موسسه وکیل تلفنی

  • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲:۱۴:۳۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • زهرا صبوری زهرا صبوری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱:۵۵:۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • وکیل احسان والی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۱:۴۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۷:۱۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۴:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۴
  • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۵۸:۹ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۳:۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • وکیل سید علی موسوی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۱۶:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • مهدی ملک مهدی ملک گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۱:۲:۶ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
  • سعید پارسافر سعید پارسافر گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۱۵:۵۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی شهادت دروغ

مشاوره حقوقی شهادت دروغ

شهادت شاهدان یکی از انواع ادله ی اثبات دعاوی در دادگاه است، اگر فردی در دادگاه شهادت دروغ بدهد مرتکب جرم می شود؟ در این بخش می خواهیم به مشاوره حقوقی شهادت دروغ بپردازیم.

برای شهادت دروغ ابتدا باید بدانیم شهادت یعنی چه؟ و شهادت دروغ چه شرایطی دارد؟ در مشاوره حقوقی شهادت دروغ ابتدا بررسی می کنیم شهادت به چه معناست؟ شهادت یعنی بیان کردن مطالبی توسط شخصی ثالث در دادگاه که به نفع یا ضرر طرفین می تواند باشد، شخصی که می خواهد شهادت بدهد باید به غیر از طرفیت اصلی دعوا باشد. شهادت دادن در دادگاه باعث اماره ی قاضی می شود، یعنی در اینصورت قاضی نیز می تواند علم به موضوع خاصی از دعوا مطرح شده پیدا کند.

شاهد باید عاقل، بالغ و رشید باشد، یعنی به طور کلی لازم است فرد اهلیت داشته باشد، نکته ی دیگر که باید ذکر شود این است که شاهد نباید ذینفع باشد.

 

fake testimony

اثبات فوری شهادت دروغ توسط وکلای متخصص در این امر

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"در بسیاری از موارد افرادی پیدا می شوند که حاظرند به خاطر اندکی پول، دستشان را بر روی کتب مقدس گذاشته و دروغ بگویند، این کار به دلیل اهانت به مقدسات، سوگند دروغ و همچنین آسیب رساندن به فرد مورد محکمه و تمسخر کابینه دادگاه، جرمی سنگین محسوب شده و پیگرد قانونی دارد؛ اما به همت تیم وکلای ما و بردباری شما عزیزان این امکان فراهم شده تا بتوانید بهترین راهکار های حقوقی را برای اثبات سوگند دروغ، دریافت کنید؛ تصویرک زیر را لمس کنید تا در این مورد با وکیل متخصص تماس حاصل نمایید"

 

مشاوره حقوقی شهادت دروغ چیست؟

 

best way to detect fake testimony

بهترین راه اثبات شهادت دروغ در دادگاه اسلامی

 

مشاوره حقوقی شهادت دروغ بیان می دارد که شخصی که در دادگاه برای شهادت حاضر می شود باید راست بگوید و اگر فردی برای نفع خود اقدام به دروغ گفتن در مقام شاهد کند مرتکب جرم شده است و به آن شهادت کذب یا شهادت دروغ می گویند.

 

جرم شهادت دروغ یا شهادت کذب چیست؟

اگر فردی بنا به شرایط و موقعیت اقدام به گفتن کذب و دروغ در دادگاه نماید مرتکب جرم شهادت دروغ می شود. در شهادت دروغ باید بیان کرد که این جرم یک جرم عمدی است، یعنی فرد از روی عمد و با آگاهی اقدام به دروغ گفتن می کند و با توجه به شرایط لازم است تا مجازاتی برای این افراد در نظر گرفته شود. بعد از شهادت دروغ و آگاهی یافتن از اینکه شهادت کذب گفته است، حکم باطل می شود و مناط اعتبار نخواهد بود.

 

نکته: هر حکمی بر اساس شهادت دروغ بلا اثر خواهد بود و اگر کسی در اثر شهادت دروغ زیان ببیند، فرد خاطی باید ضرر و زیان وارد شده را طبق مسئولیت مدنی جبران نماید.

 

در دادگاه و جلسه ی دادرسی هنگامی که فردی اقدام به شهادت می کند قبل از انجام عمل به او می گویند که باید قسم راست بخورد و جز راست نگوید، فردی که به این شرایط باز هم اقدام به کذب گفتن می کند لازم است تا مجازات گردد؛ این عمل از نظر شرعی و اخلاقی نیز ناپسند است و موجب آسیب به افراد دیگری می شود.

 

در چه صورت شاهد را به خاطر شهادت کذب و یا شهادت دروغ محاکمه نمود؟

در شهادت دروغ دو حالت وجود دارد که فرد اقدام به شهادت دروغ می کند. شاهد در دادگاه یا در جلسه ی رسیدگی به عنوان مقام شاهد کذب می گوید، این شهادت کذب ممکن است باعث ضرر و زیان فردی شود، شهادت دروغ در صورت وارد کردن ضرر و زیان به فرد باید جبران شود، البته چه شهادت کذب سبب آسیب شود و یا تاثیری نداشته باشد، به محض اینکه دادگاه متوجه گردد شهادت دروغ بوده است می تواند فرد را محاکمه و مجازات کند؛ به طور کلی شهادت دروغ در هر حالت مجازاتی را در پی خواهد داشت.

 

مجازات شهادت دروغ چه میزان زندانی دارد؟