موسسه وکیل تلفنی

 • فاطمه پوررستمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۹:۵۳ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • عباس صفارزاده گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۱۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • فیروز عباسی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۹:۱۶:۱۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۶
 • علیرضا ودود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۲:۴۸:۴۱ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۵
 • محمدرضا قاسمی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۳:۴۰:۱۷ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۴
 • مهدی بالود گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۰:۴ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وکیل محمد جواد شيخي گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۹:۸:۵۰ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۳
 • وحید نعمتی گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۸:۵۰:۹ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • امیر حسن فرامرزی اصل گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۱۶:۲۵:۵۶ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
 • وکیل فریبرز ذوالفقاری گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۱۴:۵:۴۸ تاریخ ۱۴۰۲/۹/۱۲
انجمن وکیل تلفنی

قرارداد اجرای صحنه هنری

قرارداد اجرای روی صحنه

از برخی از قرارداد های رایج هنری، می توان به قراردادی اشاره کرد که بین یک اسپانسر هنری و یک هنرمند (از هر نوعی)، اشاره کرد؛ این قرارداد به نوبه خود دارای مفاد مختلفی می باشد و انعقاد آن از ضروریاتی است که هر هنرمند برای حفظ حقوق خود، ملزم به انجام آن است؛ حال قبل از ارائه یک نمونه موفق این قرارداد، تماشای ویدئوی یک دقیقه ای زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

 

رزرو مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی 02147625900

مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت 
۵ دقیقه
50.000 تومان
۱۰ دقیقه
100.000  تومان
۱۵ دقیقه
120.000 تومان
۲۰ دقیقه
200.000  تومان
۳۰ دقیقه
250.000  تومان
۱ ساعت
350.000 تومان
مشاوره حقوقی حضوری 500.000 تومان
مطالعه اوراق پرونده همراه با 5 دقیقه مشاوره با وکیل 150.000 تومان
نگارش نامه ها و درخواست های اداری  300.000 تومان
محاسبه فوری دیه توسط وکیل  100.000 تومان 
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز توسط وکیل  50.000 تومان
مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان

در صورت تمایل می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6219861069798741 به نام خانم آناهیتا توکلی واریز نمایید و  اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا وات ساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

توجهتمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.

 

 

 

 

online artistic contract

 

 

نمونه یک قرارداد اسپانسرشیپ هنری (پشتیبانی هنری)

 

sample of artistic sponsorship contract

نگارش آنلاین و تضمینی قرارداد اسپانسرشیپ هنرمند به صورت ارزان و تضمینی

 

این قرارداد فی ما بین گروه هنری ... به نمایندگی از ... فرزند ... به شماره ملی ... صادره از ... به نشانی ... شماره تلفن ... که به اختصار طرف اول نامیده می شود؛ از یک طرف و طرف دیگر ... فرزند ... به شماره ملی ... متولد ... صادره از... به نشانی... شماره تلفن ... که به اختصار طرف دوم نامیده می شود، منعقد می گردد که طرفین ملزم به اجرای آن می باشند.

 

مواد رایج در یک قرارداد اجرای هنری

همانطور که گفته شد، مواد یک قرارداد نسبت به نوع کار و رابطه طرفین، متفاوت است؛ بنابراین باید حتما با یک شخص آگاه در این زمینه مشورت نمود؛ در غیر این صورت تضمینی به ادامه یک فعالیت، بدون مشکل حقوقی وجود نخواهد داشت.

 

ماده (1): موضوع قرارداد

عبارت است از بهره گیری طرف اول از بازیگری طرف دوم  در نمایش کمدی خداحافظ اسکار.

 

ماده (2): تعهدات طرف دوم

از آنجا که این ماده شامل تعهدات رایج در یک قرارداد هنری است، به بخش های مختلفی نیز تقسیم می گردد که در زیر بیان شده اند:

 1. طرف دوم متعهد می گردد در زمان تمرین و اجرای راس الزمان مقرر حضور یابد و تاخیر یا غیبت نداشته باشد.

 

 1. طرف دوم موظف است که تمام نمایش را اماده باشد و خود و بدنش برای اجرا اماده باشد .

 

 1. طرف دوم موظف است که جهت پیشبرد اهداف گروه تئاتر و امور محوله ایشان هرگونه همکاری را انجام دهد.

 

 1. طرف دوم متعهد می گردد کلیه شئونات اسلامی و کلیه مفاد اجرائی گروه تئاتر را رعایت و اجرا نماید.

 

 • تبصره 1: درصورت غیبت یا تاخیر غیر مجاز جرائم زیر شامل طرف دوم می شود بار اول جریمه نقدی به صورت هردقیقه دو هزار تومان، بار دوم خرید خوراکی طبق نظر کلیه عوامل و بازیگران و به تعداد همه اعضاء بار سوم خرید نهار به تعداد اعضا و به دلخواه آنان، بار چهارم اخراج.

 

 • تبصره 2: به موجب این قرارداد طرف دوم موظف است در 30 اجرا به طور کامل حضور یابد؛ در صورت غیبت دراجرا و متحمل شدن ضرر و زیان طرف اول، ضرر و زیان اجرا نشدن برنامه به طور کامل برعهده طرف دوم می باشد.

 

ماده (3): تعهدات طرف اول

 1. طرف اول متعهد می شود مبلغ به توافق رسییده را در زمان مقرر پرداخت نماید.

 

 1. طرف اول متعهد می شود طرف دوم را به منظور بارگیری در نمایش شرکت دهد.

 

 1. طرف اول متعهد می شود در راستای پیشبرد موفقیت طرف دوم همکاری لازم را مبذول فرماید، ضمن آنکه دخالت مستقیم در نحوه بازیگری طرف دوم نداشته باشد.

 

ماده (4): مدت قرارداد

مدت قرارداد از روز اول اجرا به مدت شش ماه کاری می باشد.

 

ماده (5): مبلغ قرارداد

طرف اول موظف است بابت این قرارداد در پایان 30 اجرا و فروش بلیط مبلغ 70.000.000 ريال به طرف دوم پرداخت نماید؛ قسط اول قبل از 30 اجرا، پرداخت گردیده است.

 

 • تبصره 3: مبلغ 70.000.000 ريال در تاریخ 22 / 6 / 1399 به عنوان پیش پرداخت به طرف دوم پرداخت گردیده که از حقوق ماه اول تا ششم اجرا کسر می گردد .

 

 • تبصره 5: هزینه بیمه طرف دوم به عهده خودش بوده و هیچگونه مسئولیتی بر عهده طرف اول نمی باشد.

 

 • تبصره 6: بابت تمرین هزینه ای از طرف دوم دریافت نمی شود.

 

ماده (6): تضمین حسن انجام کار

طرف دوم موظف است جهت ضمانت اجرائی موضوع قرارداد یک فقره سفته به مبلغ 000، 000، 20 ريال به شماره ... را به عنوان تضمین حسن انجام کار نزد طرف اول به امانت بگذارد که در صورت قصور از تعهدات سفته به اجرا گذاشته می شود؛ ضمناً سفته به منظور تضمین برای شرکت در اجرا بوده و در روز اخر اجرا نمایش به طرف دوم بازگردانده می شود .

 

ماده (7): فسخ و داوری

در صورت بروز اختلافات بین طرفین این قرارداد مورد یا موارد اختلاف نخست از طریق مذاکره حل و فصل می شود؛ در صورت عدم حصول به توافق موضوع به داور مرضی الطرفین ارجاع داده می شود که رأی صادره از سوی وی توسط هردو طرف لازم الاجراء می باشد.

 

ماده (8): امضاء قرارداد هنری

این قرارداد در 8 ماده و 5 تبصره و 2 نسخه و 2 صفحه که اعتبار یکسان دارد بین طرفین امضاء و مبادله می شود و هردو نسخه حکم واحد دارد.

 

signing the artistic contract
 

 

مقایسه مفهوم جوینت ونچر در نظام حقوقی ایران و جهان

تبعات یک شغل سخت و زیانبار

قرارداد نشر کتاب

قرارداد واگذاری حق تلمک اعیان آپارتمان مسکونی

ساده ترین راه دریافت بیمه بیکاری فوری

درباره ما

 

سوالات متداول

لطفا نظر خود را ثبت نمایید:

نظرات کاربران:

تنظیم درست یک قرارداد می تواند حقوق طرفین را تضمین و باعث عدم تضییع حق طرفین گردد.
تنظیم درست یک قرارداد می تواند حقوق طرفین را تضمین و باعث عدم تضییع حق طرفین گردد.
ماده (۱): موضوع قرارداد عبارت است از بهره گیری طرف اول از بازیگری طرف دوم در نمایش کمدی خداحافظ اسکار.   ماده (۲): تعهدات طرف دوم از آنجا که این ماده شامل تعهدات رایج در یک قرارداد هنری است، به بخش های مختلفی نیز تقسیم می گردد که در زیر بیان شده اند: طرف دوم متعهد می گردد در زمان تمرین و اجرای راس الزمان مقرر حضور یابد و تاخیر یا غیبت نداشته باشد.   طرف دوم موظف است که تمام نمایش را اماده باشد و خود و بدنش برای اجرا اماده باشد .   طرف دوم موظف است که جهت پیشبرد اهداف گروه تئاتر و امور محوله ایشان هرگونه همکاری را انجام دهد.   طرف دوم متعهد می گردد کلیه شئونات اسلامی و کلیه مفاد اجرائی گروه تئاتر را رعایت و اجرا نماید.   تبصره ۱: درصورت غیبت یا تاخیر غیر مجاز جرائم زیر شامل طرف دوم می شود بار اول جریمه نقدی به صورت هردقیقه دو هزار تومان، بار دوم خرید خوراکی طبق نظر کلیه عوامل و بازیگران و به تعداد همه اعضاء بار سوم خرید نهار به تعداد اعضا و به دلخواه آنان، بار چهارم اخراج.   تبصره ۲: به موجب این قرارداد طرف دوم موظف است در ۳۰ اجرا به طور کامل حضور یابد؛ در صورت غیبت دراجرا و متحمل شدن ضرر و زیان طرف اول، ضرر و زیان اجرا نشدن برنامه به طور کامل برعهده طرف دوم می باشد.   ماده (۳): تعهدات طرف اول طرف اول متعهد می شود مبلغ به توافق رسییده را در زمان مقرر پرداخت نماید.   طرف اول متعهد می شود طرف دوم را به منظور بارگیری در نمایش شرکت دهد.   طرف اول متعهد می شود در راستای پیشبرد موفقیت طرف دوم همکاری لازم را مبذول فرماید، ضمن آنکه دخالت مستقیم در نحوه بازیگری طرف دوم نداشته باشد.   ماده (۴): مدت قرارداد مدت قرارداد از روز اول اجرا به مدت شش ماه کاری می باشد.   ماده (۵): مبلغ قرارداد طرف اول موظف است بابت این قرارداد در پایان ۳۰ اجرا و فروش بلیط مبلغ ۷۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال به طرف دوم پرداخت نماید؛ قسط اول قبل از ۳۰ اجرا، پرداخت گردیده است.   تبصره ۳: مبلغ ۷۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال در تاریخ ۲۲ / ۶ / ۱۳۹۹ به عنوان پیش پرداخت به طرف دوم پرداخت گردیده که از حقوق ماه اول تا ششم اجرا کسر می گردد .   تبصره ۵: هزینه بیمه طرف دوم به عهده خودش بوده و هیچگونه مسئولیتی بر عهده طرف اول نمی باشد.   تبصره ۶: بابت تمرین هزینه ای از طرف دوم دریافت نمی شود.   ماده (۶): تضمین حسن انجام کار طرف دوم موظف است جهت ضمانت اجرائی موضوع قرارداد یک فقره سفته به مبلغ ۰۰۰، ۰۰۰، ۲۰ ريال به شماره ... را به عنوان تضمین حسن انجام کار نزد طرف اول به امانت بگذارد که در صورت قصور از تعهدات سفته به اجرا گذاشته می شود؛ ضمناً سفته به منظور تضمین برای شرکت در اجرا بوده و در روز اخر اجرا نمایش به طرف دوم بازگردانده می شود .   ماده (۷): فسخ و داوری در صورت بروز اختلافات بین طرفین این قرارداد مورد یا موارد اختلاف نخست از طریق مذاکره حل و فصل می شود؛ در صورت عدم حصول به توافق موضوع به داور مرضی الطرفین ارجاع داده می شود که رأی صادره از سوی وی توسط هردو طرف لازم الاجراء می باشد.   ماده (۸): امضاء قرارداد هنری این قرارداد در ۸ ماده و ۵ تبصره و ۲ نسخه و ۲ صفحه که اعتبار یکسان دارد بین طرفین امضاء و مبادله می شود و هردو نسخه حکم واحد دارد.
با سلام و عرض ادب در قراردادها یکی از موضوعات که در عمل بحث داوری یا حل اختلاف را دچار چالش می کند بحث وجه التزام یا ضرر و زیان یا جرایم ناشی از تاخیر(دیرکرد) یا غیبت غیر مجاز یا غیرموجه است!! حال این سوال مطرح است که ملاک این غیر موجه یا غیر مجاز بودن نوعی است یا شخصی؟؟!!! و معیار تشخیص چیست؟! و تشخیص آن به عهده چه کسی است؟! و آیا این تاخیر در صورت موجه یا مجاز بودن به مدت قرارداد اضافه می گردد یا خیر؟! لذا برای شفاف بودن و جلوگیری از بهانه جویی ها و تاخیر در ایفای تعهد بهتر است ضمن تعیین مرجع تشخیص موجه یا غیر موجه بودن تاخیر،تاخیرات موجه و غیر موجه را به طور کلی دسته بندی و ملاک‌های آن را در قرارداد ازپیش مشخص نمود!
با سلام برخی از قرارداد های رایج هنری، می توان به قراردادی اشاره کرد که بین یک اسپانسر هنری و یک هنرمند (از هر نوعی)، اشاره کرد؛ این قرارداد به نوبه خود دارای مفاد مختلفی می باشد و انعقاد آن از ضروریاتی است که هر هنرمند برای حفظ حقوق خود، ملزم به انجام آن است؛
هر گونه قراداد از جمله قراردادهای امور هنری امری مقید در تنظیم قراردادها نبوده و ضمانت اجرای خود را از ماده ۱۰ قانون مدنی اصل آزادی قرادادها می‌گیرد.

مشاوره حقوقی تلفنی 24 ساعته ارزان

02147625900

 

مشاوره حقوقی فوری شبانه روزی

09212242670

 

واحد وکالت تلفنی

 

ایمیل وکیل تلفنی

vakiltel@gmail.com

 

ایمیل مالی وکیل تلفنی

vakiltelmali@gmail.com

 

واحد گارانتی مشاوره حقوقی

hade_tavakoli@yahoo.com

 

شماره پیامک مشاوره حقوقی

30007002700242

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه تهران: میدان انقلاب - ابتدای کارگر جنوبی - کوچه رشتچی - پلاک 14 - طبقه اول - واحد 3.

 

واحد مشاوره حقوقی شعبه مازندران:

استان: مازندران، شهرستان : آمل، بخش : مرکزی، شهر: آمل، خیابان طالب آملی کوچه توحید4[نیما 3]کوچه توحید6[نیما4]، پلاک 36 طبقه اول واحد اول تلفن اداری:01144442509

 

قوانین و مقررات وکیل تلفنی 

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی تلفنی  مشاوره حقوقی فوری اورژانس مشاوره حقوقی