موسسه وکیل تلفنی

 • علیرضا حیدری گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۵۸ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • ایلار انکوتی گرامی : سوال حقوقی شما در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۲۳:۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۲:۵۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۲۱:۲۷ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل مسیح اقاداودی جلفایی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۱۵:۳۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۸:۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • وکیل صلاح محمودی گرامی : پاسخ حقوقی شما ارسال شد ساعت ۰:۷:۱۰ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۵:۱۴ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : پرداخت شما با موفقیت انجام شد و در حال بررسی توسط وکیل می باشد ساعت ۰:۳:۲۱ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
 • تسویه مالی مشاورین و وکلا گرامی : سوال حقوقی شما با موفقیت توسط اپراتور تائید شد ساعت ۰:۱:۳۲ تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲۸
انجمن وکیل تلفنی

نمونه دادنامه محکومیت بیت المال در پرداخت دیه

نمونه دادنامه محکومیت بیت المال در پرداخت دیه

شما پس از مطالعه کامل این مقاله، خواهید دانست که چگونه باید دیه خود را از بیت المالی دریافت کنید که مسئول آن حاظر به پرداخت دیه نیست، اما در ابتدا اجازه دهید تا این معضل را به اختصار توضیح دهیم؛ همانطور که می دانیم، اگر شخصی به هر نحوی مورد آسیب شخص دیگری قرار بگیرد و ضارب نیز به هر نحوی شناسایی نشود یا متواری گردد، در این حالت بیت المال مظف است تا از محل صندوق تأمین، دیه بزه دیده را پرداخت نماید؛ اما گاهاً این امر مورد تأیید کارشناس دیه صندوق تامین قرار نگرفته و از این طریق موضوع منتفی می گردد؛ از این رو شما باید دادنامه ای تهیه کنید تا از طریق آن بیت المال را به عدم پرداخت دیه ای که ضارب آن شناسایی نشده است، محکوم نمایید؛ با ما همراه باشید تا این دادنامه را در اختیار شما قرار دهیم.

 

محاسبه آنلاین و فوری دیه (توصیات بانوی وکیل در خصوص یکی از پرطرفدارترین خدمات حقوقی ما)

 

"در جدول زیر چارت های اقتصادی ویژه شرایط کرونا برای ملاقات تلفنی با وکیل در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است تا به جای مراجعه به وکیل با او تماس بگیرید و به علت کرونا از احقاق حقوق خود باز نمانید"

 
Legal Advice Through whatsapp
درخواست مشاوره حقوقی (خط ویژه شش رقمی) ۰۲۱-۴۷۶۲۵۹

چارت های اقتصادیِ هزینه ی مشاوره حقوقی تلفنی با برترین وکلای دادگستری

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) 
۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 15.000 هزار تومان
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 25.000 هزار تومان
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 35.000 هزار تومان
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 45.000 هزار تومان
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 60.000 هزار تومان
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 100.000 هزار تومان
پرداخت آنلاین و رزرو مشاوره حقوقی تلفنی فوری

*توجه*

لطفاً پس از پرداخت، لوگوی واتساپ زیر را لمس نموده و تصویر فیش واریزی را به آن ارسال نمایید تا وکیل در کمتر از 5 دقیقه با شما تماس بگیرد.

 

whatsapp button

 

روش پرداخت بعدی به این صورت می باشد که یکی از مبالغ فوق را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۳۸۲۲۸۴۵۳۸ به نام هادی توکلی واریز کنید و سپس اطلاعات واریز را به شماره ۰۹۲۱۲۲۴۲۶۷۰ پیامک یا واتساپ نمایید تا وکیل در کمتر از ۵ دقیقه به خط شما تماس حاصل می کند.

مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان کلیک کنید
 

atonement from treasury litigation sample

دریافت دیه تضمینی از بیت المال

 

"ناگفته نماند که سریع ترین راه برای فهمیدن معتبر بودن سایت و وکلای مشغول به کار در آن، می توانید به انتهای صفحه اول هر سایت بروید و با مشاهده نماد اعتماد سایت با خیال راحت از مشاوره حقوقی فوری وکلای عضو در سایت استفاده کنید"

 

توجه: تمامی مواردی که در این صفحه ذکر شده اند مطابق با قوانین حاکم بر کشور بوده و این مطالب به هیچ عنوان با مطالب وزارت دادگستری کل کشور مغایرتی ندارد؛ لذا با خیال راحت به خواندن مطالب ادامه دهید.
 

توجه: در صورتیکه در خارج از کشور اقامت دارید می توانید از همکاران ما در خارج از کشور کمک بگیرید و با آنها تماس برقرار کنید.

 

"هشدار"

"کارشناسان بیت المال و صندوق تأمین، در کارشناسی خود بسیار وسواس محور عمل می کنند، محاکم نیز به این موضوع واقفند و به تصمیمات آنها احترام می گذارند؛ این بدین معناست که تنها با یک دادنامه معتبر با نگارشی اصولی می توانید حرف خود را به محاکم وارد کنید؛ نگارش این دادنامه نیز باید کاملاً با زبانی حقوقی نگارش شود تا محاکم به خوبی متوجه صحت امر شوند؛ از این رو وکلای صندوق تامین ما که به نگارش اصولی دادنامه آگاه هستند، حاظرند تا نگارش آن را با دریافت هزینه اندک و به صورت 24 ساعته به شما آموزش دهند یا اینکه نگارش آن را به عهده بگیرند؛ برای ارتباط با این عزیزان تنها کافیست تا تصویرک زیر را لمس نمایید"

 

 

نمونه دادنامه محکومیت بیت المال در پداخت دیه به شخصی که ضارب آن شناسایی نشده

litigation sample of atonement

محکومیت فوری بیت المال به دلیل عدم پرداخت دیه به صورت ارزان، تضمینی و 24 ساعته

 

شعبه ...

دادگاه كيفري يك استان ...

مستقر در شهرستان ...

موضوع:  دادنامه

به پرونده کلاسه ... شعبه ...، دادگاه كيفري يك استان ...، مستقر در شهرستان ...، تصميم نهايی شماره ... .

 

شكات:  

 1. آقای ... فرزند ...
 2. آقای ... فرزند ... با وكالت آقای ... فرزند ... به نشاني ... و آقای ... فرزند ... به نشاني ...

 

متهمين:

1: اقای ... (تبعه ...)

2: آقای ... فرزند ... با وكالت آقای ... فرزند... به نشاني ...

3: وزارت ... به نشاني ...

 

اتهام ها:

ايراد جرح عمدي با چاقو: معاونت در قطع يا جرح عمدي، عضو پرونده کلاسه... شعبه ... دادگاه كيفري يك استان ... مستقر در شهرستان ... تصميم نهايی شماره ...

بسمه تعالی

 به تاريخ ... جلسه شعبه ... دادگاه کيفری يک استان ... به تصدی امضاء کنندگان ذيل تشکيل می باشد پرونده کلاسه فوق تحت نظر است، دادگاه با امعان نظر در جامع اوراق و محتويات پرونده ختم رسيدگی را اعلام وبا استعانت از خداوند متعال، با تکيه برشرف، وجدان و مشورت اعضاء به شرح ذيل، مبادرت به انشاء رأی می نمايد:

 

رأی دادگاه به شرح زیر است

پيرامون شکايت آقای ... فرزند ... با وکالت آقای ... عليه:

 1. شخصی بنام ... (تبعه...)، متواری که آدرس و مشخصات بيشتری از ايشان در پرونده منعکس نمی باشد؛ داير بر مباشرت در ايراد ضرب و جرح عمدی با چاقو نسبت به شاکی آقای ... به قصد سرقت احشام.

 

 1. اقای ... فرزند ...، متولد ...، کارگر ساده، اهل ...، مذهب ... و آزاد با قرار کفالت (متواری) که آدرس و مشخصات بيشتری از ايشان در پرونده منعکس نمی باشد، با وکالت تسخيری آقای ... داير بر معاونت ايراد ضرب و جرح عمدی با چاقو به قصد سرقت احشام، به شرح منعکس درپرونده بدين توصيف که حسب محتويات پرونده و به موجب گزارش مورخه ... مآمورين نيروی انتظامی آقای ... از سوی دو نفر ... مورد ضرب و جرح واقع می شود ماحصل پرونده شاکی اظهار داشته:
 • «آنها قصد سرقت گوسفند داشته که با مقاومت بنده يک نفر مرا نگه داشته و نفر بعدی با چاقو مرا مجروح ساخته»؛ گزارش مأمورين تنظيم و از مطلعين تحقيق هويت يکی از متهمان معلوم که به نام ... کارگر مرغداری آقای ... بوده از وی تحقيق و به موجب قرار تأمين در مورخه ... روانه زندان می شود. نظريه پزشکی قانونی به شرح صفحات 33 و 34 پروند اخذ و ضميمه گرديد.

 

هويت ضارب و متهم اصلی نامعلوم وتنها اشاره به نام ... شد در ادامه از سوی اقای ... پدر شاکی عليه آقايان ... و ... شکايت می شود، از آنان (متهمان) تحقيق که منکر ارتکاب جرم و حتی شناخت متهمی به هويت ... اهل ... بودند، در آبا تفهيم اتهام معاونت در ضرب وجرح تحقيق که اتهام را نمی پذيرد، مورخه ... از ... مجدداً و اظهار می دارد در مرغداری نشسته بودم که صاحب کارم آمد واز قضيه مطلع شدم.

آقای ... وکالت آقايان ... و... را به عهده می گيرد در صفحه 95 آقای ... به عنوان مطلع در شعبه حاضر و اظهار داشته برادر ... در بيمارستان که برای مالقات رفته بودم مرا ديد و چون می دانست من با شاکی رفيق هستم، گفت شما صحبت کن کار ما درست شود ... و شکايت نکند تا ما ده ميليون تومان پول می دهيم، ما خانواده بزرگی هستيم و نام و نشان داريم.

بازپرس پس از بررسی الزام، در نهايت به لحاظ عدم کفايت، دليل قرار منع تعقيب صادر می کند؛ به اين قرار اعتراض شده پرونده به شعبه ... جزايی ... ارسال نواقص تحقيقات اعلام تا رفع گردد.

هیات بازپرس راجع به اتهام معاونت در ضرب و جرح با چاقو قرار منع تعقيب صادر و هر دو متهم از اتهام وارده بی گناه تشخيص داده می شود و در مبحث اقامت غير مجاز پرونده بصورت مستقيم به دادگاه ارسال می شود.

گواهی پزشکی قانونی دوباره در صفحات 87 و 80 اخذ و در صفحه 151 بازپرس قرار نهايی صادر می کند راجع به آقايان ... و ... به اتهام ايراد جرح عمدی با چاقو و سرقت احشام  و آقای ... به اتهام معاونت در جرح با چاقو قرار منع تعقيب صادر می گردد با ارسال پرونده به دادگاه پس از اعتراض شاکی شعبه ... دادگاه کيفری ... در مورخه ... رسيدگی و اعتراض را به لحاظ ميزان ديه (بيش از نصف ديه کامل مرد مسلمان بوده) در صالحيت محاکم کيفری يک دانسته و قرار عدم صالحيت صادر می کند (صفحه 161) شعبه ... دادگاه کيفری يک با ذکر مواردی به شرح تصميم مورخه ... پرونده را به شعبه ... بازپرسی اعاده می کند.

در ادامه شعبه ... بازپرسی راجع به اتهام آقايان ... معروف به ... و ... مبنی بر ايراد جرح عمدی با چاقو و سرقت با توجه به اينکه ... بود و بيش از دو سال از تاريخ وقوع جرم سپری شده قرار توقف تحقيقات صادر می گردد؛ کيفر خواست در صفحه 217 پرونده تنظيم می شود پرونده به شعبه پنجم دادگاه کيفری يک اعاده و گزارش موضوع ماده 389 ق آ د ک توسط مستشار تنظيم گرديد.

در مورخه ...، آقای ... وکالت آقايان ... را به عهده می گيرد (صفحه80) در جلسه مورخه ... دادگاه با توجه به درخواست طرفين مهلت جهت سازش اعطاء می نمايد.

 در ادامه صورت جلسه سازش، به تاريخ ... تنظيم که طی آن شکات و وکيل ايشان نسبت به آقايان ... در قبال دريافت مبلغی گذشت خود را اعالم می کنند.

(صفحه 282 و 283) در صفحه 285 وکيل شاکی گذشت خود را به آقايان ... اعلام می کند، سپس دادگاه بعد از برگزاری جلسه رسيدگی طی دادنامه شماره ... مورخه ... راجع به اتهام آقايان ... و ... مبنی بر فراری دادن متهم ومعاونت در ايراد صدمات بدنی عمدی با چاقو، به لحاظ فقدان ادله حکم برائت صادر می کند (صفحه 290).

با درخواست وکيل شاکی در جهت تعقيب متهم ناشناس (آقای ...) به اتهام سرقت و ايراد جرح عمدی با چاقو تعقيب مجدد با دستور دادستان در شعبه چهارم بازپرسی آغاز می شود که تحقيقات به نتيجه ای نمی رسد؛ بازپرس در مورخه ... طی رأی شماره ... راجع به شکايت آقای ... عليه افراد ناشناس مبنی بر جرح طبق ماده 104 قانون آيين دادرسی کيفری قرار توقف تحقيقات صادر می نمايد (صفحه 333)؛ با چاقو و سرقت مجددً وکيل شاکی به اين قرار معترض پرونده به شعبه ... دادگاه کيفری دو ... ارسال که به لحاظ نصاب ديه و سابقه ارجاع به شعبه پنجم دادگاه کيفری يک قرار عدم صالحيت صادر می کند؛ دادگاه اين بار به شرح صفحه 344 پرونده طی داد نامه شماره ... مورخه ... با نقض قرار توقف تحقيقات پرونده به شعبه چهارم بازپرسی اعاده در ادامه بازپرس طی قرار نهايی شماره ... مورخه ... به شرح صفحه 353 راجع به اتهام آقای .... مبنی بر ايراد جرح عمدی با چاقو قرار جلب به دادرسی صادر و راجع به اتهام ديگر وی، مبنی بر سرقت احشام واتهام شخص ناشناس مبتنی بر سرقت احشام و معاونت در ايراد جرح عمدی با چاقو قرار منع تعقيب صادر می کند؛ کيفرخواست در قسمت جلب به دادرسی صادر نمی گردد و پرونده به دادگاه جهت ارشاد ارسال می شود.

پرونده در مورخه ...، مورد بررسی قرار می گيرد تا در راستای درخواست معاون دادستان دادگاه تعيين تکليف اظهار نظر ننموده، اين دادگاه در مورخه ... آيا اثبات کند؛ چون در مبحث اعتراض به قرارهای منع تعقيب محکمه نفي اظهارنظر و رسيدگی می کند؛ طی دادنامۀ شماره ...، مورخه ...، راجع به اعتراض آقايان ... و...، با وکالت آقای ... نسبت به قرارهای منع تعقيب مورخه ... و... که متضمن منع تعقيب اقای ...، به اتهام مباشرت در جرح عمدی با چاقو وآقايان ... و...، به اتهام جرح عمدی باچاقو و سرقت احشام که قرار تأييد می گردد.

راجع به آقايان ... و فردی به هويت ...، هردو تبعه ...، اولی معاونت در بزه ايراد جرح عمدی باچاقو و دومی مباشرت در اين جرم قرار منع تعقيب را نقض و عقيده بر جلب به دادرسی داشته و پرونده را به شعبه چهارم بازپرسی اعاده می نمايد.

(صفحات 361 و362) دوباره بازپرس به شرح صفحه 369 طی رأی شماره ...، مورخه ... راجع به اتهام ...، مبنی بر سرقت احشام قرار منع تعقيب صادر و راجع به اتهام فردی به هويت ... تبعه ...، مبنی بر ايراد جرح عمدی با چاقو و اتهام ...، مبنی بر معاونت در اين جرم قرار جلب به دادرسی صادر می کند و با موافقت معاون دادستان در صفحه 371 کيفر خواست تنظيم و پرونده به دادگاه ارسال می شود، برای متهمان متواری وکيل تسخيری انتخاب وتعيين می گردد و لوايحی از وکال در فرجه ده روزه مربوط به اعالم ايرادات و اعتراضات واصل می شود؛ علی هذا دادگاه با التفات به جامع اوراق و محتويات پرونده و شکايت شاکی، گزارش ضابطين قضايی و تحقيقات معموله، گزارش پزشکی قانونی، نحوه اظهارات طرفين دعوی، دفاعيات غير مؤثر و بلا وجه متهم رديف دوم آقای ... و شناسايی متهمان توسط شاکی متواری شدن متهمان موصوف پس از شناسايی وعدم توفيق ضابطين قضايی در اينکه پرونده حاضر از سال 1391 تاکنون همچنان در فرايند تحقيقات دستگيری نامبردگان و عدم دسترسی ايشان، مورد توجهً و دادرسی بلاتکليف بوده است و همچنين ساير امارات و قرائن بزهکاری ايشان را در مانحن فيه محرز دانسته، مستفاد وحدت ورأی اسالمی مجازات قانون 714، 711، 709، 488، 449، 448، 435 و 23 (بند ح) 14 ،17 ، 18 مواد از رويه شماره ... مورخ ... هيأت عمومی ديوان عالی کشور، لزوم پرداخت ديه از بيت المال ومطابق قاعده فقهی ضمان «لايبطل دم امری به مسلم»، از حيث جنبه خصوصی قضيه رأی به پرداخت ...

 1. يک درصد (1%) ديه کامل بابت ارش جوشگاه بريدگی پوستی التيام يافته جناق سينه (داميه).

 

 1. يک درصد (1%) ديه کامل به عنوان ارش بابت بريدگی پوستی التيام يافته ناحيه تحتانی قفسه سينه چپ (داميه).

 

 1. يک سوم ديه کامل بابت بريدگی ناحيه شکم که به داخل حفره شکم راه يافته است و تحت عمل جراحی احشاء داخلی شکم قرار گرفت (جائفه).

 

 1. دو درصد (2%) ديه کامل بابت بريدگی کناره داخلی و خارجی ساعد راست (دو داميه).

 

 1. يک درصد (1%) ديه کامل بابت جوشگاه بريدگی پهلو چپ (داميه).

 

 1. يک درصد (1%) ديه کامل بابت جوشگاه بريدگی تحتانی ساعد چپ (داميه).

 

 1. چهار درصد (4%) ديه کامل به عنوان ارش بابت چهارعدد بريدگی جوشگاه باقيمانده در ناحيه قفسه سينه راست (هر يک داميه).

 

 1. يک و نيم (1.5%) درصد ديه کامل به عنوان ارش، بابت بريدگی پشت آرنج چپ (متلاحمه) که موجب پارگی رباط انگشت دست چپ گرديد.

 

 1. دو درصد (2%) ديه کامل بابت ارش پارگی روده باريک.

 

 1. يک سوم ديه کامل بابت جوشگاه بريدگی قدامی قفسه سينه راست به همراه بريدگی های سطحی پوستی آن که تحت اقدامات درمانی داخل قفسه سينه راست قرار گرفت (در حد جائفه)، از طريق صندوق بيت المال مستقر در وزارت محترم دادگستری جمهوری اسلامی ايران در حق شاکی صادر و اعلام می نمايد.

 

ايضاً پيرامون اتهام متهم آقای ...

 • مبنی بر معاونت در ضرب و جرح عمدی شاکی از طريق نگهداری، همکاری و تسهيل در وقوع جرم؛ مشاراليه را به تحمل شش ماه حبس تعزيری درجه هفت و از باب مجازات تکميلی به اخراج از خاک جمهوری اسلامی ايران صادر و اعلام می نمايد.

 

 • شايان ذکر است از آنجائيکه متهم اصلی پرونده به هويت ... تبعه ... تاکنون شناسايی، دستگير نشده و مشخصات سجلی وی ناقص بوده؛ به نحوی که امکان احضار حتی از طريق نشر آگهی در جرايد با اين هويت ناقص، غير ممکن و فاقد اثر قانونی بود و از طرفی وکيل شاکی طی لايحه تقديمی درخواست ديه از طريق صندوق بيت المال را نموده دسترسی به متهم نيز ممکن نمی باشد و مالی از مرتکب يافت نشده است؛ بنابراين پرونده در اين قسمت قبلاً به دادسرای محل وقوع جرم اعاده شده است تا مقام محترم تحقيق شعبه بازپرسی با مفتوح نگه داشتن پرونده تا شناسايی و دستگيری مباشر جرم اقدامات لازم را به عمل آورند؛ رأی صادره حضوری و ظرف بيست روز پس از ابلاغ قابل فرجام خواهی در شعب محترم ديوان عالی کشور می باشد.