موسسه وکیل تلفنی

 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۴۷:۷ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • فرید حامدی فرید حامدی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۳۸:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۷
 • مریم حسینی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۷:۴:۴۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • محمدصادق کاظم نژاد گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۵۵:۳۲ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • بهروز آقایی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۱۴:۲:۲۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۵
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۲:۳۵ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۳۰:۴ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۹:۱۰ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۷:۱۸ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۲۲:۲۶:۱۹ تاریخ ۱۴۰۳/۴/۲۴
انجمن وکیل تلفنی

بررسی فوری سامانه صیاد

بررسی فوری سامانه صیاد

بررسی فوری سامانه صیاد، بالاخص در سال 1400 خورشیدی، امری ضروری است که چرایی آن را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ اما پیش از بررسی فوری سامانه صیاد، ابتدا بایستی به سبب و ویژگی آن بپردازیم. سامانه صیاد (سامانه صدور یکپارچه دسته چک) نام دارد و به منظور رفع مسائلِ رایجِ ناشی از صدور چک تاسیس گردید تا امکانِ بررسی اهلیت متقاضی دسته چک، استعلام وضعیت و اعتبار­سنجی صادرکننده چک و...، میسر گردد؛ با ایجاد این سامانه و امکانات آن، شکل ظاهری تمامی چک ­ها یکسان ­سازی گردیده و به طرز چشمگیری احتمال سوء­استفاده از چک­ ها، دعاوی مربوطه و ...، کاسته شده است؛ اما استفاده از این سامانه نیز باید با هوشیاری و آگاهی کامل صورت پذیرد که همانطور که کمی قبل تر نیز قید گردید، در ادامه این مبحث به دلایل این امر خواهیم پرداخت؛ اما قبل از آن به شما توصیه می کنیم که ویدئوی یک دقیقه ای زیر را اکیداً مشاهده فرمایید.

 

توصیه های یکی از وکلای خانم ما در خصوص دفاتر خدمات قضایی

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

آیا چک نیاز فوری به بررسی سامانه صیاد دارد؟

 

sayad system immediate checking

آموزش آنلاین کار با سامانه صیاد

 

از ویژگی­ های بسیار مهم این سامانه، اختصاص شماره ­ای ویژه و منحصر به فرد، بر روی هر برگه چک است؛ با ارسال این کد یا رقم شناسه ­ای، به سامانه پیامکی بانک مرکزی، می­ توان از سوء سابقه صاحب چک یا مشکلاتِ صدور چک، اطلاع یافت؛ هم چنین می ­توان از مسائل و عواقب دامن‌گیر آن، پیش از هرگونه قرارداد، معاملات و اقدامات حقوقی پیشگیری نمود.

توجه: از آن جا که مسائل حقوقی و مالی، واجد جنبه­ های گسترده­ ای از پیامدهای مدت­دار هستند، بنابراین بررسی فوری سامانه صیاد، اقدامی عقلایی و ضروری خواهد بود.

 

به علاوه موارد فوق از تاریخ 1400/01/05، ثبت تمامی چک­ ها در سامانه صیاد اجباری است؛ بنابراین، پاسخ به سوال اولیه، مثبت است و بررسی فوری سامانه صیاد در خصوص چک، یک نیاز و ضرورت است.

نسبت به آموزش ثبت چک در سامانه صیاد، بررسی فوری سامانه صیاد و هرگونه پرسش و پاسخ فوری حقوقی مرتبط، می­ توان از طریق اخذ مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی آنلاین از مجموعه وکیل تلفنی اقدام نمود.

 

اولین گام پس از برخورد با مشکلات مختلف سامانه صیاد چیست؟

 

اولین و بهترین اقدام، برقراری تماس با مجموعه حقوقی وکیل تلفنی و پیگیری مسائل مطروحه است؛ چراکه مجموعه مذکور از حضور و همکاری وکلای متخصص سامانه صیاد برخوردار بوده و ایشان، بنابر مهارت و تخصص ویژه خود، قابلیت شناسایی و حل مسئله، در خصوص تمامی جنبه ­های حقوقی، غیر حقوقی، نرم ­افزاری، خطاها (Errors)، یا هرگونه باگ­ های نرم‌ افزاری سامانه صیاد و... را دارا هستند و با توجه به ویژگی ­های منحصر به فرد و مختص به سامانه صیاد و پروفایل کاربری شما در سامانه مذکور، این اطلاعات و راهکار های مربوطه را در اختیارتان قرار خواهند داد.

نکته (مهم): توصیه متخصصان حقوقی مجموعه وکیل تلفنی به هم ­میهنان ارجمند، جهت بررسی فوری سامانه صیاد، بالاخص در زمان بروز فوریت و مشکلات مربوطه آن، علاوه بر اخذ مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته و مشاوره آنلاین و تلفنی سامانه صیاد، دریافت آموزش آنلاین کار با سامانه صیاد و پیشگیری یا رفع مشکلات ناشی از کار با سامانه مذکور می­ باشد.

 

آموزش ارزان گام به گام کار با سامانه صیاد به صورت 24 ساعته کاملا اختصاصی

 

step by step instruction of using sayad system

وکیل آنلاین و 24 ساعته سامانه صیاد

 

بایستی در نظر داشت که بسیاری از هم­وطنان گرامی، با ورود به صفحه اصلی سامانه صیاد، از همان ابتدای امر با مسائلی چون عدم شناخت محیط سامانه و عدم آگاهی از چگونگی ثبت ­نام یا ورود تحت عنوان کاربری و پیچیدگی ­های فراوان دیگری مواجه می­  شوند.

لازم به ذکر است که متاسفانه، در سامانه صیاد هر پروفایل از دیگر پروفایل­ ها متمایز بوده و منحصر به فرد هستند؛ به همین سبب، توصیه و پیشنهاد مجموعه وکیل تلفنی، این است که با وکلای متخصص در خصوص بررسی فوری سامانه صیاد یا آموزش کار با سامانه مذکور، در تماس باشید و ضمن دریافت آموزش گام به گام و موثرِ کار با سامانه، از ارزان ­ترین آموزش تلفنی سامانه صیاد نیز بهره­ مند گردید.

 

وکیل سامانه صیاد کیست و چرا باید از او کمک بگیریم؟

 

رزرو مشاوره حقوقی شبانه روزی با وکیل

 

توجه: که کار با سامانه صیاد بسیار حساس است؛ چراکه سامانه مذکور، علاوه بر اینکه اقدامی نوین در موضوع چک و مسائل مرتبط آن به شمار می­ رود، با توجه به عملکرد سامانه یا مشخصاتی که برای چک­ های جدید تعیین گردیده است یا نحوه استعلامات و دسته­ بندی انواع چک ­ها و نکات امنیتی ویژه آن و ویژگی­ هایی که به منظور صدور چک یا به اصطلاح چک کشیدن در نظر گرفته شده است و ...، از حساسیت و پیچیدگ ی­های خاصی برخوردار است.

 

نکته ­ای که بر لزوم بررسی فوری سامانه صیاد با مشاوره کارشناسان حقوقی، مُهر صحه می­ گذارد.

هشدار: عدم توجه به این امر، ممکن است منجر به بروز خطاهای جبران­ ناپذیری در خصوص چک و اوراق مربوطه آن گردد؛ بالاخص که امکانِ اِعمال ­های موجود در سامانه یا در گفتاری دیگر، امکانِ بکارگیری اقدامات موجود در سامانه صیاد، بدون قابلیت ویرایش هستند؛ امری که لزوم توجه تام در کار با سامانه را محرز می ­سازد.

از این رو است که پیش از هرگونه اقدامی، بایستی نسبت به اخذ مشاوره سامانه صیاد فوری از وکیلی متخصص در این امر، مبادرت ورزید.

 

هزینه آموزش کار با سامانه صیاد به چه میزان است و چگونه باید آن را مستقبل شد؟

 

cost of instruction the working with sayad system

خدمات تکمیلی و 24 ساعته سامانه صیاد

 

همان‌گونه که در چارت هزینه ­ها در ابتدای صفحه، ملاحظه می­ فرمایید، هزینه مزبور بسیار ارزان است و شما هم میهنان گرامی، می­ توانید به طرق ذیل، نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام فرمایید:

 

 • مبلغ مورد نظر را به شماره حساب موسسه، که در جدول فوق درج گردیده است، به شیوه کارت به کارت پرداخت نمایید.

 

پس از آن هم­ میهنان ارجمند، امکان تجربه مشاوره ­ای تضمینی و با کیفیت را ضمن برخورداری از ارزان ­ترین مشاوره تلفنی یا آنلاین با وکلای متخصص، جهت بررسی فوری سامانه صیاد و کار با آن، خواهند داشت؛ در انتها، چنانچه با مسائلی در رابطه با وصول مبالغ چک یا وصول مطالبات مالی خود مواجه هستید، می­ توانید ضمن ارتباط با تیم بزرگ وصول مطالبات (دریافت طلب) وکیل تلفنی، موضوعات حقوقی خود را طرح نموده و از وکلای خِبره و کارآزموده امور مالی و مطالبات، راهکارهای حقوقی و مشاوره­ های لازم را دریافت نمایید.

 

بررسی فوری و 24 ساعته سامانه ابلاغ شما

بررسی فوری تلفنی و آنلاین سامانه سجام

تحلیل دقیق و آماری سامانه ثنا و مدیریت آن به صورت 24 ساعته

تحریر ترکه فوری و 24 ساعته

 برترین وکیل دعوی ماترک

حل فوری مشکلات حقوقی فروش سهم الارث

درباره ما

 

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

سلام خسته نباشید ... در ایام عید که اکثر موسسات حقوقی یا وکلا تعطیل بوده و مشغول اوقات فراغت خود بودند حضور گرم موسسه وکیل تلفنی و وکلای محترم آن را کنار خود حس کردیم که باعث دلگرمی ما بود . واقعا باید از شما عزیزان تشکر ویژه کرد بابت این حجم از تلاش بی وقفه . ممنون .
سلام. بعد از ثبت چک توسط صادرکننده، دریافت کننده چک نیز باید پذیرش یا عدم پذیرش چک صیاد را در سامانه صیاد ثبت کند بدین منظور طی کردن مراحل زیر الزامی است: دریافت برگ چک از صادرکننده انتخاب گزینه ثبت چک صیاد از منوی نرم افزار ساد۲۴ انتخاب هر بانکی که درآن حساب داشته و رمزپویای آن فعال می‌باشد از بین ۳۲ لوگوی مربوط به بانک‌های کشوردر سامانه ساد۲۴ انتخاب گزینه تایید یا ردچک پس از ورود به صفحه سامانه صیاد واردکردن تلفن همراه و شماره ملی جهت احراز هویت وارد کردن کدی که به تلفن همراه پیامک شده است وارد کردن شماره و رمزپویا یکی از کارت‌های بانکی دریافت کننده(فعال بودن رمز پویا الزامی‌است) در این قسمت کد ۱۶ رقمی چک دریافتی را وارد کنید اطلاعات چک صادرشده به نام شما نمایش داده می‌شود پس از بررسی اطلاعات وارد گزینه عملیات چک شده و گزینه پذیرش چک را انتخاب کرده و در قسمت توضیحات بابت مثلا “خرید” را وارد کرده و چک دریافتی خود را تایید کنید.
با سلام و عرض ادب، سامانه صیاد (سامانه صدور یکپارچه دسته چک) نام دارد و به منظور رفع مسائلِ رایجِ ناشی از صدور چک تاسیس گردید تا امکانِ بررسی اهلیت متقاضی دسته چک، استعلام وضعیت و اعتبار­سنجی صادرکننده چک و...، میسر گردد؛ با ایجاد این سامانه و امکانات آن، شکل ظاهری تمامی چک ­ها یکسان ­سازی گردیده و به طرز چشمگیری احتمال سوء­استفاده از چک­ ها، دعاوی مربوطه و ...، کاسته شده است؛ اما استفاده از این سامانه نیز باید با هوشیاری و آگاهی کامل صورت پذیرد. لذا وکلای متخصص و مجرب موسسه آماده ی پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیریت محترم سایت وکیل تلفنی و همکاران گرامی کاربران عزیز جهت دریافت پاسخهای صحیح و مناسب در خصوص مسائل رایج مربوط به چک خصوصا چکهای صیادی میتوانند به سایت وکیل تلفنی مراجعه و از مشاوره با وکلای متخصص در این زمینه بهره مندگردند.با احترام _فاطمه سلیمانی
سلام و ادب موسسه وکیل تلفنی با خدمات ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاورات تخصصی در کلیه زمینه های حقوقی می باشد
با سلام خدمت مجموعه وکیل تلفنی از ویژگی­ های بسیار مهم این سامانه، اختصاص شماره ­ای ویژه و منحصر به فرد، بر روی هر برگه چک است؛ با ارسال این کد یا رقم شناسه ­ای، به سامانه پیامکی بانک مرکزی، می­ توان از سوء سابقه صاحب چک یا مشکلاتِ صدور چک، اطلاع یافت؛ هم چنین می ­توان از مسائل و عواقب دامن‌گیر آن، پیش از هرگونه قرارداد، معاملات و اقدامات حقوقی پیشگیری نمود
سخنگوی اجرای قانون جدید چک گفت: توصیه اکید بانک مرکزی به هموطنان این است که چک‌های جدید صیادی که ثبتش در سامانه صیاد انجام نشده است را نپذیرند، چراکه در غیر این صورت بانک به موجب اصلاحیه اخیر قانون صدور چک نمی‌تواند در زمان نقد کردن چک، وجهی را به فرد پرداخت کند. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، آمنه نادعلی زاده با اشاره به تصویب قانون اصلاح قانون صدور چک در سال 1397 در مجلس شورای اسلامی گفت: محتوای این قانون به سیستمی شدن نقل و انتقالات چک اشاره دارد. یعنی زمانی که چک بین شخص صادرکننده و گیرنده چک تبادل می‌شود، حتماً‌ باید ثبت الکترونیکی آن نیز در سامانه صیاد اتفاق افتد. وی افزود: این طرح از ابتدای فروردین ماه سال 1400 با توزیع چک‌های جدید بنفش رنگ صیادی آغاز شد. از ویژگی های این چک‌ها می‌توان به رنگ این چک‌ها و تمایز آنها از چک‌های قدیمی اشاره کرد،‌ همچنین بر روی این چک‌ها نیز عبارتی تحت عنوان «کارسازی این چک منوط به ثبت صدور و تأیید آن در سامانه صیاد است»‌ درج شده است. ثبت صدور و تایید چک های جدید در سامانه صیاد ضروری است سخنگوی اجرای قانون جدید چک در خصوص تبادل چک‌های جدید نیز یادآور شد: صادرکننده زمانی که چک جدید صیادی بنفش رنگ را صادر می کند ابتدا باید مشخصات چک شامل تاریخ، مبلغ و نام گیرنده چک را بر روی فیزیک چک درج کند و همان اطلاعاتی که بر روی فیزیک چک درج شده است را باید الزاماً در سامانه صیاد نیز وارد کند. وی افزود: ذکر این نکته ضروری است که برای ثبت چک، صادرکننده می‌تواند به درگاه‌های نوین بانک خود شامل اینترنت بانک و موبایل‌بانک و یا برنامک‌های موبایلی مراجعه کند که فهرست ۵ برنامک‌ موبایلی پرداخت فعال در این زمینه بر روی وب سایت شرکت شاپرک نیز موجود است و در دسترس عموم قرار دارد. نادعلی‌زاده با بیان اینکه مراحل فوق تنها به معنای ثبت اولیه چک در فرایند ثبت صدور چک است،‌ تصریح کرد:‌ با ثبت چک در سامانه صیاد فرایند ثبت صدور چک پایان نیافته است، بلکه گیرنده چک نیز باید از طریق همراه بانک، اینترنت بانک یا برنامک‌های موبایلی پرداخت به سامانه صیاد مراجعه کند و با به عمل آوردن استعلام‌های لازم از ثبت چک به نفع خود در سامانه صیاد اطمینان حاصل کرده و با تطبیق اطلاعات مندرج در متن چک با اطلاعات ثبت شده در سامانه صیاد مراتب تأیید یا عدم تأیید خود را در سامانه اعلام کند. قانون جدید چک راهکاری برای مقابله با جعل، کلاهبرداری و پولشویی است سخنگوی اجرای قانون جدید چک، وجود سامانه صیاد در کنار فیزیک چک را امری مفید و مثمرثمر خواند و گفت: ثبت اطلاعات چک در سامانه صیاد و نگهداری سیستمی زنجیره انتقالات چک در این سامانه می‌تواند راهکار مناسب برای مقابله با جعل یا کلاهبرداری باشد. از سوی دیگر چنانچه فیزیک چک مفقود شود، باتوجه به ثبت سیستمی اطلاعات چک توسط صادرکننده، پیگیری روند قضایی آن ساده‌تر از گذشته خواهد بود. در این خصوص می‌توان به حادثه حریق ساختمان پلاسکوی تهران اشاره کرد که در آن حادثه برخی اسناد تجاری و از جمله چک‌ها طعمه حریق یا مفقود شدند. در گذشته با توجه به عدم وجود چنین سیستمی پیگیری امور مربوط به چک‌های مفقود شده دشوار بود، لیکن با وجود این سامانه قاعدتاً مشکلاتی از این دست کاهش می‌یابد. ضمن این که این سامانه شفافیت اطلاعاتی را در کشور ایجاد می‌کند، که در امر مبارزه با پولشویی اقدامی موثر قلمداد می‌شود. نادعلی‌زاده با بیان اینکه هر تغییر در ابتدا با چالش‌های خاص خود همراه است، تصریح کرد: در گذشته روند کارسازی، تبادل و ظهرنویسی چک به صورت دستی بود،‌ اما در حال حاضر ثبت چک در سامانه صیاد نیز افزوده شده است. در این باره قطعاً در ابتدا مقاومت‌هایی وجود دارد و آن هم به این دلیل است که فرایند صدور چک نسبت به گذشته متفاوت‌تر شده است، اما به مرور و هنگامی که مردم با عواید سیستمی شدن ثبت اطلاعات آشنا شوند، اقبالشان به این امر بیشتر می‌شود. 100 میلیون فقره چک جدید توزیع شده است معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی در خصوص آمار چک های صادر شده از ابتدای سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه بالغ بر دو میلیون و پانصد هزار دسته چک معادل 100 میلیون فقره چک توزیع شده است که از این میزان تقریباً‌ 23 درصد یعنی حدود 23 میلیون فقره چک در سامانه صیاد ثبت شده و به گردش افتاده است. همچنین از 23 میلیون فقره چکی که به گردش افتاده است، در حدود 89 درصد توسط گیرندگان تأیید شده است، این آمار قابل ملاحظه‌ای است و روند صعودی دارد. همچنین به طور متوسط در هر روز حدود 110 هزار فقره چک در سامانه صیاد ثبت می‌شود که آمار قابل توجه و امیدوارکننده‌ای است. به فرد دارای چک برگشتی، دسته چک تعلق نمی گیرد سخنگوی اجرای قانون جدید چک ضمن تأکید بر اینکه بر اساس قانون جدید چک محدودیت‌هایی متوجه دارندگان چک برگشتی است، یادآور شد: قانون یاد شده تنبیهات انضباطی را برای شخص صادرکننده چک برگشتی در نظر گرفته است. به عنوان مثال در زمان اعطای دسته چک به فرد، وی اهلیت‌سنجی می‌شود و در صورت دارا بودن چک برگشتی، دسته چک به وی تعلق نمی‌گیرد. علاوه بر این زمانی که قرار است چک در سامانه صیاد ثبت شود، سابقه چک برگشتی توسط سامانه کنترل می‌شود و در صورتی که صادرکننده دارای سابقه چک برگشتی باشد، اجازه ثبت چک به وی در سامانه صیاد داده نمی‌شود. در مجموع این محدودیت‌ها باعث شده است آمار چک برگشتی کاهش قابل توجهی داشته باشد. کاهش نسبت چک های برگشتی با اجرای قانون جدید چک وی درباره آمار چک برگشتی عنوان کرد: کاهش آمار چک برگشتی از فروردین تا پایان شهریور‌ماه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در خور توجه است که بر اساس آن نسبت مجموع چک‌های برگشتی به مجموع چک‌های مبادله‌ای 6 ماهه نخست سال جاری حدود 9.4 درصد بوده، در حالی که این نسبت در سال 1399 حدود 11.2 درصد بوده است. لذا به نظر می‌رسد سخت‌گیری قانون در زمینه تخصیص دسته چک و صدور چک موثر بوده است. نادعلی‌زاده درباره زمان جمع‌آوری دسته چک های قدیمی گفت: قاعدتاً دسته چک‌های قدیمی نیز باید جمع‌آوری شوند اما بانک مرکزی برنامه زمان‌بندی قطعی را در این خصوص اعلام نکرده و فعلاً دسته چک‌های قدیمی می‌توانند در کنار دسته چک‌های جدید هم‌زیستی داشته باشند و در موعدی که به تشخیص بانک مرکزی مناسب تلقی شود و مردم در مراودات خود به مشکل برنخورند، این دسته چک‌های قدیمی نیز توسط بانک مرکزی جمع‌آوری خواهد شد. ثبت و تایید چک های جدید از طریق پیامک در حال نهایی شدن است معاون اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر تمام درگاه های شبکه بانکی اعم از اینترنت بانک، همراه بانک فعال است و به سامانه صیاد مجهز شدند، تصریح کرد: کلیه فرآیندها شامل ثبت، تأیید، انتقال و استعلام به واسطه درگاه‌های یاد شده در حال انجام است و البته سایر برنامک‌های پرداخت موبایلی که برای بهره مندی از امکان سامانه صیاد اعلام آمادگی کنند، پس از گذراندن مراحل و آزمون‌های لازم می‌تواند به سامانه صیاد متصل شوند. البته راه‌های دیگری نیز برای انجام فرایندهای مرتبط با سامانه صیاد و چک در حال آزمایش است. از جمله این موارد می‌توان به پیامک اشاره کرد که تقریباً در حال نهایی شدن است و البته تجهیز خودپردازها نیز در دست اقدام است. در حال حاضر نیز شعب بانکی در خصوص فرایندهای مرتبط با چک به مردم به صورت حضوری خدمت رسانی می‌کنند. وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به پنج درصد از ثبت چک‌ها در سامانه صیاد از طریق شعب انجام شده است. این در حالی است که بالغ بر 77 درصد از چک‌ها ثبت و تأییدشان از طریق درگاه‌های بانکی اینترنت بانک و همراه بانک اتفاق افتاده است و 18 درصد نیز از طریق برنامک‌های موبایلی ثبت شده است. دو سرویس استعلام در خصوص فرایندهای مرتبط با چک های جدید راه اندازی شده است وی با بیان اینکه دو سرویس استعلام در سامانه صیاد وجود دارد، تأکید کرد: در سامانه صیاد دو سرویس «سوابق اعتباری چک» و نیز «سرویس استعلام اقلام اطلاعاتی چک» وجود دارد. «سرویس سوابق اعتباری چک» که از سال 1397 راه‌اندازی شده، سرویس شناخته شده‌ای است که سابقه چک برگشتی صادرکننده را بر اساس رنگ‌بندی خاص و تعداد چک برگشتی نمایش می‌دهد؛ اما در سرویس استعلام اقلام اطلاعاتی چک، فرد با مراجعه به این سامانه می تواند متوجه شود که چک به نفعش در سامانه صیاد ثبت شده یا خیر. سخنگوی اجرای قانون جدید چک درباره سرویس استعلام اقلام اطلاعاتی چک یادآور شد: این سرویس که اخیراً سرویس به عموم عرضه شده، کاربری ساده‌ای دارد و بدون احراز هویت امکان خدمت‌رسانی را فراهم می‌کند. در این سرویس ۵ مورد از فرد استعلام‌کننده شامل شناسه صیادی چک، کدملی / شناسه ملی، تاریخ، مبلغ چک و نوع شخص گیرنده دریافت می‌شود و فرد با وارد کردن این اطلاعات متوجه می شود که آیا این چک به نفعش در سامانه صیاد ثبت شده است یا خیر. نادعلی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: «سرویس استعلام اقلام اطلاعاتی چک» چند ماهی است که بر روی وب سایت بانک مرکزی راه‌اندازی شده و بانکها نیز این سرویس استعلامی را در درگاه‌های خود فعال کرده اند، همچنین برنامک های پرداخت موبایلی نیز به زودی به این سرویس مجهز خواهند شد.
سلام از انجاییکه امروز در معامله قرار بود چک صیاد بگیرم زیر پنج دقیقه با وکیل موسسه وکیل تلفنی مشاوره حقوقی در زمینه چک صیاد داشتم که خیلی کارگشا برایم بو‌د ممنونم

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین
5 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
20دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
30دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین
مشاوره حقوقی تلفنی با دکتر هادی توکلی وکیل پایه یک دادگستری 950,000 هزار تومان پرداخت آنلاین

لیست هزینه مشاوره تلفنی با برترین وکلای دادگستری

((بعد از پرداخت، وکیل پایه یک دادگستری زیر 5 دقیقه جهت مشاوره با شما تماس می‌گیرند))

جدول مشاوره حقوقی تخصصی شبانه روزی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت آنلاین

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمترین زمان به خط شما تماس حاصل کند.

درخواست مشاوره تلفنی با وکیل: 02147625900

مشاوره فوری با وکیل: 09212242670

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی مازندران:

مازندران شهرستان آمل خیابان هراز افتاب یک ساختمان ایران مهر طبقه چهارم واحد 12 

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی