیل از اعتبار بالایی نیز برخوردار هستند؛ از مزیت های تنظیم قرارداد صلح به صورت رسمی در دفاتر اسناد رسمی می توان به ثبت رسمی قرارداد در سیستم و قابل اثبات بودن آن در دادگاه اشاره کرد.

 

نکته مهم: تنظیم قرارداد صلح به صورت دست نوشته و عادی نیز از نظر قانونی دارای اعتبار می باشد.

 

انتقال اموال از طریق وصیت نامه با انتقال اموال از طریق قرارداد صلح عمری چه تفاوتی دارد؟

قانون گذار تنها انتقال یک سوم اموال را به صورت وصیت نامه قانونی دانسته، در این صورت انتقال تمام اموال و دارایی از طریق تنظیم وصیت نامه امکان پذیر نخواهد بود و فقط یک سوم اموال قابل انتقال می باشد؛ اما برای انتقال تمامی اموال و املاک از طریق قرارداد صلح عمری چنین قانونی وجود ندارد و هر فرد می تواند بدون هیچ مانعی تمامی اموال خود را به شخص مورد نظر واگذار نماید.

 

مالیات انتقال اموال از طریق وصیت نامه با مالیات انتقال اموال از طریق قرارداد صلح عمری چه تفاوتی دارد؟

 

Tax on transferring a property

تماس فوری با وکیل متخصص و ارزان عقد صلح

 

برای انجام وصیت و تقسیم ارث از اموال بجا مانده طبق قانون مالیاتی تعیین می شود که این مالیات باید به دولت پرداخت شود؛ این موضوع همچنین برای مالیات صلح عمری هم صدق می کند، با این تفاوت که در این نوع از قرارداد مبلغ مالیات مقدار کمتری از مالیات تقسیم ارث می باشد.

 

وکیل آنلاین عقد رهن

نگارش فوری و 24 ساعته عقد کفالت

عقد حواله و انعقاد فوری آن

توضیح عقد جعاله به زمان عامیانه

الزام به ایفای تعهد غیر مالی

آژانس قرارداد 24 ساعته

وکیل راهنمای نگارش قرارداد

نگارش فوری انواع دادخواست های حقوقی نادر و رایج به صورت 24 ساعته

تمامی خدمات ثبت شرکت به صورت آنلاین و 24 ساعت (ویژه شرایط کرونا)

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام وقت همگی بخیر و خوشی باشه انشاءالله ... صلح خواه بصورت معامله مستقل باشد و یا در مقام تنازع باشد، باید مانند عقود دیگر، شرایط اساسی صحت معاملات مذکور در ماده 190 قانون مدنی باشد.بنابراین، صلح واقع می شود به قصد انشاء،به شرط انکه مقرون به چیزی باشد که دلالت بر قصد کند.مطابق ماده 763، صلح به اکراه نافذ نیست..مطابق ماده 762 ، اگر در طرف مصالحه یا در مورد صلح اشتباهی واقع شده باشد، صلح باطل است.
با سلام و عرض ادب، افراد می توانند اموال و دارایی های خود را پیش از مرگ بین وارثان یا افراد دیگر تقسیم و یا واگذار کنند؛ صلح عمری از آن دست قراردادهایی می باشد که مبنی بر انتقال املاک و دارایی ها پس از فوت فرد به ورثه و یا اشخاص دیگر تنظیم می شود.صلح عمری با روش های دیگر انتقال اموال پس از فوت به ورثه تفاوت هایی دارد که نمی توان آنها را به صورت قطعی گفت، چراکه وابسته به قضیه شما، متفاوت خواهند بود؛ از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که با وکلای متخصص موسسه تلفنی تماس گرفته و بهترین راهکار ها را طی یک مشاوره حقوقی، از ایشان دریافت نمایید.پایدار باشید.
سلام وقت بخیر بسیار ممنونم بابت توضیحات شفاف و کاملتون خانواده من تصمیم داشتند برای اینکه جلوی دعاوی احتمالی وراث در آینده از عقد صلح استفاده کنیم. هم مطالعه مطلب بالا بسیار مفید بود و هم مشاوره تلفنی که از مشاورین مجرب شما دریافت کردم مراحل این کار را بسیار دقیق برایم تصریح کردند و بسیار از خدماتی که از موسسه شما دریافت کردم راضی بودم ای کاش برای سایر امور و معاملاتم هم از مشاوره استفاده کرده بودم
باسلام عقد صلح یکی از عقود معین در قانون مدنی است که لازم.معوض و گاهی مجانی تملیکی و رضایی است.بدین صورت که ممکن است صلح عمری ،رقبی،سکنی باشد یا حتی مطلق! یعنی اگر مالک استفاده ملک را به مالکیت شما داد برای یک مدت مشخص=رقبی! اگر برای مدت عمر خود یا شما یا ثالث تعیین کرد=عمری اگر مدتی تعیین نکرد=مطلق که با فوت مالک ازبین میرود یا مالک حق رجوع دارد! یا برای سکونت به شمامیدهد که سکنی نام دارد. عقد صلح قابل فسخ نیست مکر با دو شرط۱_حق فسخ وجود داشته باشد۲_تخلف شرط صورت گیرد
از عقود معین بسیار مهمی که کاربرد زیادی نیز دارد می توان به عقد صلح اشاره نمود.قانون مدنی به بررسی،تبیین و تعیین شرایط عقود معین پرداخته که از جمله آن عقد صلح است و مشمول مواد ۷۵۲ الی ۷۷۰ این قانون می باشد.عقد صلح می تواند در مقام سایر عقود نیز قرار گیرد و به همین دلیل است که بسیاری از حقوقدانان مباحث گسترده ای را در مورد این عقد مطرح نمو ده اند.وکلا وکارشناسان حقوق نیز چه در بحث معاملات حقوقی و چه در بحث دعاوی حقوقی از این عقد بهره های فراوانی برده اند و می برند
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی .از پرکاربرد ترین قراردادها در دنیای امروز که کمتر کسی اطلاعات دقیقی درباره آن دارد، قرارداد صلح می باشد؛ عقد این قرارداد در ابتدا به لحاظ تاریخی به عنوان وسیله ای برای حل اختلاف و دعوا مورد استفاده بود، اما به تدریج برای انجام معاملات و مبادلات نیز از آن استفاده شد
قرارداد صلح ، قراردادی است که افراد بر مبنای آن توافق می کنند بین خودشان بابت اختلاف موجود یا اختلافی که ممکن است در آینده رخ دهد صلح کنند . ماده 752 قانون مدنی مقرر داشته : " صلح ممکن است یا در مورد رفع تنازع موجود و یا جلوگیری از تنازع احتمالی ، در مورد معامله و غیر آن واقع شود " . بنابراین برای درک اینکه عقد صلح چیست آن را با مثال بیان می کنیم : حالت اول ) برای مثال زمانی که الف می گوید ب به او 100 هزار تومان بدهکار است و ب ادعا می کند این طور نیست و میزان بدهی او 60 هزار تومان است . در این حالت الف و ب می توانند با هم توافق کنند و با انعقاد قرارداد صلح اختلافشان را پایان دهند . حالت دوم ) حالت بعدی مربوط به زمانی است که الف و ب هنوز با هم درباره موضوعی اختلاف ندارند اما بابت یک اختلاف احتمالی در آینده قرارداد صلح می بندند . ارکان عقد صلح ارکان عقد صلح به سه دسته تقسیم می شود : 1- مُصالح : اولین رکن عقد صلح ، مُصالح است . مصالح کسی است که مالش را به عنوان صلح به دیگری می دهد . 2- متصالح : متصالح کسی است که مال را از طریق صلح قبول می کند . 3- مال الصلح : پول یا مالی که در مقابل پذیرش صلح پرداخت می شود را مال الصلح می نامند . البته صلح می تواند به صورت رایگان نیز به وقوع بپیوندند . اوصاف عقد صلح عقد صلح مانند هر عقد دیگری یک سری اوصاف مشخص دارد . اوصاف عقد صلح از قرار زیر است : 1- قرارداد صلح از جمله عقود معین است . یعنی از لحاظ اینکه یک عقد مشخص است و قانون برای آن نام مشخص ذکر است ، یک عقد معین است . 2- قرارداد صلح یک عقد رضایی است . تشریفات ثبت رسمی در صلح شرط نیست . در واقع این عقد ضمن توافق دو نفر منعقد می شود . 3- قرارداد صلح هم می تواند یک عقد معوض باشد و هم یک عقد مجانی . یعنی صلح هم می تواند در مقابل دریافت مال باشد و هم می تواند بدون دریافت عوض منعقد شود . 4- عقد صلح ، یک عقد لازم است . در ماده 760 قانون مدنی آمده است که : " صلح عقد لازم است اگرچه در مقام عقود جایز واقع شده باشد
واقعاً نمیدونستم عقد صلح می تونه انقدر کار ساز باشه؛ متشکرم.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی