موسسه وکیل تلفنی

 • سارا الهویسی نیت گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۵۷:۱۳ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۴
 • حسین صمیمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۳۵:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • محسن رسولی محسن رسولی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۹:۱۹:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • میلاد ونارچی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۱۰:۴۵ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • حسن رستمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۵۲:۲۵ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • بهروز بهروزحسن پور گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۳۳:۳۰ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۳
 • وجیح اله سالاری وجیح اله سالاری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۲۲:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۲
 • الیاس عرفانی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۵:۵۰:۳۱ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۲
 • غزل فیضی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۱
 • مظاهری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۴۴:۱۷ تاریخ ۱۴۰۳/۳/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

وصول سفته واخواست شده

نحوه اجرای سفته واخواست شده و بدون واخواست

در ابتدا می بایست این مورد را بررسی نماییم که سفته چیست؛ در این مورد باید ابراز داشت که سفته سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند مبلغی در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص واریز نماید؛ سفته علاوه بر امضاء یا مهر باید دارای تاریخ و مبلغ با تمام حروف، نام گیرنده، وجه و تاریخ پرداخت باشد؛ در این حالت اگر سفته به رویت باشد، یعنی به محض مطالبه قابل وصول باشد، ظرف یکسال از تاریخ صدور سفته باید مطالبه شود و اگر سفته به کلی بدون تاریخ باشد، غالباً عند المطالبه تلقی می شود؛ به این معنا که صادر کننده قصدش این بوده به محض مطالبه دارنده سفته توانایی پرداخت وجه آن را تا سقف تهدات سفته داشته باشد؛ در آخر اگر سفته تاریخ داشته باشد وجه آن صرفاً در سر وعده قابل مطالبه است؛ حال با ما همراه باشید تا این موارد را به طور مفصل بررسی نموده و تاثیر مشاوره حقوقی در اجرای فوری سفته واخواست شده را بررسی نماییم.

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

واخواست چیست؟

 

request for promissory note

واخواست آنلاین انواع اسناد مالی به صورت تضمینی و 24 ساعته

 

واخواست مطالبه رسمی وجه سفته است که به آن اعتراض عدم تآدیه نیز گفته می شود؛ وقتی دارنده سفته می خواهد به صورت رسمی صادر کننده یا ظهر نویسان و ضامن های سفته را مورد تعقیب حقوقی قرار دهد، یکی از بهترین کار ها در اولین فرصت، واخواست سفته است.

لازم به ذکر است در رابطه با سفته هایی که واجد تاریخ معین است، ظرف ده روز از تاریخ سر رسید مندرج در متن سفته باید اقدام به واخواست سفته شود و نیازی به ارسال اظهارنامه نیست؛ اما در رابطه را سفته های که به شکل عندالمطالبه اخذ می گردند ارسال اظهار نامه ضروری است و مسامحه در این امر از جمله مواردی است که ارزش تجاری سفته را زائل می کند و اخذ قرار تآمین خواسته را با معضل و صرف هزینه قابل توجه مواجه می سازد.

 

نکته: برای واخواست سفته ای نیازی نیست که الزاماً از سر رسید سفته تا روز دهم صبر کردد، بلکه می توان از فردای روز سررسید (اعم از سر رسید مندرج در سفته های تاریخ دار یا سر رسید تعیین شده در اظهار نامه) تا روز دهم، یکی از روزها را به واخواست سفته اختصاص داد.

 

برای واخواست سفته پس از ارسال و ابلاغ اظهارنامه، چه کاری باید انجام داد؟

 

request for promissory note

واخواست آنلاین و تضمینی سفته بعد از ارسال اظهارنامه

 

باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد تا این عمل صورت بگیرد:

مرحله (1): تهیه واخواست: اوراق واخواست از دایره واخواست دادگستری استان تهیه می گردد.

مرحله (2): تکمیل مندرجات سفته واخواست نامه: متن واخواست نامه در واقع از چهار بخش اصلی تشکیل گردیده که می بایست با دقت تکمیل گردد:

 1. صدر سفته واخواست نامه جهت درج مشخصات متقاضی واخواست و اعتراض کننده و نیز مشخصات دقیق شخصی که واخواست نامه علیه  او تنظیم می گردد تعییه شده است.

 2. شرح سفته واخواست: که متضمن توضیح سر رسید سفته و علت تقاضای واخواست برای مراجعه قضایی می باشد.

 3. بخشی که مشخصات روی سفته عیناً می بایست منتقل گردد.

 4. بخشی که مشخصات امضاء کنندگان ظهرسفته می بایست به آن منتقل گردد.

 

مرحله (3): مهلت واخواست سفته: سفته می بایست ظرف ده روز از سر رسید سفته (سر رسید مندرج در متن سفته در سفته های تاریخ دار و یا سر رسید مقرر شده در اظهار نامه در سفته های عندالمطالبه) صورت گیرد.

مرحله (4): تعداد نسخ واخواست نامه: اگر متعهد سفته بدون ضامن و ظهر نویس باشد، سه نسخه و اگر با متعهد و ضامن باشد چهار نسخه تهیه خواهد شد.

مرحله (5):  هزینه های واخواست (طبق تعرفه).

مرحله (6):  مرجع و نحوه ثبت و پیگیری واخواست.

 

 • پس از انجام اقدامات فوق و توزیع هزینه واخواست به دو حساب نزد بانک ملی واخواست کننده یا نماینده ی وی با ارائه رسید تودیع هزینه نزد بانک ملی، دو نسخه از واخواست نامه ها به دایره واخواست دادگستری مراجعه و اقدام به ثبت واخواستنامه می نماید.

 • بعد از واخواست سفته بین 40 روز تا 2 ماه وقت لازم است سفته ها و اخواست نامه ها توسط اداره ی واخواست به صادر کننده آنها (متعهد) ابلاغ شود و نسخه ابلاغ شده آن عودت شود تا امکان مطالبه وجه از طریق دفاتر خدمات قضایی و دادخواست به محاکم حقوقی و شورای حل اختلاف فراهم گردد.

 • طبق ماده ی 281 ق.ت چنانچه روز دهم نعطیل باشد، اعتراض روز بعد آن به عمل خواهد آمد.

 • برای استفاده از مزیت کامل اسناد تجاری در قانون تجارت دارنده سفته باید ظرف یکسال از تاریخ واخواست، دادخواست خود را به دادگاه تقدیم و اقامه دعوی نماید؛ در غیر اینصورت دعوی او علیه ظهر نویس ها پذیرفته نمی شود.

 • ضمناً اینکه طبق ماده 318 ق.ت هرگاه سفته از طرف تجار یا امور تجارتی صادر شده باشد مهلت اقامه دعوی پنج سال از تاریخ صدور اعتراض نامه یا آخرین تعقیب قضایی می باشد و طبق مستفاد ماده 319 ق.ت، دارنده سفته می تواند تا حصول مرور زمان اموال منقوله که مهلت آن ده سال می باشد وجه آنرا از کسی که به ضرر او استفاده بلا جهت کرده است مطالبه نماید و در انتها باید گفت : دارنده سفته ای که واخواست شده و در موعد مقرر اقامه دعویکرده می تواند از دادگاه بخواهد که اموال طرف دعوی را قبل از رسیدگی و صدور حکم به نفع او توقیف کند و دارنده سفته در وصول طلبش از مال توقیف شده، به سایرین تقدم دارد.

 • دادگاه نیز به محض تقاضای دارنده ی سفته ممکن است معادل وجه آن از اموال طرف مقابل به عنوان تآمین توقیف کند.

 

نحوه اجرای سفته بدون واخواست در رویه قضایی ایران

 

request for promissory note

وکیل آنلاین سفته و انواع واخواست تضمینی و ارزان 24 ساعته

 

برای عنوان فوق نظریه شماره 909/7 مورخ 1387/02/18، مطرح گردیده که به شرح زیر می باشد:

نظریه (الف): چنانچه دارنده سفته در موعد قانونی نسبت به واخواست سفته اقدام نکند، موجب سلب دو اثر از آن می شود:

 • اولاً: مسوولیت تضامنی ظهرنویسان زائل می شود.

 • ثانیاً: عدم امکان صدور قرار تآمین خواسته بدون تودیع خسارت احتمالی طرف، لذا سند تجاری بدون واخواست نامه به صورت یک سند عادی اقرار به دین در میاید که مطابق مواد 230 و 307 ق.ت به عنوان یک سند عادی قابل مطالبه است (مع ذلک در صورتی که ضامن با متعهد مسوولیت تضامنی داشته باشد، چون در خصوص متعهد اعتراض عدم تآدیه ضرورتی ندارد، ضامن نیز به تبع متعهد، با او مسوولیت تضامنی خواهد داشت).

 

نظریه (ب): با توجه به ماده 249 ق.ت در خصوص مسوولیت تضامنی متعهدین برات و ماده 314 همان قانون که تصریح نموده، مقررات راجع به بروات در خصوص ضمانت صادر کننده، ظهرنویس ها و اقامه دعوی ضمان شامل چک نیز می شود، همچنین با توجه به ماده 522 قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب سال 1379 که امکان مطالبه خسارت را در دعاویی که موضوع آن دین و از نوع وجه رایج باشد با شرایطی مقرر داشته، در فرض استعلام، با تحقق شرایط مذکور در مقررات مربوط (مانند گواهی عدم پرداخت ظرف پانزده روز از بانک محال علیه که در ماده 315 ق.ت مقرر گردیده).

دارنده چک می تواند خسارات تآخیر تآدیه را از کلیه مسوولین سند اعم از صادر کننده، ضامن و ظهرنویس حسب مورد مطالبه نماید.

 

 

وکیل آنلاین دعاوی ملکی تضمینی و ارزان 24 ساعته

مطالبه بهای دقیق و به روز زمین با سند و مدرک

فسخ معامله به علت کمبود مساحت

تیم بزرگ وصول مطالبات وکیل تلفنی

محاسبه افت قیمت خودرو بعد از تصادف

تعهدات اشخاص حقوقی

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

واقعا مطالبتون خیلی عالی هست
با سلام و احترام انسان ها از زمان سرعت گرفتن اعمال تجاری و تحول ساختاری در شکل وجه رایج معاملات از اوراق مختلفی در انجام مبادلات تجاری خود استفاده می کنند . مهمترین اوراق تجاری شناخته شده در کشور ما چک ، سفته و برات می باشد که هر کدام از آنها روند و روال خاص خود را داشته و جهت پیگیری حقوق خود باید نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشیم . در تعریف قانونی سفته بعنوان یکی از مهمترین اسناد تجاری گفته می شود که سفته سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند مبلغی در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص واریز نماید؛ در بسیاری از مواقع جهت حسن انجام کار و تضمین آن نیز سفته بین طرفین رد و بدل می گردد . جهت وصول بهای عادله سفته نیز باید شرایط وخواست آن را دانست تا در صورت برخورد با چنین مسائلی بتوان حق خودمان را به صورت کامل استیفا نماییم .پس بهترین کار برای این مسئله سپردن کار به وکلای کارکشته وکیل تلفنی می باشد .
سلام و عرض ادب، سفته سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند مبلغی در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص واریز نماید؛ سفته علاوه بر امضاء یا مهر باید دارای تاریخ و مبلغ با تمام حروف، نام گیرنده، وجه و تاریخ پرداخت باشد؛ در این حالت اگر سفته به رویت باشد، یعنی به محض مطالبه قابل وصول باشد، ظرف یکسال از تاریخ صدور سفته باید مطالبه شود و اگر سفته به کلی بدون تاریخ باشد، غالباً عند المطالبه تلقی می شود؛ به این معنا که صادر کننده قصدش این بوده به محض مطالبه دارنده سفته توانایی پرداخت وجه آن را تا سقف تهدات سفته داشته باشد؛ در آخر اگر سفته تاریخ داشته باشد وجه آن صرفاً در سر وعده قابل مطالبه است؛
با سلام ابتدا می بایست این مورد را بررسی نماییم که سفته چیست؛ در این مورد باید ابراز داشت که سفته سندی است که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند مبلغی در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص واریز نماید؛ سفته علاوه بر امضاء یا مهر باید دارای تاریخ و مبلغ با تمام حروف، نام گیرنده، وجه و تاریخ پرداخت باشد؛ در این حالت اگر سفته به رویت باشد، یعنی به محض مطالبه قابل وصول باشد، ظرف یکسال از تاریخ صدور سفته باید مطالبه شود و اگر سفته به کلی بدون تاریخ باشد، غالباً عند المطالبه تلقی می شود؛ به این معنا که صادر کننده قصدش این بوده به محض مطالبه دارنده سفته توانایی پرداخت وجه آن را تا سقف تهدات سفته داشته باشد؛
بسیار سپاسگزارم شما در طی مطلب بالا تعداد زیادی از سوالات مرا مختصر ولی مفید پاسخ دادید خدمات موسسه شما در ارائه مشاوره های حقوقی تخصصی توسط مشاورین مجرب و متعهد باعث شده مردم به اخذ مشورت و راهنمایی از وکلای متخصص در کلیه نقاط کشور به راحتی استفاده کنند از مدیریت موسسه و پرسنل باحوصله و خوش برخورد وکیل تلفنی ممنونم
سلام استفاده از وکلای مجرب وکیل تلفنی و متخصص در زمینه سفته به شدت توصیه میشود

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی