موسسه وکیل تلفنی

 • عادل پوردرانی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۴۹:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۴
 • فاطمه علیجانی فاطمه علیجانی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۰:۳۷:۴۴ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۴
 • زهرا رهبرنیا گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۸:۱:۵۱ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۴
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۵:۱۲ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳
 • آراسپ کاظمیان آراسپ کاظمیان گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۳:۲۸ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳
 • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳
 • Mahdi Haghshenas Mahdi Haghshenas گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۴:۴۶ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳
 • محمد عسگری محمد عسگری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۳۶:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳
 • فرشید موبد فرشید موبد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۲۲:۴۹ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳
 • وکیل الهه جمشیدی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۳۴:۵۱ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳
انجمن وکیل تلفنی

اعتراض به اجرت المثل ایام زوجیت

اعتراض به اجرت المثل ایام زوجیت

زمانی که زوج می خواهد، زوجه را طلاق بدهد، باید حق و حقوق زن را کامل پرداخت کند؛ یکی از این حق و حقوق ها در واقع اجرت المثل ایام زندگی مشترک است و اگر تقاضای طلاق از طرف زوج باشد زوجه می تواند، طی نوشتن دادخواستی، تحت عنوان دادخواست مطالبه ی اجرت المثل ایام زوجیت، به دادگاه تقدیم کند.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم در حق و حقوق بانوان

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"اجرت المثل در حقیقت حف الزحمه کارهایی است که شما آنها را انجام می دهید، اما هیچ مسئولیتی در قبال انجام آنها ندارید؛ کارهایی مثل، پخت و پز، نظافت، نگهداری از فرزندان و ...؛ گاهاً مواردی پیش می آید که به شما اجرت المثل تعلق نگرفته یا اینکه مقدار آن کمتر از زحمات شما می باشد؛ در این صورت شما می توانید نسبت به اجرت المثل تعیین شده اعتراض کنید؛ اما اینکه چگونه اینکار را انجام دهید تا دوباره حقتان پایمال نشود، لازم است تا حتماً از یک کاردان مشاوره حقوقی دریافت نمایید؛ برای اینکار تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نموده تا به وکلای پایه یک امور خانواده ما متصل شده و بهترین راهکار های حقوقی ممکن را در این خصوص دریافت نمایید"

 

 

اعتراض به نظر کارشناس در خصوص اجرت المثل ایام زوجیت

 

 the specialists Idea about proverbial reward

اعتراض فوری و 24 ساعته به اجرت المثل تعیین شده

 

بعد از اینکه زوجه دادخواست مطالبه ی اجرت المثل ایام زندگی را به دادگاه داد و برای قاضی ثابت شد که اجرت المثل برای این زن تعلق می گیرد،  قاضی کار را به کارشناس می سپارد؛ گاهی مواقع طرفین احتمال دارد که به نظر کارشناس اعتراض داشته باشند که مقدار اجرت امثل را کم و یا زیاد نوشته در این موقع می توانند به نظر کارشناس اعتراض بزنند.

براساس ماده ی 260 ق.آ.د .م: "پس از رسیدن نظر کارشناس به دفتر دادگاه، باید  مراتب به طرفین دعوا ابلاغ شود؛ در این صورت، طرفین می توانند، در عرض یک هفته بعد از ابلاغ به دفتر دادگاه مراجعه کنند و از نظر کارشناس مطلع شوند؛ اگر اعتراضی به نظر کارشناس داشته باشند ،آن را بیان کنند؛ فقط یک هفته مهلت دارند به نظر کارشناس اعتراض بزنند و هر وقت به نظر کارشناس اعتراض شود دادگاه آن را بررسی می کند و در جهت رفع آن از کارشناس توضیح می خواهد.

یکی از راهکارهایی که شما می توانید، در مورد اعتراض به نظر کارشناس اجرت المثل ایام زوجیت اطلاعاتی بدست آورید، ارتباط با مشاوران حقوقی وکلای سایت ما می باشد.

 

اجرت المثل ایام زوجیت چیست؟

طبق قانون مدنی ماده ی 336: "چنانچه زوجه کارهایی را که شرعاً به عهده ی وی نبوده و عرفاً برآن کار اجرت المثل باشد، به دستور زوج و با قصد عدم تبرع انجام داده باشد، برای دادگاه نیز ثابت شود دادگاه اجرت المثل کارهای انجام گرفته را محاسبه و به پرداخت آن حکم می کند"

پس با مطالعه ی این ماده از قانون تا حدودی با اجرت المثل ایام زوجیت آشنا شدیم؛ بله زمانی که یک زن در خانه ی شوهرش زحمت می کشد، و کارهای روزمره ی خانه داری را انجام می دهد، گاهی مواقع شوهرش از وی می خواهد، تا از پدر و مادر بیمارش پرستاری کند و یا فرزندانش را به مدرسه ببرد و یا از مهمان های خاصش پذیرایی کند؛ در حالی که این وظایف عرفاً برگردن زن نیست، ولی مرد دستور می دهد که این کار را انجام دهد و زن بدون قصد تبرع انجام می دهد؛ در اینجا قانون به زن اجازه داده برای این کارهایی که به دستور مرد و بدون قصد تبرع انجام داده دستمزدی به نام اجرت المثل تعیین شود که به آن حق الزحمه یا پاداش هم گفته می شود.

مشاوران  وکلای حقوقی خانواده در موسسه حقوقی آنلاین و 24 ساعته ما، کسانی هستند که می توانند بهترین راهکار را به شما نشان دهند؛ اگر روزی به گرفتن مشاوره، راهنمایی و یا تنظیم یک دادخواست، نیاز داشتید، می توانید با موسسه حقوقی ما تماس گرفته و در این مورد از وکلای متخصص ما در مسائل حقوقی خانواده، مشاوره و کمک دریافت کنید.

 

اجرت المثل ایام زوجیت چقدر می باشد؟

 

amount of proverbial reward

محاسبه فوری و تلفنی اجرت المثل در کمتر از ده دقیقه

 

برای اینکه بدانیم اجرت المثل ایام زوجیت را چقدر حساب می کنند، باید بگویم که محاسبه ی این کار را به عهده ی کارشناس می گذارند؛ اگر زوجه بتواند ثابت کند که تا چه میزان از دستورات شوهر برای انجام اموری که به عهده ی وی نبوده، ولی انجام داده است باید شاهد و یا مدرک مورد قبول دادگاه ارائه دهد تا نشان دهد که این خانم، شایسته ی دریافت اجرت امثل ایام زندگی می باشد.

مقدار اجرت المثل را برای همه ی زنان یکسان نیست، فلذا نمی توان مقدار دقیقی از آن را بیان کرد و قاضی آن را براساس عرف جامعه و محل زندگی زن در نظر می گیرد؛ برای اینکار قاضی سالیانه مقداری پول تعیین  می کند که باید از طرف زوج پرداخت شود و اگر زوج اعسار داشته باشد در صورت اثبات اعسار وقبول کردن دادگاه، می تواند به صورت اقساطی آن را پرداخت کند.

برای اطلاع گرفتن در مورد مقدار اجرت المثل ایام زندگی می توانید، با وکلا و مشاوران حقوقی خانواده ی ما، ارتباط داشته باشید و بدون صرف هزینه بیشتر و تلف کردن وقت، از متخصصان این سایت، راهنمایی و مشاوره بگیرید که به صورت 24 ساعته به صورت آنلاین و تلفنی آماده خدمت گذاری به شما هستند.

 

در چه صورت به زن اجرت المثل ایام زوجیت تعلق می گیرد؟

اگر زوج، زن را به دلیل اینکه در انجام کارهای زوجیت کوتاهی می کند و یا به دلیل ناراضی بودن از اخلاق و رفتارهایش، طلاق می دهد؛ در این صورت اگر مرد ادعای خود را مبنی بر ناراضی بودن از زن، اثبات کند و دادگاه قبول کند، دیگر به زن اجرت المثل ایام زندگی تعلق نمی گیرد.

 

نکته: اینکه اگر زن خودش اقدام به طلاق کند و دادخواست مطالبه ی اجرت المثل را بکند، باید مرد راضی به دادن اجرت المثل باشد.

 

اگر زن و مرد اقدام به گرفتن طلاق توافقی از هم کرده باشند، باید بر سر حق و حقوق خود به توافق برسند و میزان اجرت المثل را هم خودشان در نظر بگیرند؛ در این صورت دادگاه دیگر دستور محاسبه ی میزان اجرت المثل را به کارشناس نمی دهد و بر توافق طرفین بر سر آن بسنده می کند.

مشاوره ی حقوقی وکیل تلفنی به صورت آنلاین و تلفنی 24 ساعته، آماده ی پاسخ گویی به سوالات مبهم و بی جوابی هستند که ذهن شما را به خود در گیر کرده است؛ مطمئن باشید که نه تنها وکلای ما این سوالات را بدون جواب نخواهند گذاشت، بلکه بهترین و عملی ترین پاسخ ها را نیز به آنها خواهند داد.

 

اجرت المثل ایام زوجیت در چه شرایطی به زن تعلق می گیرد؟