موسسه وکیل تلفنی

 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۸:۸:۵۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۵
 • فاطمه عابد گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۷:۳۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۸:۲۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۷:۷:۸ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۷:۱۴ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل رسول خیابانی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۱:۵۷:۴۹ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • سید مسعود عربی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۴:۳۷:۲۳ تاریخ ۱۴۰۱/۹/۱
 • وکیل مائده اسدپور گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۳:۲۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۳۰
 • وکیل فاطمه موسوی نژاد گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۷:۳۱:۵۵ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۹
 • هادی مجد گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۴۷:۳۹ تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی توهین و تهدید

مشاوره حقوقي در پرونده توهين و تهديد

اصول کشور ما بر اساس احترام به یکدیگر می باشد و توهین و فحاشی در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است و مجازات شلاق تا 74 ضربه و یا جزای نقدی دارد. چنانچه کسی توهین کرده از طرف منجی علیه تحریک شده باشد، در مجازات ایشان تخفیف اعمال می گردد.

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 40000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 80000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"لازم به ذکراست سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای عضو در سایت می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"این را هم در نظر داشته باشید که اگر کسی را که به شما توهین و تهدید کرده، تحت پیگرد قانونی قرار ندهید ممکن است این کار را با کسی دیگری هم انجام دهد و بذر نفرت را دائماً گسترش دهد؛ برای اینکه بهترین و کم دردسرترین راهکار حقوقی در مورد این افراد را به دست بیاورید، تصویرک زیر را لمس کنید تا امکانات مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل متخصص در این امر فراهم گردد"

 

 

در مبحث توهین باید عوامل زیر صدق کند تا مورد توهین قرار گرفته شدن فرد تأیید شود:

 

 1. لفظی که به حیثیت فرد لطمه وارد می کند، به کار رود.

 2. توهین آمیز بودن لفظ با توجه به میزان شخصیت طرف مشخص می شود.

 3. قصد توهین باید وجود داشته باشد.

 

 

توهين از طريق ارسال پيامك جرم مي باشد؟ 

 

bullying crime

جرم توهین از طریق ارسال پیامک

 

با توجه به رشد تكنولوژي در حوزه ارتباطات غالباً برخي از افراد با بكار گيري از ابراز تلفن همراه  اقدام به  ارسال پيامك توهين اميز و يا داري فحواي توهين به مخاطب ارسابل مي كنند در اين گونه موارد با توجه به ماده 608 قانون مجازات اسلامي و توجه به رويه قضايي حاضر اين توهين از مصاديق توهين موضوع ماده 608 قانون مجازات اسلامي مي باشد و در  دادسرا و دادگاه قالبت اثبات را دارد؛ مثلاً، اگر شما متن پيامك ارسالي از سوي ارسال كننده را داشته باشيد، با چند شرط اين بزه توهين از طريق ارسال پيامك ارسال مي گردد:

 

 • اولاً: خط دريافت كننده پيامك متعلق و تحت مالكيت شاكي پرونده توهين از طريق پيامك باشد

 

 • ثانياً: سيم كارتي كه متن توهين با آن به شاكي ارسال شده تحت مالكيت متهم باشد در صورت اين دو شط ضمن اينكه شما خيلي راحت مي توانيد ارسال كننده متن پيامك توهين اميز را شناسي نماييد، اثبات اتهام توهين از طريق ارسال پيامك راحت مي باشد.

 

مجازات جرم تهدید چیست؟

حق آزاد بودن از هرگونه ترس و واهمه در مقدمه میثاق بین المللی حقوق اجتماعی و فرهنگی آمده است، باین مقدمه گاهی مجرمین برای رسیدن به مقاصد خود متوسل به تهدید می شوند، تهدید یک جرم است.

 

bullying harassment

مجازات جرم تهدید

 

تهدید به معنای ترساندن و یا وعده زجر دادن می باشد، که مجازات تهدید دو نوع می باشد:

 

 1. مجازات تهدید به قتل یا ضرر های دیگر که برابر ماده 669 قانون مجازات اسلامی دو ماه تا دو سال زندان و تا 74 ضربه شلاق دارد.

 2. مجازات تهدید به اخذ نوشته یا سند که وفق ماده 668 قانون مجازات اسلامی سه ماه تا دو سال حبس و تا 74 ضربه شلاق تعیین گردیده است.

 

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

تروخدا بگین چکار کنم تحت تهدید قرار گرفتم و به طرف عیچ حسی ندارم بهش میخوام خودمو خلاص کنم ازش
سلام وقت بخیر متاسفانه در حال حاضر به دلایل مختلف مردم اعصاب آرومی ندارن و بدون توجه به بار حقوقی موضوع صحبت هایی را مطرح میکنند که به راحتی قابل پیگرد قانونی است. ممنون که مطلع کردید.
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی وبا سپاس از نگارنده مقاله یکی از عناوین اتهامی که معمولا درجامعه رواج دارد اتهام توهین وتهدید است واینکه مثلا در یک درگیری شخصی به شخص دیگر توهین وتهدید میکند وقانون گذار برای چنین جرایمی مجازات حبس وجزای نقدی وشلاق در نظر گرفته است ولذا به کاربردن الفاظ رکیک وتوهین وتهدید آمیز بسیار عواقب خطرناکی برای متهم دارد اینجانب فرسبرز ذوالفقاری آماده ارایه مشاوره در این خصوص هستم
آنچه که در توهین دارای اهمیت است ادای الفاظی است که افاده ی توهین کند بعضا افراد به تصور اینکه شخصی از لفظی استفاده کرده و موحبات تکدر خاطر آن را فراهم آورده است اقدام به شکایت می کنند در صورتیکه توهین دارای عناصری است و برای اثبات آن دلایل و روش های اثباتی خاص خود را دارد برای مشاوره در این زمینه در خدمت کاربران بزرگوار هستم وکیل جمشیدی کد ۳۰۴۷۴
سلام و خسته نباشید خدمت تمام همکاران وکیل تلفنی از طریق پرونده اداره کار خواهرم با وکیل تلفنی آشنا شدم و برای پیگیری پرونده دیگری نیز بارها از مشاوره های وکلای وکیل تلفنی استفاده کردم. هربار بسیار سریع و به موقع تماس برقرار میشه و تا انتهای پیگیری پرونده مشاورین با من همراهی و هم فکری داشتند. خواستم از خدمات شایسته ای که با قیمتی بسیار مناسب و باورنکردنی ارائه میدهید تشکر کنم
سلام سپاس بابت مطلب خوب و کاربردی ، جرم توهین که جرم مشخصی هست و مجازات اون در قانون تعریف شده در رابطه با تهدید مطلبی که خدمت دوستان عرض میکنم این هست که اثبات جرم تهدید ظرافت های خاصی داره توصیه اکید خصوصا در رابطه با جرم تهدید اینکه حتما با وکلای خوب موسسه وکیل تلفنی مشورت بگیرین ممکن موضوعی در عرف تهدید محسوب بشه ولی وقتی موضوع به دادگاه میرسه متاسفانه پرونده با توجه به عدم دارا بودن شرایط لازم برای اثبات منع تعقیب میخوره و پرونده بسته میشه لذا حتما حتما قبل از هر اقدام قانونی و قضایی مشورت بگیرین وکیل تلفنی بابت مطلب خوبی که ارائه کردین سپاسگزارم
باسلام،آشنایی با مصادیق جرائم توهین،تهمت و افترا و تهدیدموجب خواهد شد بتوانید دعاوی خویش را به صورت صحیح‌مطرح‌و نتیجه وحکم مطلبوب حاصل شود.با کنک وکلای متخصص سایت وکیل تل این امکان برای شما محقق خواهد شد.بااحترام_فاطمه سلیمانی
با سلام خدمت کاربران گرامی.جرم توهین و تهدید از زمره جرایم علیه حیًیت و شخصیت افراد هستند و بسیار شایع در جامعه ما.توهین می تواند در قالب جرم حدی باشد یا تعزیری که در قالب تعزیر شدت کمتری دارد و در حال حاضر مجازات آن از شلاق تا ۷۴ ضربه به جزای نقدی بین ۲ تا ۸ میلیون تغییر یافت.و جرم توهین در قالب حدی که همان قذف می باشد ۸۰ ضربه شلاق دارد که شامل نسبت دادن زنا و لواط به دیگری است.در حال حاضر با پیشرفت های فناوری این جرایم در هر دو قالب تعزیر و حد می توانند در قالب پیامکی عنوان شوند و با اثبات شاکی به صورت اسکرین شات برای متهم دردسر درست کنند پس در مورد الفاظی که به کار می بریم دقت کنیم.موفق باشید.مسیح آقاداودی وکیل موسسه
سلام دوستان عزیز نکته بسیار مهم اینکه توهین با قذف و افترا متفاوت هستش بنابراین اگر کسی به شما فحاشی ای کرد که ضمن اون فحاشی به شما یا خانواده ی شما تهمت و افترایی هم وارد شد یا افترا به یکی از جرائم مستوجب حد وارد شد میتوانید بابت هر سه این ها شکایت کنید
بسمه تعالی_با سلام و تحیت،عرض خسته نباشید دارم خدمت شما،متن کاربردی و مفید بود،از زحمات شما کمال قدردانی را دارم.
سلام. من یادمه چند سال پیش یکی از دوستانم که با شخص دیگه ای دعواش شده بود و بهش توهین کرده بود براش زندانی و جزای نقدی بریدند. اما امسال شخصی به من توهین کرد صرفا جزای نقدی براش بریدند. واسه همین من برام ابهام ایجاد شد. در این خصوص بود که با شما ارتباط گرفتم و ممنونم ازتون درخصوص قانونی بهم توضیح دادید که کاملا واسم رفع ابهام شد فکر کنم اسمش، قانون کاهش حبس بود انگار. چقدر خوبه که شما همه چیزو میدونین و بی منت دانسته هاتون رو در اختیار مردم میگذارین
سلام من به عنوان یک کاربر از سایت وکیل تلفنی خیلی راضی هستم چون که چند وقت پیش در یک درگیری جزئی یک نفر آشنا به من توهین ، وتهدید کرد شاهد هم داشتم و واقعا نمی دانستم چه کنم دوست داشتم وی را مجازات کنم تا اینکه یک نفر به من گفت بهتره از یک حقوقدان کمک بگیری ومن با سایت تماس گرفتم و راهنمایی گرفتم و توانستم علیه وی شکایت کنم الان هم پرونده در دادگاه هست و قراره مجازات بشه خیلی از وکلای سایت وکیل تلفنی سپاسگزارم که شبانه روز در خدمتگذاری به هموطنان عزیز خود آماده هستند
ضمن عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و همكاران گرامي توصيه مي شود پيش از هر اقدامي در امور حقوقي خود با وكيلي متخصص و مجرب در موضوع مربوطه مشورت نماييد كه مجموعه وكيل تل اين امر را تسهيل بخشيده است و با توجه به شرايط كرونايي دسترسي راحت به وكيل ميسر گرديده است در پناه حق شاد و سلامت باشيد ارادتمند شيخي
به نام خدا باعرض سلام و احترام از مدیریت و پرسنل زحمتکش مجموعه وکیل تلفنی کمال تشکر را دارم که با حداقل هزینه ممکن امکان مشاوره و راهنمایی به صورت تخصصی و حتی با حقوقدانانی که سابقه قضایی را دارند فراهم آورده است‌.

جهت پرداخت بر روی تصویر کلیک نمایید:

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان (ویژه شرایط کرونا)

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

what's app Button

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران: آمل - روبروی افتاب 60 - مجتمع تجاری محسنی - طبقه اول - واحد 102.

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی