موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۶:۳۳:۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۱۶:۳۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۷:۵۹ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۵۵:۱۳ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۵۰:۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۴۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۴۸:۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۸:۵۱ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۷:۳۴ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۰:۶:۴۶ تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
انجمن وکیل تلفنی

معامله صوری به قصد فرار از دین

جرم معامله به قصد فرار از دین در نظام حقوقی ایران

عبارت فرار از دین این مفهوم را می‌ رساند که فردی برای فرار از بدهی خود با یک معامله صوری، اموال خود را به شخص دیگری مانند فرزند خود واگذار می‌کند و از این طریق اعسار زده و به راحتی از پرداخت بدهی خود شانه خالی می کند؛ برای آشنایی بیشتر با این جرم، با ما همراه باشید.

 

توصیات بانوی وکیل در خصوص یکی از مشکلات حقوقی رایج در انواع بیع ها

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه هشت رقمی) 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"همانطور که گفته شد، شخص مورد نظر با اعمال یک معامله ی صوری از دیون خود شانه خالی کرده و بدین طریق مرتکب جرم می شود؛ جالب توجه این است که وکلای معاملاتی 24 ساعته ما برای هر دو طرف این معامله (فرد مجرم و بزه دیده) بهترین راهکارهای حقوقی ممکن را در چنته دارند؛ برای تماس تلفنی با این عزیزان تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

جرم معامله به قصد فرار از دین چیست؟

فرار از دین از مصادیق مجرمانه است که با اصلاحات قانونی اخیر، استناد به فرار از دین و مجازات مدیون دشوارتر از سابق شده است.

 

فرار از دین چیست؟

 • گاهی مشاهده شده است که مدیون با وجود توانایی در ایفای تعهد مالی قصد فرار از پرداخت دین دارد و به راه های متفاوتی از جمله انتقال اموال خود به دیگری یا وقف متوسل می گردد؛ منطبق بر ماده 218 قانون مدنی، معاملات با قصد فرار از دین که به شکل صوری تنظیم شود، باطل است؛ برای اینکه بدانید تا در این موارد استثنائاتی هم هست می توانید با یک وکیل مشاوره حقوقی داشته باشید.

 

formal transactions

معامله صوری به قصد فرار از دین

 

«صوری» واژه ایی است که در مقابل حقیقی قرار می گیرد و از آنجاکه قصد، یکی از اساسی ترین رکن های قرارداداست، معاملات صوری، به معاملاتی اطلاق می گردد که قصد انجام معامله واقعی نیست و عموماً برای فرار از دین تنظیم می گردد. بعبارتی دیگر، پولی بین خریدار و فروشنده رد و بدل نمی شود و قصد مشترکی مبنی بر فروش هم وجود ندارد. لازم به یاد آوری است که معاملات به قصد فرار از دین به دو صورت، صوری و واقعی تنظیم می گردد، اما قانون گذار معاملاتی را که آگاهانه و به قصد فرار از دین ، تنظیم شده است را مستوجب مجازات می داند.

اگر احتمال می دهید که معاملات شما در دسته های فوق هستند لازم است که حداقل یک مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشید.

 

در تحقق معاملات با قصد فرار از دین، شرایطی لازم است که به اختصار عبارتند از :

 1. معامله انجام شده باشد و مال منتقل شده باشد. قصد معامله، هرچند صوری، ضرورت دارد در غیر اینصورت در صورت نبود قصد فروش نمیتوان به این ماده استناد کرد .برای مثال، تلف مال که موجبات ضرر به طلبکار را فراهم کند و از دامنه "فرار از دین" خارج است، اینکه دقیقا بدانیم چه چیزی از "فرار از دین" خارج است را می توانید از مشاوره حقوقی با وکیل به دست آورید.

 2. دین مدیون یا محکومیت مالی او و طلب بستانکار معلوم و مسلم باشد.

 3. ذی نغع بودن طلبکار از طرح دعوا.

 4. اثبات قصد فرار از دین.

 

چرا معامله به قصد فرار از دین در قانون جرم انگاری شده است؟

چون این عمل یک نوع حیله ی بدهکار برای فرار از پرداخت دین است و می تواند موجب از بین رفتن امنیت حقوقی و سستی اعتبار در روابط بازرگانی شود و همچنین بدلیل حمایت از حقوق طلبکاران و مبارزه با سوء نیت برای افراد مدیون در محروم کردن طلبکاران از رسیدن به طلب خود و نیز ملاحضات اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی؛ توضیحات فوق گاهاً بسته به شرایط فوق متفاوت اند، به همین دلیل است که شما نیاز به دریافت راهکار حقوقی از یک وکیل مجرب را دارید.