موسسه وکیل تلفنی

  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۱:۳۶ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۴:۲۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
  • میرباقری میرباقری گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۲۹:۵۱ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • محمد یاسین احمدی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱۶:۳۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۳
  • صادق صادقی صادق صادقی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۱:۴۰:۵۳ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۱
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی شهادت دروغ

مشاوره حقوقی شهادت دروغ

شهادت شاهدان یکی از انواع ادله ی اثبات دعاوی در دادگاه است، اگر فردی در دادگاه شهادت دروغ بدهد مرتکب جرم می شود؟ در این بخش می خواهیم به مشاوره حقوقی شهادت دروغ بپردازیم.

برای شهادت دروغ ابتدا باید بدانیم شهادت یعنی چه؟ و شهادت دروغ چه شرایطی دارد؟ در مشاوره حقوقی شهادت دروغ ابتدا بررسی می کنیم شهادت به چه معناست؟ شهادت یعنی بیان کردن مطالبی توسط شخصی ثالث در دادگاه که به نفع یا ضرر طرفین می تواند باشد، شخصی که می خواهد شهادت بدهد باید به غیر از طرفیت اصلی دعوا باشد. شهادت دادن در دادگاه باعث اماره ی قاضی می شود، یعنی در اینصورت قاضی نیز می تواند علم به موضوع خاصی از دعوا مطرح شده پیدا کند.

شاهد باید عاقل، بالغ و رشید باشد، یعنی به طور کلی لازم است فرد اهلیت داشته باشد، نکته ی دیگر که باید ذکر شود این است که شاهد نباید ذینفع باشد.

 

fake testimony

اثبات فوری شهادت دروغ توسط وکلای متخصص در این امر

 

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتس اپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

مشاوره حقوقی شهادت دروغ چیست؟

 

best way to detect fake testimony

بهترین راه اثبات شهادت دروغ در دادگاه اسلامی

 

مشاوره حقوقی شهادت دروغ بیان می دارد که شخصی که در دادگاه برای شهادت حاضر می شود باید راست بگوید و اگر فردی برای نفع خود اقدام به دروغ گفتن در مقام شاهد کند مرتکب جرم شده است و به آن شهادت کذب یا شهادت دروغ می گویند.

 

جرم شهادت دروغ یا شهادت کذب چیست؟

اگر فردی بنا به شرایط و موقعیت اقدام به گفتن کذب و دروغ در دادگاه نماید مرتکب جرم شهادت دروغ می شود. در شهادت دروغ باید بیان کرد که این جرم یک جرم عمدی است، یعنی فرد از روی عمد و با آگاهی اقدام به دروغ گفتن می کند و با توجه به شرایط لازم است تا مجازاتی برای این افراد در نظر گرفته شود. بعد از شهادت دروغ و آگاهی یافتن از اینکه شهادت کذب گفته است، حکم باطل می شود و مناط اعتبار نخواهد بود.

 

نکته: هر حکمی بر اساس شهادت دروغ بلا اثر خواهد بود و اگر کسی در اثر شهادت دروغ زیان ببیند، فرد خاطی باید ضرر و زیان وارد شده را طبق مسئولیت مدنی جبران نماید.

 

در دادگاه و جلسه ی دادرسی هنگامی که فردی اقدام به شهادت می کند قبل از انجام عمل به او می گویند که باید قسم راست بخورد و جز راست نگوید، فردی که به این شرایط باز هم اقدام به کذب گفتن می کند لازم است تا مجازات گردد؛ این عمل از نظر شرعی و اخلاقی نیز ناپسند است و موجب آسیب به افراد دیگری می شود.

 

رزرو مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک

 

در چه صورت شاهد را به خاطر شهادت کذب و یا شهادت دروغ محاکمه نمود؟

در شهادت دروغ دو حالت وجود دارد که فرد اقدام به شهادت دروغ می کند. شاهد در دادگاه یا در جلسه ی رسیدگی به عنوان مقام شاهد کذب می گوید، این شهادت کذب ممکن است باعث ضرر و زیان فردی شود، شهادت دروغ در صورت وارد کردن ضرر و زیان به فرد باید جبران شود، البته چه شهادت کذب سبب آسیب شود و یا تاثیری نداشته باشد، به محض اینکه دادگاه متوجه گردد شهادت دروغ بوده است می تواند فرد را محاکمه و مجازات کند؛ به طور کلی شهادت دروغ در هر حالت مجازاتی را در پی خواهد داشت.

 

مجازات شهادت دروغ چه میزان زندانی دارد؟

 

jail duration for fake testimony

مجازات شهادت دروغ در دادگاه و بررسی دلایل شهادت دروغین

 

مجازات جرایم در قانون مجازات اسلامی پیش بینی شده، مشاوره حقوقی شهادت دروغ و مجازات آن نیز در قانون مجازات اسلامی تعیین گشته است.

فرد باید در نزد مقام رسمی در دادگاه شهادت دروغ بدهد، اگر به این کار شخصی اقدام کند مرتکب جرم می شود و مجازاتی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. مجازات شخصی که در نزد مقام رسمی شهادت کذب دهد از 3 ماه و 1 روز تا 2 سال به حبس محکوم می شود.

شهادت دروغی که سبب ضرر شود باید تادیه گردد، یعنی لازم است تا خسارت جبران شود.

اگر شاهد از شهادت خود رجوع کند و یا مشخص گردد که کذب گفته است، شهادت اعتباری در امر پرونده نخواهد داشت.

شهادت دروغ علاوه بر حبس جزای نقدی ای نیز دارد، فرد کذب گوینده در مقام شاهد به جزای نقدی 1 میلیون 500 هزار تا 12 میلیون ریال ممکن است محکوم شود.

 

عنصر مادی در مشاوره حقوقی شهادت دروغ چیست

عنصر مادی در شهادت دروغ، حاضر شدن شاهد دروغین در دادگاه و گفتن شهادت کذب است. شرط دیگر این است که شهادت دروغ باید در دادگاه و در مقابل مقام رسمی باشد.

 

عنصر قانونی شهادت دروغ چیست

عنصر قانونی در شهادت دروغ، یعنی عمل انجام شده از نظر قانون باید جرم و طبق قانون برای آن مجازاتی در نظر گرفته شده باشد.

با شهادت دروغ فرد خاطی به مجازات حبس یا جزای نقدی محکوم می گردد.

 

عنصر معنوی در مشاوره حقوقی شهادت دروغ چیست

عنصر معنوی یعنی فرد باید قصد داشته باشد و جرم را از روی آگاهی انجام دهد، در مشاوره حقوقی شهادت دروغ، شخص باید بداند که شهادت کذب می دهد و لازم است به این امر آگاه باشد.

 

برای اثبات شهادت دروغ آیا مشاوره حقوقی موثر در این موضوع می باشد؟

برای شهادت دروغ لازم است تا با فردی حقوقدان مشورت گردد، مسائل حقوقی جنبه های مختلفی دارند که تنها فردی متخصص و حرفه ای می تواند از آن آگاه باشد، مشاوره حقوقی تلفنی در اثبات شهادت دروغ لازم و ضروری است.

یکی از انواع مشاوره های حقوقی مشاوره حقوقی آنلاین و مشاوره حقوقی تلفنی است و این نوع از مشاوره ها نسبت به مشاوره حضوری بسیار به صرفه تر هستند.

 

با اثبات شهادت دروغ میتوان رای پرونده قبلی را نقض کرد؟

 

change the court vote by fake testimony crime

ساده ترین راه تغییر رأی مجدد دادگاه پس از اثبات دروغ بودن شهادت یک فرد

 

در مشاوره حقوقی شهادت دروغ باید بدانید که اگر فردی اقدام به شهادت دروغ کند و این شهادت دروغ اثبات شود رای قبلی از اعتبار ساقط می شود، به بیان دیگر اثبات شهادت دروغ در یک پرونده موجب بطلان حکم قبلی می شود. برای آگاهی بیشتر از شرایط حقوقی شهادت دروغ از پرسش و پاسخ فوری حقوقی استفاده کنید.

 

نتیجه گیری و خلاصه مطلب

 شهادت دروغین و یا به طور کلی دروغ در دادگاه دارای مجازاتی است، دروغ گفتن اعم از دروغ بزرگ و یا دروغ نا چیز موجب تغییر در روند یک پرونده می شود.

لو رفتن شهادت دروغ موجب محاکمه شهادت دروغ می گردد، جرم شهادت دروغ در قانون جرم انگاری شده است و طبق قانون شهادت کاذب در دادگاه اعتباری ندارد.

برای آگاهی یافتن از شرایط مسائل حقوقی خود می توانید از مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته استفاده کنید.

 

 

افترا زدن و بهترین روش اثبات آن در دادگاه

روش های کاهش مجازات زنا در دادگاه های ایران

اولین قدم بعد از مشکوک شدن به کلاهبرداری

کشف حجاب در دسته جرائم امنیتی داخلی

بهترین راهکار برای ورود غیر مجاز به یک ملک

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

شهادت از جمله ادله ای است که فرد می تواند برای اثبات بی گناهی خود و یا گناهکاری دیگری استفاده کند اما شاهد دارای شرایطی است که اگر واجد آن نباشد از موجبات جرح آن می گردد در مواردی نیز شخص شهادت کذب می دهد که در اینصورت نه تنها باعث بی اعتباری حکم و رایی که طبق شهادت شهود صادر شده می گردد بلکه برای شخص مجازات کیفری نیز دارد برای جرح شاهد و یا اثبات کذب بودن شهادت لازم است از تخصص وکلای دادگستری استفاده کرد
سلام و عرض ادب. شهادت کذب از موضوعات مهمی ست که میتواند خسارات جبران ناپذیر مادی و معنوی برای شخصی که به عنوان متهم در پرونده دخیل است به بار آورد. نکاتی ریز و قابل توجه وجود دارد که در هر پرونده و به تناسب موضوع آن پرونده میتوان از این نکات کاربردی بهره برد. به طور مثال یکی از مواردی که جهت رد شاهد دروغین در مراجع قضایی از آن میتوان بهره برد تا دروغین بودن شهادت اثبات گردد تقاضای مواجهه حضوری شاهد با شاکی و متهم است. چرا که شهادت باید از روی قطع و یقین باشد و مستند به امور حسی. با این روش پیش گفته مقام قضایی انقدر میتواند شاهد را با سوالاتی ریز به چالش بکشاند تا کذب بودن شهادت مورد پذیرش قاضی نیز قرار گیرد. و بار این مسئولیت با وکیل است که این موارد رو از دادگاه و شعبه مربوطه درخواست کند. به امید اینکه حق هیچ شخصی با ادای شهادت دروغ و واهی ضایع نگردد✋
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی موضوع شهادت دروغ یکی از جرایمی است که متاسفانه در پرونده های قضایی افزایش یافته وبا توجه به اینکه در جهت اثبات یک جرم یا یک دعوی حقوقی نقش ادای شهادت تاثیر بسیاری دارد لذا قانون گذار برای این جرم مجازات شدیدی در نظر گرفته ومجازات حبس برای ان تعیین شده است اینجانب فریبرز ذوالفقاری آماده ارایه مشاوره در این خصوص هستم
هرجرم از سه عنصر تشکیل می شود که عنصر مادی ، قانونی و معنوی می باشد. لذا شهاد دروغ باید بین مقام قضایی اعم از دادسرا یا دادگاه باشد که موجب حبس و جزای نقدی است. در صورتی که بریا دادگاه محرز شود که حکم بر اساس شهادت دروغ صادرشده می تواند حکم را برگردانده و کسی که شهادت دروغ داده به مجازات مقرر قانونی محکوم نماید
بهرنگ محبوبی: درود و سپاس از وب سایت خوب وکیل تلفنی و وکلای عزیز که با دانش و دقت بسیار بالا به پرسش ها و ابهامات ما در موارد حقوقی پاسخ میدین بسیار خرسندم که پایگاه دانش بنیان و معتبری همچون وکیل تلفنی با مشاوران و وکلای آگاه و معتقد بنده را آگاهانه برادرانه و خواهرانه راهنمایی میفرمایند از خدای بزرگ و مهربان آرزوی سلامتی برای تک تک شما عزیزان در موسسه وزین وکیل تلفنی خواستارم که برای طرح مشکلات حقوقی حتی در ساعت ۳ نیمه شب با ظرافت به لایه های پنهانی و مخفی مشکل طرح شده توجه دارند و برای هر مسئله ای راه حل و راهکار ارائه دارند خدا قوت آرزوی توفیق بیشتر ❤❤
سلام و عرض ادب و احترام خیلی اوقات افراد به دلیل ملاحظات خانوادگی ، همسایگی و... به ناچار مجبور به امضای استشهادیه هایی میشوند و چون از عواقب آن اطلاع ندارند دچار مشکل خواهند شد. از اینکه با ارائه این مطالب خوب و مفید به اگاهی افراد جامعه کمک میکنید بسیار سپاسگزارم. بنده از وقتی که از خدمات شما استفاده کردم به کلیه همکاران و دوستان و آشنایانم نیز معرفی کردم.
سلام و وقت بخیر عزیزان جرح شاهد به یک باره از اثبات شهادت دروغ ساده تر هست تا حدودی ، حتی اگر صورتجلسه دادگاه رو هم دریافت کنید بعدا میتونید ازش به عنوان سند مثبت شهادت دروغ استفاده کنید ولی کار فعلی قضایی خودتون رو تو اولویت بذارید جرح شاهد هم کار ساده ای نیست حتما باید توسط وکیل مدافع متخصص انجام بشه
باسلام،نظر به اینکه یکی از ادله اثباتی در قانون گواهی گواهان میباشد،متاسفانه‌در بسیاری از موارد مدعی با هزینه مبالغ ناچیز و تعرفه‌گواهان دروغین‌ جهت اثبات ادعا اقدام می نماید.با کسب مشاوره از وکلای متخصص میتوان نسبت به اثبات شهادت کذب و مجازات مرتکبین اقدام‌نمود.وکیل تلفنی با افتخار در خدمت هموطنان عزیز میباشد.با احترام_فاطمه سلیمانی
باسلام،نظر به اینکه یکی از ادله اثباتی در قانون گواهی گواهان میباشد،متاسفانه‌در بسیاری از موارد مدعی با هزینه مبالغ ناچیز و تعرفه‌گواهان دروغین‌ جهت اثبات ادعا اقدام می نماید.با کسب مشاوره از وکلای متخصص میتوان نسبت به اثبات شهادت کذب و مجازات مرتکبین اقدام‌نمود.وکیل تلفنی با افتخار در خدمت هموطنان عزیز میباشد.با احترام_فاطمه سلیمانی
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
سلام وقت بخیر. متاسفانه افرادی هستند که برای نفع ناحق خودشون یا دیگران اقدام به شهادت دروغ میکنند . ممنون بابت آگاه کردن مردم از عقوبت این کار.
با سلام و عرض ادب.شهادت کذب می تواند یکی از جرایم ارتکابی برای فردی باشد.و حتی شهادت کذب می تواند از ادله اعاده دادرسی باشد.با توجه به اینکه شهادت شهود یکی از ادله مهم برای اثبات جرایم است بعد از اقرار پر کاربرد ترین این ادله شهادت شهود است.و اعتماد نمودن قاضی به شهادت فرد دیگری به اینکه از وقایع و صحنه های جرم با خبر بوده است از مهم ترین و سخت ترین قسمت قضاوت می باشد.اما با تکنیک هایی حتی شهادت کذب هم قابل اثبات است.موفق باشید.مسیح آقاداودی
با سلام خدمت کاربران گرامی چند وقت پیش با یک دروغ کل زندگی من به هم ریخت وباعث شد تا قضیه به دادگاه کشیده شود وواقعا من نمی دانستم چگونه از طرف شکایت کنم واثبات کنم که با دروغی که به ما گفته باعث شده تا زندگی به هم بریزه ودرواقع امکان دارد این مسٔله بر سرخیلی از شما پیش بیاید که واقعا سر در گم شوید. بهترین یاور من در ان موقع استفاده از وکلای سایت وکیل تلفنی بود که با دادن مشاوره وراهنمایی به صورت تلفنی وفوری توانستم بهترین جواب وکوتاهترین راه را در دادگاه طی کنم وموفق هم بشوم. بنابراین یادمان باشد که همیشه یک یار و یاور به نام موسسه ی وکیل تلفنی در دسترس داریم تا بتوانیم با تکیه بر مشاوره های انها موفق شویم تنها با یک تماس وفوری
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره حقوقی به صورت تخصصی در کلیه موضوعات با حقوقدانانی که تحصیلات تخصصی عالیه در دانشگاه های سطح اول کشور و سابقه قضایی و تجربه عملی در خصوص موضوعات را دارند فراهم آورده است‌.

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی