موسسه وکیل تلفنی

 • یوسف محبی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۳:۶:۳۵ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۱۰:۲۹ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۸:۵۷ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۱:۳۵:۴۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۹:۰ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۸:۱۶ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۹
 • علی قوجایی گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۰:۵۹:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۸:۳۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۸
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۷:۲۲ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
 • هستی پرتوافکن گرامی : پرونده حقوقی شما با موفیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۲۲:۲۰:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۱/۷
انجمن وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی نفقه

مشاوره حقوقي نفقه

نفقه در لغت یعنی (خرج هر روزه) و همچنین یعنی انفاق ولی این نفقه گاها الزام آور است مثل نفقه زوجه که الزامی است؛ طبق ماده 1107 قانون مدنی نفقه عبارت است از نیاز های متناسب با زن از قبیل مسکن، لباس، غذا و هزینه های درمانی و غیره می باشد.

 

توصیه یکی از وکلای خانم در خصوص نفقه بانوان

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

برای اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و دریافت ارزان ترین مشاوره تلفنی فوری و 24 ساعته با سرشناس ترین وکلای متخصص در ایران، تصویرک زیر را لمس نمایید.

 

legal chart button

 

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 30000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 50000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 75000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 100000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 150000هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250000هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

"البته ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 


 

"در صورتیکه احساس می کنید که خدماتی که در منزلتان از روی محبت و عشق به خانواده تان ارائه می دهید اما در مقابل آن چیزی دریافت نمی نمایید بهتر است که برای دریافت نفقه تان یک دادخواست بنویسید و آن را به محاکم ارائه دهید تا فوراً شروع به دریافت خرجی روزانه خود از همسرتان بنمایید؛ اما نقش وکیل تلفنی و وکلای متخصصش در این زمینه این است که شما را به صورت 24 ساعته، آنلاین یا تلفنی در این امر راهنماییتان کنند و بهترین راهکار های حقوقی را برای سرعت بخشیدن به کارتان ارائه دهند، تنها کافیست تصویرک زیر را لمس کنید تا به صفحه تماس تلفنی به وکیل مطالبه نفقه منتقل شوید"

 

 

سوالي كه مطرح مي شود اين هست در صورتي كه شوهر از پرداخت نفقه همسر خود داري كند زن بايد براي مطالبه نفقه چه اقدات حقوقي انجام دهد؟

 

alimony in courts of iran

شرایط دریافت نفقه در محاکم ایران و تبدیل آنها به نفع خودمان

 

در صورتي زن به همسر خود تمكين داشته باشد ولي همسر از پرداخت نفقه و مخارج زنش امتناع نمايد در اين مواقع زن ميتواند دو اقدام حقوقي عليه همسرش انجام دهد:

 

 • مورد اول براي مطالبه نفقه: زن مي تواند براي مطالبه نفقه به دادسراي مراجعه نمايد و با در دست داشتن سند ازدواج يا رونوشت سند ازدواج و شناسنامه و كارت به دفتر خدمات قضايي شهرمحل زندگي خودش مراجعه نمايند و عليه شوهرش شكايت ترك انفاق مطرح نمايند طبق ماده 53 قانون حمايت از خانواده اين رفتار شوهر (عدم پرداخت نفقه) جرم انگاري كه مجازات آن شش ماه تا دو سال حبس تعزيزي مي باشد و براي اينكه شوهر به كيفر قانوني برسد لازم است زن به دفتر خدمات قضايي با مداركي كه گفتم سند ازدواج كارت ملي و شناسنامه مي تواند شكايت ترك انفاق را عليه همسرش مطرح نمايند و اين شكايت حتماً بايد توسط زوجه مطرح گردد.

 

 • مورد دوم براي مطالبه نفقه: زن براي مطالبه نفقه به دفتر خدمات قضايي مراجعه نمايند و دادخواست به خواسته نفقه ايام گذشته و حال و اينده مطرح نمايند كه در اين صورت دادخواست مطالبه نفقه ايشان به دادگاه خانواده ارجاع مي گردد و براي طرح اين دادخواست زوجه بايد سند ازدواج و شناسنامه و كارت ملي داشته باشد و حتماً قبلا ثبت نام ثنا داشته باشد. دادگاه بعد از وصول دادخواست مطالبه نفقه زوجه وقت رسيدگي تعيين و زوجين را به دادرسي دعوت مي كند و بعد از جلسه اول دادرسي دادگاه جهت برآورد ميزان نفقه زوجه موضوع را به كارشناس نفقه ارجاع مي دهد، كارشناس نفقه ميزان نفقه گذشته و حال و اينده زوجه را طبق نرخ تورم احتمالي تعيين مي كند و مراتب را به دادگاه خانواده رسيدگي كننده دادخواست مطالبه نفقه اعلام اعلام و دادگاه طبق نظر كارشناسي كه اگر نظر كارشناسي مقرون به واقع باشد حكم بر محكوميت زوج (شوهر) به پرداخت نفقه طبق نظر كارشناسي محكوم مي كند.

 

وسسه وکیل تلفنی با به کارگیری بیش از 1000 وکیل پايه يك دادگستری و مشاور حقوقی و متخصص در تمامی زمینه ها من جمله "نفقه" از سراسر کشور با مدیریتی نوین آماده ارائه مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی تلفنی و پذیرش حضوری دعاوی توسط وکلای پایه یک دادگستری می باشد. ما برای کاهش هزینه های از جمله حق الوکاله و حق المشاوره شما راهکارهای ویژه ایی اندیشیده ایم. با مشاوره های حقوقیوکلای موسسه وکیل تلفنی و کمی تامل می توانید وکیل خودتان باشید.

 

 

موارد نفقه شامل اقلام زیر است:

 1. غذا.
 2. لباس.
 3. مسکن.
 4. لوازم خانه.
 5. خدمتکار(اگر زن از خانواده اشراف باشد).
 6. هزینه درمانی.
 7. هزینه سفر.

نفقه علاوه بر زوجه شامل پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، فرزند، نوه و نبیره نیز می شود و برای مرد واجب است.

 

مشاوره حقوقی کیفیت حکم پرداخت نفقه فرزند

پرسش: آیا در مورد نفقه فرزند صدور حکم به پرداخت نفقه به صورت یک جا علیه نفقه دهنده مجاز است؟ گرچه پرسش مطروحه مبهم و نارسا است،با عنایت به مواد 1250 و 1260 قانون مدنی:

 • اولاً:نفقه فرزنده مربوط به آتیه است.

 • ثانیاً:باید نفقه مورد مطالبه قانونا امکان پذیر باشد زیرا پرداخت نفقه منوط است به تمکن مالی نفقه دهنه و استحقاق نفقه گیرنده آن هم به شرط حیات هر دو، لذا مطالبه نفقه طولانی و یکجا قانونا قابل اجابت نیست، بدیهی است چون نفقه اقارب حسب مقررات ماده 1204 قانون مدنی، عبارت است از: مسکن، البسه، غذا و اثاث البیت در خصوص مسکن و اثاث البیت مطالبه یکجای آن بلامانع است.

 

مشاوره حقوقی تعیین نفقه و پرداخت آن در عقد منقطع