موسسه وکیل تلفنی

 • درسا نیک سیرت گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۱۹:۳ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۴
 • محمدامین سلمانپور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۸:۵۰:۲۶ تاریخ ۱۴۰۳/۲/۳
 • Azita Moghanizadeh گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۴۲:۳۷ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • امید حرفتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۲۱:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۳۰
 • سید احسان علوی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۴:۵۹:۴۶ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۲:۲۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۸:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۲۵:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

تجدید نظرغیر مالی در دعاوی شرکت ها

تجدید نظر (غیر مالی) در دعوی شرکت ها

وقتی از دعوی شرکت ها صحبت می شود، یک عده با خود فکر می کنند که منظور از دعوی شرکت ها چیست؟ در اینجا باید بگوییم که شرکت ها اشخاص حقوقی هستند، همانند انسان ها که اشخاص حقیقی به حساب می آیند، شرکت ها نیز دارای حق و حقوقی هستند که بعد از تشکیل، توسط اعضای آن باید رعایت شود؛ فلذا با ما همراه باشید تا این موارد را با هم بررسی نماییم.

 

سخنان بانوی وکیل در خصوص دعاوی رایج غیر مالی در شرکت ها

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.


 

چه آرائی قابل تجدید نظر می باشند؟

 

votes compatible with revisioning

بررسی فوری و آنلاین آرای قابل تجدید در دعاوی غیر مالی شرکت ها

 

وقتی که دعوایی در دادگاه مطرح می شود، این دعوا دو طرف دارد خواهان و خوانده، هنگامی که رأیی از طرف دادگاه صادر می شود، امکان دارد که خوانده به این رأی اعتراض داشته باشد و خواهان بررسی دوباره ی پرونده باشد، دادگاه بعد از صدور رأی اولیه به طرفین دعوا مهلت بیست روزه می دهد تا بتوانند تقاضای تجدید نظر کنند.

باید در نظر داشته باشیم که طبق قانون آیین دادرسی مدنی آرایی قابل تجدید نظر خواهی هستند که از دادگاه های انقلاب و عمومی در مسائل حقوقی که قطعی است، صادر شده باشد.

در دعاوی مالی اگر خواسته بیشتر از سه میلیون ریال باشد و دعاوی غیر مالی در همه ی موارد، می توان درخواست تجدید نظر داد، حکم راجع به متفرعات (مشتقات) دعوا در صورتی که حکم راجع به اصل دعوا، قابل تجدید نظر باشد؛ احکامی که نیاز به کارشناسی مجدد باشد قابل تجدید نظر هستند، یک سری از قرارداد های صادر شده هم طبق قانون قابل تجدید نظرخواهی هستند، مثل: « قرار ابطال دادخواست یا رد دادخواست که از دادگاه صادر می شود، قرار رد دعوا یا عدم استماع دعوا، قرار سقوط دعوا، قرارعدم اهلیت یکی از طرفین دعوا و بسیاری از موارد دیگر که امکان دریافت مشاوره در خصوص آن به سادگی نوشیدن آب است».

کسانی که با یک شرکت شروع به همکاری می کنند، ممکن است که به اختلافاتی بر بخورند که باعث ایجاد مشکل در تنظیم قرارداد شود، دراینجا احتمالاً افرادی قصد اقامه ی دعوا را دارند، منتها نمی دانند علیه چه کسی دعوا مطرح کنند؛ وقتی برعلیه شخصی دعوایی در مراجع قضایی اقامه می شود، مستقیماٌ وی را خطاب قرار می دهند، اما در شکایت از یک شخصیت حقوقی، باید برعلیه شرکت یا سازمانی شکایت کرد که دارای اسم تجاری است و می تواند طرف شکایت قرار گیرد.

 

ماده ی 331 ق.آ.د.م: « کلیه ی دعاوی غیر مالی قابل تجدید نظر خواهی هستند».

 

اگر درزمینه ی تجدید نظر غیرمالی شرکت ها سوالی برای شما پیش آمد و برای پاسخ آن نیاز به مشاوره داشتید می توانید با سایت وکیل تلفنی ما تماس بگیرید، پاسخ سوالات خود را از وکلای متخصص ما در این سایت بپرسید، مطمئن باشید که بهترین راهکار را دریافت خواهید کرد.

 

چه اشخاصی حق تجدید نظر دارند؟

 

people with rights of revisioning in companies

بررسی آنلاین و تلفنی حق تجدید نظر به صورت 24 ساعته

 

اشخاصی که احساس می کنند در رأی صادر شده از طرف دادگاه ضرر کرده است، می تواند ظرف مهلت بیست روزه که برای تجدید نظر دارد دادخواست بدهند.

ماده ی 237: "در صورتی که در مهلت مقرر دادخواست یا درخواست تجدید نظر به دادگاه صادر کننده حکم تقدیم نشده باشد، در خواست کننده با ذکر دلیل و بیان عذر خود تقاضای تجدید نظر را به دادگاه صادر کننده رأی تقدیم می نماید؛ در این هنگام دادگاه مکلف است ابتدا به عذر مطرح شده مثل بیماری، فوت، ورشکستگی، محجوریت یا غیره ...، که موجب عدم درخواست تجدیدنظر در مهلت مقرر بوده رسیدگی و درصورت موجه شناختن عذر نسبت به پذیرش درخواست یا دادخواست تجدید نظر اقدام نماید"

 

چه افرادی می توانند در تجدید نظر خواهی، دادخواست تجدید نظررا به دادگاه تقدیم کنند؟

 1. محکوم علیه یا وکیل و نماینده ی قانونی او.

 2. شاکی خصوصی یا وکیل یا نماینده ی قانونی او.

 3. رئیس حوزه ی قضایی در خصوص جرائمی که به موجب قانون تعقیب آنها به عهده او گذارده شده است.

 

موسسه ی حقوقی وکیل تلفنی، می تواند شما را یاری کند تا با بهترین وکلای متخصص در زمینه ی تجدید نظر، ارتباط  برقرار کنید و اگر نیاز به تنظیم دادخواست تجدید نظر داشتید حتماً وکلای ما، شما را یاری خواهند کرد، سایت وکیل تلفنی با داشتن بیش از هزار وکیل مجرب به صورت شبانه روز، مفتخر است در خدمت ملت شریف میهن عزیزمان باشد.

 

مهلت تجدید نظر چقدر است؟

 

revisioning timeout

افزایش آنلاین و تلفنی مهلت تجدید نظر به صورت 24 ساعته و فوری

 

در فرایند دادرسی، درصورتی که رأی صادر شده اشکالاتی داشته باشد، مهلتی برای بررسی مجدد داده می شود که به این بررسی مجدد، اصطلاحاٌ تجدید نظر گفته می شود و این تجدید نظر خواهی از احکام صادر شده از دادگاه نخستین یا بدوی، یکی از مراحل مهم در نظام قضایی کشور ما محسوب می شود، با گنجاندن این مرحله از رسیدگی در دادگاه های کشور ما نشان می دهد که چقدر به تأمین عدالت ارزش قائل می شوند، تا حق کسی پایمال نشود؛ اکنون با توجه به ماده ی قانونی متوجه می شویم که چه مدت برای تجدید نظر خواهی مهلت داریم.

 

ماده ی 336 در این باره اعلام می دارد که: « مهلت درخواست تجدید نظر برای اشخاص مقیم ایران، بیست روز بعد از صدور حکم و برای اشخاص مقیم خارج از کشور، دو ماه از تاریخ ابلاغیه انقضای مدت واخواهی است».

 

اگر طرفین دعوا چند نفر باشند و یکی از آنها مقیم خارج از کشور باشد، در این صورت هم مهلت تجدید نظر خواهی برای همه ی آنها به دو ماه افزایش می یابد؛ البته اگر شخص مقیم خارج وکیل یا قیم در ایران داشته باشد، همان مهلت بیست روزه داده می شود.

اشخاص غایبی که در زمان صدور رأی در دادگاه حاضر نبودند و رأی به نفع آنان صادر نشده است، مهلت تجدید نظر خواهی آنها از تاریخ اتمام مهلت اعتراض یا واخواهی او شروع می شود.

اگر رأی دادگاه به نفع شما صادر نشده است، بهتر است که شما با یک حقوقدان مشورت کنید تا بتوانید ظرف مهلت تجدید نظرخواهی، نسبت به رأی صادره دادخواست تجدید نظر بدهید، در سایت وکیل تلفنی وکلای متخصص ما به صورت شبانه روز حضور دارند تا شما را در مسائل حقوقی یاری کنند و بهترین راه را نشان دهند؛ پس با اطمینان خاطر تماس گرفته و مشکل حقوقی خود را به صورت تلفنی یا آنلاین حل کنید.

 

آثار تجدید نظر چیست؟

 

effects of revisioning

پیش بینی آنلاین و تلفنی آثار تجدید نظر غیر مالی بر دعاوی شرکت شما

 

هدف از رسیدگی به دعوای مردم اجرای عدالت است؛ اگر زمانی کسی به رأی صادره از طرف دادگاه اعتراض داشته باشد، می تواند اعتراض کند و این اعتراض درمهلت مقرر باید انجام گیرد و در واقع با این اعتراض در مرحله ی تجدید نظر خواهی، خواهان دوباره قضاوت کردن امر و بازبینی مجدد رأی دادگاه بدوی را دارد و این در خواست آثاری دارد که در زیر به طور مفصل به آن اشاره خواهیم کرد.

کسی که دادخواست تجدید نظر می دهد به این معنی است که رأی دادگاه بدوی را قبول ندارد و با تجدید نظر خواهی دادگاه نخستین یا بدوی حق تصحیح کردن رأی و صدور قرار تأمین خواسته را ندارد، بنابراین بررسی دوباره ی دعوی برعهده ی دادگاه تجدید نظر خواهد بود.

تا زمانی که مهلت تجدید نظر خواهی تمام نشده است، حکم صادره از دادگاه بدوی اجرا نمی شود و اگر در مهلت تجدید نظر خواهی، دادخواست تجدید نظر داده شود، اجرای حکم تا پایان رسیدگی به دادخواست متوقف می شود؛ پس تجدید نظر خواهی نسبت به حکم دادگاه بدوی معلق می ماند و اثر تعلیقی دارد.

اختلاف با دادن دادخواست تجدیدنظر، با تمام مسائل و موضوعات دعوا به دادگاه تجدید نظر منتقل می شود تا بررسی دوباره شود، حوزه ی رسیدگی تجدید نظر محدودتر از دادگاه نخستین است و به این نوع اثر، اثرانتقالی گفته می شود.

وکلای حقوقی ما در زمینه ی آثار تجدید نظر، می توانند شما را راهنمایی کنند؛ موسسه حقوقی ما با همکاری بیش از 1000 نفر از برترین وکلای ایران این افتخار را دارد تا در تمامی زمینه های حقوقی از قبیل این مورد، به هموطنان عزیزمان از سرتاسر این کره خاکی مشاوره حقوقی 24 ساعته ارائه نماید.

 

تصمیمات دادگاه تجدید نظر

 

court.s decision on revisioning

بررسی آنلاین و فوری تصمیمات دادگاه تجدید نظر به صورت 24 ساعته

 

دادگاه تجدید نظر بعد از بررسی پرونده ی دعوی، شنیدن دلایل و مستندات خواهان تصمیماتی را می گیرد که در زیر به چند مورد ازآنها اشاره می نماییم:

 

طبق ماده ی 455: «هر گاه رأی مورد تجدید نظر خواهی مطابق دلایل ارائه شده در پرونده، طبق قانون صادر شده باشد رأی صادره را قبول می کند و پرونده را دوباره به دادگاه نخستین یا دادگاه صادر کننده ی رأی می فرستد.

 

هرگاه متهم از لحاظ قانونی قابل تعقیب نباشد یا دادگاه تجدید نظر استان، برائت متهم را فراهم کند، رأی تجدید نظر خواسته را نقض و رأی جدید را صادر می کند؛ در این حالت اگر محکوم علیه درخواست تجدید نظر نکرده باشد و زندانی باشد، به دستور دادگاه، فوراً آزاد می شود.

چنانچه رأی تجدید نظر خواسته را، مخالف قانون تشخیص دهد، با ذکر دلایل و مستندات قانونی، آن را نقض و در ماهیت دوباره رأی صادر می کند».

 

تبصره: رعایت نکردن تشریفات دادرسی باعث نقض رأی صادره نمی شود، مگر آنکه تشریفات مذکور دردرجه ای از اهمیت باشد که موجب بی اعتباری رأی شود.

 

ماده ی 457: « اگر رأی تجدید نظر از نظر تعیین مشخصات طرفین یا تعیین نوع و میزان مجازات، تطبیق عمل با قانون، احتساب محکوم به و خسارت یا مواردی نظیر آن، اشتباهی کرده باشد که باعث وارد شدن لطمه به رأی شود، دادگاه تجدیدنظر استان رأی را اصلاح و آن را تأیید می کند و تذکر لازم را به دادگاه نخستین می دهد».

 

موسسه ی حقوقی ما، با داشتن وکلای با تجربه و آگاه به قوانین جدید، به صورت شبانه روز در خدمت رسانی به ملت شریف عزیزمان آماده هستند و هر کس در هرزمینه ی حقوقی که سوالی داشته باشد می تواند طی یک پرسش و پاسخ فوری حقوقی به بهترین پاسخ حقوقی تضمینی دست پیدا کند.

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

با سلام و احترام روش های اعتراض به رای دادگاه، شامل روش عادی و فوق العاده، می شود. واخواهی و تجدیدنظر، از روش های عادی و فرجام خواهی، اعاده دادرسی و اعتراض شخص ثالث، از روش های فوق العاده اعتراض به رای دادگاه هستند که هرکدام از این طرق، مراحل و نحوه مخصوص به خود را دارند.
با سلام و احترام؛ به صورت معمول ،پرونده های قضایی و اختلافات طرفین دعوا در دادگاه محل مورد رسیدگی قرار گرفته و رای مقتضی صادر می گردد که به این دادگاه در اصطلاح شعبه بدوی و به رای صادره نیز دادنامه بدوی می گویند ، حکم مزبور بر اساس قانون آیین دادرسی مدنی قطعی است مگر در مواردی که استثنا شده باشد، هرچند که متاسفانه تعداد این موارد استثنا شده در قانون آنقدر زیاد است که باید بیش از 90 درصد آرای صادره از مراجع بدوی را قابل اعتراض دانست . در هنگام نگارش رای صادره از دادگاه به قطعی یا قابل اعتراض بودن آن اشاره می گردد و در زمان تقدیم دادخواست تجدید نظر هم باید به رای دادگاه بدوی استناد نمود البته باید دانست که اگر چنانچه حکمی قابلیت اعتراض داشته باشد اما قاضی آن را قطعی اعلام کند بازهم این حق برای ذینفع وجود دارد که دادخواست تجدیدنظر خواهی خود را ثبت نماید. زمان اعتراض به رای صادره نیز بعد از ابلاغ به طرفین دعوا شروع می گردد و چنانچه غیابی باشد بعد از انقضای مدت واخواهی، دادگاه تجدید نظر نیز در مرکز هر استان تشکیل شده و رای دادگاه بدوی را مورد رسیدگی شکلی و ماهوی قرار می دهد، یعنی هم اینکه آیا روال اداری کار و ثبت دادخواست به درستی انجام گرفته و هم اینکه آیا رای صادره به درستی صادر شده است یا خیر؟ و در هر مورد دستور مقتضی را صادر می نماید . حضور یک وکیل مجرب نیز در این گونه موارد اثربخشی خود را نشان می دهد ، این که روال شکلی و ماهوی کار به چه ترتیب است، شانس موفقیت در دادگاه تا چه میزان می باشد، چگونگی ثبت صحیح دادخواست و ... از مواردی است که می تواند سرنوشت یک پرونده برای هرکسی عوض کند پس نباید در این مورد کمترین ریسکی به کار برد و آگاهی کامل و همراهی یک وکیل آگاه اقدام نمود.
ضمن عرض سلام و خسته نباشید به تمامی پرسنل بااخلاق موسسه وکیل تلفنی خواستم از طریق این پیام بابت جلسه مشاوره حضوری که توسط یک مشاور مجرب در محل شرکتمان برای ما درنظر گرفتید که بسیار برای شرکای من مفید بود و به حل مشکلات موجود شرکت کمک کرد تشکر کنم. هم هزینه جلسه بسیار مناسب بود و هم کیفیت و سطح علمی مشاوره ممنون و سپاسگزارم
سلام وقتی که دعوایی در دادگاه مطرح می شود، این دعوا دو طرف دارد خواهان و خوانده، هنگامی که رأیی از طرف دادگاه صادر می شود، امکان دارد که خوانده به این رأی اعتراض داشته باشد و خواهان بررسی دوباره ی پرونده باشد، دادگاه بعد از صدور رأی اولیه به طرفین دعوا مهلت بیست روزه می دهد تا بتوانند تقاضای تجدید نظر کنند.
سلام در دعاوی مالی غیر منقول از نظر هزینه دادرسی ملاک قیمت منطقه ای است. دعای اعسار نیز مالی محسوب میشود
با سلام اشخاصی که احساس می کنند در رأی صادر شده از طرف دادگاه ضرر کرده است، می تواند ظرف مهلت بیست روزه که برای تجدید نظر دارد دادخواست بدهند. ماده ی ۲۳۷: "در صورتی که در مهلت مقرر دادخواست یا درخواست تجدید نظر به دادگاه صادر کننده حکم تقدیم نشده باشد، در خواست کننده با ذکر دلیل و بیان عذر خود تقاضای تجدید نظر را به دادگاه صادر کننده رأی تقدیم می نماید؛ در این هنگام دادگاه مکلف است ابتدا به عذر مطرح شده مثل بیماری، فوت، ورشکستگی، محجوریت یا غیره ...، که موجب عدم درخواست تجدیدنظر در مهلت مقرر بوده رسیدگی و درصورت موجه شناختن عذر نسبت به پذیرش درخواست یا دادخواست تجدید نظر اقدام نماید"
سئوال - 1- ضابطه تشخیص دعاوی مالی از غیر مالی از حیث محاسبه هزینه دادرسی و قابل تجدیدنظر بودن یا نبودن دادنامه چیست ؟ 2- آیا دعوای اعسار از هزینه دادرسی مالی محسوب می شود؟ در صورت مثبت بودن جواب ، ملاک قابل تجدیدنظر بودن آن چه مبلغی است ؟ 3- چنانچه خواهان چند خواسته مرتبط مانند خلع ید، قلع وقمع بنا و اجرت المثل را در یک دادخواست مطرح کرده باشد و دعاوی مذکور در قسمتی ثابت و در دیگر موارد مردود اعلام شود، ملاک تجدیدنظر بودن آن معیار مندرج در بند2 ماده 62 قانون آئین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب است یا خیر؟ و آیا می توان بهای خواسته را واحد تلقی و یا از جهت قابل تجدیدنظر بودن باید بهای هرخواسته را به طور مجزا محاسبه نمود؟ نظریه اداره کل حقوقی و تدوین قوانین 1- ضابطه تشخیص دعاوی مالی از غیرمالی ، نتیجه حاصله از دعوی است چنانچه خواهان در صدد اثبات ، مالکیت خود بوده یا خواستار رفع تصرف غاصبانه باشد و یا خوانده ادعای مالیکت نماید دعوی مالی تلقی می شود ولی اگر روابط طرفین بر مبنای قراردادهای رهنی ، امانی ، استیجاری و اذن در تصرف و امثال آن باشد دعوی غیر مالی تلقی می شود در دعاوی مالی غیر منقول از نظر هزینه دادرسی ملاک قیمت منطقه ای است هرچند خواهان خواسته خود را به کمتر از آن تقویم کرده باشد ولی در مورد تجدیدنظرخواهی ، ملاک تقویم خواسته در دادخواست است ، مگر اینکه خوانده به آن اعتراض کرده باشد که در این صورت نظریه کارشناس مورد عمل قرار می گیرد. 2- ادعای اعسار از هزینه دادرسی مالی است وملاک قابلیت تجدید نظر بودن یا نبودن آن مبلغی است که خواهان نسبت به آن مبلغ مدعی اعسار است. 3- دعاوی مذکور مستقل و جدا از یکدیگر بوده وملاک قابلیت تجدیدنظرخواهی نسبت به هر یک از آنها مبلغی است که دردادخواست برای هر کدام به عنوان تقویم خواسته اعلام شده و مورد اعتراض خوانده قرار نگرفته است.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی